Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój pierwszy zestaw castingowy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Aztekaztecki

Aztekaztecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Dominik

Napisano 23 kwiecień 2015 - 15:04

Tak jak patrzę to cormoran jest bez pazura, a ultima cast na allegro wisi tylko 40-80g. Z całej desperacji zacząłem przeglądać ofertę Fenwicka, bo nie wydaje się być głupia.



#22 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 23 kwiecień 2015 - 15:19

Faktycznie!  :ph34r:

Nie zauważyłem że zapomnieli pazura dorzucić :)

Choć układ pod multik....



#23 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 kwiecień 2015 - 15:28

..."a ultima cast na allegro wisi tylko 40-80g"... to za delikatny  czy za mocny ?



#24 ONLINE   Aztekaztecki

Aztekaztecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Dominik

Napisano 23 kwiecień 2015 - 15:30

Chyba jednak za mocny, bo do dolnej granicy jedyne co mam, to chyba oliwki  :rolleyes:  :rolleyes:


Edit:
Tak na dobrą sprawę to ręce opadają od dostępności tak dużej ilości wędzisk i młynków, jakby się zastanowić to potencjalny kupujący może dostać zawrotu głowy


Użytkownik Aztekaztecki edytował ten post 23 kwiecień 2015 - 15:36


#25 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 kwiecień 2015 - 15:33

Pytam bo już się trochę pogubiłem jakiego zestawu ostatecznie szukasz? :wacko:  :D



#26 ONLINE   Aztekaztecki

Aztekaztecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Dominik

Napisano 23 kwiecień 2015 - 15:38

Sam nie wiem, czegoś 10-(40-50), albo 10-35 z zapasem mocy do 50, bardzo miło gdyby jedna część i ok 2m (1.8-2.2)



#27 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 23 kwiecień 2015 - 15:41

Jeśli chodzi o okumę to bardzo elektryczny kijek. Przy każdym kontakcie gumy z przeszkodą daje nieźle po paluchach. Ale nie mam porównania do jednoczęściówek dlatego najlepiej by było gdybyś obmacał na żywo w jakimś sklepie i sam ocenił.

#28 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 23 kwiecień 2015 - 16:12

Okuma trochę wolna jest. Kije SG są w jednym kawałku. Dragon Jig &Jerk 15-70gr realnie 10-50 i kilka długości do wyboru

#29 OFFLINE   Aztekaztecki

Aztekaztecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Dominik

Napisano 23 kwiecień 2015 - 17:24

A co powiecie na tego Fenwicka 1,83m, wyrzutu ma 7-35 (http://www.fenwick.c...tiggerstik.html) ? Do kupienia za 300zł, właściciel wspomniał że porzuca się nim do 45g. Troszkę tańszy niż jig&jerk dragona ^_^


Użytkownik Aztekaztecki edytował ten post 23 kwiecień 2015 - 18:59


#30 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 23 kwiecień 2015 - 20:52

Celował bym w dragon jig &jerk 15-70 jak kolega wyżej prawi .. Sam go chciałem kupić jako pierwszy kij pod casta ...Taki uniwersalny kij i pod gumę i pod jerka  . Duży przedział rzutowy, jeden kawałek i rekojeść na której poczujesz każde pstryki..Mankamentem jest słaby lakier  na omotkach jak to w wedziskach dragonowskich i może ci popekać jednak nie wpływa to na użytkowanie tego kija..

Do tego np. ABU Revo SX ... Wygląda przyzwoicie i ma normalną mosiężną przekładnię.. 

Jak dobrze poszukasz to trafisz tak że zmieścisz się w 1000zł a sprzęt będziesz miał taki co ci od biedy ogarnie od 10-60gr...

Tego feniwicka bym sobie darował. Mam jednego i mi pasuje ale inna seria ...

A i jak masz wiecej jak te 180 wzrostu to   bierz kij raczej ten 198cm to taki uniwersał na króciakach gorzej się holuje i dziwnie rzuca...Ja jestem niskiego wzrostu a wolę te dłuższe kije..


Użytkownik darkonis edytował ten post 23 kwiecień 2015 - 20:57


#31 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon

Napisano 23 kwiecień 2015 - 21:43

Celował bym w dragon jig &jerk 15-70 jak kolega wyżej prawi .. Sam go chciałem kupić jako pierwszy kij pod casta ...Taki uniwersalny kij i pod gumę i pod jerka . Duży przedział rzutowy, jeden kawałek i rekojeść na której poczujesz każde pstryki..Mankamentem jest słaby lakier na omotkach jak to w wedziskach dragonowskich i może ci popekać jednak nie wpływa to na użytkowanie tego kija..
Do tego np. ABU Revo SX ... Wygląda przyzwoicie i ma normalną mosiężną przekładnię..
Jak dobrze poszukasz to trafisz tak że zmieścisz się w 1000zł a sprzęt będziesz miał taki co ci od biedy ogarnie od 10-60gr...
Tego feniwicka bym sobie darował. Mam jednego i mi pasuje ale inna seria ...
A i jak masz wiecej jak te 180 wzrostu to bierz kij raczej ten 198cm to taki uniwersał na króciakach gorzej się holuje i dziwnie rzuca...Ja jestem niskiego wzrostu a wolę te dłuższe kije..

co ma wzrost do długości wedki ?

#32 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 23 kwiecień 2015 - 21:51

Jak się jerkuje w dół to ma....Ja osobiście nie trzymam się tych  opini i kup kij jaki mi pasuje .. Szarpie wtedy do boku nie w dół..



#33 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 23 kwiecień 2015 - 22:46

Chłopaki, przerobicie kilka - kilkanaście kijków to się dowiecie, jakie to ma znaczenie;-) A jak przerobicie trochę dżerków, to też Wam się szarpanie zmieni. Nie każde reagują prawidłowo na jazdę do boku. Tak jak z tą windą - gdzie ma jechać, w bok?!?


  • BOB lubi to

#34 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 24 kwiecień 2015 - 06:55

Sam stoję przed podobnym wyborem jednak częściej chciałbym móc obsłużyć także większe woblery. O ile w opisach multiplikatorów nie brakuje informacji o obsługiwanych jerkach, to mniej informacji jest w kwestii woblerów. Celowałem w Daiwę tatulę, jednak czy nie będzie za delikatna do stawiających większy opór przynęt, może lepsza będzie ABU Orra Wich - szczególne obawy mam z większym przełożeniem.

Jeśli kijek ma być nowy i budżetowy to poczytaj o okumie black rock. Są dwie wersje cast - 5-25g oraz 10-35g. Tą drugą mam i jest wg. mnie niedoszacowana. Slidery 10s ogarnia spokojnie, natomiast dolną komfortową granicą jest w mojej ocenie około 15 gram. Dlatego jeśli zależy Ci na mniejszych przynętach chyba warto przyjrzeć się tej drugiej. Jest o nich sporo informacji na forum. Udanych poszukiwań i zakupów :)

Jak oceniasz max tej Okumy (10-35) we współpracy z dużymi  woblerami szczególnie SDR. Mam do testowania dragona express do 60g, z prowadzeniem ok jednak za bardzo kołkowaty przy rzucaniu woblerów, no i na rzekę przydałby się dłuższy.



#35 OFFLINE   Aztekaztecki

Aztekaztecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Dominik

Napisano 24 kwiecień 2015 - 07:45

Dragon Jig&Jerk może być fajną opcją, ale nie wiem czy akurat dla mnie. Sęk tkwi w tym, że w tej chwili moje przynęty zaczynają się od ~8g do 25g i są to tylko i wyłącznie gumy (dokładniej główki :P). Wszedłem w ten wiek, gdzie już sam muszę zadbać o swoją skrzynkę i kupować sobie wszystko, czym będę łowił. Tak więc chciałbym wykorzystać również to, co mam teraz, a dopiero potem dokupować, wraz z upływem czasu inne przynęty. Tak więć Dragon który jest określany na 18-70 jest dla mnie zbyt mocny, pewnie przyjemnie rzuca się od 20g. Do tego cena - w tej chwili za tego używanego fenwicka musiałbym zapłacić ~300zł, natomiast dragon wychodzi 460+wysyłka, więc co by nie patrzeć - to jest 150% ceny Fenwicka. W grę wchodzi również Okuma, tak jak wspominaliście, ale nie jest w jednym kawałku - pytanie tylko czy przyjemniejsza od fenwica, czy nie ? :)

Edit: A może coś od Abu Garcia ? Ktoś miał styczność z tymi wędziskami ? :)


Użytkownik Aztekaztecki edytował ten post 24 kwiecień 2015 - 07:59


#36 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 24 kwiecień 2015 - 08:03

Dragon Jig&Jerk może być fajną opcją, ale nie wiem czy akurat dla mnie. Sęk tkwi w tym, że w tej chwili moje przynęty zaczynają się od ~8g do 25g i są to tylko i wyłącznie gumy (dokładniej główki ). Wszedłem w ten wiek, gdzie już sam muszę zadbać o swoją skrzynkę i kupować sobie wszystko, czym będę łowił. Tak więc chciałbym wykorzystać również to, co mam teraz, a dopiero potem dokupować, wraz z upływem czasu inne przynęty. Tak więć Dragon który jest określany na 18-70 jest dla mnie zbyt mocny, pewnie przyjemnie rzuca się od 20g. Do tego cena - w tej chwili za tego używanego fenwicka musiałbym zapłacić ~300zł, natomiast dragon wychodzi 460+wysyłka, więc co by nie patrzeć - to jest 150% ceny Fenwicka. W grę wchodzi również Okuma, tak jak wspominaliście, ale nie jest w jednym kawałku - pytanie tylko czy przyjemniejsza od fenwica, czy nie ? :)

Edit: A może coś od Abu Garcia ? Ktoś miał styczność z tymi wędziskami ? :)

Okuma nie ma porównania do Fenwicka według mnie, Fenie to bardzo dobre kije, ładnie grające pod rybą. Miałem kiedyś dłuższy model tej serii i pomimo przeznaczenia i sporego CW nie był pałą. Fenio to po prostu klasa wyżej i tyle.

#37 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 24 kwiecień 2015 - 11:10

Jezeli chodzi o abu fajna seria sa veritasy, fajne czule kije z zapasem mocy

Użytkownik meme174 edytował ten post 24 kwiecień 2015 - 11:10


#38 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 24 kwiecień 2015 - 11:11

Ja  Feniwicka  będę testował  dopiero od maja tego roku .. O swoim mogę powiedzieć że jest źle opisany .. Moc  wyrzutowa tego kija jest prawie  2 razy zaniżona  w moim odczuciu  ... Pamiętaj że.....  to że łowisz na  główki od 8-25gr  to  jeszcze do tego dochodzi masa przynęty  i takie kopytko L-4 to już  z parenaścię gr wiecej.. Swoje początki  z użyciem casta  zaczynałem z kijem 2,30 m  14-35 cw i  ogarniałem i gumy i jerki typu slider 10  , jednak było ciężkawo...



#39 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 24 kwiecień 2015 - 12:51

Okuma trochę wolna jest. Kije SG są w jednym kawałku. Dragon Jig &Jerk 15-70gr realnie 10-50 i kilka długości do wyboru

 

nie miałem nigdy, ale patrząc na preferencje szukającego kolegi i dane, które sam niedawno zbierałem szukając, obracałbym się właśnie wokół black rock, J&J lub SG MPP.

 

sam wybrałem w końcu team dragona, ale do cięższej orki - 30-70g.



#40 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 24 kwiecień 2015 - 12:56

 Sęk tkwi w tym, że w tej chwili moje przynęty zaczynają się od ~8g do 25g i są to tylko i wyłącznie gumy (dokładniej główki :P). 

 

Kup większe gumy ;) sama guma długości 12-15 cm potrafi ważyć 20 - 30g