Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój pierwszy zestaw castingowy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 24 kwiecień 2015 - 14:23

Jak oceniasz max tej Okumy (10-35) we współpracy z dużymi  woblerami szczególnie SDR. Mam do testowania dragona express do 60g, z prowadzeniem ok jednak za bardzo kołkowaty przy rzucaniu woblerów, no i na rzekę przydałby się dłuższy.

 

Według mnie do woblerów może być ciut za sztywna. Mogę się jednak mylić bo szczerze mówiąc sam używam jej tylko do jerków i gumek. Dlatego lepiej zasięgnij opinii kogoś kto próbował jej używać z takimi wabiami.



#42 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 24 kwiecień 2015 - 18:59

Nie wiem Panowie jak Wy , ale to właśnie  cast  otworzył mi oczy na  używanie " dużych przynęt" ... łowie nałogowo praktycznie z jakieś 17lat ... I zawsze kupowałem kije do max 35gr c.w.   W tamtym roku kupiłem pierwszy zestaw  castingowy  jak już  wcześniej wspomniałem do  35gr cw... I szybko stwierdziłem że potrzebuję kija  co najmniej do 120gr c.w. Wcześniej wydawało mi się że slider 10  to już duża przynęta , a  guma czy woblery   15-25cm to niezły i nieporęczny krokodyl . Makabrycznie się tym rzucało używając  stałej szpuli ( strzelało na palcu).  Teraz wiem że im większe tym lepiej:)  Nawet zastanawiam  się  nad zestawem co pociągnie mi krokodyle po 200-300gr ...... Duży wabik to większe prawdopodobieństwo na dużego drapieżnika , a czasami nawet jedyna skuteczna metoda nawet na te średnie drapieżniki ....



#43 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 24 kwiecień 2015 - 19:20

Teraz wiem że im większe tym lepiej:)  

Niezależnie od pory roku?

 

Ja też pokochałem duże przynety.

Wagowo 50-120g.

A żeby było śmieszniej - uwielbiam również mój zestaw  do UL - gdzie rzucam paprochami na główkach 1-1,5g :)

Żona zawsze mówiła, że mam skłonności do skrajności.



#44 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 24 kwiecień 2015 - 21:43

Panowie, nie robcie oftopa. Autor watku szuka zestawu max 40gr. Trzymajcie sie tematu, albo wystawcie sobie oddzielny watek.

#45 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 25 kwiecień 2015 - 14:27

Chciałem tylko  autorowi wątku uświadomić żeby nie bał się kija do cięższych zadań ...Jak mu się spodoba cast i poczuje moc dużej przynęty to wszystkie kije co wyżej wymienili koledzy będą ok:) Prędzej czy później kupi kolejny zestaw  :) Padło już tyle propozycji że autornapewno coś wybieże....

 

P.S. Drac  też myślałem że  lato to małe przynęty , ale w tamtym roku na jednym z jezior nawet mi takiej nie powochały :)

 

Pozdrawiam.



#46 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon

Napisano 25 kwiecień 2015 - 20:48

Weź jeszcze obczaj taki kij http://www.fishing-m...965-k13687.html
model do 35g sam się nad nim zastanawiam do połowu bolenia i sandacza ;)

#47 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 25 kwiecień 2015 - 20:56

Kurka kij do sandacza i bolka w jednym, biore w ciemno;)
  • minecjusz lubi to