Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prawda w oczy kole...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2010 - 23:10

Tak od razu mi sie wydal ten watek sredniorokujacy....o co tu chodzi?
Jezeli chodzi o przerzucanie sie odpowiedzialnoscia ktory z krajow wyrzadzil Baltykowi najwieksze zlo...to ja wysiadam.

To wszystko brzydko pachnie polityka a w takim razie bardziej pasuje na np. onet a nie na ten portal.

Powtarzam sie..obejrzalem film i nie widze w tym nic polskiego....rownie dobrze moze to byc kuter ..czeski. ( a tak, nawet Czesi maja swoj wklad w degradacje Baltyku)

Gumo

#22 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 05 luty 2010 - 09:39

Hej, chłopaki wyluzujcie.

Wstawiłęm ten link jako ciekawostkę. Nie miałem na celu politycznych przepychanek i innych podtekstów.

JA jestem zdania, że nawet jeśli film jest jednostronny i nieco tendencyjny to jest w nim też sporo prawdy. Dobrze wiemy, że nasi rodacy nie przykładają zbytnio uwagi do różnych obostrzeń prawnych i nie chodzi tu o rybaków stricte, tylko o ogół zjawisk społecznych w naszym kraju.

Ciężko też wyrokować co bardziej szkodzi naszym dorszom. Czy przełowienie sieciowe, czy szwedzkie pestycydy, czy może polskie szambo wpływające największymi rzekami, czy może nowe rurociągi, czy rozszczelniające się składy broni chemicznej z II wojny na dnie morza, czy w końcu ciasne cieśniny duńskie i zbyt słabe napływy słonej wody, która to jest zbawienna i niezbędna w cyklu rozrodczym dorsza.

MOżemy sobie gdybać w nieskończoność. Ja tam do UE nic nie mam. Uważąm też, że może nie zawsze skutecznie ale przynajmniej przekazała nam niejako w obowiązkowym spadku systemy bardziej kontrolowanego dbania o środowisko. Oczywiście nie w każdych warunkach musi się to sprawdzać, ale przynajmniej podjęto próby działań, których nigdy wcześniej nie bylo w tej części Europy.

... i nie dajcie się zwariować, bo to czy to kręcił Szwed, Niemiec czy inny ludek za kasę Unii nie zmieni faktu, że świadomość naszych ekip rybackich jest jaka jest... wybić do dna co żyje, zarobić dziś, a jutro... kto się martwi jutrem...

#23 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 luty 2010 - 18:19

Szanowni Koledzy !
Kolego Piotrze Zamiara !
Prosze pamietać, że jesteśmy na forum wędkarskim. Tu są przedstawiciele wszystkich opcji politycznych. Prosze nie robić politycznych , wulgarnych, wtrętów, albowiem jest to najlepsza droga do rozbicia jedności forum. Wysoce niesmaczne jest Pańskie zachowanie. Idź Pan sobie mieszać i judzić gdzie indziej, a jeśli chcesz Pan to robić to tutaj to chociaż może w nieco innej formie!
U.

#24 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 luty 2010 - 18:57

Panowie, prosze o powsciagliwosc.
Jesli to mozliwe to, wrocmy do rzeczowej dyskuji o materiale...
:unsure:



Guzu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych