Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Świętajno w miejscowości Narty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 31 sierpień 2015 - 13:37

Dla potomnych krótkie info.

 

Świętajno i ośrodek Rusałka w którym byłem to faktycznie małe "Dębki". Na plaży tłumy więc w dzień i wieczorem należy raczej zapomnieć o wędkowaniu. Co prawda w tygodniu jest nieco lużniej za to na weekend na okoliczne kempingi zjezdzają się prawdziwe tłumy. Ewentualnie rano można popróbować wtedy jest cisza i spokój. Niestety utrudnieniem jest zamykana na noc plaża. Wszak można dogadać się z ochroną która gości ośrodka wpuszcza nad jezioro ale jest to dość upierdliwe.

 

Wędkarsko na świętajno poświęciłem niewiele czasu z racji w/w ograniczeń. Trafiłem kilka okonków na spining. Koledzy na spławik połowili trochę drobnej płoci. Ogólnie wieczorem przynajmniej na spining były lepsze brania. Moim zdaniem woda ma potencjał tylko przydała by się normalna łódka i silnik elektryczny (łodzie w wypożyczalni bosman raczej w stanie średnim bez cum więc warto swoją mieć nas to neistety zaskoczyło i pływaliśmy na uwiązanym do sznurka kamieniu :( , a wypożyczalnia z ośrodka ma łódki tylko 2 osobowe więc dość małe). 

 

Raz brodziłem w Warchałach w tej mniejszej części i tu zdecydowanie więcej okoni połowiłem. Wszystko w granicach 20 cm. Fajna ryba mi spadła po braniu w pierwszym opadzie przynęty od powierzchni. Woda zdedcydowanie bardziej żywa cisza i spokój. Woda niemalże tak przeźroczysta jak na Świętajnie.

 

Jeżeli chodzi o poziom wody to widać że brakuje jej co najmniej metr. Tu też brak opadów zrobił swoje.

 

Rekreacyjnie jezioro to bajka. Woda czyściutka i ciepła. Około 30m do brzegu mamy wody po kolana więc dla dzieciaków idealnie. Jeśli jeszcze tam wrócę to raczej skieruję się do ośrodka na przeciwległym brzegu lub do pensjonatu u Kulasa.

 

Polecana przez kolegę luk_80 Karczma rybna w Witowie warta grzechu. Jedzenie domowej roboty, kartacze, ciasta przepyszne. Warto tam zajrzeć.Rowerem z Rusałki spokojnym tempem jakies 10-15 min drogi.


  • luk_80 lubi to

#22 OFFLINE   sumsum

sumsum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 kwiecień 2016 - 10:34

Witam,

 

czy do łowienia na jeziorze Świętajno i innych w okolicy miejscowości Narty wystarczy karta PZW Okręgu Mazowieckiego, czy trzeba wykupić jakieś dodatkowe pozwolenia?



#23 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 24 kwiecień 2016 - 10:37

Witam,

 

czy do łowienia na jeziorze Świętajno i innych w okolicy miejscowości Narty wystarczy karta PZW Okręgu Mazowieckiego, czy trzeba wykupić jakieś dodatkowe pozwolenia?

 

Wystarczy wniesiona opłata na Okręg Mazowiecki.



#24 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 18 lipiec 2019 - 20:03

Planuje za tydzień wyjazd w te okolice na 3 dni .Nad którym jeziorem polecicie sie rozbić  na dziko ew spokojne pole namiotowe z pomostem do zasiadek na leszcza --lina .Z lodki tez będziemy łowić,Nie wiem czy mamy zabierać spaline czy tylko elektryka .Wszelkie wskazówki mile widziane .



#25 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 18 lipiec 2019 - 21:53

Po przeniesieniu przez moderacje mojego wątku tutaj wyszło mało czytelnie  ,zapytam wiec jeszcze raz ;

Jeziora ;Narty (Swietajno ),Warchały,Branickie

 

Planuje za tydzień wyjazd w te okolice na 3 dni .Nad którym z tych jezior polecicie sie rozbić  na dziko ew spokojne pole namiotowe z pomostem do zasiadek na leszcza --lina .Z lodki tez będziemy łowić,Nie wiem czy jest tam strefa ciszy .Wszelkie wskazówki mile widziane .



#26 OFFLINE   trolinka666

trolinka666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Bartek

Napisano 18 lipiec 2019 - 23:27

Łowiłem w jez Warchały i Brajnickim. Warchały to chyba bez łódki nie jest najlepszy pomysł. Dużo trzcin,pomosty oblepione łowiącymi. Wg mnie to tylko elektryk że względu na małą powierzchnię( nie mam pojęcia czy jest tam strefa ciszy). Spiningowałem tam tylko jesienią. W wakacje łowiłem tylko białoryb. Na granicy trzcin można trafić ładnego lina. Z drapieżnikiem o tej porze nie było najlepiej. Na Brajnickim kiedyś było eldorado,teraz coś tam można wydłubać,ale chyba nastawiał bym się na białoryb. Chyba,że z łódki,to wtedy możesz próbować. Z resztą ,próbować można,a nawet trzeba, zawsze. 😉
  • Viking lubi to

#27 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 05:32

Spaliny nie zabieraj bo wszędzie jest strefa ciszy. Jestem z okolic i conieco się orientuje co aktualnie się dzieje na tych zbiornikach (mimo, że od dawna na nich nie łowię). Świętajno to krystalicznie czysta woda i spore głebokości. Łowi się tam piękne płocie, liny i okoń fajny też czasem się trafia . Warchały od kilku lat nie dają efektów. Straszna lipa sie tam dzieje. Ja bym postawił na jezioro Brajnickie. Jak ponęcisz troszke to możesz liczyć na fajnego lina,karasia, karpia. Najlepiej z łodzi pod trzcinami. Nocą można próbować złapać węgorza , leszcza z brzegu .


  • Viking lubi to

#28 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 22:30

Czy jest w okolicy jezior Swietajno -Narty -Brajnickie , Warchały  jest sklep wędkarski 


Użytkownik Viking edytował ten post 25 lipiec 2019 - 23:11


#29 OFFLINE   Marcinnow

Marcinnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:N

Napisano 26 lipiec 2019 - 03:33

W Nartach w sklepie spożywczym można kupić jakieś robaki, wędki itp. ale sklep wędkarski to chyba za dużo powiedziane ;)
  • Łomżyniak lubi to

#30 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 04:21

oki dzieki kolego



#31 OFFLINE   mariuszek91

mariuszek91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 czerwiec 2020 - 16:41

Witam nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji na temat tego jeziora bynajmniej aktualnych. Może któryś z kolegów mieszka w okolicy bądź na codzień tam wędkuje i podpowie coś na ten temat. Wybieram się na długi weekend a tak naprawdę nie wiem na co mam się nastawić. Niestety ale powierzchnia hatchbacka jest mocno ograniczona jak jedzie się w 4 osoby dlatego też nie mogę zabrać całego majdanu ;) Będę wędkował z brzegu lub w woderach. Pozdrawiam serdecznie mam nadzieję że ktoś pomoże. ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mariuszek91 edytował ten post 08 czerwiec 2020 - 16:43


#32 OFFLINE   Marcinnow

Marcinnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:N

Napisano 08 czerwiec 2020 - 17:11

W zeszłym roku urlopowałem się nad tym jeziorem nie wiem w które miejsce jedziesz ale w części w której ja byłem jezioro od brzegu było mocno zarośnięte. Nie wiem czy tak wygląda całe jezioro. Głównie łowiłem na przynęty 15+ i coś tam udało się wydłubać ale szału ilościowego i jakościowego nie było. Wchodziłem w woderach najgłębiej jak to było możliwe.
Według mnie bardziej obiecująco wygląda jezioro Warchały tylko że tam raczej można połowić jedynie z pomostów.

#33 OFFLINE   mariuszek91

mariuszek91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 czerwiec 2020 - 17:27

W zeszłym roku urlopowałem się nad tym jeziorem nie wiem w które miejsce jedziesz ale w części w której ja byłem jezioro od brzegu było mocno zarośnięte. Nie wiem czy tak wygląda całe jezioro. Głównie łowiłem na przynęty 15+ i coś tam udało się wydłubać ale szału ilościowego i jakościowego nie było. Wchodziłem w woderach najgłębiej jak to było możliwe.
Według mnie bardziej obiecująco wygląda jezioro Warchały tylko że tam raczej można połowić jedynie z pomostów.

A jak sprawa ma się z zezwoleniem na te jezioro? Jedni podają że jest to PZW Suwałki inni że Gospodarstwo Rybackie Bartoły Wielkie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#34 OFFLINE   Marcinnow

Marcinnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:N

Napisano 08 czerwiec 2020 - 17:34

Ja mam kartę z okręgu mazowieckiego i tam mogłem łowić tak więc za wiele w tym temacie nie podpowiem.
Teraz znalazłem że to niby GR Bartoły Wielkie.
http://www.jezioro.c...dex/kup/item/75

Użytkownik Marcinnow edytował ten post 08 czerwiec 2020 - 17:38


#35 OFFLINE   mariuszek91

mariuszek91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 czerwiec 2020 - 18:18

Ja mam kartę z okręgu mazowieckiego i tam mogłem łowić tak więc za wiele w tym temacie nie podpowiem.
Teraz znalazłem że to niby GR Bartoły Wielkie.
http://www.jezioro.c...dex/kup/item/75

No właśnie a jest jeszcze drugie jezioro Świętajno koło miejscowości Świętajno za Szczytnem i pewnie tamto jest PZW. Bynajmniej to chyba jest GR Bartoły skoro można wykupić u nich zezwolenie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#36 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 09 czerwiec 2020 - 07:14

Jezioro Świętajno (Narckie) w miejscowości Narty jest w użytkowaniu PZW Okręg Mazowiecki. Jest w wykazie wód.


  • golsyl lubi to

#37 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4593 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 sierpień 2020 - 21:42

Byłem tzw. przelotem w sławnych w niektórych kręgach Warchałach i napiszę krótko bo i krótko byłem. Jak macie wykupione mazowieckie to łowicie bez dopłat. Takie info uzyskałem w 3 sklepach spożywczych, które przynajmniej teoretycznie miały w ofercie pozwolenia i rzecz jasna robaki białe i czerwone. Ogólnie bez pływadla to raczej męczarnia bo na pomostach tłok. Ponadto "wjazd" na pomosty bywa dość często płatny tak jak i wejście na kawałek piachu szumnie zwany plażą. Ale jak już płacicie za wejście na plażę to warto zainwestować w rower wodny i tak ja sobie radziłem. Dodatkowo około 19-tej ludzi już niewiele i można ten środek pływający wynająć w normalnej cenie bo jak ludzie na plaży to rowerek kosztuje minimum 25 złotych za godzinę zatem jak ktoś planuje dłuższy urlop to lepiej kupić jakiś tani ponton albo belly. Sporo jest okonia i to nawet tego troszkę większego. Trafiłem nawet + 30. Poza okoniami na micro przynęty można połowić mikro płotki albo nawet ukleje. Innych ryb nie złowiłem co składam na brak czasu bo byłem w sumie 3 razy po około 2 godzinki. Osobiście gdybym miał wypoczywać wolałbym ruszać na większe jeziora mazurskie. Za to dla tatusiów z dziećmi do lat powiedzmy 10 to naprawdę przyjemne miejsce bo płytka i czysta woda ciągnie się przez około 25 metróww, a może i dłużej. I fajnie gdyby nie opłaty za wstęp na plażę, a nawet za pozostawienie auta na pobliskim parkingu. Nadmienić należy, ze wnosząc te opłaty można by się spodziewać choćby ratownika jakiegoś. Jak nikogo takiego nie spotkałem, ale jak już wspomniałem byłem króciutko.

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 04 sierpień 2020 - 21:48


#38 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3970 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 06 sierpień 2020 - 23:10

Byłem.................................... I fajnie gdyby nie opłaty za wstęp na plażę, a nawet za pozostawienie auta na pobliskim parkingu. Nadmienić należy, ze wnosząc te opłaty można by się spodziewać choćby ratownika jakiegoś. Jak nikogo takiego nie spotkałem, ale jak już wspomniałem byłem króciutko.



Spodziewałeś się, że w cenie parkingu skąpo odziane hostessy będą roznosić ''malibu '.?

#39 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4593 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 sierpień 2020 - 08:36

Spodziewałeś się, że w cenie parkingu skąpo odziane hostessy będą roznosić ''malibu '.?

Jak pojedziesz i sprawdzisz za co płacisz to porozmawiamy. A jak ktoś utonie to wtedy pojedziesz i zapalisz świeczkę. Osobiście uważam, że biorąc opłatę za wstęp na "plażę" powinno się zapewnić ratownika choćby dla własnego bezpieczeństwa właśnie na tzw. wszelki wypadek. Jednakże TY jako specjalista także w tym temacie na pewno  wiesz lepiej. 3 maj się.



#40 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 07 sierpień 2020 - 09:28

Spodziewałeś się, że w cenie parkingu skąpo odziane hostessy będą roznosić ''malibu '.?

Marcin, rzeczywiście jest nieco przydrogo. W ciągu dwóch lat cena za wejście na plażę podskoczyła x5 i parking również x5.
Pojechałem w tym roku raz i nieprędko wrócę. Potwornie ciasno i naprawdę drogo. Warszawskie ceny na końcy świata


  • BOB i S.N. lubią to