Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Świętajno w miejscowości Narty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4593 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 sierpień 2020 - 10:58

Nie mam pojęcia ile i co kosztowało 5 lat temu, ale oczekiwanie ratownika po zapłaceniu 10 od osoby za możliwość wejścia nie wydaję mi się żadną fanaberią, a logicznym i moim zdaniem zdecydowanie koniecznym uzupełnieniem płatnej "plaży". O kosztach innych, o których wspomniał Daniel nie pisałem nic bo uważam, że jeśli gdzieś jestem to je po prostu akceptuję. Ja tam nie wrócę już nigdy. O niebo lepiej pojechać kawałek dalej. Za niemal te same pieniądze dostaje się o wiele więcej.



#42 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 07 sierpień 2020 - 11:46

Nie mam pojęcia ile i co kosztowało 5 lat temu, ale oczekiwanie ratownika po zapłaceniu 10 od osoby za możliwość wejścia nie wydaję mi się żadną fanaberią, a logicznym i moim zdaniem zdecydowanie koniecznym uzupełnieniem płatnej "plaży". O kosztach innych, o których wspomniał Daniel nie pisałem nic bo uważam, że jeśli gdzieś jestem to je po prostu akceptuję. Ja tam nie wrócę już nigdy. O niebo lepiej pojechać kawałek dalej. Za niemal te same pieniądze dostaje się o wiele więcej.

Jezioro mojego dzieciństwa, wieku dojrzewania czy też już dorosłego życia. Hotel zabrał najlepszą część naprawdę fajnej plaży, więc się zacieśniło wyraźnie. Ryby: kapitalna płocie (moja największa 49 cm z tej wody), niezłe okonie. Ale najwięcej czasu poświęcałem tam linom. Patrząc w lewo z plaży mniej więcej na godzinę 11 jest ogromna łąka o głębokości mniej więcej 2m. Ależ tam się działo z prosiaczkami :)


  • S.N. lubi to

#43 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3970 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 07 sierpień 2020 - 15:10

Danielu po prostu jak mnie nie stać to nie korzystam. Po co płacić, a później stękać po internetach jak to drogo i co można by za tą kasę mieć....
Przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby Sławek otworzył własną plażę i zatrudnił pięciu ratowników!

Na stelkę mnie nie stać i nią nie łowię...

Użytkownik cyprys19 edytował ten post 07 sierpień 2020 - 15:13


#44 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3970 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 07 sierpień 2020 - 15:15

[quote name="cyprys19" post="2791234" timestamp="1596809408"]
Danielu po prostu jak mnie nie stać to nie korzystam. Po co płacić, a później stękać po internetach jak to drogo i co można by za tą kasę mieć....
Przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby Sławek otworzył własną plażę i zatrudnił pięciu ratowników!

Użytkownik cyprys19 edytował ten post 07 sierpień 2020 - 15:29


#45 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3970 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 07 sierpień 2020 - 15:29

...

Użytkownik cyprys19 edytował ten post 07 sierpień 2020 - 15:30


#46 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4593 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 sierpień 2020 - 17:24

Danielu po prostu jak mnie nie stać to nie korzystam. Po co płacić, a później stękać po internetach jak to drogo i co można by za tą kasę mieć....
Przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby Sławek otworzył własną plażę i zatrudnił pięciu ratowników!

Na stelkę mnie nie stać i nią nie łowię...

 

Gdzie ja napisałem, że drogo ? Napisałem natomiast, że zapłaciłem za wejście i na płatnej plaży chętnie zobaczyłbym ratownika. Tyle. Ty natomiast piszesz, że mnie nie stać, ale jednocześnie sugerujesz abym otwierał plażę i zatrudniał pięciu. To stać mnie w końcu na coś czy nie ? Wszak ty wiesz lepiej. A gwoli wyjaśnienia. Gdybym ja miał taki kawałeczek ziemi nad wodą to miałbym i ratownika. Nie tylko dla bezpieczeństwa masy dzieciaków tam się pluskających, ale także, a może przede wszystkim dla własnego. Ale janusze biznesu mają wyyebane na bezpieczeństwo gości bo to kosztuję ze 300 złotych z dziennego utargu, który bardzo delikatnie szacuję na minimum 5 000 zł. Ot taka januszowa zasada. Ja mam zapłacić zawrotne 300 złotych i zatrudnić ratownika ... ? O nie ! Niech sobie radzą sami. Do czasu ... I dlatego ja nie polecę tego miejsca nikomu z dziećmi ... No chyba, że któreś z rodziców ma pojęcie o ratownictwie przed medycznym i baaardzo dużo zimnej krwi bo inaczej się reanimuje obcą osobę, a inaczej kogoś bliskiego. Sam też już tam nie zajrzę. Są miejsca może i droższe, ale o wiele ciekawsze pod każdym względem. Zwłaszcza względem bezpieczeństwa.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 07 sierpień 2020 - 17:29


#47 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 09 lipiec 2021 - 16:02

Podepnę się pod temat. Czy ktoś ma jakieś świerze informacje na temat rybostanu na j. Warchały (Warchaldzkim)?

#48 OFFLINE   Przem1987

Przem1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:M

Napisano 09 lipiec 2021 - 16:59

Wszystkie okoliczne jeziora łącznie z Warchałami należące do gospodarstwa rybackiego Janowo zostały już dawno skutecznie wyczyszczone z ryb.

Daleko nie patrząc wstecz w czerwcu bieżącego roku j.Brajnickie,które znajduję się pod drugiej stronie drogi na przeciwko Warchał zostało doszczętnie wyczyszczone z ryb z przy pomocy niewodu oraz na dobitkę potraktowane prądem,ponieważ skończył się dzierżawa gospodarzowi.

Podsumowując szkoda czasu na jeziora,które znajduję się w okolicach Warchał i trzeba się nastawić na wędkarską "szarą rzeczywistość",jeżeli ktoś tam planuje wędkować.



#49 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 09 lipiec 2021 - 20:37

Można liczyć chociaż na jakieś płotki z dzieciakami? :)

#50 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 11 lipiec 2021 - 08:48

Można liczyć chociaż na jakieś płotki z dzieciakami? :)

Jak również wypasione ukleje. Na granicy stoku, gdzie zaczyna się ziele powinieneś połowić płotek. 
 



#51 OFFLINE   Łukasz1988

Łukasz1988

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaLibiąż
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 lipiec 2021 - 15:16

A jak z okoniami ?

#52 OFFLINE   Byniek

Byniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Zbigniew
  • Nazwisko:Kołczyk

Napisano 14 lipiec 2021 - 20:46

Właśnie wczoraj 2ujka młodych ludzi z okolic Wyszkowa się utopiła w tym jeziorze.

pozdrawiam byniek