Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Silniki Haibo


  • Please log in to reply
591 replies to this topic

#121 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,112 posts
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Posted 21 March 2016 - 00:40

A widzisz ... jak ja to szukałem, że nue znalazłem. ..dzięki:)

#122 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 21 March 2016 - 06:19

Jak dokrecisz kluczem/narzedziem . Końcówki kabli będą mieć zaprasowane oczka to nic się grzać nie będzie. Pływam kilka lat , kilka wypadów na zbieranie logow, 2x aku 100ah + 1x50ah , silnik przez 3h na full około 45A i wszystkie styki na aku zimne. Na śrubach z nierdzewki. Ciepło się wydziela przy złym styku bądź długotrwałym duzym obciążeniem przy zbyt małym przekroju kabla np 4/6 mm. Jak pisał kolega wyżej, to nie prom kosmiczny :)

To podstawa, ale jaki problem jak coś się robi, zrobić to bardzo dobrze?

Ja uważam, że żaden.



#123 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 21 March 2016 - 06:31

Nie ma żadnego problemu. Masz ochotę rzezbić , to twórz dzieło . Bez stresu . To tylko moje zdanie ,a nie wyrok sądu. Pozdrawiam

#124 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts

Posted 21 March 2016 - 10:54

Panowie tzn na dzien dobry radzicie w tym silniku zmienic kable na grubsze ?co z gwarancja? A zapytam jeszcze jak przechowujecie aku na gumiaku w lecie podczas upalow? Przykrywacie czyms moze albo jakis pokrowiec? Ja chce ten styropian co byl w nim aku przykleic od spodu aku. Bedzie chyba mniej niszczyl gume w pontonie i nie rysowal spodu podczas przemieszczania. Sorry za atak pytaniami to moj 1 elektryk i chce cala wiedze ogarnac przed sezonem.

#125 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,598 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 21 March 2016 - 11:04

Panowie tzn na dzien dobry radzicie w tym silniku zmienic kable na grubsze ?co z gwarancja? A zapytam jeszcze jak przechowujecie aku na gumiaku w lecie podczas upalow? Przykrywacie czyms moze albo jakis pokrowiec? Ja chce ten styropian co byl w nim aku przykleic od spodu aku. Bedzie chyba mniej niszczyl gume w pontonie i nie rysowal spodu podczas przemieszczania. Sorry za atak pytaniami to moj 1 elektryk i chce cala wiedze ogarnac przed sezonem.

Żadnego styropianu. Tylko syf będzie jak się zacznie kruszyć. 

Niczym nie przykrywam. Kontroluj tylko poziom elektrolitu. W upały woda potrafi szybko wyparować.

A z tymi przewodami lepiej nie kombinuj na gwarancji.



#126 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 posts
  • LokalizacjaWschód

Posted 21 March 2016 - 12:35

A gdzie kupowaliscie te kable 16mm?

 A ja polecam kable w izolacji silikonowej która nie pęknie i jest przy tym dużo lżejsza od tej gumowej w kablach spawalniczych



#127 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts

Posted 21 March 2016 - 17:22

godski ale ten styropian z opakowania jest drobny zbity widac ze jak sie go nie uszkodzi to nie bedzie sie sypal, chyba ze cos innego pod aku dac ale co ? bo gołego do pontonu go wsadzac nie za bardzo mi sie widzi. 



#128 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 posts
  • Imię:Michał

Posted 21 March 2016 - 17:36

Dobrze rozumiem, że chcesz wstawić aku do pontonu bez podłogi? Nie wiem jaki to ponton, ale przemyślałbym sprawę wstawienia go do większej skrzyni, żeby zwiększyć powierzchnię.



#129 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts

Posted 21 March 2016 - 17:41

ponton kolibri k280 brak pełnej podłogi własnie dlatego kombinuje zeby ciezar rozbić na wieksza powierzchnie.



#130 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 posts
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Posted 21 March 2016 - 17:48

godski ale ten styropian z opakowania jest drobny zbity widac ze jak sie go nie uszkodzi to nie bedzie sie sypal, chyba ze cos innego pod aku dac ale co ? bo gołego do pontonu go wsadzac nie za bardzo mi sie widzi. 

Może to rozwiąże Twój problem      http://allegro.pl/po...6059086637.html

 

http://allegro.pl/po...016625699.html

jest i w barwach narodowych    

http://allegro.pl/po...6066433746.html

 

 

Jak za drogie to sklep gospodarstwa domowego i tam na pewno coś dobierzesz .


Edited by bob61, 21 March 2016 - 17:51.


#131 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 posts
  • Imię:Michał

Posted 21 March 2016 - 20:28

@ suhhar, proponuję wizytę w castoramie albo pochodnych i kupienie skrzyni. Będzie ekonomicznie, a może jeszcze znajdziesz dla niej inne zastosowanie poza przechowywaniem aku. Inne manele, echo, czy skrzynia jako siedzisko, choć w Twoim przypadku pewnie nie będziesz chciał dokładać wagi. Styropian nie jest dobrą opcją do zwiększania powierzchni - złamie się.



#132 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,598 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 21 March 2016 - 20:32

https://www.jula.pl/...mulator-650382/

 

Mam ten większy. Wala się u mnie . 4 dyszki + wysyłka. 



#133 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts

Posted 25 March 2016 - 15:28

Panowie a dajecie coś pod motylki silnika zeby przypadkiem silnik sie nie ruszal ? W pontonie mam plastikową pawęż i boje sie że po niej silnik będzie latał mimo skrecenia na maxa. Widziałem gdzies na filmiku ze ktos chyba kawałek skóry daje pod motylki.

#134 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 25 March 2016 - 15:40

Jak dokrecisz to się ruszać niebedzie nie ma szans . Mi się jeszcze nigdy nie przemiescil



#135 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,311 posts
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Posted 25 March 2016 - 16:18

Panowie a dajecie coś pod motylki silnika zeby przypadkiem silnik sie nie ruszal ? W pontonie mam plastikową pawęż i boje sie że po niej silnik będzie latał mimo skrecenia na maxa. Widziałem gdzies na filmiku ze ktos chyba kawałek skóry daje pod motylki.

Na siłę nie dokręcaj jak Ci sugeruje siarq, po kilku takich mykach uwalisz gwinty i dopiero będzie kłopot.

Wszystko trzeba z wyczuciem, metal też nie wytrzymuje głupoty ludzkiej.

 

Ja na śliskiej pawęży używałem kawałka skóry, było OK. Kładłem na pawęż kawał skóry i dopiero zakładałem silnik, skóra była z obu stron

Oczywiście elektryk. 

Spalinę przykręcam.



#136 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 posts
  • Lokalizacjawarszawa

Posted 28 March 2016 - 20:14

Dzisiejszy mokry teścik na Zegrzu wypadł zadawalająco. Silnik demonem prędkości nie jest, ale już na 3 biegu dość żwawo posuwał 3 metrowy ponton z dwuosobową załogą i to pod wiatr i niemałą falę. Ponad 5 godzin prawie ciągłego pływania ( trzy 10 minutowe postoje)  i testowania  silnika na różnych biegach na środku Zegrza rozładowało mi dwa połączone aku 55Ah do 11 V . To chyba całkiem nieźle ? Skręcone na nierdzewne śrubki dołączone do zestawu i nic się nie grzało.  Cyfrowy woltomierz  w modelu D54  działa i chyba dość rzetelnie pokazuje stan aku, ale niestety w słońcu jest kompletnie nieczytelny.  Nad silnikiem trzeba się mocno pochylić  aby cokolwiek dojrzeć. Denerwuje to trochę... Ogólnie jestem zadowolony i już się trzęsę na następny wypad, bo w sumie to nie miałem czasu na łowienie  ;)  Na wodzie również żadnych wędkarzy nie widziałem. 145918997820160328_142452.jpg


  • Jozi likes this

#137 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 posts
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Posted 29 March 2016 - 09:03

Powiedz kolego mi czy sprawdzałeś swoją knagę zaciskową z linką, bo mam taką samą a mimo to linkę o grubosci 10 mm włożoną w zacisk  potrafi czasami przepuszczać..... :(



#138 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 posts
  • Lokalizacjawarszawa

Posted 29 March 2016 - 09:34

No właśnie....Knaga szczękę ma jak rekin i trza do niej solidnej pyty :wacko:  Dziesiątka to minimum . Ja miałem linkę 6 mm i mogłem nią sobie...pomachać -_-



#139 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,112 posts
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Posted 29 March 2016 - 20:29

Najlepiej zeby wskazniki na silniku miały potencjometr. Gdybys dzisiaj w słońcu widział dokładnie napięcie to przy nocnym pływaniu nie widziałbys nic prucz niego:)

#140 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts

Posted 29 March 2016 - 20:56

Pan bubu a mozesz mi napisa gdzie mocujesz przetwornik z echo bo nie widze.i na czym u ciebie stoi aku?

Edited by suhhar, 29 March 2016 - 20:57.