Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Haibo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
591 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 czerwiec 2016 - 00:39

A ja wczoraj testowałem silnik na Wiśle pod prąd przy niewielkim wietrzyku.  Na trójce stoi w miejscu ale na piątce śmiało posuwa się ...w żółwim tempie  :)  . Co prawda daleko odpływać nie mogę ale i tak  daje mi to sporo nowych  możliwości . Na początek zrobiłem ok .2km pod prąd i spokojnie spłynąłem w miejsce wodowania. 2 aku 55Ah rozładowałem do 11.2 V - przynajmniej tyle pokazywał voltomierz na silniku. Jestem zadowolony, bo w końcu mam święty spokój. Nie stoję w korkach, woduje się blisko domu,  a nad wodą  nie muszę się  wkurviać na szalejących głąbów na skuterach i innych wodnych machinach,  którzy w dupie mają wędkarzy. Na Zegrzu czy Narwi (za mostem w Wierzbicy) to jakaś masakra jest. Jestem też mega zaskoczony czystością Wisły. Oczywiście nie chodzi mi o odcinek na wysokości miasta . Tu jeszcze nie jest najlepiej, ale już na wysokości  Jabłonny woda jest naprawdę spoko. Przy niezamulonym dnie przejrzystość dochodzi do pół metra. Osobiście uważam, że jest taka sama jak w Narwi. Wczoraj cały dzień moczyłem jajka  :rolleyes: No i te wysepki z odkrytymi łachami ...coś pięknego ! O rybach nie wspominam bo...oj tam, oj tam... Obyśmy zdrowi byli  :P

Mierzyłeś te 11,2 V pod obciażeniem pod koniec pływania?



#162 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 21 czerwiec 2016 - 08:07

Oczywiście,że tak - na 5 biegu. Po wyłączeniu silnika napięcie skoczyło do 12.3v . Biorąc pod uwagę, że w pełni naładowane pokazują 12.9 v wychodzi, że rozładowały się w niewielkim stopniu. Potwierdziło to ładowanie które trwało tylko ok.8 godz. Zazwyczaj po całodziennym pływaniu na niższych biegach ładowania trwa 12 -16 godzin. Ładowarka oczywiście automatyczna do aku żelowych. Następnym razem wypuszczę się troszkę dalej :)

#163 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 28 czerwiec 2016 - 23:48

Niestety ale silniczek po jakiś 20 mth nabawił się na piątym biegu jakiś dziwnych wibracji.

Rumpel tak lata, że aż mi plomby w zębach dzwonią.

Sprawdziłem śrubę i ośkę, wyglądają ok.

Coś jakby z wirnika, może łożysko i to tylko na wysokich obrotach.

Niezbyt udany zakup.

Drugi raz bym się na Haibo nie zdecydował.


  • pan bubu 1 lubi to

#164 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2016 - 01:51

MK :D  i po kłopocie. To jest obecnie najlepszy silnik 12 v na rynku i nic tego nie zmieni. Nawet narzekanie stetryczałych staruszków :ph34r:



#165 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 czerwiec 2016 - 05:26

Sprawdziłem śrubę i ośkę, wyglądają ok.
 

w jaki sposób dokonałeś sprawdzenia?

Kiedyś uczestniczyłem swoją MK w akcji ratunkowej i przywaliłem śrubą w miecz wywróconej żaglówki. Zgięło mi kołek na osi wirnika i wyszczerbiło śrubę, łącznie z gniazdem pod kołek. Trochę było zabawy w idealnym ustawieniu śruby po regeneracji. Udało się.

Najważniejsze, że bazy nie uszkodziło, czyli osi wirnika.  Ale to przecież Minn Kota :)



#166 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 29 czerwiec 2016 - 06:50

Sprawdziłem organoleptyczni.
W nic nie przywaliłem.

#167 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 29 czerwiec 2016 - 07:22

Zdejmij śrubę, popatrz od wewnątrz czy przypadkiem odważniki od wyważenia nie odpadły. A przy okazji pomacaj oś wirnika czy nie ma luzów.

Wysokie obroty i wibracje kojarzą mi się z brakiem wyważenia. O ile takowe występuje w tym modelu śruby i silnika.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 29 czerwiec 2016 - 07:22


#168 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 29 czerwiec 2016 - 08:47

MK :D  i po kłopocie. To jest obecnie najlepszy silnik 12 v na rynku i nic tego nie zmieni. Nawet narzekanie stetryczałych staruszków :ph34r:

Też Będziesz staruszkiem,i to licho wie jakim.. :P ..szybciej niż Myślisz....



#169 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 czerwiec 2016 - 09:11

Sprawdź czy podczas obracania ręką śruby, szczelina pomiędzy obudową (stojanem) jest zawsze taka sama.

Sprawdź czy śruba po dokręceniu nie ma luzów. Czasami jest tak, że trzeba przerobić podkładkę. Wyoblić ją. Kładziesz podkładkę na nakrętce z większą dziurą, na podkładkę kulkę od łożyska (dość dużą). Traktujesz to młotkiem, albo w imadle ściskasz i masz wypukłą podkładkę. Taka podkładka super dociska śrubę.

Czasami wystarczy przełożyć śrubę o 180stopni.

Przywalenie śrubą w podwodny kołek trwa ułamek sekundy. Można tego czasami nawet nie zauważyć.

Ja jestem staruszkiem, chociaż żona mówi, że jestem w błędzie :)



#170 OFFLINE   aroaro

aroaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 30 czerwiec 2016 - 09:12

Właśnie zakupiłem hajbusa, zrobiłem przymiarki do łodzi, pierwsze wrażenia:

Uchwyt jest super, solidny metalowy, trzyma super, niemal jak z boku w spalanie

Nie spodobał mi się materiał śruby, cienki, połyskliwy plastik sprawiający wrażenie kruchego i łamliwego, już zaczynam się obawiać pierwszego starcia śruby z czymś twardszym, na szczęście dorzucają identyczną zapasową - mam nadzieję że moje pesymistyczne przypuszczenia się nie sprawdzą i nie będzie trzeba wymieniać tuzina śrub w sezonie - w w najbliższy weekend testy...

No i i jeszcze dziwne popiskiwanie na piątce przy kręceniu na sucho, ale może zanurzony w wodzie nie będzie taki hałaśliwy i oby nie wypłoszył ryb w promieniu kilometra:)



#171 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 30 czerwiec 2016 - 09:48

Sprawdziłem śrubę, ośke i klin. Wszystko wygląda jak nowe.
Proste, bez luzów, bez śladów uderzenia.

#172 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 30 czerwiec 2016 - 10:45

(...)

No i i jeszcze dziwne popiskiwanie na piątce przy kręceniu na sucho, ale może zanurzony w wodzie nie będzie taki hałaśliwy i oby nie wypłoszył ryb w promieniu kilometra:)

 

Dla dobra silnika uruchamianie go nie w wodzie nie jest najlepszym pomysłem.


  • pawta lubi to

#173 OFFLINE   Mariusz Gulbiński

Mariusz Gulbiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 czerwiec 2016 - 10:57

Dla dobra silnika uruchamianie go nie w wodzie nie jest najlepszym pomysłem.

Jaki jest powód?



#174 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 30 czerwiec 2016 - 11:06

@ Mariusz Gulbiński

 

Brak chłodzenia.



#175 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 30 czerwiec 2016 - 11:54

Jaki jest powód?

Na sucho, bez oporów wody silnik dostaje wariackich obrotów. Siła odśrodkowa może zniszczyć uzwojenie wirnika. Kiedyś tak załatwiłem rozrusznik samochodowy.



#176 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 30 czerwiec 2016 - 11:56

Sprawdziłem śrubę, ośke i klin. Wszystko wygląda jak nowe.
Proste, bez luzów, bez śladów uderzenia.

Pomiar szczeliny o której pisałem wyżej  w jednym miejscu, przy obracaniu wałem jest jednakowy w całym zakresie obrotu?



#177 OFFLINE   Mariusz Gulbiński

Mariusz Gulbiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 czerwiec 2016 - 12:52

@michami - to nie spalina :P 

@Janusszr - "Na sucho, bez oporów wody silnik dostaje wariackich obrotów". Być nie może, jeszcze nam wstecznie akumulator doładuje :whistling:



#178 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 30 czerwiec 2016 - 19:20

Te drgania to nie są od śruby tak mi się wydaje musisz idelanie ustawić silnik do pawęży no i nie wiem czy masz na tej rurze gumową tuleje i ją skręć bo tam luz jest i drga. Sam zatrzask ustawiena silnika też ma 1mm luzu i tak się dzieje u mnie lekko drga na 3-4 na 5 nic sie nie dzieje tylko zapierdziela a ampery uciekają. Taki silnik co zrobić.



#179 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 30 czerwiec 2016 - 19:51

@Janusszr - "Na sucho, bez oporów wody silnik dostaje wariackich obrotów". Być nie może, jeszcze nam wstecznie akumulator doładuje :whistling:

Tak, nastąpi przeładowanie i zasiarczenie płyt akumulatora :(



#180 OFFLINE   aroaro

aroaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 30 lipiec 2016 - 09:00

Wczoraj na rybach przytrafiło mi się coś takiego (zdjęcia)
Płynąłem może 10-15min na najwyższym biegu przez środek jeziora, żadnego zielska itp
i nagle silnik zgasł, stopiła się obudowa, nadtopił się kabel i prawdopodobnie następnie wytopiło bezpiecznik.

Chyba to nie jest normalne żeby najpierw stopiła się obudowa bezpiecznika z kablem a potem bezpiecznik.

Zastanawia mnie jeszcze co może być przyczyną zaistniałej sytuacji, dodam że używam 2 lata akumulatora żelowego toyama 120Ah i nigdy nic mi się nigdy wcześniej nie grzało, silnika elektr. zaś używam sporadycznie w parze z silnikiem spalinowym.

 

7tCB8Z.jpg

 

 

iPmL2c.jpg


  • pawta lubi to