Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 17:41

W echomap masz na karcie sd. Zwykłej karcie za 30 PLN. Co do ducerów - w echomap podpinasz po prosty przetworniki i działa. Ewentualnie jak chcesz sobie rozbić side vu/clear vu i 2d na osobne przetworniki, to kupujesz rozgałęziacz, około 80 PLN.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

U mnie w garmin 92sv najlepiej sprawdzaja sie karty najszybsze oznaczane U3 Cat10. Droższe, ale widac roznice w prędkości odświeżania topo mapy i batymetrii. Najtańsze karty działały, ale wolno przy dużej szczegółowości mapy i szczegolnie przy zoomowaniu. Masz linka do takiego rozdzielacza?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#1242 OFFLINE   Lemiux

Lemiux

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 10:39

Czy ktoś już nabył echoMap 73sv? Jest teraz dobra cena na ten model z GT40. Czy wiadomo coś o PL menu i działaniu poza USA? teoretycznie to te same urządzenia co reszta.



#1243 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 23 marzec 2018 - 11:37

Czy ktoś już nabył echoMap 73sv? Jest teraz dobra cena na ten model z GT40. Czy wiadomo coś o PL menu i działaniu poza USA? teoretycznie to te same urządzenia co reszta.


Mam 73 SV z CV40 i rok już używam
Wszystko ok PL i żadnych problemów z użytkowaniem

#1244 OFFLINE   Lemiux

Lemiux

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 12:58

Mam 73 SV z CV40 i rok już używam
Wszystko ok PL i żadnych problemów z użytkowaniem

Radek, a jak z brakiem CHIRP-a? Bardzo przeszkadza jego brak ?



#1245 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2018 - 13:04

W niczym nie przeszkadza. Miałem 71 SV bez chirpa a teraz mam 92SV z chirp.



#1246 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 25 marzec 2018 - 08:49

Witam.

Wymieniłem Echomap 71sv na Plus 92sv. I nie działa mi na nowym urządzeniu mapa. Otrzymuję info " Nie udało sie uwierzytelnić mapy więc została wyłączona ". Czy można temu jakoś zaradzić?



#1247 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 25 marzec 2018 - 13:36

Witam.
Wymieniłem Echomap 71sv na Plus 92sv. I nie działa mi na nowym urządzeniu mapa. Otrzymuję info " Nie udało sie uwierzytelnić mapy więc została wyłączona ". Czy można temu jakoś zaradzić?

Hej, jaką dokładnie mapę masz na myśli, chodzi o topo mapę czy mapy garmina? Jestem ciekawy czy moze wprowadzili jakies zabezpieczenia zeby nie korzystać z kopiowanych map.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#1248 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 25 marzec 2018 - 14:18

Hej, jaką dokładnie mapę masz na myśli, chodzi o topo mapę czy mapy garmina? Jestem ciekawy czy moze wprowadzili jakies zabezpieczenia zeby nie korzystać z kopiowanych map.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

na 71 miałem zainstalowaną Blue Chart VEU 711 L . 



#1249 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 25 marzec 2018 - 15:03

na 71 miałem zainstalowaną Blue Chart VEU 711 L .

Jeżeli jest to orginal na karcie microSD od garmina, to najprawdopodobniej wystarczy Ci update mapy ze strony garmina. Sprobuj tez update oprogramowania urzadzenia. A jeżeli to kopia to mamy odpowiedź, że garmin najprawdopodobniej wprowadził zabezpieczenia w urządzeniu lub nowym oprogramowaniu:/ Ktos moze instalował juz oprogramowanie z 2018r. na swoje echomapy ma ktorych ma zainstalowane jakies mapy blue chart/g2?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#1250 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 25 marzec 2018 - 15:56

W moim przypadku była to kopia. Przeglądałem ebaya w celu zakupienia orginału i w jednym przypadku jest info że nie działa mapa z echomap plus z tym że jest ona z 2016 roku. Znalazłem z 2017 i czekam na odpowiedz sprzedawcy bo napisałem do niego w tej sprawie.



#1251 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 25 marzec 2018 - 16:34

W moim przypadku była to kopia. Przeglądałem ebaya w celu zakupienia orginału i w jednym przypadku jest info że nie działa mapa z echomap plus z tym że jest ona z 2016 roku. Znalazłem z 2017 i czekam na odpowiedz sprzedawcy bo napisałem do niego w tej sprawie.

Szkoda, bo też mam takie mapki, a przymierzam się do 9tki+:/ daj znać jak cos sie dowiesz jestem ciekaw. Plywales juz z nią, jak wrażenia?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#1252 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 25 marzec 2018 - 16:56

Szkoda, bo też mam takie mapki, a przymierzam się do 9tki+:/ daj znać jak cos sie dowiesz jestem ciekaw. Plywales juz z nią, jak wrażenia?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze nie pływałem.Trochę na sucho sie bawiłem.Zdecydowanie poprawa jeśli chodzi o szybkość w stosunku do 71 s. Fajny pomysł z dotykiem i kilkoma przyciskami funkcyjnymi (na pewno się przyda przy mokrym ekranie) Trochę mnie irytowało to powiększanie przyciskami szczególnie przy mapach. Sam dotyk nie do końca według mnie się sprawdza ( mam dodatkowo Axioma )Niestety jak mocno pada to trzeba za kazdym razem przecierać żeby zmienić widok.

Odnośnie map jak tylko będę miał info od sprzedającego z potwierdzeniem że wszystko będzie działać,zamawiam 


Użytkownik jac72 edytował ten post 25 marzec 2018 - 16:57

  • PawelMAT lubi to

#1253 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 27 marzec 2018 - 18:43

A więc napisałem do czterech sprzedawców uzywanych map na ebayu. W każdym przypadku otrzymałem odpowiedż że mapy nie będą działały z Echomap plus. Niestety żadna osoba nie była w stanie mi wyjaśnić czym jest to spowodowane. W tej chwili czekam na odpowiedż od Garmina



#1254 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 20:18

A więc napisałem do czterech sprzedawców uzywanych map na ebayu. W każdym przypadku otrzymałem odpowiedż że mapy nie będą działały z Echomap plus. Niestety żadna osoba nie była w stanie mi wyjaśnić czym jest to spowodowane. W tej chwili czekam na odpowiedż od Garmina

Dzięki za update, ciekawostka z tymi mapami. Garmin nie wspominal w zadnych publikacjacj o nowej wersji map na nowe urzadzenia, teoretycznie stare mapy powinny dzialac. W opisie nowych urządzeń znalazlem taka wzmianke:  "Use the ActiveCaptain app to access, update and purchase maps and charts from the OneChart storefront on a mobile device anytime, and reference the ActiveCaptain community for marina and other points of interest details, access to Quickdraw Community data and more."

Może trzeba uruchomić mapy przez ta nowa aplikacje Active Captain?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#1255 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2018 - 21:55

Jeśli tak jest z tymi Plusami to kiepsko i maja u mnie duży minus. Na starszych wszystko śmiga, gratisy i płatne  :rolleyes:  ;) .


  • golenia i PawelMAT lubią to

#1256 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 28 marzec 2018 - 17:43

Rozmawiałem dzisiaj z serwisem Garmina. Nie ma szansy aktywować map z nieoficjalnego żródła.Można natomiast zakupywać mapy na stronie Garmina i wgrać na urządzenie za pomocą aplikacji ActiveCaptain. Generalnie dowiedziałem się dzisiaj że Garmin idzie w kierunku wykorzystywania swoich map na  tabletach i telefonach. Podobnie jak Navionics.  



#1257 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 28 marzec 2018 - 19:50

Dziwne, że na świecie nie znalazł się żaden wędkarz-haker-cracker, jak to ma miejsce w przypadku gier komputerowych. Osobiście nie mam echo z obsługą map, w gry nie gram od 10 lat. Ale i tak się dziwię.

#1258 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 29 marzec 2018 - 00:30

Rozmawiałem dzisiaj z serwisem Garmina. Nie ma szansy aktywować map z nieoficjalnego żródła.Można natomiast zakupywać mapy na stronie Garmina i wgrać na urządzenie za pomocą aplikacji ActiveCaptain. Generalnie dowiedziałem się dzisiaj że Garmin idzie w kierunku wykorzystywania swoich map na  tabletach i telefonach. Podobnie jak Navionics.  

Dziwnym zbiegiem okoliczności Navionics należy do Garmina :)



#1259 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 29 marzec 2018 - 00:31

Dziwne, że na świecie nie znalazł się żaden wędkarz-haker-cracker, jak to ma miejsce w przypadku gier komputerowych. Osobiście nie mam echo z obsługą map, w gry nie gram od 10 lat. Ale i tak się dziwię.

 

Rynek za mały panie. Skala czyni takie zajęcie nieopłacalnym.



#1260 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2018 - 02:52

Rozmawiałem dzisiaj z serwisem Garmina. Nie ma szansy aktywować map z nieoficjalnego żródła.Można natomiast zakupywać mapy na stronie Garmina i wgrać na urządzenie za pomocą aplikacji ActiveCaptain. Generalnie dowiedziałem się dzisiaj że Garmin idzie w kierunku wykorzystywania swoich map na  tabletach i telefonach. Podobnie jak Navionics.  

To teraz starsze modele pójdą w górę ;) . Wszystko działa :ph34r:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych