Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 13 listopad 2015 - 23:42

Ja przechodziłem z Hummanbirda 798 w czasie gdy wszedł na rynek w Lowrancie Chirp , wcześniej używałem HDS 5, i mocno się zastanawiałem jakie echo wybrać. HDS miał super szybki procesor w porównaniu z H co było na " + " , natomiast 2 przetworniki to duży " - ". Natomiast Chirp tak jak pisałem nie powalił mnie, moim zdaniem tylko chwyt reklamowy. Wybór padł na Garmina 71 sv , jeden przetwornik , cena , ekran moim skromnym zdaniem lepszy niż a w H ( nie mówimy o calach , lepszy kontrast ) i co ważne obietnica programu do barymetrii, bez potrzeby zbierania logów.

Co do pasków na okoniu, do dnia dzisiejszego nie zauważyłem na ekranie. :)



#162 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 listopad 2015 - 00:28

Ja przechodziłem z Hummanbirda 798 w czasie gdy wszedł na rynek w Lowrancie Chirp , wcześniej używałem HDS 5, i mocno się zastanawiałem jakie echo wybrać. HDS miał super szybki procesor w porównaniu z H co było na " + " , natomiast 2 przetworniki to duży " - ". Natomiast Chirp tak jak pisałem nie powalił mnie, moim zdaniem tylko chwyt reklamowy. Wybór padł na Garmina 71 sv , jeden przetwornik , cena , ekran moim skromnym zdaniem lepszy niż a w H ( nie mówimy o calach , lepszy kontrast ) i co ważne obietnica programu do barymetrii, bez potrzeby zbierania logów.

Co do pasków na okoniu, do dnia dzisiejszego nie zauważyłem na ekranie. :)

Ekran w HDS-5 2 gen. miał jedną istotną wadę. Strasznie się brudził. Wystarczyło kilka kropel wody. W Garminie ten problem nie występuje.



#163 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5502 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 listopad 2015 - 11:31

Garmin który posiadasz ma dotykowy wyświetlacz ? Miałem doczynienia z kilkoma echami elite 7 , 4 . Hdsy II  ,III i jak dla mnie wszystkie te ekrany brudzą się tak samo. Jak są brudne ręce deszcz/ krople to tylko chusteczki do paneli inaczej zawsze smugi beda



#164 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 listopad 2015 - 12:42

Garmin który posiadasz ma dotykowy wyświetlacz ? Miałem doczynienia z kilkoma echami elite 7 , 4 . Hdsy II  ,III i jak dla mnie wszystkie te ekrany brudzą się tak samo. Jak są brudne ręce deszcz/ krople to tylko chusteczki do paneli inaczej zawsze smugi beda

Zwykły.



#165 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 14 listopad 2015 - 22:52

U mnie w Elitce tez mnie wyświetlacz denerwowal,faktycznie pare kropel deszczu lub z kołowrotka podczas wedkowania i na ekranie wychodzily smugi trudne potem do usuniecia.Przelomem się okazala folia ochronna na ekrany do tabletow,kupiłem sobie taka do 10 calowego,ladnie przyciolem ,przykleiłem i rewelacja.Podczas deszczu można przetrzc reka ekran i wszystko spływa jak po kaczce a po osuszeniu nie trzeba już tak długo usuwac smug bo praktycznie ich niema.Polecam patent który pewnie już niejedni wykorzystali albo jeszcze się wachaja.


  • szczupak1 lubi to

#166 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 15 listopad 2015 - 00:18

W Lowrance X125 tego problemu nie ma ;-) ;-) ;-) ;-).

#167 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 22 listopad 2015 - 16:42

Panowie, śledzę ten wątek i takie pytanie mi sie nasuwa ... Czy po paru miesiącach użytkowania rożnych modeli Garmina o których tu mowa czy macie jednak wyrzuty ze kupiliście ten a nie inny model ? Jaki macie model i jaki byście dzis kupili ?
Skąd pytanie ? No bo naprzyklad namawiają mnie do kupna 70dv a znowu inny moj kolega uważa ze lepsza jest 71sv z bocznym
I stad moje pytanie, ktora byście doradzili mi ???
I czy jakaś bystra bestia powie w paru zdaniach różnice miedzy 721xs a 741xs ???

Będę wdzieczny za pomoc a nie chciałbym babola strzelić prz zakupie echa.

ps.namiary na dobra cenę wskazane

Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 22 listopad 2015 - 16:42


#168 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 22 listopad 2015 - 16:50

GPSMAP 721xs- wersja europejska ,  741xs amerykańska ...czyli nie dla nas.


  • PiernikTorunski lubi to

#169 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 882 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 23 listopad 2015 - 09:02

Panowie, śledzę ten wątek i takie pytanie mi sie nasuwa ... Czy po paru miesiącach użytkowania rożnych modeli Garmina o których tu mowa czy macie jednak wyrzuty ze kupiliście ten a nie inny model ? Jaki macie model i jaki byście dzis kupili ?
Skąd pytanie ? No bo naprzyklad namawiają mnie do kupna 70dv a znowu inny moj kolega uważa ze lepsza jest 71sv z bocznym
I stad moje pytanie, ktora byście doradzili mi ???
I czy jakaś bystra bestia powie w paru zdaniach różnice miedzy 721xs a 741xs ???

Będę wdzieczny za pomoc a nie chciałbym babola strzelić prz zakupie echa.

ps.namiary na dobra cenę wskazane

Zależy jak wielkie masz ciśnienie by z bocznym łowić.

Używam 70dv, w którym przekonał mnie ekran dotykowy. Widząc teraz kolegów, którzy walczą z przyciskami potwiedzam się że wybór był zasadny.

Zostawiłem też sobie otwarta furtkę na boczny bo jest taka możliwość. 

Pobór prądu.... czego się obawiałem ( producent informuje o sporym poborze A) w konsekwencji okazał się normalnym dla tej wielkości urządzenia.

Na Aku 33Ah pływam tydzień i nie osiągam magicznych 11.5V. Oczywiście w głównej mierze wykorzystuję tradycyjny obraz + Mapa sporadycznie włączając DV. Z DV bankowo czas użytkowania trochę będzie niższy wszak DV bierze dodatkowe A. 


  • PiernikTorunski lubi to

#170 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 23 listopad 2015 - 09:45

Cały sezon łowiłem Garminem 92sv. Boczny sonar jest mi pomocny przy obławianiu nowych miejscówek. Łatwiej zlokalizować górki lub inne ciekawe miejsca. Duży ekran i łatwe do obsługi menu to duży plus. W czasie łowienia mało bawię się echem. Ograniczam się jedynie do przełączania widoków ( kombinacji). Przy skonfigurowanym przez siebie menu jest to szybka i prosta operacja. Jedyny minus to opisywawanie zapisywanych punktów. Zbyt dużo czasu to zajmuje. Mogło by być jakie jest w PS3 .
  • PiernikTorunski lubi to

#171 OFFLINE   myszkin

myszkin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjasztokholm
  • Imię:krzysiek

Napisano 28 listopad 2015 - 12:34

kupilem 71sv a ze przesiadam sie z lowrance hds5 majac mapy navionicsa mam pytanie,czy jedyne wyjscie to bluechart dla Garmina?

Navionics ponoc nie  wspolpracuje wiec musze szukac czegos co mi pokaze garmin,chodzi o mape szwecji w sumie bo tylko tu obecnie plywam.

ps.cena za 71sv to 7500SEK w trzyletnia gwarancja,chyba prrzyzwoita prawda?zainteresowanym podesle linka ze sklepem.



#172 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 listopad 2015 - 15:22

W tym modelu mapy Garmina Bluechart są jedyną opcją. Ewentualnie mapy topograficzne Garmina ale to już bez batymetrii.



#173 OFFLINE   myszkin

myszkin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjasztokholm
  • Imię:krzysiek

Napisano 28 listopad 2015 - 16:33

Szczegolowe topograficzne hak najbardziej wskazane,bedzie mi brakowalo navionicsa ale mam nadzieje ze jego odpowiednik bedzie rownie przyzwoity.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

#174 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 882 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 30 listopad 2015 - 20:22

Ja w swoim 70dv używam MaxiMapa. W 71sv nie będzie działać? Dziwne ....

#175 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 30 listopad 2015 - 20:29

Ja w swoim 70dv używam MaxiMapa. W 71sv nie będzie działać? Dziwne ....

Kolegę @myszkin, interesowała mapa Szwecji, a tego na MaxiMapie zdaję się jeszcze nie ma.



#176 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 30 listopad 2015 - 20:32

kupilem 71sv a ze przesiadam sie z lowrance hds5 majac mapy navionicsa mam pytanie,czy jedyne wyjscie to bluechart dla Garmina?

Navionics ponoc nie  wspolpracuje wiec musze szukac czegos co mi pokaze garmin,chodzi o mape szwecji w sumie bo tylko tu obecnie plywam.

ps.cena za 71sv to 7500SEK w trzyletnia gwarancja,chyba prrzyzwoita prawda?zainteresowanym podesle linka ze sklepem.

 

Andrzej Godski wgrywał mapy Szwecji do 71, zapukaj do niego.



#177 OFFLINE   myszkin

myszkin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjasztokholm
  • Imię:krzysiek

Napisano 30 listopad 2015 - 20:48

Dzieki bardzo.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

#178 ONLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 01 grudzień 2015 - 00:24

Wie ktoś może jakie kąty padania wiązki mają przy 77 i 200 kHz?

#179 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 882 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 01 grudzień 2015 - 08:20

Kolegę @myszkin, interesowała mapa Szwecji, a tego na MaxiMapie zdaję się jeszcze nie ma.

Oczywiście masz rację ... coś mi umknęło i nie doczytałem. Tylko BCh 



#180 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 01 grudzień 2015 - 21:22

Witam wszystkich
Z uwagi na fakt iż najbliżej mam kolegę Krzysztofa K. Ktory jest przedstawicielem Garmina i ma wszystkie aktualne modele na stanie które mozna dotknąć,odpalić,pomacać, poprztykac guziczkami, lub pomiziać paluszkami po ekranie na miejscu, a do tego dostaniemy jeszcze kilka wskazówek za i przeciw, wybrałem sie na wycieczkę do Grudziądza i ..............
Wróciłem bogatszy o Garmina 70dv i lżejszy o kilka banknotów 200 i 100 zł -)))
Nie będę mówił czy jest lepsza czy gorsza od 71 czy 91 czy moze 721xs, po prostu wziolem ten ktory uważałem i na który było mnie jeszcze stać, a jak za 5 miesięcy lub szybciej ktoś zrobi mi prezent i kupi boxa z bocznym to bedzie juz miód malina, i tu przetocze słowa które gdzies tu czytałem " ale pewnie pasków na grzbiecie okonia nie zobaczę "
Z pozdrowieniami.