Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 11 grudzień 2015 - 12:31

Czy może ktoś z was dysponuje materiałami porównawczymi  z sonaru bocznego wykonanego w standarcie i technologii Chirp . Albo czy mógłby się ktoś wypowiedzieć jakie są to różnice . Jakie są plusy technologii Chirp . Mowa oczywiście o praktyce a nie filmikach marketingowych z  YT.  Czy jest ona warta dodatkowych 1000 euro . 


  • wodnik szuwarek i mancio lubią to

#202 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5506 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 grudzień 2015 - 16:45

Przy standardowym sonarze chrip d. Nie urywa i sądzę że przy bocznym jest ta sama historia



#203 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 11 grudzień 2015 - 20:42

Nie chodzi aby urwało d , czy było widać paski na okoniu . Tylko o to czy jest widoczna różnica , najbardziej interesuje mnie odległość na boki , nawet niewielka różnica może być znacząca . Lepiej zarysowane kształty , cienie , obrysy . Sonar tradycyjny nie ma większego znaczenia , może być bez Chirp . Chodzi też o możliwość szybszego mapowania a nie orania godzinami na sonarze tradycyjnym . 

 

I mam jeszcze jedno pytanie . Do przedstawicieli Garmina . Kiedy będzie w Polsce do kupienia zestaw echoMap Chirp 92sv + przetwornik GT52HW-TM . No i oczywiście za ile ? Bo tak już zrobiło się 11 stron i nikt o tym nie wspomina . 


Użytkownik neor edytował ten post 11 grudzień 2015 - 20:45


#204 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4809 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 grudzień 2015 - 20:51

Sądzę, że większą różnicę zrobi ci moc przetwornika. Przynajmniej takie są moje obserwacje. Tzn. mając do wyboru 250 CHIRP i 500W zwykłe, wybieram 500W.



#205 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5506 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 grudzień 2015 - 21:54

. Chodzi też o możliwość szybszego mapowania a nie orania godzinami na sonarze tradycyjnym . 

Tylko do mapowania i glebokosci nie zbedny jest wlasnie tradycyjny sonar. na bocznym nie masz glebokosci a uksztaltowanie dna. Dane z bocznego sonaru podczas plywania wskaza Ci potencjalne górki dolki , ale to wymaga i tak naplyniecia , aby zobaczyc co jest grane. Na naszych wodach krajowych czytelny obraz z bocznego w moim przypadku konczyl sie na 60m. Zazwyczaj jest to okolo 45m. Tutaj jak pisal kolega wyzej, tez bym obstawial na moc przetwornika a nie chrip



#206 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 11 grudzień 2015 - 22:58

Mam hds Lowrance i chodziło mi bardziej o Structure Map i tworzenie nakładki na batymetrię . Tak przynajmniej robię w DrDepth z plikami z HDS. Mam nadzieję że Garmin będzie miał podobnie - a może i nie  . Jeszcze do tego nie dotarłem ale jeżeli poruszamy ten temat to pytam czy w echosondach serii echomap czy gpsmap jest możliwość zapisu takich danych i robienie takich map na komputerze ? Hyba nie Garmin Quicdraw Contours ma możliwość tworzenia tylko izobatów . Szkoda . 



#207 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3550 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 11 grudzień 2015 - 23:25

No i sam odpowiedziałeś sobie na zadane pytanie.
Na forum są informacje na ten temat, trzeba się tylko odrobinę wysilić żeby je przeczytać.
W kolejnym kroku proponuję zadawanie ewentualnych pytań.

#208 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 12 grudzień 2015 - 00:44

Na razie spasuję , poczekam aż może ktoś odpowie na te pytania które już zadałem i nie uzyskałem odpowiedzi . Ale dzięki za troskę . 



#209 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5506 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 grudzień 2015 - 07:10

Póki co  przy lowrance i huminnbird , masz możliwość robienia czego chcesz z mapa przy pomocy dr depth czy reefmaster . . Póki nie wyjdzie oprogramowanie dla Garmina to można gdybać o jego funkcjach i możliwościach. Jeżeli zakończy się tylko na obróbce danych przez echo to słabo. Jeśli chodzi o zasięg . To sprawdź w karcie katalogowej przetwornika zasięg dla 250w i 500w i teoretycznie znajdziesz odp na swoje pytanie. Chrip dla mnie i wielu innych osób to marketing przy echosondach wędkarskich. 


  • jbk lubi to

#210 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 12 grudzień 2015 - 15:19

Wielkie dzięki siarq , już to sprawdziłem  . 



#211 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5506 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 grudzień 2015 - 15:42

A pytanie poza konkursowe , jakie czytelne zasięgi macie na bocznym sonarze przy 455khz ?

Użytkownik siarq edytował ten post 12 grudzień 2015 - 15:43


#212 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 12 grudzień 2015 - 16:15

Ja mam ten problem ,że przy 5 calach to sobie nie pooglądam . Ale odpowiedź to 20 metrów . 



#213 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 13 grudzień 2015 - 23:28

U mnie na echomap 91 sv na płytkiej do 3 m, mętnej sandaczowej wodzie max zasięg gdzie jeszcze coś mogę zobaczyć to 25m.

Natomiast na wodzie czystej i przy głębokości 6-7m na 50m obrazuje pięknie widać wszystkie górki, dołki i inne pierdoły :D  szerzej nie próbowałem.



#214 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 grudzień 2015 - 22:22

Garmin ma zakaz sprzedaży urządzeń echompa i gpsmap

Decyzją Komisji w sprawie DownVu firma Garmin otrzymała zakaz importowania, sprzedaży, reklamowania oraz wspierania lub wspomagania dystrybutorów i sprzedawców w dystrybucji produktów DownVu naruszających patent, włączywszy produkty echo, echoMAP i GPSMAP wraz z przetwornikami. W szczególności Komisja wydała nakaz zaprzestania działalności powstrzymujący firmę Garmin i jej dystrybutorów przed sprzedażą lub wspomaganiem innych w sprzedaży tych produktów oraz wydała nakaz wyłączenia zobowiązujący amerykańskie urzędy celne i ochrony granic do powstrzymania importu produktów.


Cos mi sie zdaje że ceny poleca mocno w dół. Kazdy bedzie chcial sprzedać swój zapas magazynowy żeby sie nie narazić...

http://centrumprasow...-serii-downvu™-

Użytkownik flower edytował ten post 19 grudzień 2015 - 22:28


#215 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 19 grudzień 2015 - 23:00

Dlaczego ten zakaz?

#216 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2015 - 23:11

Z artykułu wynika że naruszyli patenty firmy Navico dotyczące Downvu,  



#217 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3550 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 19 grudzień 2015 - 23:38

Ciekawe, czy te decyzje dot. tylko rynku US, czy całego świata?

#218 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 20 grudzień 2015 - 00:12

Dotyczy raczej rynku USA- zakaz na granicach kraju. Jednak wydaje mi się, ze Garmin będzie wolał zapłacić za licencję na używanie systemu niż zostać bardzo w tyle w stosunku do konkurencji. Ewentualnie jakoś udowodni, że jest to jednak inny system.
A właśnie nabyłem EchoMap...
Ciekawe co w takim razie będzie z programem do mapowania.

Użytkownik karbusd edytował ten post 20 grudzień 2015 - 00:13


#219 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5506 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 grudzień 2015 - 17:23

I tak potentanci dają w kość konkurencji. Ciekaw jestem czy faktycznie patent zajumali, czy też zadarli z siłą wyzsza

#220 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4809 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 grudzień 2015 - 22:27

Wojenki patentowe to stały element w grze rynkowej. Z tego co pamiętam, to jeszcze niedawno podobna sytuacja była z Humminbird. Ceny raczej nie pójdą w dół, bo firmy się pewnie dogadają, a poza tym dotyczy to rynku US.

 

Jak kogoś interesuje:

 

http://www.bloomberg...mminbird-others


Użytkownik psulek edytował ten post 20 grudzień 2015 - 22:30