Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Notec Czarnków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 01 czerwiec 2015 - 09:55

Witam
wygląda na to że więcej czasu spędze w tej okolicy i chciałbym prosić o informacje czego można się spodziewać po tej rzece czy raczej na lekko czy na ciężko??

Ps bede również wdzięczny za namiary na jakieś sensowne koło.
Dzięki

#2 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 01 czerwiec 2015 - 10:11

Koła są chyba trzy... Najbardziej "bezproblemowe", to chyba Koło Miejskie... Jeśli będziesz łowił z brzegu, to polecam dłuuugie spiny (pasy trzcin uniemożliwiają zarzucanie i prowadzenie przynęty krótszymi kijami...) - ja używałem 3,90m i czasami też troszkę brakowało... Łowiłem też takimi 2,70m i też się dało, ale nie we wszystkich miejscach. Miejscowi łowią również z łodzi (trolują). Ryby - szczupaczki, okonie, jazie, bolenie (zwłaszcza bolenie!), sandacz (jeśli miejscowi nie wykłusowali na i po tarle), zdarzy się brzana (ale b. rzadko). Jak będziesz w Czarnkowie, to wybierz się nad Wartę (Obrzycko) - można liczyć na dużo większą przygodę i ryby. Pozdrawiam! :)



#3 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 01 czerwiec 2015 - 10:21

Dzięki przejdę się po okolicy i zobaczę co i jak. Sprzęt mam zupełnie inny niż polecasz. ;( czyli raczej na lekko ??

#4 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 01 czerwiec 2015 - 11:11

Można i na lekko i ciężko (ja łowiłbym raczej na lekko). Na Noteci problemem jest "zielsko" płynące z Kanału Bydgoskiego środkiem rzeki i wieszające się na żyłce, ale może o tej porze roku jeszcze go nie będzie...



#5 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 02 czerwiec 2015 - 13:49

Można i na lekko i ciężko (ja łowiłbym raczej na lekko). Na Noteci problemem jest "zielsko" płynące z Kanału Bydgoskiego środkiem rzeki i wieszające się na żyłce, ale może o tej porze roku jeszcze go nie będzie...

Problemem nie jest zielsko płynące z kanału, tylko zielsko, którym Noteć zarasta. Najlepsza jest pora jesienna, póżno-jesienna, gdy po przymrozkach zielsko gnije i ginie. Dobry jest jeszcze maj, pod warunkiem, gdy wiosna jest lekko opóżniona, wtedy zielone wyrasta póżniej i łatwiej się spinninguje, natomiast miesiące letnie to porażka. Nie mówiąc już o rzęsie na rzece, gdy nie ma wiatru i fali, rzęsa potrafi zakryć całe koryto.

#6 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 02 czerwiec 2015 - 22:53

Problemem nie jest zielsko płynące z kanału, tylko zielsko, którym Noteć zarasta. Najlepsza jest pora jesienna, póżno-jesienna, gdy po przymrozkach zielsko gnije i ginie. Dobry jest jeszcze maj, pod warunkiem, gdy wiosna jest lekko opóżniona, wtedy zielone wyrasta póżniej i łatwiej się spinninguje, natomiast miesiące letnie to porażka. Nie mówiąc już o rzęsie na rzece, gdy nie ma wiatru i fali, rzęsa potrafi zakryć całe koryto.

Problem zarastania i zamulania Noteci pojawił się od czasu, kiedy przestały po niej pływać barki... Rzęsa również jest denerwująca. zwłaszcza w górnym odcinku rzeki (na wysokości Czarnkowa jeszcze ujdzie - zwłaszcza jesienią). Kolega @pickok chce jednak chyba łowić teraz, dlatego ...polecam Wartę! ;)



#7 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 czerwiec 2015 - 06:09

DzIęki Panowie za info niestety jestem bez auta w czarnkowie wiec na warte trochę ciężko się się dostac. Mam nadzieje ze w następnym tygodniu już spróbuję się wybrać nad wodę.

a może jakieś jeziorka albo inne lepsze miejscowki w okolicy??

#8 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 03 czerwiec 2015 - 09:56

Jezioro Lubasz (obecnie PZW). Nie licz jednak na jakieś powalające efekty... (Jest zarybiane, ale jak tylko nastaje koniec okresu ochronnego - "mięsiarstwo" panoszy się dużą skalę). Dobrze będzie jeśli w ogóle będzie jakiś kontakt z rybą - zwykle szczupaczek lub okoń...

ps. Być może będę miał trochę czasu, to możemy się razem wybrać nad jakąś wodę :)



#9 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 03 czerwiec 2015 - 10:11

Jezioro Lubasz (obecnie PZW). Nie licz jednak na jakieś powalające efekty... (Jest zarybiane, ale jak tylko nastaje koniec okresu ochronnego - "mięsiarstwo" panoszy się dużą skalę). Dobrze będzie jeśli w ogóle będzie jakiś kontakt z rybą - zwykle szczupaczek lub okoń...

ps. Być może będę miał trochę czasu, to możemy się razem wybrać nad jakąś wodę :)

To ja dodam jeszcze że w tym rejonie jeszcze dwa lata temu dzierżawił okoliczne wody niejaki Pan Roman D.

W jego posiadaniu było między innymi jezioro Lubasz. Na szczęście został usunięty za swoją grabieżczą gospodarkę.

Na jeziorze Kruteckim moim zdaniem doprowadził wręcz do katastrofy ekologicznej.

Tak że kolego na razie proponuje Ci pozostać przy rzekach w tym rejonie.



#10 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 03 czerwiec 2015 - 10:50

To ja dodam jeszcze że w tym rejonie jeszcze dwa lata temu dzierżawił okoliczne wody niejaki Pan Roman D.

W jego posiadaniu było między innymi jezioro Lubasz. Na szczęście został usunięty za swoją grabieżczą gospodarkę.

Na jeziorze Kruteckim moim zdaniem doprowadził wręcz do katastrofy ekologicznej.

Tak że kolego na razie proponuje Ci pozostać przy rzekach w tym rejonie.

Tak jest! Howgh! :)



#11 OFFLINE   ewertas

ewertas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 03 czerwiec 2015 - 15:44

Co prawda obecnie mieszkam w Pile, ale nad Notecią w poniżej Ujścia się praktycznie wychowałem.  Łowienie w Noteci jest możliwe do lipca - sierpnia, później płynie zielsko i ciężko cokolwiek połowić.

Kolego pickok jeśli chcesz to możemy się umówić na jakiś wspólny wypad, mam ponton więc możliwości mamy praktycznie nie ograniczone. Czasami jeżdżę nad Wartę i jadę przez Czarnków. Jak coś wal na priv


Użytkownik ewertas edytował ten post 03 czerwiec 2015 - 15:45


#12 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 czerwiec 2015 - 21:58

Super Panowie bardzo chętnie jak tylko sie ogarne z robotą i mieszkaniem to napewno sie odezwę. Na wspólną wyprawę.

#13 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 22 czerwiec 2015 - 12:17

Dziś w końcu znajdę chwilę popołudniu i pójdę trochę pomachac kijem w czarnkowie.
Dam znac jak wyniki i wrazenia.

Ps może ktoś chcę się przyłączyć ???

#14 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 22 czerwiec 2015 - 12:27

Gdybyś się wybierał nad Wartę, daj znać. Mieszkam jakies 35km od Czarnkowa.

W którym miejscu chcesz biczować Noteć? ja się raz wybrałem w dół rzeki tam za prom, niestety bez efektów



#15 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 22 czerwiec 2015 - 14:00

Plan mam isc w górę od wysokości steico nie wiem czy to dobry pomysł ale się okaże ;)

co do warty to musze załatwić transport i bardzo chętnie.

Użytkownik pickok edytował ten post 22 czerwiec 2015 - 14:01


#16 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 23 czerwiec 2015 - 05:30

I jakie wyniki? byłeś czy pogoda Cię pogoniła? :D



#17 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 czerwiec 2015 - 07:48

Byłem ale może z 30min bo potem się mega rozpadało i sobie odpuściłem . Bez kontaktu z rybą ale może dziś będzie inaczej.



#18 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 23 czerwiec 2015 - 08:01

dziś będzie to samo, lepiej zostań w domu :D  najprędzej chyba w czwartek :(



#19 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 25 czerwiec 2015 - 19:28

Trzeci dzień z rzędu niestety bez ryby ;( ale nie poddaje się kolejne podejście w poniedziałek



#20 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 21 sierpień 2015 - 09:36

No i wkońcu po prawie 2 miesiacach pierwsze brania, ale rzeka jest mocno zdradliwa i bardzo niedostępna .

Może ktoś dysponuje łódką ??






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych