Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sumy 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
772 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 03 sierpień 2015 - 05:41

Sumek 130cm złowiony na wobler P. Józefa Sendala :))
attachicon.gifMario-san.jpg
attachicon.gif20150728_200622.jpg

No w końcu nie tołpyga . Gratulacje
  • vince83 lubi to

#322 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 sierpień 2015 - 07:35

Ryba z ręki to sztuka. Ryba z trolla to ... Presja na trolla ogromna się stała. Nawet Największa Kurtyzana WŚ łódź gdzieś trzyma w Płocku i zjada zęby jak miejscowi w tydzień wyciągają po 10 szt. ponad 2 metry a i reszta gwardii w tyłku siedzących z polowy Polski na pomoc leci. Wiem widziałem a tylko przejerzdzałem ... przepraszam i wybaczam ... żałosne aczkolwiek prawdziwe.

Próbowałeś kiedyś łowić sumy w trollingu? Zawsze kiedy pojawia się temat sumów i trollingu podważasz umiejętności łowiącego pisząc, że to metoda dla debili w stylu ciągniesz woblera i kosisz suma za sumem. Niestety wielu z tych co tak uważało jak zaczęli łowić przekonało się że nie jest to takie proste jakby się wydawało i odbiło się od ściany.Już sporo było wyprzedawanego sumowego sprzętu po sezonie i tekstów w stylu sprzedaję bo to metoda nie dla mnie. Nie dla niego bo nic nie złowił. W ubiegłym roku przez półtora miesiąca nie miałem nawet sumowego brania i nie złowiłem w tym czasie żadnej ryby, ciekawe ilu by wytrzymało taką sytuację. Przez cały sezon złowiłem 6 ryb, ciężko wypracowanych ryb, przypuszczam że z ręki miałbym podobne efekty, tyle że trolling jest dużo ciekawszy niż nawalanie sumowych miejsc z ręki. Ten rok jest dla mnie lepszy, może dla tego że zacząłem robić swoje woblery, to też wymaga wysiłku jak zrobić wobler który będzie odpowiednio chodził i pasował rybom.Tylko ja i koledzy z którymi łowię wiedzą ile trzeba mieć zacięcia i samozaparcia i ile czasu poświęcić żeby złowić dużego suma, więc nie pisz że z trolla to nie sztuka! Chyba że zaczniesz łowić sumy na trolling, połowisz ostro, stwierdzisz że to za proste  i wtedy pisz że to metoda dla debili. 

Jak pisał Tomy chyba tylko w Polsce ludzie mają problemy z metodami, nie metoda jest zagrożeniem, a podejście ludzi którzy zabijają sumy. Zabrońmy żywca, dolnej nimfy, trollingu, sumowych bojek z żywcem, szczupakowych jerków wiosną i łówmy tylko wahadłówkami, a muszkarze na suchą muchę, wtedy będzie ekstra.  



#323 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 sierpień 2015 - 07:53

Wierzyć w sukces, łowić skutecznie, postąpić z rybą godnie. Nie brać udziału w wyścigu, odrzucić zawiść, cieszyć się każdą chwilą spędzoną nad dziką rzeką. Tylko tyle i aż tyle.

Każda z dwóch metod ma swoje miejsce i czas. Niektóre, kameralne miejsca łatwiej obłowić z ręki. Długie, czy rozległe – z trolla. Po co wartościować?

 

W tym roku w Laponii była nas sześcioosobowa ekipa. Zacni wędkarze, różnie wyspecjalizowani. Łowiliśmy na trolling, szybkościowo z rzutu na jerki, wielkie obrotówki, wielkie gumy, ale i dłubaliśmy mozolnie na małe gumki, a i muchówka była w użyciu. Wszyscy połowili, bez skakania sobie do oczu, w świetnej atmosferze, ciesząc się sukcesami, na bieżąco wymieniając informacjami i dzieląc metami. Można? Można.



#324 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 07:54

..a muszkarze na suchą muchę, wtedy będzie ekstra.  

 

Ale tylko wtedy jak nie ma żadnej rójki :P


  • skalka lubi to

#325 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 sierpień 2015 - 08:00

Ale tylko wtedy jak nie ma żadnej rójki :P

I tam gdzie pływa jeden pstrąg, wtedy to będzie mega sukces i łowca zdobędzie 1000 lajków :). Tam gdzie jest dużo ryb to też nie sztuka. 



#326 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 03 sierpień 2015 - 08:00

Echhh te sumy.... zawsze budziły spore emocje...  ;)

Z doświadczeń lat ubiegłych mógł bym wynieść przeświadczenie że sumowy trolling to prawie bułka z masłem :lol:  :lol:  :lol:  , ryb było sporo ..... gdyby nie ten rok.

Fakt sezon rozpoczęty bardzo pózno bo w połowie lipca , gdzie już część ''kolegów'' pływała znakomicie w czerwcu.... :(  :(  :(

W tym roku przy mega niżówce na Odrze , sporej presji o wynik mega trudno , ba... łowione są rybki mega małe a te słusznych rozmiarów trafiają się sporadycznie.

Godzinami nad wodą za rumplem śmiało można było by podzielić kilkanaście innych wypraw nad wodę.

Więc jesli ktoś twierdzi że ''trolololo'' to pestka i bułka z masłem  , zapraszam do siebie , udostępniam cały sprzęt i niech mi pokaże że MOŻNA !!! grubo  :P  :P  :P


  • Sebo, BOB i Józef Lesniak lubią to

#327 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 sierpień 2015 - 08:08

Nie pojmuję tej całej dyskusji o "wyższości Świąt Wielkanocnych nad Bożego Narodzenia"...bez sensu. Niech każdy bawi się jak chce byle zgodnie z pisanymi i nie pisanymi zasadami.

 

PS. któregoś lata, spłynąłem z jeziora koło południa do przystani zlokalizowanej blisko plaży. Jeden z plażowiczów podszedł do mnie z pytaniem

- złowił pan coś?

- 4 szczupaki

- na żywca?

- nie, na spinning

- aaaa, to proste. Rzuca się przynętą i wyciąga

 

(jak się dowiedział, że wypuściłem to spojrzał na mnie z politowaniem jak na kłamcę i dał mi spokój. Ale to inny temat)



#328 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 sierpień 2015 - 08:11

Karol, to nawet nie chodzi o tą bułkę. Kto nie łowił na trolling, kto nie łowił na rzece, kto nie łowił sumów - pewnie zęby sobie na przedmiotowej metodzie połamie. Szczególnie na dzikiej rzece, gdzie łatwo o porażkę. Powiem więcej, złowienie i szczęśliwe lądowanie dużego suma to jeden wielki splot szczęśliwych zbiegów okoliczności; nie w tym rzecz.

 

 

Przykre jest bardzo to dzielenie wędkarzy na godnych i niegodnych, honorowe i niehonorowe metody... :(



#329 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 03 sierpień 2015 - 08:17

 

 

 

Przykre jest bardzo to dzielenie wędkarzy na godnych i niegodnych, honorowe i niehonorowe metody... :(

Dla mnie jest to również nie pojęte i niezrozumiałe  :(  :(  :( cóż zrobić nie każdy jest arystokratą  :lol:  :lol:  :lol:  w mniemaniu innych  ;) TRUDNO PRZEŻYJE !!!


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 03 sierpień 2015 - 08:17

  • BOB i pietro123 lubią to

#330 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 08:24

 

W tym roku przy mega niżówce na Odrze , sporej presji o wynik mega trudno , ba... łowione są rybki mega małe a te słusznych rozmiarów trafiają się sporadycznie.

Godzinami nad wodą za rumplem śmiało można było by podzielić kilkanaście innych wypraw nad wodę.

 

 

U nas jest odwrotnie - jest niżówka i nigdy tak łatwo o suma w lipcu  nie było. Ryby zebrały masakryczny łomot ... :(

Nie wiem czy zostało coś jeszcze nieprzekłutego ... 



#331 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 03 sierpień 2015 - 08:28

Nie pojmuję tej całej dyskusji o "wyższości Świąt Wielkanocnych nad Bożego Narodzenia"...bez sensu. Niech każdy bawi się jak chce byle zgodnie z pisanymi i nie pisanymi zasadami.

 

Kurcze, ja mam urodziny w Wigilię więc odpowiedź jest prosta :P

Wracając do sedna, trolololo to trudna metoda, szczególnie na krakowskiej Wiśle, gdzie jest niezrozumiały zakaz :P

Ale tu jest dziki kraj i wszelkie zakazy są jawnie łamane.

W tym roku i mi zdarzyło się przepłynąć kilkadziesiąt metrów w trolu i powiem, że wolę vertical i dryf, oczywiście gdy nie liczę spina.

Zaraz będzie, że Poniewierski beeeeee bo w dryfie łapie (w tym roku dopiero zacznę, ale zeszłe 2 lata ....) :P


  • Karol Krause lubi to

#332 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 sierpień 2015 - 08:40

*
Popularny

Pierwszy sumek mojej żony, tak dla rozluźnienia atmosfery, metoda trolling :).

Załączone pliki



#333 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 08:43

Pierwszy sumek mojej żony, niestety złowiony w trollingu, ale i tak bardzo się cieszyła, więc nie będę jej mówił że generalnie się nie liczy.

 

Każda okazja dobra, by wrzucić zdjęcie Moniki :))

 

P.S. Oczywiście popieram :P


  • Przemek lubi to

#334 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 sierpień 2015 - 08:46

Każda okazja dobra, by wrzucić zdjęcie Moniki :))

 

P.S. Oczywiście popieram :P

E tam, dawno nic nie było i pewnie długo nie będzie.



#335 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 sierpień 2015 - 08:53

Pierwszy sumek mojej żony, tak dla rozluźnienia atmosfery, metoda trolling :).

Prosimy o więcej takich pięknych fotografii :)


  • wujek lubi to

#336 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 sierpień 2015 - 08:55

..."Kurcze, ja mam urodziny w Wigilię więc odpowiedź jest prosta :P"...

To przybij piątkę...bo i ja wigilijny :D


  • wujek i K-Pon lubią to

#337 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1382 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 03 sierpień 2015 - 09:33

Najladniejsze zdjecie z sumem ;) jakie widzialem w tym roku gratulacje oczywiscie dla Ciebie


  • wujek lubi to

#338 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 sierpień 2015 - 09:45

Taka kijanka minimum forumowe z przed 2 tygodni z wyjazdu z Sebsonem. Na Bonito nic nie gryzło. Rybka połakomiła się na mojego wobka. Jak znajdę chwilę to zmontuję filmik z holu i wrzucę.

 

Załączony plik  IMAG0294.jpg   52,83 KB   36 Ilość pobrańZałączony plik  IMAG0295.jpg   48,75 KB   34 Ilość pobrań


Użytkownik Wookash edytował ten post 03 sierpień 2015 - 09:45

  • wujek, Zwierzu i rapek lubią to

#339 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 03 sierpień 2015 - 09:55

Wujek gratuluje zony ja pracuje nad swoją juz powoli wsiada mi na lajbe z córą , nie długo po kiju w łape
  • wujek i dzerwys lubią to

#340 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 03 sierpień 2015 - 10:31

Dobrze ze Wujek rozluznil ;-) ....bo juz myslalem ze jakas zima przyszla w sierpniu :-)