Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Za co kochacie Beast Mastery?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
261 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:21

Jeżeli subiektywna ocena jest nadużyciem to wybacz ale coś mi tu nie gra. Poza tym temat jest jasny i wymaga uzasadnienia - oceny.
  • Szymon82 lubi to

#202 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:28

Subiektywna ocena w tym kontekście jest nadużyciem bo po pierwsze doskonałości nie ma wśród przedmiotów a po drugie "temat" czy jaśniej pytanie zadane przez Zbyszka w tytule nie sugeruje oceny tylko pyta i to pyta chyba z niedowierzaniem...To co tu nie gra,- to brak zrozumienia...


  • krzychun i Bander lubią to

#203 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:33

....  chyba watek nie zgaśnie :blink:

a i ja chyba zaraz zaczne się tłumaczyć czemy takie pytanie zadałem....


  • Bujo i Bander lubią to

#204 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:36

Jeżeli subiektywna ocena jest nadużyciem to wybacz ale coś mi tu nie gra. Poza tym temat jest jasny i wymaga uzasadnienia - oceny.

 

Chodzi m.in. o autorytarne wypowiedzi kolegów...  subiektywne wypowiedzi cechują się np. rozpoczęciem zdania "Moim zdaniem... ", "Uważam, że.... " itp. :)

No i czasami warto ugryźć się w język choć emocje grają...



#205 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:37

....  chyba watek nie zgaśnie :blink:

a i ja chyba zaraz zaczne się tłumaczyć czemy takie pytanie zadałem....

 

A właśnie! To TY rozpętałeś tą burze :) hihihi wylej tą wodę ze szklanki bo denko odpadnie !



#206 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:38

Doskonałości przedmiotów pojmowanej i ocenianej w kryteriach bezwzględnych nie ma, tu zgoda. Natomiast doskonałość jako cecha (właściwość) względna istnieć musi.

#207 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:47

Doskonałości przedmiotów pojmowanej i ocenianej w kryteriach bezwzględnych nie ma, tu zgoda. Natomiast doskonałość jako cecha (właściwość) względna istnieć musi.

Doskonałość nie ma względności.



#208 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:48

A właśnie! To TY rozpętałeś tą burze :) hihihi wylej tą wodę ze szklanki bo denko odpadnie !

 

Tylko już Admin jest włądny zgasic swiatło....

 

Jednak zauważam pewna prawidłowość... ze kto łowi dużo i dużch ryb to ewoluuje w kierunku crankbaitowym,  a w swiecie fastów i ekstrafastów....  może ten BM wypełnia luke jakiej nie zapełniaja markowe blanki...   bo gdzie sa te smukłe. grubościenne, dwuskładowe, długie, mocne 20-30lb... o pełnym głębokim ugieciu  Może ktoś mi poda taki markowy blank? :)


Użytkownik yglo edytował ten post 28 sierpień 2015 - 15:48

  • Lepton i Józef Lesniak lubią to

#209 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:58

Odpowiadając na Twoje pytanie Zbyszku odniosę się jedynie do popularnego 'kultowego" wręcz sumowego BM (3 cz) do 100g i podam alternatywy wg mnie przeskakujące go o głowę pod każdym względem. Ograniczę się jedynie do tego przykładu bo jedynie tego BM znam i nim łowiłem.

Z 30 lb - Sevier 9" (szklany rdzeń) a z węglowych Lamiglas Kenai Force (G-1000) też 9" ale 40lb.

Obecnie posiadam już tylko Lamiego bo można nim "sumować" całą noc bez bólu pod łopatką z kołowrotem ważącym ok 600g  :)

Przy tej betoniarce zarówno Sevier jak i BM męczył bardzo, mimo iż nie jestem drobnym chłopcem  ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 28 sierpień 2015 - 16:18


#210 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 28 sierpień 2015 - 16:05

Doskonałość nie ma względności.

W teologicznym ujęciu nie... Tylko jest jeszcze coś poza takim spojrzeniem.

#211 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 sierpień 2015 - 16:15

W teologicznym ujęciu nie... Tylko jest jeszcze coś poza takim spojrzeniem.

Mnie faktycznie to jest najbliższe, ale znajdziesz to samo poza teologią np: u Platona czy Arystotelesa, w dzisiejszej "kulturze" która i tu na forum przybiera często rozmiary kulturwy spłaszczane i relatywizowane są różna pojęcia,- doskonałość także nawet jeśli ma tylko przywdziać szatę kompletności...



#212 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 28 sierpień 2015 - 16:32

Tak sobie myślę, że karkołomnym jest wymaganie od wszystkich posiadania wiedzy z zakresu szeroko pojętej filozofii odnośnie znaczenia używanych pojęć. Czy w przypadku zwykłej wędki, przedmiotu nie stanowiącego tak naprawdę większego znaczenia poza naszym hobby, relatywizm jest nie do przyjęcia i stanowi duży problem? Moim zdaniem nie :) .



#213 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 28 sierpień 2015 - 19:44

Tylko już Admin jest włądny zgasic swiatło....

 

Jednak zauważam pewna prawidłowość... ze kto łowi dużo i dużch ryb to ewoluuje w kierunku crankbaitowym,  a w swiecie fastów i ekstrafastów....  może ten BM wypełnia luke jakiej nie zapełniaja markowe blanki...   bo gdzie sa te smukłe. grubościenne, dwuskładowe, długie, mocne 20-30lb... o pełnym głębokim ugieciu  Może ktoś mi poda taki markowy blank? :)

Tu trafił Pana w sedno.  

I tak na zakończenie tych wywodów....

Łowię też zupełnie innymi wędkami jak BM.  Beast Master nie jest czymś szczególnym,zapewne wiele mu brakuje do pełni szczęścia.Dlatego wiele osób a między innymi i ja poddałem go modernizacji. Jest o wiele,wiele lepiej jak w oryginale.

Nie mogę też powiedzieć że kocham za wszelką cenę BM. Ja po prostu je lubię,bo jest to dla mnie w określonych warunkach odpowiednie narzędzie do tego co robię nad wodą.


  • Melanzyk, Negra i Szymon82 lubią to

#214 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 28 sierpień 2015 - 20:27

I nie moglismy tak od razu pogadac o wedkach i blankach jakie sa a jakich nam brak w ofercie...:)
Moze nie przepadlo...
Ale teraz dobry akcent na KONIEC watku...
  • Rheinangler lubi to

#215 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 sierpień 2015 - 06:12

He he he .. Jaki tam koniec!?  A jeśli już, to moja jest puenta.. :)

 

Mało samodzielni, z zasady bez żadnych osobistych właściwości, ani zdolni do poglądów własnych, poddani przeróznych redaktorów wielbią po kolei wszystko co im pod nos podetknięto - wklejki, odległościówki, kopyto z opadu, pychówki, pontony, sumowy trolling, naparzanie keltów i tarłowych kleniojazi - oraz równie posłusznie nie wielbili rybaków, choć o dziwo tacy zieloni wchodzą im bez mydła :) - są gotowi przyjąć za kolejne obowiązujące bóstwo dziesięciorzędowego chińskiego boba, kwiląc z wdzięczności, prosząc swego dobroczyńcę o więcej. A jak zwykle gwarancja dobrej sprzedaży, i właściwych odczuć szczęśliwych klientów pozostaje dobre ich zakucie,  poprzez wielokrotne powtórzenie bodźca  :) A fuj .. :)

 

Mogę się łaskawie zgodzić, że Bestmaster jest doskonałym uzupełnieniem do gumofilców uniwersalizujących obuwie po polsku. Sznyt ten sam.. no i gust nie w koincydencji...

Clue wątku brzmi  następująco .. Shit i medialny hit zawsze razem!! :)


  • Bujo lubi to

#216 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 sierpień 2015 - 06:56

:lol:  :lol:  :lol:  :lol: w narodzie kopistów nie może być inaczej i biada tym co nawet przez szczęśliwy przypadek pokochali kopie :D ....

A nawet z czasem "mojość" kopi zaczyna przewyższać oryginał....

 

Wytrącanie z chocholego tańca Sławek opanowałeś do perfekcji  ;) ilu się obudzi,- nie wiemy, ale budzić warto  :)

Dla mnie osobiście najciekawsze ale i zarazem najsmutniejsze jest to, że czytający Twoje posty rzadko widzą w nich ostre pokazanie drugiego końca i środka nie szukają... Za to serwują odpór jaki znamy z pamiętnej sceny w:

 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 29 sierpień 2015 - 07:05


#217 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 29 sierpień 2015 - 08:44

:lol: :lol: :lol: :lol: w narodzie kopistów nie może być inaczej i biada tym co nawet przez szczęśliwy przypadek pokochali kopie :D ....
A nawet z czasem "mojość" kopi zaczyna przewyższać oryginał....

Wytrącanie z chocholego tańca Sławek opanowałeś do perfekcji ;) ilu się obudzi,- nie wiemy, ale budzić warto :)
Dla mnie osobiście najciekawsze ale i zarazem najsmutniejsze jest to, że czytający Twoje posty rzadko widzą w nich ostre pokazanie drugiego końca i środka nie szukają... Za to serwują odpór jaki znamy z pamiętnej sceny w:

Widzą, rozumieją, zgadzać się nie muszą. Co wcale nie oznacza, że ich poglądy są wynikiem manipulacji.

#218 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 29 sierpień 2015 - 11:32

He he he .. Jaki tam koniec!?  A jeśli już, to moja jest puenta.. :)

 

Mało samodzielni, z zasady bez żadnych osobistych właściwości, ani zdolni do poglądów własnych, poddani przeróznych redaktorów wielbią po kolei wszystko co im pod nos podetknięto - wklejki, odległościówki, kopyto z opadu, pychówki, pontony, sumowy trolling, naparzanie keltów i tarłowych kleniojazi - oraz równie posłusznie nie wielbili rybaków, choć o dziwo tacy zieloni wchodzą im bez mydła :) - są gotowi przyjąć za kolejne obowiązujące bóstwo dziesięciorzędowego chińskiego boba, kwiląc z wdzięczności, prosząc swego dobroczyńcę o więcej. A jak zwykle gwarancja dobrej sprzedaży, i właściwych odczuć szczęśliwych klientów pozostaje dobre ich zakucie,  poprzez wielokrotne powtórzenie bodźca  :) A fuj .. :)

 

Mogę się łaskawie zgodzić, że Bestmaster jest doskonałym uzupełnieniem do gumofilców uniwersalizujących obuwie po polsku. Sznyt ten sam.. no i gust nie w koincydencji...

Clue wątku brzmi  następująco .. Shit i medialny hit zawsze razem!! :)

Jak na razie,to najbardziej na forum reklamujesz się Ty,hrabio,więc zgodnie z Twoim tokiem rozumowania jesteś tandetny,nie odpowiadasz na proste pytania,udajesz mądrego używając wysublimowanego języka,ciekawe,co rzeczywiście kryje się pod tą warstewką hrabiowskiego pudru?



#219 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 29 sierpień 2015 - 11:58

Dużo pozytywów słyszałem na temat macierzystych serii beast mastera i wierzę w jego wytrzymałość jednak czy to jedyna konstrukcja mogąca tak wiele? Ciężki blank, kompozyt, faktycznie ze świecą szukać takich możliwości w dalekowschodnich konstrukcjach? Czemu nie ma jeszcze wątku za co kochacie mikado, jaxony, larusy, kongery? Czy próżno doszukiwać się zamierzchłego w publikacji wędkarskiej lokowania produktu, które przyniosło swój owoc przyszłym pokoleniem w sposób zamierzony czyli ukrytej prawdy objawionej?

 

Może pomijając całkowicie brutalne akty kopistyki małych rączek skomaprujmy biorąc w nawias nawet ugly stick'i wspomnianego bohatera wątku z kijem podobnej klasy a niżej półki cenowej:

 


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 29 sierpień 2015 - 12:12

  • Little Wing lubi to

#220 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 29 sierpień 2015 - 12:47

Z ciekawości sprawdziłem wagę BM(przykładowo 270H różne wersje) i waha się od 200 do 223g. Czy potrzeba tylko tyle żeby zmęczyć ,,mężczyznę"??? :)