Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wędka na sandacza płytkie jeziora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 czerwiec 2015 - 14:57

Jak Kolegi nie lubicie kupcie mu Fenwicka Aetosa, prawie nówki da radę wyrwać za 500pln, a cena z paragonu wywoła banana na twarzy Kolegi.

 

A co Ci się w Aetosach nie podoba?

 

Czy to tylko taka zaczepka bo lubicie się z kolegą przekomarzać... ?


Użytkownik amalker edytował ten post 29 czerwiec 2015 - 15:00


#82 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 czerwiec 2015 - 15:38

Może mikado nihonto tt zander Ci przypasuje ;) Mam takiego 240 do 20 gram, główki od 10 do 20 gram + przynęta obsługuje a i nieduże obrotówki też przyjemnie się tym rzuca i prowadzi. Kijek bardzo podobny do inazumy choć chyba ma troszkę głębsze ugięcie. Do bazy ugięć wstawię zaraz kilka zdjęć z nad wody więc sobie tam zajrzyj, może Ci się spodoba ;)

Mam ten kijek, a w tej chwili dokładnie piękna połowa na niego łapie. Fajny patyk, ale obok inazumy to on nie stał! To medfast na okonia czy szczupaka, a nie kosa na sandacza jaką jest Inazuma.



#83 OFFLINE   Bednar14

Bednar14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bednarek

Napisano 29 czerwiec 2015 - 16:55

Mam ten kijek, a w tej chwili dokładnie piękna połowa na niego łapie. Fajny patyk, ale obok inazumy to on nie stał! To medfast na okonia czy szczupaka, a nie kosa na sandacza jaką jest Inazuma.

 

Pisząc podobny do inazumy miałem na myśli jego wygląd ;)  Inazuma rzeczywiście jest szybsza a tego nihonto kosą nazwać nie można, moim zdaniem nihonto jest to taki x-fast łamany medfastem a pod okonia to ten nihonto tt zander do 18 gram mógłby być fajny w mojej opinii  :P 


  • Marcyś lubi to

#84 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 29 czerwiec 2015 - 17:30

Sprzedaje też Kongery :D

 

 

<<edit>>


Użytkownik mario edytował ten post 30 czerwiec 2015 - 10:39

  • popper lubi to

#85 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 29 czerwiec 2015 - 17:33

 

<<..edit>>

 

<<..edit>>


Użytkownik mario edytował ten post 30 czerwiec 2015 - 10:39


#86 OFFLINE   David2k14

David2k14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁęczna
  • Imię:David

Napisano 02 lipiec 2015 - 18:33

Fajna w tym przedziale cenowym jest Dragon Nano Power 18-35g :) Kosztuje 300zł (najdłuższa czyli 228cm)



#87 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 984 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 06 lipiec 2015 - 22:32

Może mikado nihonto tt zander Ci przypasuje ;) Mam takiego 240 do 20 gram, główki od 10 do 20 gram + przynęta obsługuje a i nieduże obrotówki też przyjemnie się tym rzuca i prowadzi. Kijek bardzo podobny do inazumy choć chyba ma troszkę głębsze ugięcie. Do bazy ugięć wstawię zaraz kilka zdjęć z nad wody więc sobie tam zajrzyj, może Ci się spodoba ;)

 

Zastanawiam sie nad tym kijem. Zakladam, ale moge sie mylic :) ze kij jest stworzony pod roznego rodzaju gumy a ja bym potrzebowal zeby i obrotowki 1-3 oraz male woblerki 3-7 cm na rzece obsluzyl...



#88 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 16 lipiec 2015 - 12:52

Taak.Komfortowo łowić brotówką Nr 1,wobkiem 3 cm i gumą na 20 g główce.Za taki ideał zapłacę i dwa tysie.Nareszcie jeden patyk do wszystkiego.Tylko gdzie go szukać?



#89 OFFLINE   Michał Rymacki

Michał Rymacki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Rymacki

Napisano 16 lipiec 2015 - 20:14

Według mnie taki ideał to St. Croix Legend Elite Salmon & Steelhead LES86HF2 C.W. 14-56g, ale obrotówka to absolutnie min. rozm. 2 z szeroką paletką, albo 3 long (15g). Szczupak czy sandacz, nie ważne, jak uderzy to nie spada, a piszę o kilkukilogramowych rybach; większy okoń również wyciągany bez żadnych problemów. Znakomicie czuje się pracę przynęt, obrotówki, woblery i wahadła po prostu czuję od łokcia po nadgarstek, branie nawet okonia to kop w łokieć. Przed tym STC używałem Daiwa Infinity Q Spinnining 2,70 15-45g i również było dobrze - nic się nie zrywało, po zacięciu ryba pewnie trafiała do podbieraka.



#90 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 984 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 16 lipiec 2015 - 22:25

Taak.Komfortowo łowić brotówką Nr 1,wobkiem 3 cm i gumą na 20 g główce.Za taki ideał zapłacę i dwa tysie.Nareszcie jeden patyk do wszystkiego.Tylko gdzie go szukać?

W moim wypadku glowki 3-8g. Kupilem ta wedke dzisiaj. Bede testowal w najblizszych 3 tygodniach to cos pozniej pewnie skrobne.



#91 OFFLINE   Bednar14

Bednar14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bednarek

Napisano 17 lipiec 2015 - 15:58

W moim wypadku glowki 3-8g. Kupilem ta wedke dzisiaj. Bede testowal w najblizszych 3 tygodniach to cos pozniej pewnie skrobne.

 

Ja im dłużej testuje to zaczynam zmieniać zdanie, że jest to typowy kij sandaczowy ;) Wydaje mi się, że lepiej sprawdzi się na boleniach i szczupakach, ewentualnie większych okoniach. Dopiero po 8-12 wyjazdach dotarło do mnie, że ten kijek na sandacza jest może i dobry ale na płytkie wody. Co do wagi przynęt jakimi chcesz łowić tym kijem to nie będziesz miał komfortu, do takich przynęt lepszy był by ten nihonto zander do 18 gram choć i tak wątpię, że zobaczył byś opad 3 gramowej główki ;)



#92 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 23 lipiec 2015 - 08:25

Ja im dłużej testuje to zaczynam zmieniać zdanie, że jest to typowy kij sandaczowy ;) Wydaje mi się, że lepiej sprawdzi się na boleniach i szczupakach, ewentualnie większych okoniach. Dopiero po 8-12 wyjazdach dotarło do mnie, że ten kijek na sandacza jest może i dobry ale na płytkie wody. Co do wagi przynęt jakimi chcesz łowić tym kijem to nie będziesz miał komfortu, do takich przynęt lepszy był by ten nihonto zander do 18 gram choć i tak wątpię, że zobaczył byś opad 3 gramowej główki ;)

Mam tt zander do 18 g w jednoskładzie i pomimo widocznej mocy w dolniku to zander w/g mnie jest tylko w nazwie.Przy główkach 15 g gnie się jak krowi ogon i to na wodzie 4-10 m.Nie zaciąłem nim żadnego pstryka.Jak wziął głęboko to tak.Natomiast okonie i szczupaczki z płytkiej wody na przynęty do 10 g wymiata ładnie-nawet na sliderki Nr 5i6.Teraz zastanawiam się nad TBS610mlxf.Jaka jest opinia posiadacza takowego.Woda 4-10 m i przynęty 8-15 g.Kuraki w przedziale 6-15g.



#93 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 lipiec 2015 - 10:23

A pro pos TT Zander to wpadł ostatni mi łapki 198 1cz do 15g. I tu znowu odwrotnie niż ze wcześniej wspomnianymi. Naprawdę szybki kijek. Wydaje się też mocniejszy niż opis. To naprawdę tańszy i lżejsze odpowiednik Inazumy, w odróżnieniu od 220, 240 czy innych, które tak jak wyżej Zbynio napisał mogą się świetnie nadawać na okonia czy szczupaka ale już gorzej na sandała.



#94 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 984 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 23 lipiec 2015 - 13:07

Porzucalem tym kijem, 240cm przez ok 2h i wydaje mi sie ze z lzejszymi przynetami moze byc problem. Za to dobrze sygnalizuje to co dzieje sie z przyneta. Jutro troche wiecej testow na rzece. Poszukam boleni i kleni :)



#95 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 31 październik 2015 - 19:03

Warto rozważyć STC AVS70MF2 - szybki kij, pod ciężarem pracujący w paraboli. Mało spadów.

Szeroki przedział cw. praktycznie od 5 do 20 gr komfortowe łowienie.

Bardzo poręczny, no i przede wszystkim gada do ciebie, taka wędka którą sie lubi.

Jest na forum ktoś kto używa wyżej wymieniony kij: AVS70MF2 lub nową serią AXS70MF2. Szukam opinii z użytkowania tych kijaszków pod kątem sandacza na lekko. Główki od 8g-17g + gumiaki 3-4" lub przeróżne jaskółki ? 



#96 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 01 listopad 2015 - 09:34

Używałem/używam AVS70MF2. wędka bardzo OK, ale ostatnio nabyłem St. C. LXS68MXF i to jest dopiero wędka na sandacze z płytkiej wody, ale pewnie dlatego, że w jednym kawałku :)



#97 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 listopad 2015 - 09:50

Używałem/używam AVS70MF2. wędka bardzo OK, ale ostatnio nabyłem St. C. LXS68MXF i to jest dopiero wędka na sandacze z płytkiej wody, ale pewnie dlatego, że w jednym kawałku :)


A jak kijek zachowuje się przy wiekszym okoniu ?

#98 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 01 listopad 2015 - 10:09

Moze , trza wprowadzić nowy dział " solówki jerkbait " to wtedy wyjdzie kto odważny , a na razie panowie więcej luzu

#99 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 listopad 2015 - 10:26

Moze , trza wprowadzić nowy dział " solówki jerkbait " to wtedy wyjdzie kto odważny , a na razie panowie więcej luzu


Nikt tu żadnej spiny nie robi ^^

#100 OFFLINE   kris1

kris1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 listopad 2015 - 10:54

Może...Batson HS1021F obecnie moc 8-15lb dł.2.60cm bardzo fajny szybki kijek używam od 2 lat został zbudowany pod jeziorowe sandacze na lekko połów z brzegu...blank wtedy trochę odchudzony przez producentaw dolnej granicy moc opisana od 6 do 15lb...przynęty jakich używam gumy 3"-3,5" na główkach od 7g do 12g...ma jeszcze spory zapas mocy...pięknie wcina sandacze i je trzyma bardzo rzadko odnotowywuje spady rybek...delikatna szcytówka doskonale pokazuje opad przynęty a mocny dolnik pozwala na porządne przywalenie w nochala...mętnookiemu....z dużej odległości...przy uchwycie Fuji SKSS odczucie kopnięć w łokciu podczas brania nie zapomniane... :D

Miałem wędkę na tym blanku - kapitalne narzędzie na sandacze z brzegu na płytką wodę,ale kiedy dostałem do ręki Elitkę5SC86MF2

wiem że ma u mnie dożywocie.

Moim zdaniem wszyskie krótkie wędki do łapania z brzegu sprawdzają się jeśli nie musimy rzucać" troszkę" dalej,nie mówiąc o zacięciu z dalszej odległości czy animacji wabika-mam cały czas na myśli płytką wodę z brzegu.