Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na ryby - targi wedkarskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 15 marzec 2010 - 16:30

Hej !
Ja po części zgodzę się ze Sławkiem.
Formuła targów, moim skromym zdaniem przejadła się i nie tylko w tej branży.
Może jeszcze karpiarze są zadowoleni z takich imprez.

Pozdr

Czaro73

#22 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2010 - 17:20

Poniekąd zgodzę się ze Sławkiem, ale nie do końca tak jest.
Ludzi (wędkarzy), którzy odwiedzili targi (specjalnie aby zobaczyć dział wędkarski) było całe MNÓSTWO.
Niestety wszyscy zawiedli się po całości, bo na targach nie było ani jednego stoiska z kołowrotkami, czy wędkami. O innych rzeczach nie wspomnę...
Poza tym, z tego co mi wiadomo, Polscy producenci i wystawcy są podzieleni na różne skłócone grupy/stowarzyszenia i to także jest powodem nie wystawiania się na targach w Warszawie, czy w Poznaniu.

Tegoroczne targi wędkarskie w Zabrzu były bardzo duże, z dużą ilością sprzętu wędkarskiego oraz z ogromną liczbą zwiedzających. Podobno są to targi karpiowe, ale byli tam także przedstawiciele wszystkich innych dziedzin wędkarstwa (spinning, casting, mucha).



#23 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 15 marzec 2010 - 19:17

A ja myślę że nas totalnie olewają bo wiedzą że innej alternatywy brak a pleps do sklepu i tak przyjdzie. Gdyby było inaczej to i towar w sklepie by inaczej wyglądał.PO drugie mada taka, jak coś komuś idzie to trzeba mu konkurencję zrobić i tak na mojej wsi jeden jakoś prosperował mimo że ceny miał straszne. Więc powstał drugi jakże by inaczej,teraz oboje bidę klepią.A najlepszy jest numer taki że na 25sklepów w mieście 20 jest z butami bo dobrze szły paranoja totalna :cry:Ale wszystkie takie działania mają krótkie nogi bo zmusza ten pleps do zakupów internetowych.

#24 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 marzec 2010 - 19:28

A ................A najlepszy jest numer taki że na 25sklepów w mieście 20 jest z butami bo dobrze szły ...............

A ja nie wiem czy masz na myśli Jawor, czy Międzyrzecz :lol:

#25 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 15 marzec 2010 - 20:13

O Kurdę tam też :unsure: :mellow:

#26 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 16 marzec 2010 - 12:53

Witam,
mi emocje jeszcze nie opadły i wykluję swoją teorie.
Moim zdaniem za poziom targów odpowiada tylko i wyłącznie organizator. Nikt inny.
Nowości producentów sprzętu jest naprawdę sporo - jak na nasze realia - co wskazuje
na fakt, że producenci nie stoją w miejscu i spokojnie każdy mógłby się czymś pochwalić
na targach. Trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy wędkarz jeździ Mercedesem i kupuje
tylko sprzęt z najwyższej półki. Gro polskich wędkarzy szuka dobrego stosunku jakości
do ceny i tu producenci zapewne mają się czym chwalić. W związku z tym nie wierzę, że
dany producent nie chciał wystawiać się na targach.
Nie rozumiem natomiast dlaczego organizator - mając świadomość, że nie ściągnął producentów/dystrybutorów
sprzętu - mimo to chwalił się, że będą to targi sprzętu wędkarskiego. Nie chcę cytować tu tekstu
reklamującego na stronie organizatora, ale teraz dopiero widać jak ludzie zostali oszukani. Według mnie
targi nawet nie powinny tak się nazywać. Jak zwylke to co najważniejsze było napisane malutkimi literkami.
Przez dłuższy czas lista wystawców była nieprawdziwa, aż w końcu została zapełniona firmami, które
nawet nie mają nic wspólnego ze sprzętem wędkarskim (foodlovers.pl; fun4men.pl; warez.pl).
Ale nikomu nie przyszło do głowy żeby na dzień przed targami sprawdzić
każdego z listy wystawców i przekonać się, że coś tu jest nie tak. Oczywiście bez urazy dla wystawców.
Jedyny uraz jaki mi pozostał po Targach Sprzętu Wędkarskiego to uraz do organizatora.

Pozdrawiam.
Paweł

#27 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 16 marzec 2010 - 18:59

A ktoś kalkulował z was ile takie targi kosztują dla dużej firmy ?
Sporo.
Dla dużej firmy lepiej zrobić więcej katalogów i zadbać by dotarły do odbiorców.
Jak już pisałem w zeszłym roku sprzedaje się to co w sklepach ,a nie to co na wystawce na targach.Czy kołowrotek z targowego stojaka wędkarz kupi u siebie w mieście.Z reguły nie, bo sklepikarz jak twierdzi tego nie prowadzi.
Ile osób upatruje sobie sprzęt na targach ?
W ogóle ile tam jeździ ?
W dobrych latach sprzedawano 8-10 tys biletów przez 3 dni targowe.
Dużo to? Niby tak,ale jak na ilość potencjalnych klientów mało.
Pierwszy dzień targowy jest dla handlowców.Tak przynajmniej jest teoretycznie.A w praktyce nie ma warunków do rozmów,bo nie handlowców jest jak w weekend.
Wiec firmy organizują zamknięte prezentacje,gdzie są warunki do rozmów i planowania sprzedaży na przyszły rok.


#28 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 16 marzec 2010 - 19:04

W domu mam więcej sprzętu stricte wędkarskiego niż można było obejrzeć na całych targach :D))
... a mam go niewiele!

Za to uśmiałem się z kolegą, bo on liczył na porównanie różnych blanków, a ja na to, że wezmę do ręki kilka najnowszych modeli kołowrotków.

Finalnie wziąłem do ręki kilka ulotek i wizytówek, ale chyba i tak było warto :D Przewodnicy byli sympatyczni :D, a dodatkowo kupiłem Wędkarstwo rzeczne Szymańskiego i teraz w trakcie lektury zdałem sobie sprawę że powinienem przeczytać tę książkę dawno temu. (książka co prawda jest zepsuta, bo ktoś nabazgrał coś na 1 stronie długopisem, ale co mi tam)

Organizatora należy faktycznie obić kijem, bo jedyne co mu wyszło to wypasione plakaty.



#29 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 16 marzec 2010 - 19:14

Ja odpuściłem sobie wszystkie targi krajowe. A jak dobrze pójdzie to zawitam w czerwcu na targach Efttex w Valencji.

#30 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 16 marzec 2010 - 20:24

Z wypowiedzi można wyciągnąć sensowny wniosek - nie stracił ten kto na targi miał blisko. Nie stracił nic, oprócz swojego wolnego czasu...

Nazwa targi wędkarskie powinna być zamieniona na targi różności

#31 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 marzec 2010 - 20:42

raczej targowisko

#32 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 17 marzec 2010 - 09:11

Ostatni weekend marca są targi Myślistwa i Wędkarstwa we Wrocku (jeśli się nie mylę w hali stulecia). Wiem, że ma być Andrzej ze swymi wobkami, Jacek Stępień, będę ja... <_< :unsure: :mellow: hahaha

Pewnie jak co roku będzie kilka sklepów, więc bedzie szansa kupić to i owo.

hejo

#33 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 28 marzec 2010 - 19:52

Wrocławskie targi to kompletna klapa. Gdyby nie było Baloo i Andrzeja Lipińskiego to uznałbym wejście za całkowitą porażkę. Na targach najbardziej podobało mi się stoisko z ... wędlinami, mieli pyszny salceson i kiełbasy :D. Zdjęciem starałem się uchwycić całą imprezę, chyba mi się udało...

Załączone pliki



#34 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 marzec 2010 - 20:07

Haha fajne zdjęcie :mellow:

Faktycznie impreza była... kameralna :mellow:

#35 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2010 - 21:57

młodzież teraz mówi >> żalll <<
pasuje jak ulał

#36 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 28 marzec 2010 - 22:15

Friko ja pamiętam targi 2008 w Poznaniu,już wtedy było cienko,ale sytuacje uratowało jerkbaitowe spotkanie. pamiętam jak podniecałeś się Ringą,pamiętam jak wszyscy słuchaliśmy @Sławka opowiadającego o woblerach,pamiętam Tomka Mańczaka czy Daniela Tanone opowiadających o wędkach i blankach.....
a przecież wystawiała się daiwa/cormoran,dragon,jaxon,cupido i...twardy korzeń :lol: ,a w pamięci jakoś dziwnie tylko nasze spotkanie B) chyba gdzieś doszliśmy,chyba nawet wystawcy to zrozumieli że Polak widzi co jest dobre a co złe jeśli chodzi o jakość sprzętu wędkarskiego. ktoś tu zapytał czy orientujemy się w cenie takiego stanowiska na targach....jakoś motoryzacja ,budowlanka,krawiectwo,rolnictwo nie liczy tych kosztów....a wędkarstwo? zapomniałem ,czy tu liczy się tylko zysk :wacko:

#37 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 marzec 2010 - 06:22

Zysk liczy się w każdej branży, targi wędkarskie upadają nie ze względu na koszt wystawienia się. Na imprezie wrocławskiej wystawca nie płacił w ogóle za wystawienie się. Cała kasa dla organizatorów była z biletów.

Targi wędkarskie padają bo się rozproszyły. Powinna być jedna tylko impreza w Polsce i tylko raz w roku. Tak jest z Budmą, czy Polagrą w Poznaniu. Wtedy firmy chciałyby się pokazać, pogadać, coś załatwić.

Targi wędkarskie bardziej przypominają objazdowy bazarek niż targi. Z pewnością wrócą, bo są potrzebne, ale które miasto batalię wygra i gdzie w Polsce odbywać się będą te prawdziwe - duże targi - zobaczymy :mellow:

#38 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 31 marzec 2010 - 09:13

Zawiewa mi to dysonansem. Widziałem kilka ankiet na temat wielkości wydatków naszych moczykijów i byłem zaskoczony, że nie tylko ja dużo wydaję. Tak więc zganiania wszystkiego na wędkarzy jest grubo nietrafione. Przyczyną jest krajowy rynek wędkarski. Torcik został podzielony więc nie ma się co wysilać. Lepiej rokującą inwestycja bezie futro dla sekretarki :D

#39 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 31 marzec 2010 - 10:53

Pytanie jaka część pieniędzy wydawana na sprzęt wędkarski pozostaje w Polsce (nie mam na myśli importu przez Dragona, Jaxona itp. tylko miejsca skąd odbywa się sprzedaż (ebay itd)) :unsure:

#40 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 31 marzec 2010 - 12:06

Rynek a dokładniej klient nam się na tym rynku spolaryzował. Z jednej strony jest grupa zapaleńców która wydaje spore pieniądze na swoje hobby. Jednak Ci zwykle są dobrze poinformowani bez targów i wcisnąć kitu w większości się im nie da. Oznacza to klienta wybrednego. Nikomu nie chce się wysilać, bo jest druga grupa - klient sklepowy, który kupi to co mu sprzedawca w sklepie poleci. Taki klient na targi nie pojedzie bo po co? Sprzedawca niech jedzie. Tylko do sprzedawcy to same firmy docierają i kółko się zamyka.
@Robert - kwestia wysokości kwot przeznaczanych przez nas na hobby. Ankieta była przeprowadzana wśród użytkowników j.pl i jestem pewien, że statystyczny użytkownik tego forum nie jest reprezentatywny dla całej populacji wędkarzy polskich.
@Tofik bardzo mi miło, że zostałem zapamiętany :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych