Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Transport łódki z silnikiem - przewożenie silnika na łodzi (w tym uchwyt lub podpora)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 03 lipiec 2019 - 21:12

Czyli ten ze sprężyną widoczną, co są dwie fotki z pasami czarnymi na górze i dole (bo wszyscy piszą ten po lewej a mi na smartfonie wyświetla fotki w dwóch rzędach...chcę się uoewnić czy myślę o właściwym).


Tak

#122 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 04 lipiec 2019 - 14:22

Tak ten z czarnym profilem w ksztalcie V

#123 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 28 marzec 2020 - 15:51

Apropo pkt 5 ... Czy to konieczne ? Honda ma niby specjalną zapadke stalową co blokuje silnik żeby nie opierał się na siłowniku ... Czy ten patent fabryczny nie wystarcza ?

#124 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2020 - 15:57

Podpora jest zbędna przy BF50.

Użytkownik Pietruk edytował ten post 28 marzec 2020 - 16:00

  • trex lubi to

#125 OFFLINE   radoo

radoo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 28 marzec 2020 - 16:14

Podpora jest zbędna przy BF50.

Panowie nie piszcie bzdur ze podpora jest zbędna !!!! (no chyba ze wozicie na rufie 20 HP)

 

Po pierwsze silnik wazy ok 100 kg ,wiec  zapraszam na gruntowe drogi przy dojezdzie nad wode i tak ze 30 km/h a pozniej napisac co sie stało :):)

Jezeli wyjezdzajac ze Skylli zabezpieczaja silnik dodatkowo to znaczy ze :

-zapadka oryginalna niestety jest za słaba(prosze zadzwonic do skylli i sprawdzic)

-podpora jest konieczna

-jezeli wydajemy na silnik 30 tys ,drugie 30 tys na kadłub to chyba 250 pln nie zrujnuje nas do zera!



#126 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2020 - 16:24

Widzę że jesteś mądrzejszy od producenta silnika. Twoje pieniądze....

 

Jak byś zobaczył zdjęcie moje, to tam wisi 50HP, teraz będę trzeci sezon ciągał po Mazurach swój zestaw i nic się nie dzieje.

Skylla nie produkuje silników Honda wiec niech nie będzie wyrocznią. 

Jak dociśniesz mocno to oczywiście że się wyprostuje.

Jak zrobisz to z głową to nie ma prawa nic się stać, silnik jest usztywniony i zablokowany gotowy do transportu.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 28 marzec 2020 - 16:31

  • trex i radmac5 lubią to

#127 OFFLINE   radoo

radoo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 28 marzec 2020 - 16:35

Pietruk to nie chodzi o to kto jest mądrzejszy tylko kto przewiduje pewne sytuacje ,Ty piszesz zbędna podpora ,ja pisze ze konieczna,i niech kazdy zostanie przy swoim.

Zerknij na łodzie amerykanskie typu Tracker czy Lund i zobacz czy 99% maja zamontowane podpory czy nie ?No ale amerykance pewnie sie nie znaja.

Po drugie uwierz ze mozna z łodzią jezdzic po całej europie :)

 

Jak dociśniesz mocno to oczywiście że się wyprostuje.

 

No własnie.....



#128 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1788 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 28 marzec 2020 - 16:41

Ja mam 75 koni i podporę, takie zalecenie jest w instrukcji Mercury
Podobne pasy są też w Juli

Użytkownik karkoszek edytował ten post 28 marzec 2020 - 16:42


#129 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2020 - 16:43

Pietruk to nie chodzi o to kto jest mądrzejszy tylko kto przewiduje pewne sytuacje ,Ty piszesz zbędna podpora ,ja pisze ze konieczna,i niech kazdy zostanie przy swoim.

Zerknij na łodzie amerykanskie typu Tracker czy Lund i zobacz czy 99% maja zamontowane podpory czy nie ?No ale amerykance pewnie sie nie znaja.

Po drugie uwierz ze mozna z łodzią jezdzic po całej europie :)

 

Jak dociśniesz mocno to oczywiście że się wyprostuje.

 

No własnie.....

 

Uwierz że drogi Mazur są w innym stanie niż drogi EU, nie chodzi o odległość, a o stan tych dróg.

 

Super że masz swoją wizję. 

Zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedź, wydaje mi się że dalsza polemika jest zbędna.



#130 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 28 marzec 2020 - 18:35

Podpora amortyzowana oparta o rolkę jest bez sensu, a wręcz szkodzi, przenosząc pracę (uginanie) konstrukcji przyczepy, pod ciężarem łodzi, na silnik. Wszystkie przeciążenia i tak działają na trym.

Ale jeśli wysokość podparcia fabrycznego silnika Ci nie pasuje to możesz opuścić silnik na odpowiednio dobrany klocek, który z kolei MUSI być na solidnej ,,smyczy", bo gdyby wypadł na autostradzie przy 140......to :blink:


  • kotwitz lubi to

#131 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1788 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 28 marzec 2020 - 18:39

Podpora amortyzowana oparta o rolkę jest bez sensu, a wręcz szkodzi, przenosząc pracę (uginanie) konstrukcji przyczepy, pod ciężarem łodzi, na silnik. Wszystkie przeciążenia i tak działają na trym.
Ale jeśli wysokość podparcia fabrycznego silnika Ci nie pasuje to możesz opuścić silnik na odpowiednio dobrany klocek, który z kolei MUSI być na solidnej ,,smyczy", bo gdyby wypadł na autostradzie przy 140......to :blink:.

Dlatego ograniczenie dla samochodów z przyczepami to 80km/h

#132 OFFLINE   radoo

radoo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 28 marzec 2020 - 19:09

Podpora amortyzowana oparta o rolkę jest bez sensu, a wręcz szkodzi, przenosząc pracę (uginanie) konstrukcji przyczepy, pod ciężarem łodzi, na silnik. Wszystkie przeciążenia i tak działają na trym.

Ale jeśli wysokość podparcia fabrycznego silnika Ci nie pasuje to możesz opuścić silnik na odpowiednio dobrany klocek, który z kolei MUSI być na solidnej ,,smyczy", bo gdyby wypadł na autostradzie przy 140......to :blink:

mozna sprezyne ciezarem silnika zniwelowac do zera,lub kupic podpore bez amortyzatora...ale jak ktos woli drewienko na sznureczku ,cóz

odnosnie sterowania dziobówką u mnie pedał tez nie był uzywany wiecej nic kilka razy i od dwoch lat lezy w garazu.



#133 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 28 marzec 2020 - 19:38

Honda nie przewiduje żadnego amortyzatora pod silnik BF50. Blokada mechaniczna jest wystarczającym zabezpieczeniem.
Zrobiłem wiele tys. km z łodzią i zabezpieczonym oryginalnie silnikiem po różnych drogach.
I póki co silnika nie zgubiłem i nie uszkodziłem. To chyba działa.


  • radmac5 lubi to

#134 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 28 marzec 2020 - 19:45

I tak oto zaoszczędzilem 230 zł:) A to bardzo ważne w dzisiejszych czasach

#135 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 28 marzec 2020 - 19:56

mozna sprezyne ciezarem silnika zniwelowac do zera,lub kupic podpore bez amortyzatora...ale jak ktos woli drewienko na sznureczku ,cóz

odnosnie sterowania dziobówką u mnie pedał tez nie był uzywany wiecej nic kilka razy i od dwoch lat lezy w garazu.

Akurat ogumowaną rurę aluminiową :).



#136 OFFLINE   radoo

radoo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 28 marzec 2020 - 20:25

Honda nie przewiduje żadnego amortyzatora pod silnik BF50. Blokada mechaniczna jest wystarczającym zabezpieczeniem.
Zrobiłem wiele tys. km z łodzią i zabezpieczonym oryginalnie silnikiem po różnych drogach.
I póki co silnika nie zgubiłem i nie uszkodziłem. To chyba działa.

....brak mi sił :) a moze przewiduje to producent łodzi,a moze w dupe dostaje i to równo rufa,a jak jest łódz nitowana to moze to ma wpływ na luzowanie nitów,a moze...lepiej miec niz nie miec....:)



#137 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 28 marzec 2020 - 21:07

No właśnie kolego nie lepiej....I nie o oszczędność tu chodzi , a o rozkład sił na rufie i silniku. Podłożenie tej dżwigni zmienia naprężenia i gdyby to przewidywał producent tego konkretnie silnika toby to opisał w dokumentacji.
 



#138 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1788 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 28 marzec 2020 - 21:18

Instrukcja Mercury

Załączony plik  Przechwytywanie.PNG   62,15 KB   15 Ilość pobrań


  • Tabor lubi to

#139 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4795 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 marzec 2020 - 21:30

Kolega kiedyś urwał to metalowe gówno na jakimś wyboju nad Wisłą. Na asfalt to jeszcze może jak cię mogę. Ta zapadka jest, żeby zablokować np w czasie serwisowania. Producent swoej stanowisko przedstawił w instrukcji

a5b6f10590528615895a58725844c29d.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#140 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 28 marzec 2020 - 21:30

Pietruk to nie chodzi o to kto jest mądrzejszy tylko kto przewiduje pewne sytuacje ,Ty piszesz zbędna podpora ,ja pisze ze konieczna,i niech kazdy zostanie przy swoim.

Zerknij na łodzie amerykanskie typu Tracker czy Lund i zobacz czy 99% maja zamontowane podpory czy nie ?No ale amerykance pewnie sie nie znaja.

Po drugie uwierz ze mozna z łodzią jezdzic po całej europie :)

 

Jak dociśniesz mocno to oczywiście że się wyprostuje.

 

No własnie.....

U mnie wisi 115 180kg i nie ma podpory. Silnik trymem dociśnięty do blokady serwisowej dodatkowo lekki pas żeby nie latał na boki -  bo to jest znacznie ważniejsze w kwestii sterociągu,  może zdarzyć się uszkodzenie linki jeśli silnik będzie kiwał się na boki -  i działa jak należy, nie widzę konieczności montażu podpory. 
Zjeździłem "kupę" kilometrów po naszych drogach i nic się nie dzieje. Inna sprawa, że nowe silniki są delikatniejsze, ktoś pokazywał tu na forum pękniętą blokadę w nowej Yamaha 130. 
 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych