Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Transport łódki z silnikiem - przewożenie silnika na łodzi (w tym uchwyt lub podpora)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   -Power-

-Power-

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 18 kwiecień 2020 - 22:58

Dokładnie, ta podpóreczka jest przeznaczona do podtrzymania silnika w górze np podczas naprawy siłownika trymu. Co do jeżdżenia z silnikiem podniesionym tylko na trymie, to na wertepach ostro dostaje siłownik oraz tuleje łączące zawiesie z siłownikiem. Te podpórki ze sprężyna to rozwiązanie dla silników bez trymu elektrycznego, sprężyna pracuje a wszystko wali i tak w siłownik. Mało tego, każda sztywna podpórka między silnikiem a przyczepą to nieporozumienie, zawsze łódź pracuje na rolkach przód tył i silnik dostaje po dupie (a właściwie siłownik trymu). Ja stosuje odpowiednio gruby klocek między zawiesiem a silnikem, trymem go przytzymuje w dół. Dodatkowo ściągam silnik za stopę do zawiesia 3cm pasem z grzechotka. Sprawdzone w boju, tzn na bezdrożach, nic nie dygnie...

#162 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 19 kwiecień 2020 - 02:26

możesz wrzucić jakieś foto  ?



#163 OFFLINE   radoo

radoo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 kwiecień 2020 - 11:24

Dokładnie, ta podpóreczka jest przeznaczona do podtrzymania silnika w górze np podczas naprawy siłownika trymu. Co do jeżdżenia z silnikiem podniesionym tylko na trymie, to na wertepach ostro dostaje siłownik oraz tuleje łączące zawiesie z siłownikiem. Te podpórki ze sprężyna to rozwiązanie dla silników bez trymu elektrycznego, sprężyna pracuje a wszystko wali i tak w siłownik. Mało tego, każda sztywna podpórka między silnikiem a przyczepą to nieporozumienie, zawsze łódź pracuje na rolkach przód tył i silnik dostaje po dupie (a właściwie siłownik trymu). Ja stosuje odpowiednio gruby klocek między zawiesiem a silnikem, trymem go przytzymuje w dół. Dodatkowo ściągam silnik za stopę do zawiesia 3cm pasem z grzechotka. Sprawdzone w boju, tzn na bezdrożach, nic nie dygnie...

jak czytam takie dyrdymały to mnie krew zalewa w niedziele od razu:)

podporę ze sprezyna mozesz docisnac trymem ,niedlugo bede czytał o starych skarpetach i brudnych gaciach miedzy trymem ........:)

Czy jakis producent (mercury,honda,yamaha,tohatsu) poleca klocek,gacie czy skarpety ?
??

Jezeli tak ,zmieniam zdanie.


  • niko333 lubi to

#164 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1788 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 19 kwiecień 2020 - 11:28

Podsumowanie:
W każdej instrukcji napisano, aby wozić silnik w pozycji roboczej, a jeśli musi być odchylony to na podpórce.
Są tacy co wożą na sztywnej podpórce, amortyzowanej, opartej o łódź, opartej o przyczepę...
Niektórzy mają drewniany klocek przy trymie, inni wożą na fabrycznym dyngsie podpórkowym.
Każdy jest zadowolony.
Czekamy aż ktoś będzie miał awarię i wtedy będziemy eliminować słuszność różnych rozwiązań.
  • miramar69 i 2703tomi lubią to

#165 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 19 kwiecień 2020 - 13:09

Witam, Ja Honde bf 10km podnosiłem o jeden stopień,tak jak do pływania na płytkiej wodzie i zapinałem za stopę gumą do przyczepy zabezpieczając przed podskakiwaniem i nic się nie działo, na jezioro mam 50 km w jedną stronę.


Użytkownik perch22 edytował ten post 19 kwiecień 2020 - 13:11


#166 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 19 kwiecień 2020 - 15:09

Podsumowanie:
W każdej instrukcji napisano, aby wozić silnik w pozycji roboczej, a jeśli musi być odchylony to na podpórce.
Są tacy co wożą na sztywnej podpórce, amortyzowanej, opartej o łódź, opartej o przyczepę...
Niektórzy mają drewniany klocek przy trymie, inni wożą na fabrycznym dyngsie podpórkowym.
Każdy jest zadowolony.
Czekamy aż ktoś będzie miał awarię i wtedy będziemy eliminować słuszność różnych rozwiązań.

Na poprzedniej stronie jest opisana awaria....



#167 OFFLINE   -Power-

-Power-

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 19 kwiecień 2020 - 15:22

jak czytam takie dyrdymały to mnie krew zalewa w niedziele od razu:)

podporę ze sprezyna mozesz docisnac trymem ,niedlugo bede czytał o starych skarpetach i brudnych gaciach miedzy trymem ........ :)

Czy jakis producent (mercury,honda,yamaha,tohatsu) poleca klocek,gacie czy skarpety ?
??

Jezeli tak ,zmieniam zdanie.

Czy te "dyrdymały" to o takich "gaciach" nie wiedziałeś?

Załączony plik  MAR-MTSPT-YM-08.jpg   36,57 KB   22 Ilość pobrań

 

A może takie "skarpety"? (niebieska strzałka do transportu w pozycji podniesionej)

Załączony plik  13601558145_c087d5f0de_b.jpg   34,89 KB   22 Ilość pobrań

 

Ja wożę w ten sposób.

Załączony plik  DSC_3484.JPG   50,63 KB   21 Ilość pobrań

Łódka jest nisko nad ziemią i muszę mocno podnosić żeby nie wadzić silnikiem. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze podjazdy pod wał niektóre są strome, a pierwsze co oberwie to silnik.



#168 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 19 kwiecień 2020 - 15:31

Widać zamiłowanie do "stolarki :)

#169 OFFLINE   -Power-

-Power-

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 19 kwiecień 2020 - 15:42

No spieszyło się na testy motora i tak zostało już 4 lata... Deska do deski aż było ok  :D


Użytkownik -Power- edytował ten post 19 kwiecień 2020 - 15:43


#170 OFFLINE   radoo

radoo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 kwiecień 2020 - 17:02

Power ale bez urazy :)

Ja po prostu nie lubie dziadostwa:) zdjecie trzecie czyli trzy deski i kłęby czerwonej tasmy dla mnie to -dziadostwo:)

Na drugim zdjeciu zapadka NIE DO TRANSPORTU tylko do czynnosci serwisowych -to tez nie rozwiazanie

Wiec czekam az mi pokazesz który producent silnika zaleca drewienko,gacie lub skarpetki:)



#171 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 19 kwiecień 2020 - 18:12

A macie u siebie blokadę żeby silnik nie dyndał na lewo i prawo a rumpel nie skakał w kosmos? Ja na szczęście mam stopę s i nie muszę podnosić ale kombinuję jak silnik unieruchomić na czas transportu

#172 OFFLINE   -Power-

-Power-

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 19 kwiecień 2020 - 18:23

Przecież na drugim zdj są dwie podpórki strzałka niebieska (celowo napisałem) transport, zaś czerwona serwis... 

Nie wiem czy producent zaleca drewienko czy nie, wiem że to się sprawdza i to nie tylko mi. Silnik nie skacze nie obraca w trakcie transportu.



#173 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 29 wrzesień 2020 - 12:07

Pytanko,jak najbezpieczniej jeździć z silnikiem? Z podpora,podniesiony czy w pozycji pionowej? U mnie jest na tyle duży prześwit w pionie (około 30cm)że ryzyko zahaczenia o jakiekolwiek progi jest wręcz równe zeru...a druga sprawa,dsam Dziub...czy wciągarka knotta utrzyma jednostkę w miejscu czy warto jeszcze dodać pasy na przód?jak to u was wygląda?

Załączone pliki



#174 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 29 wrzesień 2020 - 13:09

Ja daję dwa pasy, na 1 tylko z tylu to bym się bał. Pas z przodu łapię też za łódkę a nie za ucho i jadę bez stresu

#175 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 29 wrzesień 2020 - 13:16

U mnie łódka jest dość nisko(przyczepa suski) więc silnik mam uniesiony i zabezpieczony podporą. Co do zabezpieczenia samej łódki to tylko wciągarka knota i 2 pasy z tyłu podobnie jak u Ciebie, chociaż jak tak teraz sobie myślę, to rozsądnym byłoby zabezpieczyć ją od dziobu jeszcze przynajmniej jednym pasem na wypadek gdyby jednak w tej wciągarce coś puściło. 



#176 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 wrzesień 2020 - 13:37

U mnie jeden pas za ucho dziobowe, drugi na rufie i dodatkowo silnik.

Załączone pliki


  • sucks_one i Quent lubią to

#177 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 05 październik 2020 - 06:41

To Silver 445  czy 405?



#178 OFFLINE   Kielson1

Kielson1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:K

Napisano 05 październik 2020 - 07:23

U mnie wygląda to tak ab0e7c440214ec770335bc803e3b6adc.jpg92fed8c156695f866c13e76f03f81b1f.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#179 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 05 październik 2020 - 08:05

U mnie wygląda to tak

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Jaka to wyciągarka?



#180 OFFLINE   Kielson1

Kielson1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:K

Napisano 05 październik 2020 - 08:22

Coś takiego 0d11ce7905a0cb8603aeef7a522c3a3e.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych