Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningi Dragon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
558 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 lipiec 2018 - 20:37

Ktoś z perspektywy czasu coś powie więcej o kijku z początku wątku (Dragon HM-X Trout)? Jaka akcja, zapas mocy, jakie przynęty itp. ?

#42 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 lipiec 2018 - 23:22

Ktoś z perspektywy czasu coś powie więcej o kijku z początku wątku (Dragon HM-X Trout)? Jaka akcja, zapas mocy, jakie przynęty itp. ?


Dosyć szybka. Zapas to na zimę można drewna zrobić. A przynęty spinningowe.


Nie zapas mocy tylko ile Lb ma dolnik. Tylko ten legendarny aczkolwiek mało znany ZAPAS MOCY.
  • jachu i Alexspin lubią to

#43 OFFLINE   Marcel2016

Marcel2016

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 19 lipiec 2018 - 14:36

Dragon CXT CF-X CrossForce / 275cm / 7-28g poszukuje opinii o tym wędzisku czy by sie nadawało na sandacza z brzegu na zbironiku zaporowym. Może jakiś inny kij jest godny uwagi do 450zl z gory dziękuję za opinie i sugestie

#44 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 21:26

Panowie interesuje mnie jakie wymiary ma for grip przed kołowrotkiem w wedce dragon hm 69 egzekutor 245cm 5-21g.
Chodzi mi o srednice przedniej czesci korka blizej szczytówki i dalsza blizej uchwytu.Czy wyglada to na stozek w stylu parabellum czy niestety jak w dragonie hm 69 trout.

#45 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 04 wrzesień 2018 - 08:45

Dragon CXT CF-X CrossForce / 275cm / 7-28g poszukuje opinii o tym wędzisku czy by sie nadawało na sandacza z brzegu na zbironiku zaporowym. Może jakiś inny kij jest godny uwagi do 450zl z gory dziękuję za opinie i sugestie

Może trochę nie w porę, bo minęło półtora miesiąca...

Mam taką wędkę. W mojej ocenie odpowiedź na pytanie jest twierdząca. Ja go używam do łowienia sandaczy w Wiśle z brzegu. Najczulszy spining jaki mam (a trochę ich przerobiłem). Daje jasny sygnał przy pukaniu przynętami od około 5 gr. Długi, ale potrzebny mi był taki kij, z uwagi na uciąg.
Akcja bardzo szybka, aczkolwiek nie jest to beznadziejnie kołkowata pała bez ugięcia. Szczyt pracuje z przynętą i płynnie przechodzi niżej pod obciążeniem. Rękojeść bardzo miła, pomimo że pianka. Fajny uchwyt. Wykonanie super. Lekka, dobrze wyważona. Nie znam się na rozmieszczaniu przelotek, spacingach i innych tego typu sprawach, ale zdaje się że tu jest zbrojenie "fuji po nowoczesnemu". Przelotki niewielkie, jedno główne załamanie linki (o ile to dobrze nazywam).
Polecam!


#46 OFFLINE   Michciu.96

Michciu.96

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Imię:Michał

Napisano 05 wrzesień 2018 - 13:45

Cześć chciał bym się was zapytać co sądzicie o tej wędce.  DRAGON ProGUIDE X-series 2.75m 3-18g x-fast spinn

głównym jej celem będzie łowienie na małej rzece z wysokimi, zarośniętymi brzegami.



#47 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 16:12

Jest test ale krótszego ProGUIDE - 2,28m http://www.fors.com....-28m-3-18g-test


Użytkownik PiterS edytował ten post 05 wrzesień 2018 - 16:13


#48 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 09 wrzesień 2018 - 14:21

Witam wszystkich, używa ktoś może kija Dragon Millenium ChubHunter? Rozglądam się za czymś delikatnym na klenia, pod małe woblery i smużaki. Ktoś testował ten kijek?

Użytkownik Lucas edytował ten post 09 wrzesień 2018 - 14:22


#49 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 09 wrzesień 2018 - 14:57

Posiada ktoś kij team dragon Z-series fast lub xfast ? Jak to sie sprawdza w realu

#50 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 21:07

Posiada ktoś kij team dragon Z-series fast lub xfast ? Jak to sie sprawdza w realu

TD Z-series 2,45m 4-18g http://www.fors.com....5-m-4-18-g-test



#51 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 22 wrzesień 2018 - 15:12

Czy ktoś z kolegów jest w posiadaniu tego kijka DRAGON CXT MicroSpecial MS-X Spinn 2.13m 2-14g? Jak się spisuje pod okoniem? Czy jest warty swojej ceny?

#52 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 15:28

Posiadam z tej serii SuperFast 1.90 12g, zajeb** kijek! Super czuły, fajnie pracuje pod okoniami, mocny dolnik!. Dla mnie lepszy niż MHX S871-2, chyba nawet czulszy!



#53 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 23 wrzesień 2018 - 09:00

Posiada ktoś kij team dragon Z-series fast lub xfast ? Jak to sie sprawdza w realu


Macalem na sucho 2,13 7-28g fajny,szybki kijek,opisany w miarę poprawnie.Moim zdaniem pociągnie 10-25g.plus guma 4.Nie jest to sztywna pałką i przy mocniejszym ugięcie,kijek pracuje progresywne do rękojeści,ale czuć na dole moc.Troche małą pierwszą przelotka-16 i ciezkawy.

#54 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 03 październik 2018 - 22:09

Posiada ktoś kij team dragon Z-series fast lub xfast ? Jak to sie sprawdza w realu

 

TD Z-series 2,45m 4-18g http://www.fors.com....5-m-4-18-g-test

 

Jestem chyba jednym z pierwszych "cywilnych" posiadaczy wędki TD Z-series 2,45 4-18g i po roku użytkowania wystawiam mu bardzo pozytywną opinię. Kij kupiłem bardziej z ciekawości niż z potrzeby bo mam inne wędki o podobnych parametrach ale dostał kilka razy swoją szansę i przetestowałem go na Odrze i mniejszych rzekach. Łowiłem na woblery, obrotówki i gumy przy użyciu żyłki i plecionki. Miałem obawy czy małe przelotki nie wpłyną negatywnie na odległość rzutów i o ile tam gdzie można rzucać z pełnym zamachem nie było problemów to w przypadku mniejszych siurków z zarośniętymi brzegami gdzie trzeba rzucać precyzyjnie ale nie ma miejsca żeby wziąć rozmach może być gorzej. Poza tym tam gdzie są warunki do pełnych rozmachu rzutów wędka ładnie się ładuje, rzuty są płynne i celne. Blank dobrze przenosi pracę przynęt i jako "gumowy" ignorant nie miałem problemów z zacinaniem delikatnych brań na mniejsze twisterki prowadzone w przeróżne sposoby. Jeżeli chodzi o woblery to wędka bez problemu radzi sobie z woblerami typu minnow prowadzonymi w mocnym nurcie, nie mówiąc już o całej gamie przynęt pstrągowo - kleniowo - jaziowych do których jest wręcz stworzona. Ze względu na przyzwyczajenie do tradycyjnych, pełnych uchwytów kołowrotka miałem obawy czy ten typu sks mi się sprawdzi ale nie było z tym najmniejszego problemu. Na koniec spostrzeżenia związane z pracą wędki i jej mocą, pierwszą poważną rybą, którą na nią złowiłem był prawidłowo zacięty ... karp 60+. Wędka spisała się wzorowo, blank ładnie pracuje pod obciążeniem i dobrze amortyzuje odjazdy i czuć, że ma odpowiednią moc. Kolejne ryby potwierdziły te spostrzeżenia. 



#55 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 04 październik 2018 - 05:20

Ten  TD Z  4-18g ile Twoim zdaniem max pociągnie?  Kij szybki, czy raczej z tych wolniejszych?  Pod gumę do opadu, czy również blachy i wobki?



#56 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 05 październik 2018 - 17:23

Ten  TD Z  4-18g ile Twoim zdaniem max pociągnie?  Kij szybki, czy raczej z tych wolniejszych?  Pod gumę do opadu, czy również blachy i wobki?

 

Myślę, że kij jest dobrze opisany, typ akcji określił bym jako med-fast. Hol większych ryb był komfortowy, ładna amortyzacja i odpowiednia moc. Uczciwie dodam, że łowiłem na tą wędkę może 4 razy i pomimo całej sympatii jak tak dalej pójdzie to się jej pozbędę bo mi się za bardzo dubluje. 

 

Zapomniałem dodać, że jak już wcześniej napisałem łowiłem wszystkimi przynętami i zdecydowanie nadaje się do woblerów i obrotówek, natomiast ze względu na małe doświadczenie w łowieniu na gumki wolę się nie wypowiadać. Ja łowiłem na małe twisterki na główkach 2-4 g i zdecydowanie czułem pracę na zestawie z żyłką. 


Użytkownik Wojtek2016 edytował ten post 05 październik 2018 - 17:26


#57 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 10 październik 2018 - 21:13

Panowie potrzebny szybki kijek ze stajni Dragona dla kolegi. On ma słabość do smoka stąd ten wybór. Długość 2,70-2,80m  cw. tak do 21g, może troszkę więcej. Kijek typowo pod gumy, ładnie pokazujący opad, bardzo szybki.

Podałem mu 3 propozycje,

X-treme spinn 2,70m. 6-28g x-fast,

ProGuide X     2,75m. 4-21g fast  lub

Team Dragon Z-series 2,75m. 4-18g fast

Który byście polecili?



#58 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 15 październik 2018 - 23:11

Panowie potrzebny szybki kijek ze stajni Dragona dla kolegi. On ma słabość do smoka stąd ten wybór. Długość 2,70-2,80m  cw. tak do 21g, może troszkę więcej. Kijek typowo pod gumy, ładnie pokazujący opad, bardzo szybki.

Podałem mu 3 propozycje,

X-treme spinn 2,70m. 6-28g x-fast,

ProGuide X     2,75m. 4-21g fast  lub

Team Dragon Z-series 2,75m. 4-18g fast

Który byście polecili?

 

Witam.

Miałem _Nano Force 2,35 m 3-18g,taki sobie.Kupiłem w promocji w 2016r ,sprzedałem za pół ceny.

Tak jak jeden z kolegów pisał wcześniej  o wykonaniu Dragona,mój miał wklejone  troszkę krzywo przelotki w szczytówce.

Kolega przypakiem przeglądał  forum ,,Wędkuje "? bo to jest forum Dragona. Osobiście teraz wolałbym kupić Kongera Stallion na fuji,mniejsza cena, ,,Dragon przereklamowany

 

http://www.katalogiwedkarskie.pl/


Użytkownik Pablo54 edytował ten post 15 październik 2018 - 23:15


#59 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 16 październik 2018 - 08:35

Znajdę coś u Dragona do 1-7g, 1-6g w długości do 200cm ?



#60 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 październik 2018 - 12:18

 

Panowie potrzebny szybki kijek ze stajni Dragona dla kolegi. On ma słabość do smoka stąd ten wybór. Długość 2,70-2,80m  cw. tak do 21g, może troszkę więcej. Kijek typowo pod gumy, ładnie pokazujący opad, bardzo szybki.

Podałem mu 3 propozycje,

X-treme spinn 2,70m. 6-28g x-fast,

ProGuide X     2,75m. 4-21g fast  lub

Team Dragon Z-series 2,75m. 4-18g fast

Który byście polecili?

 

Witam.

Miałem _Nano Force 2,35 m 3-18g,taki sobie.Kupiłem w promocji w 2016r ,sprzedałem za pół ceny.

Tak jak jeden z kolegów pisał wcześniej  o wykonaniu Dragona,mój miał wklejone  troszkę krzywo przelotki w szczytówce.

Kolega przypakiem przeglądał  forum ,,Wędkuje "? bo to jest forum Dragona. Osobiście teraz wolałbym kupić Kongera Stallion na fuji,mniejsza cena, ,,Dragon przereklamowany

 

http://www.katalogiwedkarskie.pl/

 

Chyba nie zrozumiałeś mojego postu.


Użytkownik Artek edytował ten post 16 październik 2018 - 12:19





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych