Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningi Dragon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
585 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano dziś, 08:46

 

Kuba chłopie,
to wszystko zależy od warunków w jakich łowisz. Jak będzie flauta i twarde dno to poczujesz nawet 3 g, ale jak powieje to już nie poczujesz, dodatkowo jak dno będzie miękkie to nie poczujesz nic.
Moje spostrzeżenia są następujące:
- nie sugeruj się opisem wędki z katalogu, to że jest tam napisane, że jest super czuła wręcz elektryczna nie oznacza, że to poczujesz,
- czułość wędek zależy od bardzo wielu czynników i często kij za miliony jest głuchy, a byle „knot” ze stojaka w sklepie super elektryczny, oczywiście to nie jest reguła,
- każdy z nas trochę inaczej odbiera bodźce od wędki więc na to też trzeba wziąć poprawkę,
- dobrze jest chodzić na ryby ze znajomymi i czasami wypróbować ich wędki – to poszerza horyzonty i stwarza pozory, że wiemy więcej,
- założyłeś że kij musi być tubularem, ale moim zdaniem do opadingu najlepsze są wklejki, nie są mniej czułe, a dodatkowo jak nie poczujesz to zobaczysz opad na szczytówce lub plecionce,
- i chyba najważniejsza rzecz – najlepszy kij to taki, który dobrze poznasz – pochodzisz z nim na ryby przez przynajmniej sezon i wtedy poczujesz co trzeba.
Podsumowując, kup co najbardziej Ci leży w sklepie i daj mu czas przynajmniej przez sezon to da szanse że będzie najczulszy.
Udanego wyboru!

 

 

Wszystko rozumiem i ze wszystkim się zgadzam, dlatego pytam o opinię użytkowników tych wędek.



#582 ONLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano dziś, 09:04

Jak nie wiedziałem który to zrobiłem tak ;) Został HM62X 5-25g i HM-X Mamba 3-18g oba 2,75m. Tych 2,45m nie miałem w łapach, ale jest jeszcze wersja pośrednia 4-20g.

Załączony plik  20220601_171015.jpg   88,85 KB   3 Ilość pobrań

Załączony plik  FORS-HMX-Mamba-01.jpg   192,74 KB   3 Ilość pobrań

#583 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisano dziś, 20:31

A dało się podbić to 16 gr?

Tak, dało radę bez problemu.



#584 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaNadwiślańskie Urzecze
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano dziś, 21:06

@PiterS
To na zdjęciu to jest pojedynczy pokrowiec, czy mam wzrok za słaby? Szukam czegoś, co pomieści przynajmniej dwa złożone zestawy z wykręconymi korbkami ;)

#585 ONLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano dziś, 21:22

Na zdjęciu są trzy pokrowce :)
W każdy wejdzie do trzech spinningów, ale niestety są one za wąskie na zestaw z kołowrotkiem.

#586 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaNadwiślańskie Urzecze
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano dziś, 22:00

Na zdjęciu są trzy pokrowce :)
W każdy wejdzie do trzech spinningów, ale niestety są one za wąskie na zestaw z kołowrotkiem.


Dzięki :) Tego się niestety spodziewałem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    jacek.hetflaisz