Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance C-MAP Genesis (wcześniej Insight Genesis) - usługa do tworzenia map batymetrycznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 31 lipiec 2021 - 21:28

a czy jest szansa zebys sprawdzil czy pojdzie u CIebie jeziorko w szwecji Mjörn? jesli tak to gdybys wrzucil mi na wetrasnfer to bylbym gozgodnie wdzieczny :D ploter lowrance 9ti2

U mnie poszło. Właśnie pobralem. Niestety żebyś mógł z niej korzystać to musiałbym mieć dane Twojego echo i je zarejestrować na swoim koncie.

Pozdrawiam,
Piotrek
  • Bartek1978 lubi to

#202 OFFLINE   Paluch164

Paluch164

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Paluch

Napisano 19 sierpień 2021 - 22:10

Nie wiem dlaczego moje odpowiedzi nie pokazaly sie wczesniej. Pisalem od razu po twojej odpowiedzi. Generalnie zmienilem komputer i wszystko poszlo bez problemu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Peesx lubi to

#203 ONLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 26 sierpień 2022 - 07:42

Koledzy proszę o rozwikłanie zagadki. Lowrance Elite FS 9, ostatnio podczas pływania nie zapisywał nowych izobat. Pierwszy raz tak jest. Pływałem po akwenie częściowo zapisanym. Kiedy wpływałem na obszar nie zapisany, pozostawał pusty bez nowego zapisu. Mam na karcie 7 map pobranych z C-Map które podczas pływania są nadpisywane przez nowy zapis. Jest włączona funkcja Genesis Live. Ktoś mi powiedział że powodem może być za duża liczba map na karcie. Karta 2GB. Zajęte miejsce 11,7 MB. Druga kwestia; pliki Genesis Live .gsd, zapisywane są w głównym folderze karty, nie w folderach odpowiednich zbiorników. Czy do zapisu nowych plików należy każdorazowo wybrać w menu echa, folder odpowiadającego zbiornika?


Użytkownik Ardoro edytował ten post 26 sierpień 2022 - 07:44


#204 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 26 sierpień 2022 - 07:49

Pliki c-map stanowią gotową mapę.to nie to samo co genesis live które są nakładką na mapę. Nie można ich scalić z gotową mapę. Zapis będzie się odbywał tak jak opisałeś.



#205 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 sierpień 2022 - 08:22

Wydaje mi się że założyciel wątku miał na mysli nie C-map a po prostu social maps. U mnie w ti2 mam kilkanaście map z social maps pobranych i jak mam włączoną nakładkę genesis live to się rysują nowe mapy na żywo na tych z social maps. 



#206 ONLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 26 sierpień 2022 - 08:35

Wydaje mi się że założyciel wątku miał na mysli nie C-map a po prostu social maps. U mnie w ti2 mam kilkanaście map z social maps pobranych i jak mam włączoną nakładkę genesis live to się rysują nowe mapy na żywo na tych z social maps. 

Tak, zgadza się, to są social maps pobrane z: https://www.genesism.../SocialMap/List

Problem w tym że u mnie ostatnio, nowe mapy przestały się rysować



#207 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 wrzesień 2022 - 19:27

Witam, podbije wątek bo chciałbym pobrać kilka plików z social map, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, moje echo to ti2 9" od lowrance. Zawsze używałem navionicsa i to mi wystarczało ale teraz zobaczyłem na c map jedno jeziorko na którym mi bardzo zależy.
Mam pytanie, jak zacząć pobieranie tych map?
Czy mapę pobiera się na kartę sd czy do użądzenia?
Rozumiem że muszę mieć konto na c map, i trzeba zalogować się w poprzez echo sondę, w opcjach sondy wybrać opcję zapisu lub pobierania?


Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

#208 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 14 wrzesień 2022 - 20:25

Tutaj znajdziesz potrzebne informacje:
http://jerkbait.pl/t...rycznych/page-1

Ściągasz mapę na kartę, nie do urządzenia.

#209 ONLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 14 wrzesień 2022 - 20:30

Witam, podbije wątek bo chciałbym pobrać kilka plików z social map, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, moje echo to ti2 9" od lowrance. Zawsze używałem navionicsa i to mi wystarczało ale teraz zobaczyłem na c map jedno jeziorko na którym mi bardzo zależy.
Mam pytanie, jak zacząć pobieranie tych map?
Czy mapę pobiera się na kartę sd czy do użądzenia?
Rozumiem że muszę mieć konto na c map, i trzeba zalogować się w poprzez echo sondę, w opcjach sondy wybrać opcję zapisu lub pobierania?


Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Trzeba założyć konto, zarejestrować urządzenie, pobrać na kartę SD, włożyć ją do echo, i masz mapę. Przynajmniej w Elite FS tak to działa



#210 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 wrzesień 2022 - 15:52

Po wypakowaniu mapy pojawiają się w folderach, czy pliki wrzucamy na kartę właśnie w takiej postaci czy samą zawartość folderu.
Konieczne jest zarejestrowanie echa na stronie c- map z poziomu echosondy czy wystarczy na stronie www.?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

#211 ONLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 16 wrzesień 2022 - 17:43

Po wypakowaniu mapy pojawiają się w folderach, czy pliki wrzucamy na kartę właśnie w takiej postaci czy samą zawartość folderu.
Konieczne jest zarejestrowanie echa na stronie c- map z poziomu echosondy czy wystarczy na stronie www.?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Zapisujesz i przenosisz całe foldery. Rejestrujesz na www. podając rodzaj i nr ser. urządzenia



#212 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 wrzesień 2022 - 18:52

Dzięki

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

#213 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 wrzesień 2022 - 19:17

Do rysowania genesisem nie trzeba ani rejestracji ani pobierania danych. Sama karta maksymalnej pojemności 32GB wystarczy. 



#214 ONLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 16 wrzesień 2022 - 21:57

Do rysowania genesisem nie trzeba ani rejestracji ani pobierania danych. Sama karta maksymalnej pojemności 32GB wystarczy. 

Maciek, skoro tak piszesz, zapewne można. Ja nie sprawdzałem. Poradziłem koledze tak jak zrobiłem. Ale prosiłbym, żebyś doradzał w miarę możliwości, jak wykonywać kolejne kroki. Dla Ciebie te rzeczy są oczywiste, dla początkującego "eksperta", niekoniecznie  :)



#215 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 wrzesień 2022 - 06:01

Maciek, skoro tak piszesz, zapewne można. Ja nie sprawdzałem. Poradziłem koledze tak jak zrobiłem. Ale prosiłbym, żebyś doradzał w miarę możliwości, jak wykonywać kolejne kroki. Dla Ciebie te rzeczy są oczywiste, dla początkującego "eksperta", niekoniecznie

Wiedza jest tutaj: Z echosondami Lowrance na nieznanej wodzie. - YouTube

rejestracja, uruchamianie genezisa i wiele innych rzeczy. Po prostu wystarczy sięgnąć. 



#216 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 20 kwiecień 2023 - 15:36

Pojawiła się nowa funkcjonalność umożliwiająca zapisywanie swoich plików GSD tworzonych podczas korzystania z funkcji Genesis Live na swoim koncie. Ma to umożliwiać połączenie tych plików z własną mapą a wkrótce będzie możliwe także łączenie tych plików z mapą społecznościową.


  • Maciej_K i Seba 37 lubią to

#217 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 kwiecień 2023 - 17:29

Pojawiła się nowa funkcjonalność umożliwiająca zapisywanie swoich plików GSD tworzonych podczas korzystania z funkcji Genesis Live na swoim koncie. Ma to umożliwiać połączenie tych plików z własną mapą a wkrótce będzie możliwe także łączenie tych plików z mapą społecznościową.

a obecnie można przesłać GSD na socjal czy tylko logi sonarowe?



#218 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 20 kwiecień 2023 - 17:50

Można przesłać GSD. Oczywiście na razie na własne konto. I jeszcze taka uwaga: **Depending on the waterbody and the quality of the data it could be excluded from the Social Map.


Użytkownik Sailfish edytował ten post 20 kwiecień 2023 - 18:03


#219 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 kwiecień 2023 - 18:12

Można przesłać GSD. Oczywiście na razie na własne konto. I jeszcze taka uwaga: **Depending on the waterbody and the quality of the data it could be excluded from the Social Map.

Dzięki, bo wybieram się mapować Bielinek i chcę zbierać dane HB, a resztę to sobie zrobie na kompie - GSD oraz Quickdraw.



#220 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 20 kwiecień 2023 - 19:06

Powodzenia!


  • Maciej_K lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych