Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance C-MAP Genesis (wcześniej Insight Genesis) - usługa do tworzenia map batymetrycznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 maj 2023 - 11:46

Czołem. Czy ktoś z forumowiczów orientuje się ile trzeba czekać na pojawienie się mapy, aby móc ją pobrać do urządzenia? Wrzuciłem nagrane logi na serwer i od dziesięciu dni pojawia mi się komunikat, że są w trakcie przeglądu.
Przy okazji zapytam. Czy korzystał ktoś z wersji edge? Warte to 100 zielonych $?

#222 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 17 maj 2023 - 13:08

Po ostatnich zmianach, trudno wyczuć. Jeżeli chodzi o mapy socjalne to w zależności od pory roku od kilku do kilkunastu dni. Szybciej to działało, jeżeli miałem opłaconą subskrybcję. Teraz opłacam tyko na miesiąc, jak potrzebują ściągnąć mapy twardości. Wcześniej, gdy robiłem mapy dla siebie opłacałem na cały rok. Wszystko zależy od potrzeb.


  • UTi lubi to

#223 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 maj 2023 - 13:30

Po ostatnich zmianach, trudno wyczuć. Jeżeli chodzi o mapy socjalne to w zależności od pory roku od kilku do kilkunastu dni. Szybciej to działało, jeżeli miałem opłaconą subskrybcję. Teraz opłacam tyko na miesiąc, jak potrzebują ściągnąć mapy twardości. Wcześniej, gdy robiłem mapy dla siebie opłacałem na cały rok. Wszystko zależy od potrzeb.


Wychodzi na to, że trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Czarku, odpowiedz na jeszcze jedno moje pytanie. Czy po wykupieniu subskrybcji, zmapowaniu interesującego mnie akwenu i stworzeniu mapy np. twardości dna lub roślinności. Po pobraniu do echosondy ta mapa zostaje ze mną na zawsze, czy działa tylko w tym czasie gdy mam wykupiony dostęp premium?
Byłbym wdzięczny gdybyś mógł podesłać tutaj lub na maila (jeżeli to nie kłopot), zdjęcia jak wyglądają poszczególne mapy w wersji edge. Dziękuję za odpowiedź.

#224 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 maj 2023 - 13:40

Dawno nie pobierałem map z sociali ale zauważyłem że zmienił podział map. Nie pobiera się teraz mapy dla kazdego zbiornika tylko jest jakiś kwadratowy wycinek całej mapy do pobrania. Pobierał juz ktoś w ten sposób? Wychodzi że linia tego wycinka mapy przechodzi przez środek jeziora to trzeba pobrać dwa kwadraty obok siebie?


Użytkownik rower26 edytował ten post 17 maj 2023 - 13:45


#225 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 maj 2023 - 13:48

Nie sprawdzałem, ale podejrzewam, że tak. Do tej pory pobierałem mapy po staremu, klikając w ikonkę akwenu. Ot, kolejne ulepszenie mające ułatwić nam życie… 😉
  • rower26 lubi to

#226 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 17 maj 2023 - 14:53

Dawno nie pobierałem map z sociali ale zauważyłem że zmienił podział map. Nie pobiera się teraz mapy dla kazdego zbiornika tylko jest jakiś kwadratowy wycinek całej mapy do pobrania. Pobierał juz ktoś w ten sposób? Wychodzi że linia tego wycinka mapy przechodzi przez środek jeziora to trzeba pobrać dwa kwadraty obok siebie?

Dokładnie, tak jak napisałeś. Na moje jezioro potrzebuję 5 wycinków. Ale jakość wzrosła.


  • rower26 lubi to

#227 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 17 maj 2023 - 14:57

Wychodzi na to, że trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Czarku, odpowiedz na jeszcze jedno moje pytanie. Czy po wykupieniu subskrybcji, zmapowaniu interesującego mnie akwenu i stworzeniu mapy np. twardości dna lub roślinności. Po pobraniu do echosondy ta mapa zostaje ze mną na zawsze, czy działa tylko w tym czasie gdy mam wykupiony dostęp premium?
Byłbym wdzięczny gdybyś mógł podesłać tutaj lub na maila (jeżeli to nie kłopot), zdjęcia jak wyglądają poszczególne mapy w wersji edge. Dziękuję za odpowiedź.

Po pobraniu mapy, jest twoja. W okresie subskrybcji, możesz ją dowolną ilość aktualizować. Możesz także tworzyć mapy prywatne.


  • UTi lubi to

#228 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 maj 2023 - 15:13

Dokładnie, tak jak napisałeś. Na moje jezioro potrzebuję 5 wycinków. Ale jakość wzrosła.

Dzięki, foldery też mają jakiś dziwny ciąg znaków w nazwie zamiast nazwy akwenu. 



#229 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 17 maj 2023 - 15:20

Na razie jest jeszcze sporo błędów, tak że prowadzę wymianę korespondencji z Wielkim Bratem. Trzeba przyznać, że się tym interesują i robią poprawki.


  • rower26 lubi to

#230 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 17 maj 2023 - 17:54

Ale jak ładuje mapy przy uruchomieniu echosondy  to nie ma teraz ze trzeba zatwierdzać każde łowisko jak kiedyś musiałeś klikać z 10 razy.



#231 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 17 maj 2023 - 19:16

10 fragmentów w jednym folderze, to jedna mapa.



#232 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 czerwiec 2023 - 11:13

Panowie. Działa u Was strona internetowa? Chciałem wczoraj pobrać mapę jeziora przed weekendowym wyjazdem, a tu niespodzianka. Usługa chwilowo niedostępna.

#233 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 czerwiec 2023 - 12:34

Panowie. Działa u Was strona internetowa? Chciałem wczoraj pobrać mapę jeziora przed weekendowym wyjazdem, a tu niespodzianka. Usługa chwilowo niedostępna.

Padła strona, ktoś do mnie wczoraj na sonay i mapy pisał, sprawdzałem na rożnych przeglądarkach- to samo 503 error czy jakoś tak



#234 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 czerwiec 2023 - 13:31

Padła strona, ktoś do mnie wczoraj na sonay i mapy pisał, sprawdzałem na rożnych przeglądarkach- to samo 503 error czy jakoś tak


Prawdopodobnie tak jest. W domu i w firmie nie działa. Mam nadzieję, że się z tym jakoś sprawnie uporają. Odwiedzisz mnie kiedyś? ;-)

Użytkownik UTi edytował ten post 15 czerwiec 2023 - 13:32

  • Maciej_K lubi to

#235 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 czerwiec 2023 - 13:37

Prawdopodobnie tak jest. W domu i w firmie nie działa. Mam nadzieję, że się z tym jakoś sprawnie uporają. Odwiedzisz mnie kiedyś? ;-)

Mam już krypę , wczoraj przytargałem i ogarynam sie na pasiaste toniowce spod mrocznej wieży ))

Wysłane z mojego 2201116SG przy użyciu Tapatalka
  • UTi lubi to

#236 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 czerwiec 2023 - 13:42

Mam już krypę , wczoraj przytargałem i ogarynam sie na pasiaste toniowce spod mrocznej wieży ))

Wysłane z mojego 2201116SG przy użyciu Tapatalka


Widziałem, gratuluję zakupu! Gdybyś chciał podpiąć coś większego niż evin 6hp to coś ogarniemy. Odezwij się gdybyś wybierał się w moje rewiry. Pozdrawiam.

#237 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 17 czerwiec 2023 - 20:05

Earlier this week, Brunswick Corporation announced that it experienced an IT security incident. Some of you may be experiencing certain systems issues, which could impact log-in to the Genesis Maps by C-MAP App for some users. 

Our teams are working to get everything fully operational as soon as possible and we sincerely apologize for the inconvenience.

Click here for more information.

Thank you for your patience,

The Genesis Maps Team, C-MAP Team.



#238 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 czerwiec 2023 - 20:10

Dostałem to samo Czarku i wiadomość w podobnym tonie od eu-customer support navico. Trzeba czekać.

#239 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 29 czerwiec 2023 - 00:22

Panowie. Działa u Was strona internetowa? Chciałem wczoraj pobrać mapę jeziora przed weekendowym wyjazdem, a tu niespodzianka. Usługa chwilowo niedostępna.

To już prawie 2 tygodnie. Czy ciągle macie tak samo czy tylko u mnie error?
Tomek

#240 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 czerwiec 2023 - 06:09

To już prawie 2 tygodnie. Czy ciągle macie tak samo czy tylko u mnie error?
Tomek

 

Nie działa dalej.


  • kostom63 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych