Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance C-MAP Genesis (wcześniej Insight Genesis) - usługa do tworzenia map batymetrycznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 02 wrzesień 2023 - 17:06

Ktoś posiada c map reveal w lowrance?
Warto dopłacać 50% na YT mało zachęcające filmiki.
Dodam tylko że mapki sam robie

#262 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 05 wrzesień 2023 - 18:57

Masz przełączone na bottom composition. Widzisz twardość dna.

 

Dzięki. A to już było czy jakaś nowa funkcja bo wcześniej o tym nie wiedziałem...

 

A jeszcze pytanko. Czy po gps sam wybiera te nowe foldery z mapami do wody na której aktualnie jesteśmy?


Użytkownik Enio edytował ten post 05 wrzesień 2023 - 18:58


#263 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 05 wrzesień 2023 - 19:00

Tak.



#264 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 wrzesień 2023 - 20:59

Dzięki. A to już było czy jakaś nowa funkcja bo wcześniej o tym nie wiedziałem...
 
A jeszcze pytanko. Czy po gps sam wybiera te nowe foldery z mapami do wody na której aktualnie jesteśmy?


No ja też wcześniej tego nie widziałem. Żeby pobrać twardość dna trzeba chyba było mieć płatną wersję Genesis.

#265 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 09 październik 2023 - 12:02

Dear C-MAP App user, 

 

Notification of IT security incident


Further to our communication from 26 and 27 June 2023, we would like to provide you with an update regarding the IT security incident ("Incident") experienced by the Navico Group, (a division of the Brunswick Corporation) which impacted the use of our C-MAP Apps.
As a user of our apps some of your personal information was stored in our systems, so please take the time to read this email carefully. We strongly encourage you to take the steps set out in this email, and want to assure you we are working diligently to support you and address the Incident. 


What has happened?


On or around 9 June 2023, Navico Group suffered an Incident. We promptly commenced an investigation into the Incident, and subsequently determined that an external threat actor had gained unauthorised access to certain IT systems including the C-MAP Apps’ database.
The following types of information about you may have been stored in the C-MAP Apps’ database, and it is possible that the unauthorised third party accessed this information:
•    Basic personal information: Full name.
•    Contact information: Address, email, previous emails.
•    Vessel related information: Public places added, home harbour, boat Name/registration.
•    Location data (not live location): waypoints, routes, and tracks – last access IP address.
•    Preferences, user settings and analytics.
•    App subscription type (premium/free).
•    Encrypted (hashed and salted) passwords for a limited number of users who did not connect to the service over the last two years.


Steps taken by Navico Group to address the Incident


We have taken the following steps to address the Incident:
•    as soon as the Incident was discovered, we restricted access to our systems and initiated an investigation into the cause of the suspicious activity;
•    we engaged external advisors to assist in our investigation;
•    as the extent of the Incident became known, we took all our internet-facing services offline;
•    we have asked, and will ask some of our users to change their passwords upon opening their C-MAP App;
•    we moved our C-MAP Apps data to a more secure server location, which we believe will provide even greater security;
•    we applied additional security settings prior to reinstating those services; and
•    we reported the Incident to Data Protection Authorities where required.

 

Steps you should take 


Although at this stage we are not aware that any of your information has been misused, and we have no reason to believe that this will happen in the future, as a precaution, we recommend you take steps to actively monitor your email accounts for any unusual activity and to adopt a heightened awareness, including by:
•    changing your password for your C-MAP Apps account if required to do so, as well as any other online services where you use this password;
•    wherever possible, ensuring that your online accounts are protected through use of multi-factor authentication;
•    always exercising good password hygiene;
•    being on the lookout for scammers who may try to access your personal information, for example, by way of suspicious emails, texts, phone calls or messages on social media. Never respond to such approaches;
•    not clicking on any links that look suspicious, and never providing your passwords to anyone;
•    never allowing anyone to access your computer (even if the person says that they are from a credible organisation); and
•    subscribing to services made available to you by local authorities for the latest information about scams impacting our community.


If you have questions or would like to discuss the situation, please contact privacy@brunswick.com


We apologise for this unfortunate situation. We highly value our customers, and are committed to protecting your personal information.
 

We unreservedly apologise for this unfortunate situation. We highly value our customers, and are committed to protecting your personal information.

 

Yours sincerely

The C-MAP Team



#266 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 12 październik 2023 - 06:29

Stało się, firma zareagowała przygotowała konspekt i powiadomiła klientów. Nic więcej nie możemy wymagać. Niestety nastały podłe czasy, a byle programista z oprogramowaniem dostępnym z darknetu, jest w stanie wywalić ogromne systemy. Zablokować, spowolnić lub mocno ograniczyć np niniejszy portal nie stanowi żadnego problemu. Dla uczących się złych rzeczy gnojków z rosji lub tym podobnych, czym trudniejszy klient tym więcej zabawy i większa chwała, czasem i kasa.

#267 OFFLINE   krzlac

krzlac

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Lach

Napisano 30 listopad 2023 - 21:12

Wielokrotnie pobierałem różne mapy z Genesis.com. Wszysto zawsze działało bez zarzutu. W tym roku były zmiany techniczne na tej stronie. Była kilka miesięcy nieczynna. Po uruchomieniu strony żadna mapa świeżo pobrana nie działa na mojej Elite-5 Chirp. Po wgraniu mapy na SD i zainstalowaniu karty echosonda "fiksuje" - nie czyta karty.


  • Elwojtas lubi to

#268 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 13 luty 2024 - 20:24

Ściągając mapę z genesismap  do wyboru jest CONTOURS ONLY i COMPOSYTION and CONTOURS

 

Proszę podać różnicę widoku, różnicę w pojemności MB na karcie ....

 

Dzięki



#269 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 luty 2024 - 11:33

Ściągając mapę z genesismap  do wyboru jest CONTOURS ONLY i COMPOSYTION and CONTOURS

 

Proszę podać różnicę widoku, różnicę w pojemności MB na karcie ....

 

Dzięki

Composition and contours będziesz mógł przełączyć na widok z odwzorowaniem twardości dna. Gorąco polecam. Na karcie różnica pomijalna. 



#270 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 17 luty 2024 - 20:46

Bardzo dziękuję ;)

 

A może masz pomysł jak rozwiązać problem z przeniesionymi logami ?

 

Lowrance Elite FS dostał na kartę SD logi /sl2,gsd/ z Elity Ti2  i nie pokazuje głębokości na tym jeziorze.


Użytkownik Spigott edytował ten post 17 luty 2024 - 20:48


#271 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 luty 2024 - 11:30

Bardzo dziękuję ;)
 
A może masz pomysł jak rozwiązać problem z przeniesionymi logami ?
 



Lowrance Elite FS dostał na kartę SD logi /sl2,gsd/ z Elity Ti2  i nie pokazuje głębokości na tym jeziorze.


Bardzo dziękuję ;)
 
A może masz pomysł jak rozwiązać problem z przeniesionymi logami ?
 
Lowrance Elite FS dostał na kartę SD logi /sl2,gsd/ z Elity Ti2  i nie pokazuje głębokości na tym jeziorze.


Nie pomogę, nigdy tego nie robiłem.

#272 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 marzec 2024 - 10:58

Mam problem z wrzuceniem logu sl3 na serwery genesis. Podczas zbierania danych zgapiłem się i zapisałem jeden z logów w formacie sl3. Zapisany log miał 1,99GB. Po wstępnej konwersji w Genesis upload client plik ma 890MB. W trakcie przesyłania pliku pasek postępu dochodzi do około 70-80% i wyskakuje błąd. Próbowałem trzykrotnie.
Plik jest za duży, czy jest jakaś inna przyczyna? Można coś z tym zrobić, czy kilka godzin zbierania logów szlag trafił?

#273 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 30 marzec 2024 - 11:12

Mam problem z wrzuceniem logu sl3 na serwery genesis. Podczas zbierania danych zgapiłem się i zapisałem jeden z logów w formacie sl3. Zapisany log miał 1,99GB. Po wstępnej konwersji w Genesis upload client plik ma 890MB. W trakcie przesyłania pliku pasek postępu dochodzi do około 70-80% i wyskakuje błąd. Próbowałem trzykrotnie.
Plik jest za duży, czy jest jakaś inna przyczyna? Można coś z tym zrobić, czy kilka godzin zbierania logów szlag trafił?

Zalecane jest tworzenie plików 100M . Wiele razy wrzucałem nieco większe pliki do 200M. Nie było problemu. Jeżeli pliki mają służyć wyłącznie do wygenerowania mapy  na C-MAP Genesis polecam tworzenie plików slg - zajmują dużo mniej miejsca.


  • UTi lubi to

#274 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 marzec 2024 - 11:40

Zalecane jest tworzenie plików 100M . Wiele razy wrzucałem nieco większe pliki do 200M. Nie było problemu. Jeżeli pliki mają służyć wyłącznie do wygenerowania mapy  na C-MAP Genesis polecam tworzenie plików slg - zajmują dużo mniej miejsca.


Dokładnie, pliki mają służyć do wygenerowania mapy. Resztę plików zebrałem w formacie slg. I tamte przeszły bez problemu. Moje gapiostwo spowodowało, że jeden z logów zapisałem w sl3.
Rozumiem, że nie ma możliwości pocięcia pliku, albo możliwości, aby w jakiś sposób zmniejszyć jego rozmiar?
Wychodzi na to, że czeka mnie dogrywka:)
Dziękuję za info Czarku. Na przyszłość będę mądrzejszy.

#275 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 marzec 2024 - 14:39

Dokładnie, pliki mają służyć do wygenerowania mapy. Resztę plików zebrałem w formacie slg. I tamte przeszły bez problemu. Moje gapiostwo spowodowało, że jeden z logów zapisałem w sl3.
Rozumiem, że nie ma możliwości pocięcia pliku, albo możliwości, aby w jakiś sposób zmniejszyć jego rozmiar?
Wychodzi na to, że czeka mnie dogrywka:)
Dziękuję za info Czarku. Na przyszłość będę mądrzejszy.

Łukasz nie ma jak ciąć logów sonarowych Lowrance. Jak chcesz z tego ładną mapę custom, to mój adres znasz. 


  • UTi lubi to

#276 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 marzec 2024 - 16:18

Łukasz nie ma jak ciąć logów sonarowych Lowrance. Jak chcesz z tego ładną mapę custom, to mój adres znasz.


Cześć, Maciej.
Szkoda, myślałem że uda się w jakiś sposób oszukać system.
Dogram utracone logi, oraz resztę zbiornika i w razie czego zdzwonimy się.

#277 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 19 kwiecień 2024 - 13:00

Załączony plik  Zrzut ekranu 2024-04-19 134548.png   391,96 KB   5 Ilość pobrań

Na mapie społecznej to jest mapa twardości dna? Nie do końca mi się zgadza z rzeczywistością, którą znam w miarę dokładnie



#278 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 kwiecień 2024 - 13:13

attachicon.gif Zrzut ekranu 2024-04-19 134548.png

Na mapie społecznej to jest mapa twardości dna? Nie do końca mi się zgadza z rzeczywistością, którą znam w miarę dokładnie

Tak, mapa twardości. Dokładność jest taka jak innych map społecznościowych. Może nie do końca się pokrywać z rzeczywistością. Mam jedno jezioro w se gdzie na mapie jest 10 m głębokości a w tym miejscu jest kamień wychodzący prawie pod powierzchnię. 


  • tryt lubi to

#279 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 kwiecień 2024 - 13:59

attachicon.gif Zrzut ekranu 2024-04-19 134548.png

Na mapie społecznej to jest mapa twardości dna? Nie do końca mi się zgadza z rzeczywistością, którą znam w miarę dokładnie

Mapy społecznościowe dość mocno odbiegają od rzeczywistości, bo wrzucane są dane z latania ślizgiem, co na dużej głębokości przekłamuje nieraz o kilka metrów, mapy twardości dna wymagają ustawień trdycyjnego sonaru tak, by głębokość wyświetlana był 2-3 większa niż realna. To zabezpiecza mocną transmisję sygnału i widać wtedy podwójne lub liczniejsze powroty sygnału na ekranie. 


  • tryt lubi to

#280 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 19 kwiecień 2024 - 21:56

[quote name="Maciej_K" post="3201509" timestamp="1713531551"] mapy twardości dna wymagają ustawień trdycyjnego sonaru tak, by głębokość wyświetlana był 2-3 większa niż realna
To znaczy pod kątem? A jeśli tak to rozumiem przód-tył, a nie na boki. Jak się pływa powoli to też? Tomek

Użytkownik kostom63 edytował ten post 19 kwiecień 2024 - 21:57





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych