Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Miejscówka: wysokie brzegi i silny nurt, jak łowić ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Bugi86

Bugi86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Maciej

Napisano 08 lipiec 2015 - 11:07

mokra z prądem ;)



#22 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 27 lipiec 2015 - 16:10

Podsumowując dyskusję, najskuteczniejsze okazały się obrotówki. Planowałem nawet zrobić kilka eksperymentalnych egzemplarzy z małym, ciężkim korpusem ale letnia niżówka umożliwiła dojście do szczytu burty. W tym przypadku, przy łowieniu pod prąd, najskuteczniejsze okazały się małe woblery, szczególnie Kentart, zaskoczeniem była mała skuteczność smużaków. 



#23 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 27 lipiec 2015 - 18:00

Nic w tym dziwnego. Smużaki są skuteczne w określonych warunkach i głęboka rynna do takiego łowienia to średni pomysł. Oczywiście zdarza się połowić i w takich warunkach ale to dość rzadko spotykana sytuacja.

#24 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 27 lipiec 2015 - 18:22

Nic w tym dziwnego. Smużaki są skuteczne w określonych warunkach i głęboka rynna do takiego łowienia to średni pomysł. Oczywiście zdarza się połowić i w takich warunkach ale to dość rzadko spotykana sytuacja.

 

Łowiłem na granicy rynny z brzegiem, tj. pasie wody o szerokości 1-1,5 m i opadającym dnie z przeszkodami, głębokość 0-1,5m. To dobre miejsce na smużaki, ale miejscowym kleniom nie spasowały. 



#25 Guest_Dariusz Lipka_*

Guest_Dariusz Lipka_*
  • Guests

Napisano 28 lipiec 2015 - 12:03

Bugi86 napisał, że mokra z prądem. ja jeszcze dodałbym, że wszystko inne też z prądem. Czasem te moje klenie i jazie tak mają, szczególnie te będące przy powierzchni, że o wiele lepiej reagują na przynęty prowadzone z prądem.  



#26 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 28 lipiec 2015 - 20:52

Darku zgadzam się z Tobą i uważam, że klenie zdecydowanie lepiej biorą na przynęty prowadzone z nurtem. Dzisiaj bezwzględnie sprawdziłem to w praktyce zamykając dzień kilkudziesięcioma kleniami złowionymi na obrotówkę, w większości prowadzoną z nurtem lub w poprzek.



#27 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 28 lipiec 2015 - 21:48

(...) zamykając dzień kilkudziesięcioma kleniami złowionymi ...

No i zdaje się jakaś brzanka z siódemką z przodu się napatoczyła;) 


  • Woytec lubi to

#28 OFFLINE   gal

gal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 18:40

Koledzy, znalazłem ciekawą miejscówkę, ale mam problem żeby skutecznie ją obłowić i liczę na Wasze rady jak dobrać się do kleni grubasków, które tam siedzą. 

 

Dla ułatwienia wrzucam poglądowy rysunek rzeczki. Miejsce, które chcę obłowić to zewnętrzny łuk - nr. 1, z wysokimi burtami brzegowymi podmywanymi przez nurt, klenie trzymają się w pasie wolego nurtu o szerokości 1-1,5 m od brzegu gdzie dno gwałtownie obniża się w stronę środka rzeki i głębokiej rynny. Główny nurt - nr. 2, to głęboka rynna z dużym uciągiem o głębokości ok. 2-3 m, dno żwirowe z dużymi kamienieniami i wyspami zielska, które powodują lokalne zawirowania nurtu i wsteczne prądy. Strefa nr. 3 to pas, z którego można łowić. Szerokość rzeki to ok. 10-20 m., rzuty z racji brodzenia są jeszcze krótsze. 

 

Jaką przynętę wybrać i jak ją podać, żeby skusić do brania duże klenie, które trzymają się strefy nr 1 ?  

Największa pomidorowa miejscówka ? :)