Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mapy batymetryczne Humminbird Autochart WYMIANA MAP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 lipiec 2017 - 12:25

Problem kolegi Michała polegał raczej na zapisie logów, a nie na ich obróbce. Skoro dał kolegom logi, które nie działały,  to problem mógł wynikać ze sposobu zakończenia zapisu logów, który trzeba zakończyć poprzez funkcję "zatrzymaj zapis" W żadnym wypadku poprzez wyciągnięcie karty sd lub wyłącznie echa. Taki niedokończony log jest bezużyteczny dla programów mapujących.

Co do mapy w dr depth dla HB, to wydaje mi się, że to będą tylko linie izobat, pozbawione cyfr głębokości - czyli zaimportowane do echa pliki .HT

Te same HT można uzyskać w Reefmasterze, nawet w wersji 1.6 demo, która działa na cofniętym kalendarzu kompa z pełną funkcjonalnością.

Mam  Autocharta jak i Reefmastera 1.8 w użyczeniu i mam możliwość porównania jakości obsługi obu programów.

AC po ostatniej aktualizacji otrzymał możliwość korekcji pingów wobec linii dna  w trybie półautomatycznym( kilka kliknięć i pingi przesunięte dla całego pliku), czyli czegoś co nie istnieje póki co w RM(tam trzeba pingi dna nadrysowywać ręcznie), chcę porównać oba programy w materii interpretacji twardości dna na tym samym odcinku - ale to za jakiś czas.

 

Mam prośbę do kolegów posiadających nowe wypusty HB z MEGA SI :

 

Pietruk podrzucił mi już krótki zapis z łódkami zatopionymi na dnie za co mu serdecznie dziękuję, chciałbym prosić, jeżeli to oczywiście nie kłopot o krótkie zapisy logów z jakimiś krzakami, głazami,  - słowem ciekawymi strukturami dna. Od razu piszę - nie chcę kłusować na waszych wodach, nie handluję mapami. Z pojedynczego loga nie zbuduję całości. ;)  Chciałbym zbadać możliwości SI w odniesieniu do struktur dennych oraz zbadać na oprogramowaniach jakość map SI. Dodatkowa prośba jest już bardziej czasochłonna -ale nie jest warunkiem. Jeśli ktoś zdecyduje się na przekazanie mi loga, to prosiłbym o odpalenie go w echu i zrobienie zrzutu z ekranu SI danego obiektu  na dnie. To pozwoli poznać, czy widok loga SI w echu jest tożsamy z widokiem tego samego w oprogramowaniu.

Jeżeli znajdą się chętni do pomocy, zapodajcie jakiegoś loga na dysk wirtualny- powinien składać się z dwóch elementów: pliku .DAT oraz folderu o tej samej numeracji

Widzicie panowie, że ciągnę wątek i nie zamierzam na tym poprzestawać ;) Także korzyści odniesiemy wszyscy.

Czekam na odzew.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 14 lipiec 2017 - 12:44

  • malinabar i lamiglas87 lubią to

#82 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 14 lipiec 2017 - 12:32

Mapa obrobiona w drdepth ma cyfry wskazujące głębokość 



#83 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 lipiec 2017 - 12:49

Mapa obrobiona w drdepth ma cyfry wskazujące głębokość 

O dzięki, nie wiedziałem. Masz jeszcze te 798 - żeby zapodać zrzut z ekranu?


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 14 lipiec 2017 - 12:50


#84 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 14 lipiec 2017 - 14:02

Da sie zrobic mape na podstawie logów choćby za pomocą dr depth i wyeksportować do echa , przerabiałem to na 798

A czy czasem dr depth to nie teraz AC ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#85 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 lipiec 2017 - 14:18

Tak, Szwed od dr depth sprzedał soft Amerykanom.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

#86 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 14 lipiec 2017 - 15:13

w efekcie koncowym mamy linie z cyfra oznaczajaca glebokosc nie wyglada to jakos super ale jest, w temacie 798 ktos wrzucal screen jak to wyglada



#87 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 lipiec 2017 - 19:21

Gdzieś w Polsce północno - wschodniej.....

 

Załączony plik  Clipboard01aa.jpg   25,62 KB   14 Ilość pobrań

 

 Widok z narzędzia Humminbird - HumViewer

Załączony plik  powiększenie1.jpg   43,26 KB   14 Ilość pobrań

 

Ta sama łódka widoczna w Reefmasterze 1.8

Załączony plik  łódka 1 RM.png   588,76 KB   17 Ilość pobrań

Źródło danych:  Humminbird Helix 10 SI G2N

Autor: Pietruk

 

Dobrałem najczytelniejsze wg. mnie palety barw, podkręcenie jasności i kontrastu i jest znacznie lepiej niż w wariancie podstawowym. Gdybym miał zrzut z ekranu echa, dałoby radę wywnioskować czy/ile obraz traci na jakości w programie do podglądu/edycji.

Ech, zimą- na lodzie z chęcią bym przeliczył pasiastych załogantów tych łódek.......

 

Wybaczcie jakość grafik i ich przycięcie. Mam nadzieję się rozwinąć - o ile podrzucicie coś  do analizy ;)  Zasady są następujące: jeżeli ktoś powierzy mi materiały, publikacja wyłącznie za jego zgodą, bez żadnych wskazówek lokalizacyjnych.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 17 lipiec 2017 - 19:36

  • Dano. lubi to

#88 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 17 lipiec 2017 - 19:43

Ależ proszę, w sobotę popływałem troszkę. Po punktach oznaczonych przez Ciebie.

Załączony plik  S00007.PNG   575,92 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  S00008.PNG   576,12 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  S00010.jpg   75,11 KB   12 Ilość pobrańZałączony plik  S00013.jpg   75,89 KB   12 Ilość pobrań

 

Na e-mail poszły oryginały, może coś więcej wyciągniesz jeszcze z plików *.dat


Użytkownik Pietruk edytował ten post 17 lipiec 2017 - 19:49

  • Sonary i mapy i Dano. lubią to

#89 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 lipiec 2017 - 19:50

Super. Ale tej powiększonej krypy w moim poście nie widzę.

No i jeszcze jedna sprawa wyniknęła: Zarówno RM jak i AC nie widzą widoku DI w G2N, przynajmniej w tym pliku. Nie wiem, ale wynikałoby, że te nowe przetworniki również nie mają osobnego kryształu DI. HB zapewniali, że jest inaczej....



#90 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 17 lipiec 2017 - 19:53

Inne kąty napłynięcia raczej i stąd inne obrazy, zasięg 20m po obu stronach, nie ma siły żebym nie trafił.

Ale przy okazji jeszcze raz spróbuję. 



#91 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 lipiec 2017 - 19:55

Tak też zakładałem, jak będziesz pływał tam, to może przełącz się na 800khz - dla porównania.



#92 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 17 lipiec 2017 - 20:01

Sterowanie, klikanie, utrzymanie prędkości i kursu i jeszcze zrobienie zrzutu ekranu - rąk mi brakuje.

Za wolno nie można bo obraz rozmazany, za szybko też nie bo ja nie nadążam wyklikać. 

Telefonem by było łatwiej, ale jakość do d...py.

Zrobię co będę mógł.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 17 lipiec 2017 - 20:01


#93 OFFLINE   Michał Płock

Michał Płock

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Marciniak

Napisano 17 lipiec 2017 - 20:44

Echo pozwoli Ci na 8h rejestracji z AutoChart (automatyczne robienie batymetrii akwenu) potem będzie nadpisywać najstarszy zapis, po dokupieniu np AutoChart Pro z ZeroLine (razem się kupuje), ograniczenia znikają i mapa jest dokładniejsza oraz np możesz podglądać twardość dna (jeszcze tego nie rozgryzłem).

 

Możesz robić mapy też bez tego, wymaga to więcej czasu w domu przy komputerze.

Wtedy faktycznie jak Ci sprzedawca powiedział, zwykła karta SD i zapisujesz na niej logi. Następnie na kompie w oprogramowaniu które wcześniej wielokrotnie było wymieniane tworzysz mapę. Niektóre programy są darmowe, na inne trzeba kupić licencję, a są też jakieś sposoby inne... 

 

Ja wybrałem ZeroLine, mam mało czasu na zabawy z komputerem. Choć czasami korzystam.

Dzięki za odpowiedź.

Troche musze sprecyzować moje oczekiwania wobec Helixa 7.
- nie zależy mi na obróbce map na komputerze.
- chcę mieć mapy tylko na echo ze szlaków które przepłynę bądz ewentualnie zaznaczę MARKa.
- sporo pływam w Szwecji gdzie zależy mi aby ustalić sobie szlaki którymi można płynąć szybko bez obawy na zderzenie ze skałą ukrytą 10cm pod wodą.

 

Na jak długi zapis starczy karta która oferuje Humminbird bodajże 32GB?
Którą kartę musze kupić ażeby echo zapisywała na niej mapę batymetryczną łowiska, szlaki i MARKi. Przypominam, że nie zależy mi na obróbce na komputerze chyba że karta 32gb na krótko starczy.

Czy dobrze rozumiem:
- AUTOCHART PRO - to program na kompa do obróbki map.?
- Zero Line - to obrysy łowisk bez utworzonych map batymetrycznych które będę tworzył sam. ?
- co w przypadku kiedy będzie brakowało obrysu jeziora na którym lowie w karcie ZeroLine.?

Czy kupując ZeroLine muszę mieć też AutoChart Pro? wydaje mi się że na stronie Humminbirda można kupić tylko samo ZeroLine , ale czy to sprosta moim wymaganiom.?

Nie da się jakoś zdobyć plików wsadowych tych kart żeby uniknąć wydatku 200$?



#94 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 lipiec 2017 - 20:52

AC Pro jest softem na kompa, licencja na 2 stanowiska, oprócz tworzenia batymerii pozwala tworzyć imaginacje twardości dna. Z kartą Zero lines jest tak jak piszesz.

Jeżeli danej linii brzegowej nie ma na karcie, tworzysz ją sam, poprzez użycie google earth, obrysowanie danego akwenu i wyexportowanie pliku .kmz, który jest obsługiwany przez Autochart. Karta z echem z autochart live wystarczy ci na długo, soft zaimplementowany w echu dokonuje konwersji plików z trackami do małych rozmiarów, w każdym razie wielokrotnie mniejszym niż zapis samego loga na karcie.

Nie wiem, czy się nie da, w każdym razie sama karta kosztuje ok 100 $ i można ją kupić osobno.



#95 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 17 lipiec 2017 - 20:57

http://allegro.pl/au...6874531010.html

Pisze w tytule że PRO, ale myślę że to standard. Musisz dopytać, cena niska.

 

Ja mam kilkadziesiąt godzin pływania i zajęło to 8MB. 

 

Załączony plik  foto.png   8,32 KB   11 Ilość pobrań

 

To jest fragment jeziora 3,6 km, resztę w wyobraźni sobie dopisz ile to czasu i jak mało danych.

Do jesieni je ogarnę. ;)


Użytkownik Pietruk edytował ten post 17 lipiec 2017 - 21:10


#96 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 lipiec 2017 - 21:04

Wygląda, że to goła karta Zero lines. Trzeba dopytać. Regularna cena zestawu AC Pro + karta Zero lines to powyżej 1 k pln.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 17 lipiec 2017 - 21:05


#97 OFFLINE   Michał Płock

Michał Płock

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Marciniak

Napisano 17 lipiec 2017 - 21:14

Wygląda, że to goła karta Zero lines. Trzeba dopytać. Regularna cena zestawu AC Pro + karta Zero lines to powyżej 1 k pln.

koszt bez przesylki 199& dokładnie cały zestaw.
Samo Zero Line 99$
 



#98 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 335 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 17 lipiec 2017 - 21:17

Pod tym linkiem jest karta  Autochart Europe Zero Lines v1.0 niecały miesiąc podrożała o 100 zł - widocznie jest popyt. ;)



#99 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 lipiec 2017 - 21:17

Piszę z Pietrukiem o tej ofercie z allegro.

Do cen, które podałeś dolicz 23% vatu - chyba, że masz kogoś kto pomoże.... Soft można kupić taniej niż u nas w sieciowym e-markecie vaveinn - czy jakoś tak. Tam cena jest już ostateczna, bo to Portugalczycy chyba są.

 

Piernik -widocznie nie tylko wędkarze tu zaglądają ;)  Nawet zimą widziałem gdzieś cenę w PL na poziomie 415 zł.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 17 lipiec 2017 - 21:20


#100 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 lipiec 2017 - 21:18

.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 17 lipiec 2017 - 21:20





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych