Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Vrods czyli następny zarażony...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
381 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 lipiec 2015 - 23:05

Paavo, dzięki za wyjaśnienie

 

O tym wszystkim akurat myślałem.

Chodziło mi bardziej o odp. dlaczego rozmieszczenie (zagęszczenie lub nie) ma taki wpływ. I na co? 

Pewnie chodzi o czułość, spady,itp. 

Podpowiedz jak "ulepszyć" rozmieszczenie Fuji czy "hamerykańskie" i na co zwracać uwagę robiąc to. Oko wystarczy czy to już wyższa filozofia?

Nie mam na to gotowej recepty,też kożystam z tabelkowych spacingów,ale zawsze je modyfikuję zazwyczaj przesuwając cały spacing od kilku milimerów do 1cm w kierunku topu,lub rozciągam stożek wlotowy 2-3 przelotek,aby bardziej uruchomić dolnik.

 

 

Czyli co,ten "mój" spacing jest do dupy?

Nie,nie jest do dupy,po prostu to taki a'la fabryczny set z wlotem 30 na zasadzie nikt niewie jaką ''betoniarkę'' doniego przykręcisz,czy rozmiar 2500 czy 5000,a bedzie pasował i do jednego i do drugiego.Ja sobie opracowałem taką zasadę.

 

Kij cw. w granicach 30g kołowrotek roz.3000-4000 przelotka wlotowa 25   top 5,5

Kij cw w granicach  max.10-15g kołowrotek roz. 2000-2500 przelotka wlotowa 20   top 5-4,5

Kij cw poniżej 10g kołowrotek roz. 1500-2000 przelotka wlotowa 16   top 4

Kij cw poniżej 5g kołowrotek roz. 1000 przelotka wlotowa 12   top 4


  • WojtekCIN i trout master lubią to

#82 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 23:06

Do tego kija 4000

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#83 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 lipiec 2015 - 23:13

Do tego kija 4000

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

Widziałem na zdjęciu... :P .Mój kołowrotek roz. 4000 to Shimano Perfection 3010W XT-7 i jest większe niż Ryobi w roz.4000 :D .


  • WojtekCIN lubi to

#84 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 08:04

Tym razem z telefonu, po skończeniu tego etapu poszedłem w końcu spać.

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

Załączone pliki



#85 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4390 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 31 lipiec 2015 - 08:10

Nie mam na to gotowej recepty,też kożystam z tabelkowych spacingów,ale zawsze je modyfikuję zazwyczaj przesuwając cały spacing od kilku milimerów do 1cm w kierunku topu,lub rozciągam stożek wlotowy 2-3 przelotek,aby bardziej uruchomić dolnik.


Nie,nie jest do dupy,po prostu to taki a'la fabryczny set z wlotem 30 na zasadzie nikt niewie jaką ''betoniarkę'' doniego przykręcisz,czy rozmiar 2500 czy 5000,a bedzie pasował i do jednego i do drugiego.Ja sobie opracowałem taką zasadę.

Kij cw. w granicach 30g kołowrotek roz.3000-4000 przelotka wlotowa 25 top 5,5
Kij cw w granicach max.10-15g kołowrotek roz. 2000-2500 przelotka wlotowa 20 top 5-4,5
Kij cw poniżej 10g kołowrotek roz. 1500-2000 przelotka wlotowa 16 top 4
Kij cw poniżej 5g kołowrotek roz. 1000 przelotka wlotowa 12 top 4


Czy używanie plecionki (żyłki) też ma wpływ na dobór przelotek?
Ja myśle że tak.
Przy plecionce można zjechać ze średnicami ringów a do żyłki lepiej mieć większe.
Dlatego pisałem wyzej Wojtkowi, że zależy do czego kij ma być zazwyczaj stosowany.

Każdy uniwersalny nie jest ideałem, choć przypadkowo zauważyłem że zestawem do połowu glowacicy (głownie chodzi o żyłkę), świetnie łowi sie pstragi (duże). Przynęty na grubej żyłce idą płytko, musza być mocniej podszarpywane aby pracowały, co przełożyło sie na brania. Hol też trwa zdecydowanie krócej. :)
Wiadomo jednak że to są sytuacje "awaryjne" a łowienie nie jest zbyt komfortowe.

Pzdr.

#86 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4390 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 31 lipiec 2015 - 08:12

Tym razem z telefonu, po skończeniu tego etapu poszedłem w końcu spać.

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

--------------------------------------------------------------------------------------

Chyba nie mozna sie przyczepić, choć czekamy na całość.
O symetrii omotek mam nadzieje że pamiętasz? Ewent. logiczne "przesuwanie" złotej wstawki. :)

Użytkownik trout master edytował ten post 31 lipiec 2015 - 08:16

  • WojtekCIN lubi to

#87 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 08:20

Oczywiście że tak, startowa była mocowana w linii z uchwytem i zapiętą betoniarką plus bacząc na to jak "patrzy" względem osi blanku. Wstawka wiadomo, w miarę zmniejszania się średnicy przelotek, a co za tym idzie, długości omotek będzie umiejscowiana zgodnie z tym co się dzieje. Dzięki za miłe słowa :D

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#88 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 31 lipiec 2015 - 08:25

Czy używanie plecionki (żyłki) też ma wpływ na dobór przelotek?
Ja myśle że tak.
Przy plecionce można zjechać ze średnicami ringów a do żyłki lepiej mieć większe.
Dlatego pisałem wyzej Wojtkowi, że zależy do czego kij ma być zazwyczaj stosowany.

Każdy uniwersalny nie jest ideałem, choć przypadkowo zauważyłem że zestawem do połowu glowacicy (głownie chodzi o żyłkę), świetnie łowi sie pstragi (duże). Przynęty na grubej żyłce idą płytko, musza być mocniej podszarpywane aby pracowały, co przełożyło sie na brania. Hol też trwa zdecydowanie krócej. :)
Wiadomo jednak że to są sytuacje "awaryjne" a łowienie nie jest zbyt komfortowe.

Pzdr.

Dlatego napisałem,że to mój własny system,łowię tylko na plecionki nawet łososiowate.Gdy jezdziłem na trocie jeziorowe,tęczaki czy palie,wystarczał mi 2m przypon strzałowy jako ewentualny amortyzator do woblerów,które podczas cholu dziwnie lubią wystrzelić z pyska łososiowatym :) .Każdy ma swoje patenty dostosowane do własnych potrzeb.



#89 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1857 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 31 lipiec 2015 - 08:57

Co do przelotek, spacingów i setów to każdy wyrobia sobie swoje zdanie i swój system. Z czasem jak już kolega uzbroi kolejny kijek , co jest raczej pewne bo na jednym się nie konczy, zacznie zauważać pewne prawidłowości i dojdzie do własnych wniosków.

Spacingi tabelkowe Fuji są ok, choc ja zawsze je modyfikuje, ale można je traktować jako bazę wyjściową.

Akurat dla tego blanku spacing jest ok i działa, sprawdzone na moim pierwszym własnoręcznie robionym kijku. Choć obecnie zbroję taki blank dla kolegi, pod pletke i gumy, stosując taki set 25-12-8 y i kończe na 5L choć można na 4,5 L.

Najważniejsze to zbroić, łowić i wyciągać odpowiednie wnioski, to jest największa frajda :D

A jak jeszcze kolega złowi rybkę na własnoręcznie ukręcony kijek....poezja


  • skalek-77 i WojtekCIN lubią to

#90 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 09:06

O to w tym właśnie chodzi! I powiem szczerze - taka precyzyjna robota niesamowicie relaksuje i uczy cierpliwości.

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#91 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4390 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 31 lipiec 2015 - 09:54

Co do przelotek, spacingów i setów to każdy wyrobia sobie swoje zdanie i swój system. Z czasem jak już kolega uzbroi kolejny kijek , co jest raczej pewne bo na jednym się nie konczy, zacznie zauważać pewne prawidłowości i dojdzie do własnych wniosków.
Spacingi tabelkowe Fuji są ok, choc ja zawsze je modyfikuje, ale można je traktować jako bazę wyjściową.
Akurat dla tego blanku spacing jest ok i działa, sprawdzone na moim pierwszym własnoręcznie robionym kijku. Choć obecnie zbroję taki blank dla kolegi, pod pletke i gumy, stosując taki set 25-12-8 y i kończe na 5L choć można na 4,5 L.
Najważniejsze to zbroić, łowić i wyciągać odpowiednie wnioski, to jest największa frajda :D
A jak jeszcze kolega złowi rybkę na własnoręcznie ukręcony kijek....poezja



Poezją jest przezbrojenie kija który seryjnie był taki sobie a po "dotknięciu zaczarowaną" rączką robi się tym czym powinien być.
Przerabianie i "dawanie drugiego życia" starociom też bardzo cieszy. :)
  • Hubertus i WojtekCIN lubią to

#92 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 31 lipiec 2015 - 11:22

Spacing. Konfiguracja to top 5.5 rurka 2mm - 6-6-6-7-8L-10-16-30 w odległości top - 11.5-23.5-36.5-50.5-65.5-82.5-101,5-124.5. Co myślicie? Ja nie zauważyłem dziwnych kątów pomiędzy linką a bankiem, obciążenie to litr wody stojący na ziemi.

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

 

Hmm... nie boicie się giąć kija bez dolnej omotki na szczytówce w miejscu połączenia z dolnikiem ?

 

(zdjęcia post nr #62 - nie zacytowały się... )


Użytkownik Bander edytował ten post 31 lipiec 2015 - 11:23


#93 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 31 lipiec 2015 - 11:37

Hmm... nie boicie się giąć kija bez dolnej omotki na szczytówce w miejscu połączenia z dolnikiem ?

 

(zdjęcia post nr #62 - nie zacytowały się... )

Spokojnie można giąć bez tej omotki.


  • Bander lubi to

#94 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 31 lipiec 2015 - 11:45

Dzięki, ja zawsze mam "stress-a" przy czymś takim i tego nie praktykuje. Dobrze wiedzieć, że można.



#95 OFFLINE   KRIS.spin

KRIS.spin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 31 lipiec 2015 - 17:24

Spokojnie można giąć bez tej omotki.

Też próbowałem giąć bez omotki do pewnego momentu jak usłyszałem ciche pykniecie  na łączeniu :o  ,dzięki Bogu nic się nie złamało tylko delikatnie rozwarstwiła się szczytówka na połączeniu składów.

 

 Od tego momentu giąłem już z zataśmowaną  szczytówką i nic się dalej nie działo  :)



#96 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 17:28

I mnie szczęśliwie wytrzymała. Natomiast następny, lżejszy kijek będzie gięty na próbę z łączeniem owiniętym taśmą... ale o tym niebawem :lol::D

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#97 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 17:44

Chłopaki, mam jedno ważne pytanie. Napis na dolniku będę robił rapidografem 0.25mm ale dysponuję tylko białym tuszem Rotrig. Przy obecnym zestawieniu kolorystycznym biały napis będzie wyglądać jak przysłowiowy wół do karety... Czym można zrobić napis w kolorze złotym, tak aby nie było problemu i z pisaniem rapidografem oraz dziwnej reakcji z lakierem flex & coat? Dzięki!

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#98 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 00:19

Skończyłem omotkować cały kij. Przelotki wklejone równo. Jak wstanę to wrzucę fotki. Czas się trochę wyspać. Jeśli ktoś może mi pomóc w temacie złotego tuszu do wykonania napisu, to będę wdzięczny. Dobranoc.

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#99 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 06:34

Fotki...

Załączone pliki


  • fish28, MATIG i KRIS.spin lubią to

#100 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 01 sierpień 2015 - 09:47

Obawiam się że rapitograf nie pociągnie złotego tuszu - jest za gęsty, a po ew. rozcieńczeniu napis będzie mdły i mało widoczny , jedynie stalówka da radę. Trochę treningu na kawałku blanku i jechane. :)


  • Paavo i trout master lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb