Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Vrods czyli następny zarażony...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
381 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 20:26

Tylko tak wyszło. Pianki są w porządku.

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#62 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 12:50

Spacing. Konfiguracja to top 5.5 rurka 2mm - 6-6-6-7-8L-10-16-30 w odległości top - 11.5-23.5-36.5-50.5-65.5-82.5-101,5-124.5. Co myślicie? Ja nie zauważyłem dziwnych kątów pomiędzy linką a bankiem, obciążenie to litr wody stojący na ziemi.

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

Załączone pliki


Użytkownik WojtekCIN edytował ten post 30 lipiec 2015 - 13:07


#63 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 lipiec 2015 - 14:43

zestaw przelotek klasyczny, ustawienie również

jeśli nie ma złych kątów to mozna omotkować, kijek raczej do cięższych zasosowań, także mozna spokojnie odchudzić rozmiarówke przelotek i dać krótki stożek, ale to wyjdzie w praniu przy kolejnych projektach


  • WojtekCIN lubi to

#64 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 30 lipiec 2015 - 14:56

Elegancko  :)

Czas na omotki, lakierek i ..... rybki, które przetestują wędkę :D


  • WojtekCIN lubi to

#65 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 15:31

Spacing wykonany według zaleceń Fuji dla kijów 7-stopowych. Zdjęcie poniżej. Czy ktoś mógłby porównać to ze spacingiem rekomendowanym przez Mudhole? Będę wdzięczny, ja teraz nie mam jak...

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

Załączone pliki



#66 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 lipiec 2015 - 16:42

Spacing wykonany według zaleceń Fuji dla kijów 7-stopowych. Zdjęcie poniżej. Czy ktoś mógłby porównać to ze spacingiem rekomendowanym przez Mudhole? Będę wdzięczny, ja teraz nie mam jak...

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

"Hamerykańskim'' spacingiem się raczej nie sugeruj,koledzy ''zaa'' dużej wody troszkę inaczej robią kijki.

 

Wracając do setu przelotek,to Hubert ma rację śmiało można by było zacząć od 25Y i skończyć na 5L.Przynęty latały by tak samo daleko ale celniej no i szczyt byłby bardziej czuły.Czasami nie ma co patrzeć tak do końca w tabelki... ;) .


Użytkownik Paavo edytował ten post 30 lipiec 2015 - 16:51


#67 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 16:49

Też tak myślałem. Dzięki. Zostanę przy tym co jest teraz. Czuć moc blanku, pięknie przechodzi w progresywne ugięcie. Będzie fajna maszyna pod gumy i koguty na Wiśle :D

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#68 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 20:23

I się kręci.... 

Załączone pliki


  • Paavo, KRIS.spin i trout master lubią to

#69 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4373 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 lipiec 2015 - 20:41

"Hamerykańskim'' spacingiem się raczej nie sugeruj,koledzy ''zaa'' dużej wody troszkę inaczej robią kijki.

 

Wracając do setu przelotek,to Hubert ma rację śmiało można by było zacząć od 25Y i skończyć na 5L.Przynęty latały by tak samo daleko ale celniej no i szczyt byłby bardziej czuły.Czasami nie ma co patrzeć tak do końca w tabelki... ;) .

 

To wszystko ''lepsze" z powodu????  :huh:



#70 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 lipiec 2015 - 21:25

To wszystko ''lepsze" z powodu????  :huh:

Możesz troszkę jaśniej sformułować pytanie.



#71 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4373 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 lipiec 2015 - 21:39

Możesz troszkę jaśniej sformułować pytanie.

 

 Jaki jest powód że "hamerykańskie" czy fuji zbrojenie jest takie jak piszesz a Twój set byłby lepszy?

Czułość i celność są zaletami więc co jest tego przyczyną?



#72 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 21:42

Też mnie to ciekawi. Wybrałem klasyczne zbrojenie ( po sugestii kolegi aby użyć ramki V i braku tychże przelotek w BRC  oraz po kolejnej sugestii Pana Roberta aby zrobić w Y) i startową 30 oraz  3 x 6 pod koniec z prozaicznego powodu. Kij będzie użytkowany głównie jesienią a jak wiadomo, jesienią nawet już i lubi obmarzać. 



#73 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 lipiec 2015 - 21:59

 Jaki jest powód że "hamerykańskie" czy fuji zbrojenie jest takie jak piszesz a Twój set byłby lepszy?

Czułość i celność są zaletami więc co jest tego przyczyną?

Mam kilka kiji seryjnych przezbrojonych w sety mniejszych przelotek.Część szczytowa ma mniejsze przelotki czyli jest mniej obciążona przez nie,po wymachu podczas rzutu lżejsza część szczytowa szybciej wraca do stanu spoczynku,co powoduje że kijek jest celniejszy.Co do czułości mniejsze przelotki lepiej transmitują brania niż większe no i znowu dochodzi kwestia wagi mniejszych przelotek mniej obciążona szczytówka jest czulsza.To co napisałem sugeruje stosowanie do zbrojenia w np. Minimy ,ale można to obejść troszkę stosując mniejszy set przelotek...oczywiście w granicach rozumu.

 

Ps. Nie napisałem,że orginalny set przelotek z tabelki Fuji jest zły,jest po prostu bardzo klasyczny i jest opisany do kija 7' do średniego spinna,ale czy dokładnie opisany do tego kijka który kolega buduje...myślę i nie tylko ja,że nie koniecznie.

Co spacingu z mudhole zwłaszcza do blanków MHX to jest jeszcze bardziej klasyczny (małe zagęszczenie przelotek) od tego Fuji.Na przykładzie blanku kolegi spacing Fuji 8 przelotek+top,spacing mudhole do tego blanku 7 przelotek +top.

 

http://www.mudhole.c...-Bass-Rod-Blank


Użytkownik Paavo edytował ten post 30 lipiec 2015 - 22:11

  • skalek-77 lubi to

#74 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 22:01

OK, jeśli chodzi o lżejsze kije to tak. Ale to jest Mag Bass, tu nawet jakbyś dał dwustopkowe morskie krowy jako przelotki to byś witki z tego nie zrobił :)



#75 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 22:13

zaczep się robi

Załączone pliki



#76 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 lipiec 2015 - 22:20

OK, jeśli chodzi o lżejsze kije to tak. Ale to jest Mag Bass, tu nawet jakbyś dał dwustopkowe morskie krowy jako przelotki to byś witki z tego nie zrobił :)

Super ciężarowa armata też z niego nie jest jak założysz 20g i gumę zobaczysz czy jest taki pałowaty,i czy szybko gaśnie po mocnym wymachu ;) .Machanie na sucho to inna bajka.


Użytkownik Paavo edytował ten post 30 lipiec 2015 - 22:22


#77 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4373 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 lipiec 2015 - 22:28

Mam kilka kiji seryjnych przezbrojonych w sety mniejszych przelotek.Część szczytowa ma mniejsze przelotki czyli jest mniej obciążona przez nie,po wymachu podczas rzutu lżejsza część szczytowa szybciej wraca do stanu spoczynku,co powoduje że kijek jest celniejszy.Co do czułości mniejsze przelotki lepiej transmitują brania niż większe no i znowu dochodzi kwestia wagi mniejszych przelotek mniej obciążona szczytówka jest czulsza.To co napisałem sugeruje stosowanie do zbrojenia w np. Minimy ,ale można to obejść troszkę stosując mniejszy set przelotek...oczywiście w granicach rozumu.

 

Ps. Nie napisałem,że orginalny set przelotek z tabelki Fuji jest zły,jest po prostu bardzo klasyczny i jest opisany do kija 7' do średniego spinna,ale czy dokładnie opisany do tego kijka który kolega buduje...myślę i nie tylko ja,że nie koniecznie.

Co spacingu z mudhole zwłaszcza do blanków MHX to jest jeszcze bardziej klasyczny (małe zagęszczenie przelotek) od tego Fuji.Na przykładzie blanku kolegi spacing Fuji 8 przelotek+top,spacing mudhole do tego blanku 7 przelotek +top.

 

http://www.mudhole.c...-Bass-Rod-Blank

 

 

.

 

Paavo, dzięki za wyjaśnienie

 

O tym wszystkim akurat myślałem.

Chodziło mi bardziej o odp. dlaczego rozmieszczenie (zagęszczenie lub nie) ma taki wpływ. I na co? 

Pewnie chodzi o czułość, spady,itp. 

Podpowiedz jak "ulepszyć" rozmieszczenie Fuji czy "hamerykańskie" i na co zwracać uwagę robiąc to. Oko wystarczy czy to już wyższa filozofia?



#78 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 22:31

Czyli co,ten "mój" spacing jest do dupy?



#79 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4373 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 lipiec 2015 - 22:42

Czyli co,ten "mój" spacing jest do dupy?

 

Wojtku.

 

Nie chodzi tylko o spacing. Preferencje Twoje i to, do czego ten kij będzie miał zastosowanie mogą skłaniać do innych setów i rozstawu.

Wszystko wychodzi w praniu, akcji czyli na wodzie. Później pozostaje już tylko przezbrojenie jak pisali kuple wyżej.  :)

Na dzisiaj wystarczy.

 

Dobranoc.  ;)


  • WojtekCIN lubi to

#80 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 22:43

Zaczep gotowy...

Załączone pliki


  • Paavo i KRIS.spin lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych