Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolen w okregu PZW Opole - watek wydzielony z Bolenie 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 21 kwiecień 2010 - 16:42

http://www.pzw.org.pl/511/wiadomosci/29830/60/prezydium_zarz adu_okregu_pzw_z_siedziba_w_opolu Takie cos znalazlem na innym forum.

#2 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 21 kwiecień 2010 - 17:33

Konkretnie po....ny jest ten okręg :huh: :huh: :huh: .Zaczynam doceniać działalność swojego okręgu mając na uwadze to co się dzieje w innych.
Pozdrawiam! :D

#3 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 17:37

nie no to jest chyba jakis żart...pewnie powodem jest zjadanie ikry przez bolenia :D

#4 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 kwiecień 2010 - 18:23

Na niektórych odcinkach Odry (nie będących pod władaniem PZW), również nie ma okresu ochronnego dla bolenia.

#5 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 21 kwiecień 2010 - 18:35

http://www.pzw.org.pl/511/wiadomosci/29830/60/prezydium_zarz adu_okregu_pzw_z_siedziba_w_opolu Takie cos znalazlem na innym forum.


Człowiek docenia coś dopiero gdy to straci,motywowali się pewnie tym, że ryba nie jest atrakcyjnie smakowo.

#6 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 18:42

Stare dziady siedzą przy okowicie i myślą aż właśnie coś takiego wymyślą.A na miejsce Bolenia najlepiej mułojada karpa wpuścić albo sovieta amura. Tfu....

#7 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 21 kwiecień 2010 - 19:23

Witam panowie co do tej uchwały to i tak dobrze że tylko na takim odcinku znieśli okres ochronny bo wiem z dobrych żródeł że chcieli to zrobić na całej Nysie!!
Też jestem nie zadowolony z takich posunięc starsi panowie z PZW tłumacza to zmniejszeniem sie ilości płoci łowię na tych odcinkach nysy kłodzkiej i jak pozwolą nadal na takie tłuczenie bolenia to za rok góra dwa nie bedzie co łowić wiem co mówie jestem nad Nysa regularnie i widze co ci miesiarze robią!!!

pzdr Bartek

#8 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 21 kwiecień 2010 - 19:47

Jak wiecie u mnie nie w niemczech nie ma okresu ani wymiaru ochronnego na bolenia jak i suma :unsure: Naszczescie nieliczne grono Lowcow Boleni sklada sie glownie z wedkarzy etycznych. Niestety jak wszedzie zawsze znajda sie czarne owce wsrod Nas. Dziwie sie ze w Polsce probuja zrobic to samo aczkolwiek wiadomo jak to wszystko funkcjonuje. Miejmy nadzieje ze nieprzetrzepia Bolka w tym regionie. W niemczech padl w tym roku np. zakaz polowu Wegorza i to calkowity obejmujacy kilka okregow. Sam wegorzy nie lapie ale sami mozecie zrozumiec oburzenie innych slyszac ze to oni przyczyniaja sie do wyginiecia wegorza w europie :unsure: Co kraj to obyczaj a niby jestesmy w Uni :(
Pozdrawiam i zycze polamania kija

#9 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 21 kwiecień 2010 - 20:11

http://www.pzw.org.pl/511/wiadomosci/29830/60/prezydium_zarz adu_okregu_pzw_z_siedziba_w_opolu Takie cos znalazlem na innym forum.


Ta uchwała to kpina :angry:

P.S Spójrzcie jak się nazywa prezes ZO

#10 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 21 kwiecień 2010 - 20:45

Pozwolę sobie na cytat z filmu Seksmisja ... no żesz KURWA MAĆ... - czy w tamtejszym okręgu nie ma ani jednego któremu by się chciało?

To ja tu na Żuławach załatwiam górny wymiar ochronny na bolki , a tamtejsze (i tu znowu cytat, tym razem z 13 posterunku) BEZMÓZGIE YETI dopuszczają się takich bezeceństw.

I tu, nie siląc się wogóle na złośliwości stwierdzam, że nazywając się Magdziarz Magdziarz faktycznie można intelektualnie zaimponować kolesiom bucefałom zza biurka.

P.S.
Tak mi się wydaję.

Zanderix



#11 OFFLINE   Jack

Jack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaKluczbork

Napisano 21 kwiecień 2010 - 20:50

Witam.
Aż mi wstyd, że jestem członkiem Okręgu Opole i do tej pory starałem się być z tego dumny.
:( :( :( :( :(

#12 OFFLINE   _iVo_

_iVo_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaLubuski-Land

Napisano 21 kwiecień 2010 - 21:16

Być może nieznane obcym względy przemawiały za wprowadzeniem w życie tej uchwały, jednak nie mogłem się powstrzymać i dodałem po uchwałą komentarz.. ciekawe jakie lobby wywarło nacisk na ZO Opole? uchwala została podjęta jednogłośnie, wiec może brane było pod uwagę coś, co czyni bolenie nie mile widzianymi.. a ja nie mogę się doczekać Odrzańskich bolków..

#13 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 21 kwiecień 2010 - 21:28

Najbardziej przerażające jest to że nie tylko gliżdziarze marudza o boleniu jako chwaście to takie same głosy padają ze strony kół wędkarskich że bolka jest za dużo i wyjada wszystko co pływa
poprostu nie ma z kim dyskutować :(

#14 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 21:31

Po prostu kula w łeb,a nawet szkoda patrona gwóżdż w pałe.Ja nie mam słów i odpuszczam temat.

#15 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2010 - 21:32

@Zanderix,
Niestety Areczku masz rację - ta uchwała to jakiś ponury żart z poprzedniej epoki :( ...
Jeśli miałbym dopisać do tego jakąś teorię spiskową, to może trzech panów nie w łódce (nie licząc psa), ale po ang. łódce doszło do wniosku, że boleń to ryba, którą najtrudniej wytrzebić, bo i relatywnie trudno ją złowić, i niesmaczna siakaś - no to trzeba zdjąć okres i limit, to się stworzy odpowiednie warunki, żeby na przyszłość dostać jeszcze więcej kaski na zarybienia :angry: :angry: :angry: .

#16 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 21 kwiecień 2010 - 23:01

A po co komu w PZW bolek? Ryba kłopotliwa, zjeść ciężko(niektórzy i tak potrafią), a takich starszych panów co siedzą sobie nad moją zaporówką na wpuszczanego karpika to w....ia na maksa. Nie dość, że złowić się nie da, to nawet czasem jak się przypadkiem trafi to co z nią zrobić? Mielić trzeba a to dużo zachodu. To ryba dla tych nowych pomylonych co pływają łódkami łapią i wypuszczają. Po co oni wogóle łowią? I po co nam bolenie skoro nie da się ich zjeść?
A wogóle to zabronić spinningu albo dodatkowe opłaty przywalić. I za łódki też a co.
Takie dyskusje prowadzę sobie często pływając po Żywcu, z wieloma(niekoniecznie starszej daty) kolegami po kiju.

#17 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 22 kwiecień 2010 - 06:10

Uchwała w zasadzie nie ma chyba mocy prawnej, gdyż żadne uchwały okręgów nie mogą być w sprzeczności z RAPR, a tam stoi, że:

8
2. Obowiązują następujące wymiary ochronne ryb :
- boleń do 40 cm
(..)

3. Ustala się następujące okresy ochronne ryb :
- boleń - od 1 stycznia do 30 kwietnia

7. Wprowadza się następujące limity ilościowe ryb do zabrania z łowisk:
(..)

7.2. W ciągu doby / w godz. 0.00 - 24.00 /

(..)

- boleń, karp, lipień, pstrąg potokowy, amur biały, sandacz, szczupak, brzana / łącznie / 3 szt.

(..)


Dodatkowo, w tym samym, ósmym paragrafie napisano, że:

11. Uprawniony do rybactwa w obwodzie rybackim w uzasadnionych przypadkach ma prawo do zaostrzenia wymiarów, okresów ochronnych i limitów ilościowych ryb.

Furtki w drugą stronę nie zostawiono... Uchwałę wiec chyba można zaskarżyć do ZG jako niezgodną z Regulaminem...

#18 OFFLINE   gaDza

gaDza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 22 kwiecień 2010 - 09:16

I tu, nie siląc się wogóle na złośliwości stwierdzam, że nazywając się Magdziarz Magdziarz faktycznie można intelektualnie zaimponować kolesiom bucefałom zza biurka.





Zanderix


Zanderix,
Prezes Okręgu opolskiego nazywa się ,,normalnie Marian Magdziarz, ktoś przekręcił podpis na tej uchwale.
Prezes Magdziarz jest udanym i lubianym Prezesem nie tylko w macierzystym okręgu, wprowadził wiele naprawde dobrych uchwał.
Wiem, że On nie był pomysłodawcą tej uchwały i nie wim czym Prezes się kierował ją podpisując. Niestety ta uchwała jest dla mnie też chora, mam nadzieję że szybko ktoś wróci po rozum do głowy...
Co do samej Nysy na tamtym odcinku, to faktycznie bolenia jest tam dużo, ale to tylko w okresie gdy bolek wchodzi ze Zbiornika do rzeki na tarło. Może przez ten krótki czas ,,miejscowi nie zdołają wytłuc wszystkich.

ps.
Parę dni temu w Opolu pojawiła się informacja o złowieniu na omawianym odcinku rzeki bolenia o rozmiarach takich, że gdybym zamieścił tutaj jego wymiary, wszystkie moje natępne posty na tym forum uważane były by za żarty. :D

#19 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 22 kwiecień 2010 - 11:24

Zanderix,
...

Prezes Magdziarz jest udanym i lubianym Prezesem nie tylko w macierzystym okręgu, wprowadził wiele naprawde dobrych uchwał.
Wiem, że On nie był pomysłodawcą tej uchwały i nie wim czym Prezes się kierował ją podpisując. ...




Podpisując uchwały, jest się ich współautorem - nie ważne czy postrzegane są jako cacy czy jako be.
Więc jako kibic z innego okręgu oceniam faceta po czynie jego.

Jeśli by ktoś napisał, iż jegomość ów wraz z kompanią wprowadził poważne obostrzenia celem ochrony ryb, uwierz mi - równie gorące pochwały bym wynosił pod jego adresem.

Z tego co napisałeś wnioskuję, iż zależy Ci na dobrym imieniu ww. oraz dobru rybostanu tamtejszego okręgu - może pogadaj z facetem, być może uda się coś uratować. Jako argumentów użyj poszczególnych postów z tego wątku. Jeśli Ci się uda - ODSZCZEKAM WSZYSTKO CO NAPISAŁEM.



PZDR
Zanderix

#20 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 22 kwiecień 2010 - 12:40

Gadza dawaj te wymiary




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych