Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

JERKBAIT w RYTMIE dobrej MUZYKI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2695 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 29 styczeń 2019 - 22:22

Chyba NIE przebija nawet na Woodstoku choć to taki festynowy "wykon" był.. a tą wersją Kaśka potwierdza:

 



#562 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 22:58

Kaśka jest w porządku, o ile nie zbiera się na poważnie za gender czy inne dziki, hahahaha :D

 

 

Tu znacznie lepiej, po prostu dobre riffy, a texty każdy może sobie interpretować:

 

 


  • coma i Krzysiek P lubią to

#563 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 16:20

Kontynuując kontrowersyjne wątki, hahahahaha............

 

Kiedyś przed Klossem czy tam Czterema pancernymi, zanim puszczono serial w TV, wypowiadał się historyk, wskazując przekłamania, propagandę i historyczne nieścisłości, nakreślał tło itp. Niewielu brało to do siebie, każdy na tego J23 niecierpliwie czekał, bo co by nie mówić, jest to jeden z lepszych seriali ever. Żadne tam Gry o tron, Kloss!!!

 

Liczę, że większość ma w sobie tę umiejętność oddzielania wartości artystycznej od podprogowej czy nachalnej propagandy, którą autor czy autorzy próbują w swoim dziele przemycić. Nosowska jest dobrą wokalistką, razem z Hey stworzyli świetne riffy, a że dziewczyna angażuje się w różne dziwne akcje i upycha tu i tam swoją wizję świata? No i OK, nie zgadzając się, nie zamierzam okłamywać siebie, że nie lubię Jej muzycznej wrażliwości. Poniżej podobna sytuacja.....czasami wręcz uwielbiam Talking Heads czy samego Davida Byrne, ale przyznaję, że osobiście wolę sytuację, w której goście nie panoszą mi się po domu, nie wywracają mi go do góry nogami, szanują moje domowe zwyczaje, a po wizycie najzwyczajniej w świcie wracają do siebie......to jedyne zastrzeżenie, odrzucając tę warstwę zostaje coś, co jest po prostu świetne. Tyle wstępu, miłego słuchania i oglądania :D

 


Użytkownik cristovo edytował ten post 30 styczeń 2019 - 16:20


#564 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 31 styczeń 2019 - 10:11

Panowie dajcie sobie spokój z dzikami, panoszącymi się w naszym domu itd. Puszczamy sobie tu muzę i OK. Jeden lubi to, drugi śmo. Cenię sobie ten wątek właśnie dlatego, że pomimo kompletnie różnych gustów nikt tu nie ocenia czy rock symfoniczny jest lepszy niż techno itp. I oby tak zostało.

 

Zawsze lubiłem wydzierające się panie (teraz):

 

i kiedyś:



#565 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 31 styczeń 2019 - 10:32

Mysha obiektywnie jak się tylko da muzyka to nuty czyli jak by nie patrzeć od tej strony wszystko jest tym samym natomiast reszta jest głównie uzależniona od wyobraźni, wrażliwości i innych cech raczej osobniczych.

Zastanawiające jest to, że ludzie którzy słuchają Papa Dance przy dobrym Testamencie wymiękają w drugim takcie a w odwrotnej sytuacji realne jest przesłuchanie całej dyskografii PD  z bonusem w postaci greckiego bożyszcza tłumów lat 90tych wielkiego mistrza playbacku Dennisa :)

Co sądzicie ?



#566 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 19:14

Panowie dajcie sobie spokój z dzikami, panoszącymi się w naszym domu itd. Puszczamy sobie tu muzę i OK. Jeden lubi to, drugi śmo. Cenię sobie ten wątek właśnie dlatego, że pomimo kompletnie różnych gustów nikt tu nie ocenia czy rock symfoniczny jest lepszy niż techno itp. I oby tak zostało.......

 

Masz całkowitą rację, tyle że 'puszczając sobie muzykę', chcący czy nie, możemy stać się piewcami treści politycznych czy społecznie kontrowersyjnych......chcąc uniknąć posądzenia o tego typu agitację, pozwoliłem sobie na te kilka zadań.....uwielbiam muzykę, muzyków i po prostu sztukę i artystów, niekoniecznie utożsamiając się z tym, co prywatnie, a często i zawodowo, chcą przemycić.....ja umywam ręce i proszę o skupienie się na rytmie, riffie i nutach....tu się chyba zgadzamy ;)

 

Nawet Gintrowski, śpiewając, że 'coś być musi do cholery za zakrętem', nie myślał jedynie o nieistotnej abstrakcji, w tamtym czasie to było szalenie ważne społecznie zagadnienie......wspaniały utwór swoją drogą:

 

 

A to także genialne, pewnie było już ze sto razy, ale co tam:

 


Użytkownik cristovo edytował ten post 31 styczeń 2019 - 19:17

  • coma, border river i Sławomir lubią to

#567 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 03 luty 2019 - 19:36

Jak to ludzie gadają muzyka łagodzi obyczaje. Paradoksalnie to nie jest wątek łatwy, bo dotyczy gustów, a z tymi jak wiadomo sie nie dyskutuje..Gdyby jednak doszło do awantury,  ktora muza jest tą jedyną słuszną , najlepszą , najwartościowszą to by my sie tu pozabijali :D Wartością  tego wątku jest to że nikt nie narzuca jedynej słusznej muzy czy gatunku, który preferuje , gra, spiewa czy slucha 24 na/h.i niech tak dalej bedzie. Osobiscie slucham głownie rocka progresywnego, a to nie są łatwe i przyjemne piosnki wpadające w ucho. Dla wielu pewno niestrawne i zbyt ciężkie. :) Ale slucham tez wszystkiego innego co dla mnie ma osobliwą i pewnie subiektywna wartość. Np. dzis znalazłem 2 ciekawe  młode rzeczy, u nas zupelnie nieznane. Dla mnie bardzo OK.Zatem podziele sie, moze komus tez przypadną do ucha. Pierwszy to młody band z Pennsylwanii "About a mile"..

Drugi to zajebisty głos i feeling pewnej niuni. Nazywa sie Lauren Daigle. Mogłaby być moją córką..Enjoy your meal .. :)


  • Sławomir lubi to

#568 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 03 luty 2019 - 22:38

Super. Zaczęło się od dzikow i gości w domu. Teraz "artysta" który założył B&H. Nawet taki neutralny wątek musi zdryfowac w jakieś dziwne rejony. Szkoda.

#569 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 03 luty 2019 - 23:21

Muzyka zawsze dryfuje w dziwne rejony. Jak każda sztuka. Czy mamy stosować w tym wątku autocenzurę? Nie znam tego pana powyżej, nie podoba mi się jego muzyka, ale co proponujesz? Czym się kierować przed zalinkowaniem w tym temacie jakiegoś utworu? Wagner przejdzie? Bierzemy pod uwagę tło historyczne, późniejsze nawiązania, sympatie artysty i podprogowy przekaz? Czy tylko walory muzyczne?

 

 

Dostojewski zdaje się nie za bardzo lubił Polaków. Bułhakov podobnie. Mam wyrzucić "Mistrza i Małgorzatę' do pojemnika z makulaturą?


  • border river lubi to

#570 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 04 luty 2019 - 00:45

Poczytałem sobie o tym panu.....ja bym nie linkował. Nadal nie wiem jednak, co można zrobić, jeśli ktoś tego słucha. Ma prawo czy nie? Może wstawić tutaj? Mysha, wiesz więcej ode mnie w tym temacie, jeśli uważasz, że nie powinno tu tego być, napisz proszę do któregoś Moderatora, nakreśl sprawę, tak będzie najlepiej. Serio.

 

Ja się ani Nosowskiej, ani Davida Byrne nie wstydzę. Nie zgadzam się z ich (niektórymi) poglądami, ale muzycznie są mi bardzo bliscy. Takie rozdwojenie jaźni, trudne, ale muszę z tym żyć. Czasami wybór jest jednak łatwiejszy.....psa nie zjem, kota, konia nie zjem, neonazisty czy zatwardziałego komunisty, co by tam nie grali, nie dam rady znieść.

 

Przyjaciel z NY twierdzi, że ci chłopcy niedługo będą gwiazdami pełnego formatu. Chyba nawet w tym roku zagrają na Open'erze.........bracia o swojsko brzmiącym nazwisku Kiszka ;)  

 


Użytkownik cristovo edytował ten post 04 luty 2019 - 01:19

  • border river lubi to

#571 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 04 luty 2019 - 09:25

Po pierwsze o tym co nas łączy. "Mistrz i Małgorzata" to moja ulubiona książka. Talking Heads i Gretę Van Fleet lubię. Panią Nosowską takoż, choć fanem nie jestem. Bez Wagnera nie wyobrażam sobie "Czasu Apokalipsy" (bez Doorsów też).

 

A teraz o co mi chodzi:

1. Nigdy niczego nie zgłaszałem adminowi i nigdy nie będę zgłaszał. Jestem zwolennikiem wolności, piszę sam i sam odpowiadam za swoje poglądy i słowa. Uważam, że tak samo postępują inni i nie zamierzam nikogo nigdzie zgłaszać. 

2. Poczytałeś o panu powyżej i chyba zauważyłeś, że nazwanie jego twórczości "antyimigrancką" jest mocnym eufemizmem.

3. O "dzikach" itp. Uważam, że było to nie na miejscu ponieważ nie ma to nic wspólnego z tematem wątku. Dam przykład. Lubię Lou Reeda, choć nie podzielam jego upodobań seksualnych. Puszczam jego utwór, ale nie rozwodzę się nad jego upodobaniami, bo w gruncie rzeczy kogo to obchodzi? I właśnie o to apeluję. Ne zaśmiecajmy tego wątku jakimiś rozkminkami historycznoideologicznopolitycznymi. Podoba się to puszczam, nie podoba to nie puszczam.

 

Na uspokojenie będzie bez tekstu.


  • mo-chu i Krzysiek P lubią to

#572 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 04 luty 2019 - 10:28

Faktycznie. Poczytalem o gościu wiecej i teraz widze ze poza walka z komunizmem  dziwne rzeczy popierał, ktorymi też się brzydzę. Zatem poprosilem o usuniecie tych linkow. Dzieki Mysha /Cristovo za zwrocenie uwagi.


Użytkownik border river edytował ten post 04 luty 2019 - 11:05

  • cristovo lubi to

#573 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 04 luty 2019 - 17:37

Mysha, zrobiłeś tak łatwy przeskok od Nosowskiej i dzików, które żartobliwie wstawiłem i bez podtekstów, do jakiegoś podejrzanego klimatu, że aż mi skóra ścierpła ;) Zachowajmy spokój i zdrowy rozsądek, zapewne wiele nas łączy (w tym zamiłowanie do MiM oraz wolności słowa), jedynie co do ewentualnego mojego wodolejstwa możemy się nie zgadzać, ale chyba nie ma w nim niczego niestosownego?

 

Mam taka nadzieję. Aaaaa.....uważam ponadto, że warto zgłaszać różne rzeczy, czy to adminowi, czy innej policji......być może dzięki temu uratowałem jakieś życie, nie zliczę, ilu zawianych potencjalnych klientów izb wytrzeźwień zgłaszałem, zapewne niejedno miło słowo w moim kierunku padło później, hahahaha.

 

Linkuję czasami jakieś ciekawe rzeczy, ale nie mam pewności, na czym słuchacie. Bo jeśli przykładowo na głośnikach laptopa, to szkoda czasu i uszu. Nawet podłączenie słuchawek bezpośrednio do komputera często nie daje pożądanego efektu. U mnie akurat sygnał idzie przez interfejs Focusrite (nic skomplikowanego) i różnica jest zdecydowana.......polecam zewnętrzne karty dźwiękowe.

 

Ciekawy/a bass line:

 


Użytkownik cristovo edytował ten post 04 luty 2019 - 17:50

  • border river lubi to

#574 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 04 luty 2019 - 18:34

Z Bowiego dla mnie to absolutnie "Absolute Beginners" szczególnie wersja z Glass Spider Tour 87. Czuć w tym kawałku pewna dostojność. Super chodząca gitara, "człapiący bass" i  na końcu sax..Co tu duzo gadać. Stara świetna muza..Genialny zresztą cały koncert.


Użytkownik border river edytował ten post 04 luty 2019 - 19:32

  • Krzysiek P lubi to

#575 OFFLINE   mo-chu

mo-chu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjawałbrzych

Napisano 05 luty 2019 - 09:27

jak bez tekstu to może to....


  • nalewator lubi to

#576 OFFLINE   mo-chu

mo-chu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjawałbrzych

Napisano 07 luty 2019 - 14:07

Rebecca de Mornay i jakiś farciarz  :blush: .....


  • nalewator i Jarek B lubią to

#577 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 11 luty 2019 - 14:05

Rosyjski punk. Zawsze lubiłem wschodnie klimaty- Bułhakow, Strawiński, przestrzeń i rybałka. Fajni, serdeczni ludzie żyjący w niesympatycznym państwie.

 


  • HaDe i Krzysiek P lubią to

#578 OFFLINE   mo-chu

mo-chu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjawałbrzych

Napisano 12 luty 2019 - 11:40

coś dla fanów braci Young - tym razem najstarszy :rolleyes: 



#579 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 luty 2019 - 22:10



Nie wiem czy bardziej nie mogę się doczekać czerwcowego koncertu w Krakowie czy nowej płyty..


  • Mysha lubi to

#580 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 14 luty 2019 - 21:48

Troszkę zmienimy klimat...ale nadal gitarowo..

 


  • Mysha i border river lubią to