Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sport na żywo - aktualne lub przyszłe wydarzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9830 odpowiedzi w tym temacie

#6141 OFFLINE   Mariusz54

Mariusz54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 listopad 2021 - 23:44

Mam na myśli oczywiście ten sezon i ubiegły.



#6142 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 29 listopad 2021 - 23:54

A Ty na poważnie uważasz że nie?


W 2021 najlepszym piłkarzem był Bartek Ziemak z Narwi Ostrołęka.
  • Maciej W. lubi to

#6143 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 listopad 2021 - 23:57

Może wyłączmy emocje. To nagroda o charakterze plebiscytu, ludzi z branży i o nieokreślonych kryteriach wyboru. Nie ma chyba wątpliwości, że duże znaczenie odgrywa lobby pracodawców i działaczy. Można sobie gdybać, czy Lewandowski, będąc dziś graczem PSG, czy Realu nie zostałby laureatem. Z pewnością byłoby mu łatwiej. O budowaniu prestiżu w piłce reprezentacyjnej może zapomnieć i tu przewagę mają inni. W przyszłym roku ZP będzie przyznana przed wyłonieniem Mistrza Świata, więc pewnie otrzyma ją któryś ze zdobywców LM. Może z Bayernu?
  • Mysha i Koincydencja lubią to

#6144 OFFLINE   Mariusz54

Mariusz54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 listopad 2021 - 00:00

Na tej gali podobało mi się tylko jedno. Wielki szacunek Messiego do Roberta. 


Użytkownik Mariusz54 edytował ten post 30 listopad 2021 - 00:38

  • Maciej W. lubi to

#6145 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 4011 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 30 listopad 2021 - 00:15

Messi jest wielki i to nie podlega dyskusji, ale jakże pięknym gestem byłoby oddanie trofeum komuś, komu bardziej się ono należało! Tyle się mówi o fair Play na boiskach i trybunach-czemu nie na takich galach?
  • martek i przemo_w lubią to

#6146 OFFLINE   Mariusz54

Mariusz54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 listopad 2021 - 00:28

Robert wylatuje  z Paryża tylko z nagrodą pocieszenia, nagrodą absolutnie nieadekwatną do tego czego dokonał w ostatnich dwóch latach. Mógł, a nawet powinien mieć dwie Złote Piłki, a wciąż nie ma żadnej...

Jak dla mnie skurwysy...two


Użytkownik Mariusz54 edytował ten post 30 listopad 2021 - 00:29

  • martek, coma i chlodnica lubią to

#6147 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 30 listopad 2021 - 00:32

Messi jest wielki i to nie podlega dyskusji, ale jakże pięknym gestem byłoby oddanie trofeum komuś, komu bardziej się ono należało! Tyle się mówi o fair Play na boiskach i trybunach-czemu nie na takich galach?

 

tak jak nie smakuje zdobyta Piłka Messiemu (schowa ją gdzieś w tapczan), tak nie smakowałaby oddana Lewemu (szybko trafiłaby na jakąś charytatywną aukcję).......jak ja się cieszę, że mam to w głębokim poważaniu.......kupiłem kuchenkę turystyczną i sporo kartuszy, ma to większy sens, niż cała ta gala/gała :ph34r:


Użytkownik cristovo edytował ten post 30 listopad 2021 - 01:11

  • Jozi, slawek_2348 i korol lubią to

#6148 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2242 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 30 listopad 2021 - 07:58

Tak jeszcze odnośnie złotej piłki.

Machać szabelką znaczy zaczepiać silniejszego udając groźniejszego niż się jest w rzeczywistości.
Na przykład, jakby Mateusz M. zaczął grozić Rosji wojną. To by pasowało.
W tym przypadku po prostu komentujemy wyniki.

Ja tam nie jestem zbyt emocjonalny. Większość znajomych osób powiedziałaby "zimna kalkulacja".
Teraz też komentuje na spokojnie. Przed galą byłem pewien, że ze względu na popularność oraz schyłek kariery wygra Messi.
Wymyślona w ostatniej chwili nagroda pocieszenia dla Lewego to tylko potwierdzała.

Niezależnie od tego wyniki są denerwujące. Może dlatego, że w mojej ocenie konkurencja nie była uczciwa.
Akurat bardzo dobrze wiem, jak to jest. Gdy nie można być tylko trochę lepszym, kiedy trzeba całkowicie przeważać, dominować, bo innym wypadku się przegra.

I tak było tym razem.
Od ostatniej złotej piłki Lewy miał najlepsze indywidualne statystki, stabilnie przez dwa lata. Dodatkowo, w poprzednim sezonie wygrał wszystko klubowo. W tym co prawda tylko klubowe MŚ i Mistrzostwo Niemiec, ale świetnie się prezentuje w LM i jeszcze mocniej podkręcił indywidualne statystyki. Wyróżniony Messi miał w tych sezonach przebłyski - na wiosnę w Barcelonie i podczas Copa. Klubowo, wszystko co ważne przegrał, zawodził w najważniejszych meczach. Nie uratował Barcelony przed Bayernem, nie przeważył ostatnio szali w meczu z MC. To niby dlaczego Lewy miałby poprowadzić naszą słabą reprezentacje w półfinału Euro?

Ale dobra, niech będzie, że liczą się osiągnięcia drużynowe. Wtedy najlepszy jest Jorginho - wygrał LM i Euro. Jakby nie liczyć, Messi nie zasłużył.
Już pomijając naszego rodaka, ta nagroda wypacza rywalizację z Cristiano Ronaldo. Akurat ten ostatni wybrał prawdziwe wyzwanie idąc do MU, a nie super silnego MC.
Kiepska gra w ostającym od reszty ligi PSG to żadna ucieczka ze strefy komfortu. Tak by było, gdy zagościł w lidze angielskiej.


  • Mysha, Koincydencja i coma lubią to

#6149 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2242 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 30 listopad 2021 - 09:30

Kontynuując.
Fajnie nas reprezentował. Potrafił się ładnie wypowiedzieć w obcym języku.
Inni mieli wczoraj problemy ze składną wypowiedzią w języku ojczystym.

Uważam, że poza ciężką pracą to właśnie inteligencja jest kluczem do jego sukcesów.
Miał trudniejszy start, a jednak swoje wyszarpał, pomimo mniejszego talentu (chociażby od tych, obok których wczoraj siedział).
Złota może jeszcze wpadnie. Jeśli Bayern wygra LM. Prawdopodobieństwo wysokie.

W przypadku Lewego już uznajemy za pewniak, że będzie się utrzymywał na najwyższym poziomie.
A tymczasem popatrzmy - Donnarumma, świetna gra podczas Euro, a teraz przegrywa konkurencje z Navasem...

 

 

Jeszcze taka refleksja.
Sam na nim wieszałem psy za Węgry. A potoczyło się zabawnie.
Pewnie w pierwszej połowie wykorzystałby okazje Piątka. Wygralibyśmy zdecydowanie z Węgrami, a na liście rozstawionych zastąpilibyśmy kogo?
Tak, Portugalię :D

Lepiej byłoby przy remisie, wtedy rywalizowalibyśmy z Walią.


Użytkownik korol edytował ten post 30 listopad 2021 - 09:43


#6150 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 30 listopad 2021 - 10:30

Ale dobra, niech będzie, że liczą się osiągnięcia drużynowe. Wtedy najlepszy jest Jorginho - wygrał LM i Euro. 
 

 

Piotrze to byłby dopiero szum. Połowa polskich psychofanów Roberta Lewandowskiego pewnie nie wie co to za gość  :D . Messiego przynajmniej kojarzą.


  • korol lubi to

#6151 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 listopad 2021 - 11:18

Jorginho jest tu świetnym przykładem. Przegrał, bo nie jest piłkarzem rozpoznawalnym. Wyobraźmy sobie podmienienie go na Ronaldo czy Mbappe. Byłyby jakieś wątpliwości? Może sprawdźmy, jaki zasięg medialny ma na świecie Bundesliga i jaka jest jej ranga wśród innych rozgrywek klubowych. Polski kibic jest wyhodowany na polskim tridente w Dortmundzie i sukcesach Lewandowskiego z Bayernem. Dla nas to produkt globalny i top europejski (czyli światowy). Stąd, Piotrze moje zdanie o wymachiwaniu szabelką. Bundesliga i grający w niej piłkarze nie są produktami globalnymi. I wydaje się, że sami Niemcy nie mają z tym większego problemu. U nich produktem globalnym jest reprezentacja, budząca zawsze respekt u każdego przeciwnika. Zresztą, co tu pisać o zasięgach medialnych i rozpoznawalności? France Football to prywatna gazeta i ona ustala wskazówki i daje podpowiedzi głosującym. Sądzę, że zrobiono wiele, by znaleźć argumenty, żeby wygrał Messi, podobnie jak doszukano się powodów, by nie wygrał Lewandowski. Medialnie i biznesowo lepiej się to spinało. Cóż, Paryż... Ta nagroda nie jest warta tego, by pchać się do Realu, MU, czy PSG i być może w szybkim tempie wylądować na ławce w tych klubach. Do wygrania LM wystarczy grać w Bayernie. Pozycja w składzie niezagrożona, sztab trenerski gwarantujący stabilność i komfort, wygodne miejsce do mieszkania, ogarnięty język, świetne zarobki, uwielbienie i szacunek ze strony kibiców, pozycja klubowej legendy. Czy jest lepsze miejsce pracy dla piłkarza?
  • Mysha i Koincydencja lubią to

#6152 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 30 listopad 2021 - 12:15

Z takimi plebiscytami to tak jak niekiedy w boksie - jak nie znokautujesz tonie wygrasz ...


  • martek i S.N. lubią to

#6153 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 30 listopad 2021 - 12:22

Dwa zdania...nie chce mi się komentować tego fRancuskiego gówna....to wynik był do przewidzenia..

Ta cała nagroda to teraz jak piosenkarska Eurowizja...kto da więcej zarobić tego wybieramy

#6154 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 30 listopad 2021 - 12:43

Tak dziś na spokojnie analizuję komentarze i przestaję się dziwić, że Lewy złotej piłki nie dostał. To taka nasza polska przypadłość, że hejtem pokazujemy, że nasz kolega jest gorszy od innych, bo jest lepszy od nas wielu. Taka polska małość nas otacza nie tylko w sporcie, w każdej rywalizacji cytuję znaczną część społeczeństwa: dobrze że nie wygrał bo się ch... nie należało, dlaczego, bo nie. Dopóki my Polacy sami siebie będziemy traktować w ten sposób to tak będziemy wyglądać w każdym plebiscycie. Nawet Niemcy mają lepszą ocenę Lewego niż my, Miiller też mówiąc o Lewym go wychwala, mówi wręcz że nasza reprezentacja bez niego by była nie w 3 dziesiątce, a w 3 setce. Czy my to doceniamy? Nasza Polska piłka jest chora od wielu lat, działacze decydują kto gra kto nie, nawet gdy nie mają racji. Jak może cokolwiek wygrać Polak, jak mu cześć własnego narodu wbija szpilę. Czy potrafimy się wnieść ponad nasze rodzime uprzedzenia i doceniać pracę jaką w swoje życie wkładają inni? Pracowałem kiedyś w zachodniej dużej firmie, nie korporacji, zrobiliśmy ponad planem ważny program dla firmy. W zespole było tylko 2 Polaków. Wszyscy nam gratulowali sukcesu, z wyjątkiem innych Polaków którzy też w tej firmie pracowali, taka nasza polska zawiść. 


  • martek, jacekp29 i przemo_w lubią to

#6155 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 listopad 2021 - 12:57

Sprawa jest prosta.W kategoriach stricte sportowych oceniając powinien wygrać Robert Lewandowski.Nie jestem psychofanem,nie jestem nawet zwykłym fanem ale jest dla mnie oczywiste że na przestrzeni ostatnich dwóch lat był Lepszy od Messiego.Jeżeli ktoś tego nie widzi to...no cóż,wybaczam :)I nie ma co nawet tego rozwijać w kontekście prezencji na boisku,wszystko było widać,czarno na białym.

Byłem praktycznie przekonany o tym że wygra Messi bo mówimy o PLEBISCYCIE,który nie jest rostrzygany na podstawie miarodajnych danych.Messi to nazwisko,sława(całkiem zasłużona zresztą)PSG,oświetlona wieża i inne srutututy.

Bardzo podobna jest,jeśli można to porównać,też coraz mocniej dyskutowana selekcja w NBA do All Star Game.Mieć wpisane w CV All Star to mega prestiż,a sama selekcja przestaje mieć wiele wspólnego z klasą sportową,nawet w danym sezonie.Jest to po prostu w coraz większym stopniu konkurs popularności i tyle.

Z tym że Messi jest popularniejszy(cokolwiek by to nie oznaczało)od Roberta nikt przytomny nie będzie dyskutował.

Po tej błyskotliwej ;)  analizie napiszę tylko że jako absolutny niekibic piłki nożnej jestem piekielnie dumny z Roberta i życzę mu wszystkiego co najlepsze,zwłaszcza zdrowia.Jeśli będzie je miał to zamknie mordy jeszcze wielu.


Użytkownik drag edytował ten post 30 listopad 2021 - 12:58


#6156 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 30 listopad 2021 - 13:02

Mam podobne zdanie...
Bzdety o machaniu szabelką itp itd...

Akurat mieszkam w Anglii,po wyborze poczytałem komentarze Anglików na BBC Sport...99,9 procent śmieje się z tego wyboru... i nuta :Lewandowski powinien wygrać

A u nas... jak to Polak nie może być najlepszym piłkarzem świata??

Może...

#6157 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 30 listopad 2021 - 15:32

Dziś sami dziennikarze spod wieży Eiffla skomentowali zgodnie. Lewandowski był przez ostatnie dwa lata najlepszy! ale w zasięgach marketingowych cały czas za Messim.

#6158 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 30 listopad 2021 - 17:18

A u nas... jak to Polak nie może być najlepszym piłkarzem świata??

Może...

 

Pewnie, że może. Tylko dla mnie Lewandowski nim nie jest. Mogę mieć takie zdanie? Mogę. I nie dlatego, że jestem jakimś wyrodkiem niegodnym miana POLAKA. Po prostu najbardziej cenię sobie w piłce rozgrywki 4 ligi mazowieckiej grupy I oraz mecze międzynarodowe. To mnie najbardziej kręci. Niestety pan Robert w 4 lidze nie występuje  :D , a z reprezentacją wiele nie osiągnął. Dlatego w sezonie 2021 najbardziej podobał mi się Donnarumma, dzięki któremu Włosi zdobyli mistrzostwo. To są moje kryteria.

 

A plebiscyt pt. "Złota Piłka" ma też swoje kryteria, o których jasno napisali koledzy @Maciej W., @drag i @korol. To jest PLEBISCYT i tyle. W plebiscycie tym Maradona dostał Złotą Piłkę raz. Za całokształt. W 1995 roku. Wcześniej nie mógł jako gracz niepochodzący z Europy. I co z tego? Diego obok Pele, Cruyffa, Puskasa może Platiniego czy Beckenbauera jest piłkarskim bogiem. Nie tylko w Argentynie. Messi mimo 7 Złotych Piłek wciąż nie.

 

PS. Moim ulubionym piłkarzem wszechczasów był Jean Tigana. Nigdy żadnej Złote Piłki nie dostał (był jak Lewandowski drugi w 1984 roku), a gdyby nie jego robota na ME w 1984 (złoto) i MS w 1986 (III miejsce) to Francja nie zdobyłaby medali. A i tak śmietankę spijał Platini.


Użytkownik Mysha edytował ten post 30 listopad 2021 - 18:14

  • Koincydencja lubi to

#6159 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 30 listopad 2021 - 18:45

Pewnie, że może. Tylko dla mnie Lewandowski nim nie jest. Mogę mieć takie zdanie? Mogę. I nie dlatego, że jestem jakimś wyrodkiem niegodnym miana POLAKA. Po prostu najbardziej cenię sobie w piłce rozgrywki 4 ligi mazowieckiej grupy I oraz mecze międzynarodowe. To mnie najbardziej kręci. Niestety pan Robert w 4 lidze nie występuje :D , a z reprezentacją wiele nie osiągnął. Dlatego w sezonie 2021 najbardziej podobał mi się Donnarumma, dzięki któremu Włosi zdobyli mistrzostwo. To są moje kryteria.

A plebiscyt pt. "Złota Piłka" ma też swoje kryteria, o których jasno napisali koledzy @Maciej W., @drag i @korol. To jest PLEBISCYT i tyle. W plebiscycie tym Maradona dostał Złotą Piłkę raz. Za całokształt. W 1995 roku. Wcześniej nie mógł jako gracz niepochodzący z Europy. I co z tego? Diego obok Pele, Cruyffa, Puskasa może Platiniego czy Beckenbauera jest piłkarskim bogiem. Nie tylko w Argentynie. Messi mimo 7 Złotych Piłek wciąż nie.

PS. Moim ulubionym piłkarzem wszechczasów był Jean Tigana. Nigdy żadnej Złote Piłki nie dostał (był jak Lewandowski drugi w 1984 roku), a gdyby nie jego robota na ME w 1984 (złoto) i MS w 1986 (III miejsce) to Francja nie zdobyłaby medali. A i tak śmietankę spijał Platini.

To jest wyróżnienie indywidualne.
, więc jak można porównywać Messiego z Argentyną, gdzie każdy z reprezentacji jest top na świecie z Lewandowskim gdzie prawie każdy jest słaby lub lekko ociera się o poważną piłkę. Trzech , czterech piłkarzy reszta bardzo marna. I ten Lewandowski ma spowodować co...?


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#6160 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 30 listopad 2021 - 20:57

Może niejasno napisałem. Dla MNIE pan Robert Lewandowski nie jest najlepszym piłkarzem na świecie. Uzasadnienie powyżej.

Powyżej jest też wyjaśnienie (nie moje) dlaczego "Złotą Piłkę" dostał pan Messi. Jest on lepszym produktem marketingowym.

Jeśli zaś chodzi o naszą reprezentację to z uporem maniaka twierdzę, że piłkarzy mamy nie gorszych niż Czesi, Szwajcarzy czy Walijczycy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych