Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
OGŁOSZENIE

GIEŁDA - ZMIANY od 7.09.2015



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
332 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 08 wrzesień 2015 - 08:39

Po obserwacjach własnych stwierdzam, że:

1. brak możliwości dodawania postów to niewypał. Pal licho jeśli jest wystawiony jeden przedmiot - wtedy w zasadzie nie ma problemu. Sprawy komplikują się natomiast jeśli ktoś przedaje więcej przedmiotów, np.. woblerów. W takim przypadku robi się już konkretny galimatias... (np. wezme 5 szt z 20 wystawionych... a tu okazuje się za 2 już nie ma... eh...) trudno oczekiwać, że sprzedający będzie siedział przed klawiaturą 24h na dobę i aktualizował ogłoszenie.

Rezerwacje służą osobom które nie są biegłe w temacie i pozwalały im na spokojne zorientowanie się w temacie... i podjęcie trafnej decyzji. Dzięki komentarzom decyzje mogły być bardziej trafione... sam tak miałem.

 

Moim zdaniem ten punkt w zmianach się nie sprawdza... jest wręcz aspołeczny i przeczy idei forum.

 

2. Długość utrzymania ogłoszenia ok - mogła by być nawet krótsza (7-10dni). To uporządkuje giełdę w znacznym stopniu.

3. Podniesienie koniecznej ilości postów wymaganych do prawa wystawiania na giełdzie również powinno wpłynąć pozytywnie.

 

Oczywiście giełda to dodatek do forum - czasami nadużywany przez niektórych - ale jednak ważny dodatek.

 

To tak wygląda moim zdaniem...



#82 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 08 wrzesień 2015 - 08:46

W końcu giełda stanie się koleżeńską. Sprzedawca będzie mógł sprzedać przedmiot koledze a nie łowcy okazji. To sprzedawca będzie mógł wybrać z ofert kupna komu chce sprzedać , nie będzie przepychanek kto zarezerwował wcześniej.

#83 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 08 wrzesień 2015 - 08:48

W końcu giełda stanie się koleżeńską. Sprzedawca będzie mógł sprzedać przedmiot koledze a nie łowcy okazji. To sprzedawca będzie mógł wybrać z ofert kupna komu chce sprzedać , nie będzie przepychanek kto zarezerwował wcześniej.

 

Sprzedawca zawsze mógł decydować komu sprzeda przedmiot. To bezwzględne prawo właściciela...


  • mohave, toked1971 i Little Wing lubią to

#84 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 08 wrzesień 2015 - 08:50

Jeśli zrobił takie zastrzeżenie w ogłoszeniu. W innym przypadku było mało przyjemnie

#85 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 08 wrzesień 2015 - 09:00

To prawda, ale nie ma róży bez kolców.

A giełda koleżeńska może działać (i kwitnie) bez problemu bo zawsze znajomych można poinformować wcześniej o sprzedaży... i to jest właśnie giełda koleżeńska z prawdziwego zdarzenia.

Moim zdaniem tutaj powinna funkcjonować giełda ogólna, z uwzględnieniem oczywiście podstawowych zasad kultury. Obawiam się, że ograniczenie dodawania wpisów nie wpłynie dobrze idei jb :(


Użytkownik Bander edytował ten post 08 wrzesień 2015 - 09:01

  • LordG, toked1971 i MALIN. lubią to

#86 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 wrzesień 2015 - 09:58

trudno oczekiwać, że sprzedający będzie siedział przed klawiaturą 24h na dobę i aktualizował ogłoszenie.


Zmiany na giełdzie zostały wprowadzone m.in. dlatego by odzyskać część ogromnej ilości czasu jaki moderatorzy, administratorzy poświęcali w tym dziale na utrzymywanie porządku, interwencje oraz obsługę dodatkowych zgłoszeń (nieproporcjonalnie duży w stosunku do innych działów). Chcemy ten czas wykorzystać w inny sposób, taki który od początku wyznaczał kierunek na forum - przekazywanie praktycznej i nowoczesnej wiedza na temat połowu ryb drapieżnych. To nasz cel numer 1.

#87 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 08 wrzesień 2015 - 10:15

Zmiany na giełdzie zostały wprowadzone m.in. dlatego by odzyskać część ogromnej ilości czasu jaki moderatorzy, administratorzy poświęcali w tym dziale (nieproporcjonalnie duży w stosunku do innych działów). Chcemy ten czas wykorzystać w inny sposób, taki który od początku wyznaczał kierunek na forum - przekazywanie praktycznej i nowoczesnej wiedza na temat połowu ryb drapieżnych. To nasz cel numer 1.

 

Oczywiście Remku, rozumiem zamysł. Można tylko przyklasnąć na TAK.

 

Wydaje mi się jednak, że cel można osiągnąć w inny sposób:

np. zezwolić na publikację tylko JEDNEGO ogłoszenia na giełdzie przez jednego użytkownika jednocześnie skracając czas jego "życia"

To sprawi, że nie będzie pojawiać się multum ogłoszeń - jedno będzie cały czas edytowane... myślę, że to znacząco zmniejszy zaangażowanie moderatorów.

 

Nie mnie decydować, ja tylko szukam ew. alternatywy :)


  • remek, Wojtek B. i toked1971 lubią to

#88 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 wrzesień 2015 - 12:29

Skrócenie ''życia" ogłoszenia ? - Jestem za.Tydzień w zupełności wystarczy,aby

nawet największy flegmatyk zdążył przeczytać,przemyśleć i podjąć decyzję.  ;)



#89 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2015 - 12:48

Tylko czemu to miałoby służyć? Starsze ogłoszenia grzecznie teraz ustawiają się na końcu i nie ma możliwości ich podbijania. Co jest niewątpliwym plusem.



#90 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 08 wrzesień 2015 - 13:04

Tylko czemu to miałoby służyć? Starsze ogłoszenia grzecznie teraz ustawiają się na końcu i nie ma możliwości ich podbijania. Co jest niewątpliwym plusem.

 

Miało by to sens w przypadku możliwości komentowania ogłoszeń. Proszę czytać całość :D



#91 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2015 - 13:59

Oczywiście Remku, rozumiem zamysł. Można tylko przyklasnąć na TAK.

 

Wydaje mi się jednak, że cel można osiągnąć w inny sposób:

np. zezwolić na publikację tylko JEDNEGO ogłoszenia na giełdzie przez jednego użytkownika jednocześnie skracając czas jego "życia"

To sprawi, że nie będzie pojawiać się multum ogłoszeń - jedno będzie cały czas edytowane... myślę, że to znacząco zmniejszy zaangażowanie moderatorów.

 

Nie mnie decydować, ja tylko szukam ew. alternatywy :)

 

 

Skrócenie ''życia" ogłoszenia ? - Jestem za.Tydzień w zupełności wystarczy,aby

nawet największy flegmatyk zdążył przeczytać,przemyśleć i podjąć decyzję.  ;)

 

 

Miało by to sens w przypadku możliwości komentowania ogłoszeń. Proszę czytać całość :D

Czytam całość.



#92 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 08 wrzesień 2015 - 14:16

Jak widzę nie zostały wprowadzone limity ilości ogłoszeń choć wielu forumowiczów to postulowało ( ja też ). Miało to wyeliminować mnożenie wątków. Jak widać po czołówce ogłoszeń nic się nie zmieniło. Mało tego, ponieważ teraz nie da się podbić statusu ogłoszenia przy pomocy kolesi czy poprzez nieregulaminową aktualizację i ogłoszenie w naturalny sposób będzie spadać na dalsze strony, obawiam się iż mnożenie wątków stanie się nagminne. Pewnie jeszcze pojawią się w nowo tworzonych ogłoszeniach linki lub inne wskazówki do tych ogłoszeń które spadły z pierwszej strony ale jeszcze nie wyleciały z giełdy. 



#93 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2015 - 14:20

Faktycznie. Można by było zrobić limit ogłoszeń dla jednego forumowicza. 2-3 sztuki. 

Natomiast skrócenie czasu publikowania ogłoszenie może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Te same ogłoszenia będą pojawiały się częściej. 

Ja bym nawet wydłuzył czas trwania ogłoszenia do 1 miesiąca.



#94 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 08 wrzesień 2015 - 14:24

7-10 dni , nie widzę potrzeby więcej



#95 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 wrzesień 2015 - 15:33

Jak widzę nie zostały wprowadzone limity ilości ogłoszeń choć wielu forumowiczów to postulowało ( ja też ).


Nie od razu Kraków zbudowano. Powoli ...

#96 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 08 wrzesień 2015 - 17:18

Zmieniła się formuła giełdy, to może znikną ostrzeżenia, które tam zarobiliśmy ?  :D  B)



#97 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 08 wrzesień 2015 - 18:16

Forumowy klasyk napisał kiedyś, że: " wszystkie stelle są do d...!" Giełda uważam tez się taka robi!


  • Tomek1988, tomas24 i toked1971 lubią to

#98 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 wrzesień 2015 - 18:39

Ja uważam, że jest lepiej. To mały krok na początek, ale milowy w perspektywie dalszej poprawy jakości forum parafrazując klasyka ;)

 

Skrócenie czasu ogłoszenia uważam na plus, ponieważ po dłuższym czasie ogłoszeń byłoby zbyt wiele i spadałyby daleko w niebyt a tak po 15 dniach można wystawić ponownie w razie niepowodzenia i nie ukrywajmy wiele osób będzie korzystać z tego prawa i nie widzę w tym nic złego.

Brak postów w wątkach czyni giełdę bardziej sprawiedliwą, bo wątki sprzedażowe systematycznie postowane nie będą utrzymywać się dłużej na czele niż wątki mniej popularne i tym samym stajemy się równiejsi wobec prawa, krótko mówiąc nie widzę niedociągnięć w strategii :)


  • Piotrek Milupa lubi to

#99 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 08 wrzesień 2015 - 19:15

Ja uważam, że jest lepiej. To mały krok na początek, ale milowy w perspektywie dalszej poprawy jakości forum parafrazując klasyka ;)

 

Skrócenie czasu ogłoszenia uważam na plus, ponieważ po dłuższym czasie ogłoszeń byłoby zbyt wiele i spadałyby daleko w niebyt a tak po 15 dniach można wystawić ponownie w razie niepowodzenia i nie ukrywajmy wiele osób będzie korzystać z tego prawa i nie widzę w tym nic złego.

Brak postów w wątkach czyni giełdę bardziej sprawiedliwą, bo wątki sprzedażowe systematycznie postowane nie będą utrzymywać się dłużej na czele niż wątki mniej popularne i tym samym stajemy się równiejsi wobec prawa, krótko mówiąc nie widzę niedociągnięć w strategii :)

Tak nie na temat 

 

Tomek nie pisz więcej postów bo masz 1988  :o  :o  :o  :D


  • Piotrek Milupa i Tomek1988 lubią to

#100 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 08 wrzesień 2015 - 20:35

Moim zdaniem zmiany w dziale giełda na minus niestety :( Może chociaż w płatnych wątkach pozostawić możliwość odpowiedzi i dać prawo jego właścicielowi do moderowania tym wątkiem w razie czegoś, myślę, że byłoby to też z korzyścią $ dla jerkbaita ;) Albo zatrudnijcie więcej moderatorów.


Użytkownik Tomek1988 edytował ten post 08 wrzesień 2015 - 20:36

  • toked1971 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogłoszenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych