Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
OGŁOSZENIE

GIEŁDA - ZMIANY od 7.09.2015



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
332 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   LordG

LordG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 22:15

Według mnie zmiany na minus. Gdy ktoś wystawi woblerki na sztuki to będzie niezły sajgon. Gdy można było pisać to każdy widział że nr 1,2, 3 są już sprzedane bo ktoś napisał, że je kupuje. Teraz zanim sprzedający doda informację, że dane woblery są już niedostępne to może mieć kilka wiadomości o sprzedane już przynęty itp.


  • tomas24 lubi to

#102 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 08 wrzesień 2015 - 23:46

I to też jest w sumie dobre. Można wyeliminować tych którzy kupują aby potem na Allegro drożej pogonić.

Nie znam takich przypadków. Takie stwierdzenie błędnie sugeruje, że tutejsza giełda jest miejscem , gdzie spotyka się życiowe okazje na zdobycie za bezcen unikatowego sprzętu, a nawet, że można tu zarobić. W rzeczywistości, jak wynika z moich doświadczeń, większość sprzedawanych przedmiotów nie miałaby racji bytu na Allegro, ponieważ tam za sprzedaż chłamu niezgodnego z opisem są określone konsekwencje prawne. 



#103 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15602 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 wrzesień 2015 - 00:02

Nie znam takich przypadków. Takie stwierdzenie błędnie sugeruje, że tutejsza giełda jest miejscem , gdzie spotyka się życiowe okazje na zdobycie za bezcen unikatowego sprzętu, a nawet, że można tu zarobić. W rzeczywistości, jak wynika z moich doświadczeń, większość sprzedawanych przedmiotów nie miałaby racji bytu na Allegro, ponieważ tam za sprzedaż chłamu niezgodnego z opisem są określone konsekwencje prawne. 

Za krótko jesteś na forum i dlatego nie znasz. Nie mówię, że jest ich dużo ale zdarzają się. Były nawet przypadki sprzedawania na giełdzie sprzętu po wyższej cenie niż się go tutaj zakupiło.

A to co piszesz , że większość sprzedawanych tutaj przedmiotów to chłam to wierutna bzdura. Owszem, zdarza się ale na Allegro czy na OLX łatwiej się nadziać.

Widzę, że mocno się na czymś przejechałeś.



#104 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 09 wrzesień 2015 - 04:34

Według mnie zmiany na minus. Gdy ktoś wystawi woblerki na sztuki to będzie niezły sajgon. Gdy można było pisać to każdy widział że nr 1,2, 3 są już sprzedane bo ktoś napisał, że je kupuje. Teraz zanim sprzedający doda informację, że dane woblery są już niedostępne to może mieć kilka wiadomości o sprzedane już przynęty itp.

 

Dlatego jest zwiększony limit pojemności skrzynek, moim zdaniem to dobre rozwiązanie, sprzedający chcąc sprzedać ma w obowiązku moderować swój post ogłoszeniowy by nie dostawać wielu wiadomości na priv. Ja widzę to tak - wystawia ktoś wobki na sztuki (bo z tym masz problem) i nie siedzi 24h na dobę przy kompie to wchodząc na swój priv ma np. kilka wiadomości - odczytuje je i jeśli w pierwszej przychodzącej są określone wobki to moderuje temat, nie musi nawet odpisywać na priv wszystkim bo po tej moderacji każdy zainteresowany może się sam zorientować co zostało. Dobrze by było też by sprzedający określił że np. nr. 1.2.3 itp sprzedane np. LordG wtedy reszta dowie się że kolega je kupił i po temacie. Czy sprzedający będzie uczciwy i sprzeda temu co pierwszy przysłał priv czy koledze jakiemuś to już mało istotne, bo to nie portal aukcyjny a giełda forum i ma na celu odsprzedanie kolegom z jb.pl czegoś co się nie używa albo wykonało i to sprzedający właśnie określa komu sprzeda. Jeśli ktoś kupi całość czyli zestaw, wystarczy w priv usunąć bez odpisywania wiadomości i wiadomo dla tych co nie otrzymali odpowiedzi, że poszło bo jak wchodzisz w priv to na usuniętą wiadomość nie można odpisać - proste bardzo to i funkcjonalne się stanie i faktycznie odciąży Moderatorów i Remka i bardzo dobrze.

 

Jestem, też jak niektórzy koledzy jak najbardziej za limitem ogłoszeń by teraz każdy wystawiający nie nawalił po x tematów, by na konkretne tematy dostawał priv o danej wystawionej rzeczy, bo tak niektórzy mogą robić by sobie ułatwić, po co wystawiać w jednym poście ileś wobków czy blach jak można w kilku -kilkunastu ogłoszeniach i w każdym jednego wobka by na to konkretne ogłoszenie o danej przynęcie dostać priv. Limit max 2 ogłoszeń moim zdaniem obowiązkowy do wprowadzenia w dziale sprzedam, Twórcy w dziale giełdowym powinni mieć przywilej wystawienia większej ilości tematów np. 5 o różnych rodzajach przynęt by nie robić misz masz. Giełda kupię moim zdaniem powinna zostać bez limitów.



#105 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1688 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 05:59

Za krótko jesteś na forum i dlatego nie znasz. ......

:lol: :lol: .. pozory mylą, po prostu nie jest "gadułą"



#106 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 06:17

Dlatego jest zwiększony limit pojemności skrzynek, moim zdaniem to dobre rozwiązanie, sprzedający chcąc sprzedać ma w obowiązku moderować swój post ogłoszeniowy by nie dostawać wielu wiadomości na priv.

 

Zgadzam się aczkolwiek nie do końca, tak jak pisałem wczesniej moim zdaniem ogłoszenia płatne powinny być na innych zasadach.



#107 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 06:47

Tomek płatne są odrębną kategorią, pracujemy nad korzystnym rozwiązaniem

#108 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 07:17

Tomek płatne są odrębną kategorią, pracujemy nad korzystnym rozwiązaniem

Tak ale widzę, że w płatnym ogłoszeniu również nie można dodawać odpowiedzi. 



#109 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 09 wrzesień 2015 - 08:34

 

 

Jestem, też jak niektórzy koledzy jak najbardziej za limitem ogłoszeń by teraz każdy wystawiający nie nawalił po x tematów, by na konkretne tematy dostawał priv o danej wystawionej rzeczy, bo tak niektórzy mogą robić by sobie ułatwić, po co wystawiać w jednym poście ileś wobków czy blach jak można w kilku -kilkunastu ogłoszeniach i w każdym jednego wobka by na to konkretne ogłoszenie o danej przynęcie dostać priv. Limit max 2 ogłoszeń moim zdaniem obowiązkowy do wprowadzenia w dziale sprzedam, 

 

Od dawna patrząc na to co się dzieje na giełdzie tak mnie kusi by zamiast jednego ogłoszenia wystawić kilkadziesiąt po jednym wobku. Do tej pory byłoby to zwykłe chamstwo ale teraz to ma nawet swoje uzasadnienie merytoryczne - ułatwienie sprzedaży  :lol:


  • szpaczek23 i toked1971 lubią to

#110 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 08:42

No tak ... pod warunkiem, że zaraz nie aktywuję limitu na liczbę wątków w okresie 14 dni ...
  • Karol Krause lubi to

#111 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 09 wrzesień 2015 - 08:48

dawać te wszystkie limity i ograniczenia i niech każdy się martwi o własną sprzedaż - serio, widzę, że cały czas ucieka tu idea i co ma być dla kogo, a nie odwrotnie



#112 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 09:27

Testuję rozwiązanie bo muszę być pewny, ze wszystko gra w 100%

#113 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1564 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 09 wrzesień 2015 - 09:29

Jaka cisza na gieldzie ...nikt nie krzyczy,,nie zadaje głupich pytań,kazdy grzecznie spaceruje i oglada towar :) czasami sprzedajacy tylko jeszcze zaznaczaja(nawet jolorowo) ze tranzakcja na p.w. hahahaa jakby istniała inna mozliwiść.Mi się podoba.
  • fish28 i Hesher lubią to

#114 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 wrzesień 2015 - 10:01

Cieszę się, że w końcu zapadła ta jakże trudna i niepopularna decyzja...

Od razu większy spokój na forum, nawet częściej zaczęły się pojawiać wątki merytoryczne, w końcu coś nowego trzeba czytać, nie tylko sprzedam mydło i powidła (wędkarskie oczywiście)...

Nawet jeżeli rozwiązanie nie jest idealne to wniesie powiew świeżości :)

Brawo!

PS. Myślę, że chamstwu, ksenofobii i nadwornym trolom w np. Cafe też warto się zacząć przyglądać...


  • jbk, Karol Krause i Woytec lubią to

#115 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 09 wrzesień 2015 - 10:43

Jak dla mnie zasady ''nowej'' giełdy to duży plus , o wiele ciszej , spokojniej , przejrzyście !!!

Normalnie sielanka  :lol:  :lol:  :lol:

 

Dobry ruch Remek  ;) , dopracować jeszcze limity itp i będzie OK 



#116 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 09 wrzesień 2015 - 12:01

No tak ... pod warunkiem, że zaraz nie aktywuję limitu na liczbę wątków w okresie 14 dni ...


A jaki będzie limit stażu na forum? Ilości postów? Najlepiej jak największy to giełda koleżeńska a nie bazar ;)

#117 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 09 wrzesień 2015 - 12:07

2851 :) :) :)  ;)


Użytkownik bazyloss edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 12:07


#118 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 12:18

A jaki będzie limit stażu na forum? Ilości postów? Najlepiej jak największy to giełda koleżeńska a nie bazar ;)


Wszystko już jest w nowym regulaminie. Proszę go czytać bo mam wysyp wiadomości prywatnych "dlaczego nie mogę umieścić nowego ugłoszenia".

Limity obecnie testuję - potrzebuję czasu bo trochę zajęła grzebanie w kodzie.

#119 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 09 wrzesień 2015 - 18:16

Właściciele sami ustalają zasady i tyle . Dla mnie zmiany na ''minus''  , ale moje zdanie to tak na prawdę nic się nie liczy. Aha i jak niektórzy nie rozumieją znaczenia słowa  ''rezerwacja'' , a była to większość to chyba faktycznie radykalne sprzątanie ma sens...


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 18:17

  • MALIN. i darks86 lubią to

#120 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 10 wrzesień 2015 - 00:25

Są tacy co chcą sprzedać jak najszybciej to takie podejście handlarza. A inni mają zasady i rezerwacja rzecz święta choć można się i na tym przejechać. Sam mialem tak że mialem klienta na sprzet ale wcześniej inny zrobił rezerwację i mnie tak zgodził przez tydzień że jutro przyjedzie, a to mu coś wypadło to taki skrajny przypadek. Nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogłoszenie