Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czechy - wyjazd na rzekę, spinning - z Częstochowy lub okolic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 10 wrzesień 2015 - 20:42

Spokojnie Panowie jak wpadnie im na stałe kilka tysięcy ciapatych to zmienią o polakach zdanie i nas polubią ;)


  • Del Toro i marianosum lubią to

#42 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 10 wrzesień 2015 - 22:24

Temat ustalony, ekipa zebrana. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Pozostaje jechać i łowić ;)



#43 OFFLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Radek

Napisano 11 wrzesień 2015 - 15:53

Napiszcie jak było :D



#44 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 13 wrzesień 2015 - 10:15

Chciałbym podziękować @Ubikowi  za wspólny wypad i organizację.

:good:  :good: . Ja  tam na pewno wrócę. 

... jak  i nowo-poznanym  kolegom  za towarzystwo.

:highfive:

Obawy o których ktoś wspominał uważam za bezzasadne. 

Przyjęto nas nad wyraz gościnie.

Panowie z rybaczówki , zawieźli nawet nad samą wodę, życząc powodzenia.

Rzeka naprawdę ciekawa i rybna.  

Załączone pliki


Użytkownik aigle edytował ten post 13 wrzesień 2015 - 13:42


#45 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 wrzesień 2015 - 11:10

Ja również dziękuję Rafałowi, za pomysł i organizację wyjazdu, a także wszystkim kolegom za fajną atmosferę nad wodą ! Z taką ekipą już dzisiaj piszę się na kolejny wyjazd  ;)

 

Dla zainteresowanych, dojazd komfortowy, Czesi w porządku, rzeka piękna, wymagająca i pełna niespodzianek  ;)

 

 

Załączone pliki



#46 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 13 wrzesień 2015 - 11:19

Rzeka wygląda bardzo ciekawie , a jak z tzw. presją wędkarską.



#47 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 13 wrzesień 2015 - 11:25

Również dziękuje Ubikowi za zorganizowanie tego wyjazdu, było super:)!

 

Presja była głównie polska - czyli tylko my :)

 

Filmik z wyjazdu:



#48 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 13 wrzesień 2015 - 13:13

Dziękuję chłopaki za wspólny wypad i fajne łowienie w super atmosferze. :) Na pewno warto powtórzyć :)

Rzeka ładna, ryb nie brakuje, pierwsze rozeznanie za nami.

 

Warto podkreślić ogólną uprzejmość i kulturę Czechów (przynajmniej wczoraj). Jak napisał Tomek - panowie z rybaczówki zawieźli nas nad rzekę, życzyli udanych połowów. Przy rzece ciągnie się trasa rowerowa - ludzie nadjeżdżający gdzieś z tyłu grzecznie przepraszali, dziękowali za ustąpienie miejsca, mijające nas dzieci ładnie mówiły 'dobry den". 

Nie spotkaliśmy też nikogo z prądem, a przy buszujących między kamieniami rybach nie stało 36 wędkarzy ;)


  • aigle, tadekb i Woytec lubią to

#49 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 13 wrzesień 2015 - 14:41

Tak się składa że od kilku lat biorę udział w spławikowej 1 lidze i Mistrzostwach Czech. Wyniki 10-20kg są normą. Odpowiednio nasze 1-2kg wyglądają bardzo blado. Podobnie ma się sprawa z drapieżnikami.Pewnego razu po treningu spławikowym, wybrałem się na chwilę nad rzekę ze spinem. Wynik to 2 urwane sumy na sandaczówkę. Jednego na powierzchni oceniłem na ok. 150cm. I to w samym mieście!

Wędkarsko to inny świat, "czekający na odkrycie" przez nas. Ważne by byli to normalni,  etyczni wędkarze a nie rybacy z wędkami, ładujący do zamrażarek wszystko co wyholowane. Właśnie z miejsc gdzie szarańcza dotarła, mamy nieczęć, porysowane auta, połamane lusterka, poniszczone dokumenty wędkarskie. Tam jest inna gospodarka rybacko-wędkarska, której my raczej nie dożyjemy. A podejście Czechów trafnie opisał Ubik, jak jesteś ok. to oni tym bardziej.

Do tego dochodzą częste kontrole i wysokie kary. Wystarczy powiedzieć, że łowienie ryb na wędkę bez odpowiednich dokumentów jest przestępstwem a nie wykroczeniem i grozi za to kara więzienia. Nie ma mowy o mandatach. Ku przestrodze "niepoinformowanych", nie wędkujcie bez wymaganych dokumentów. Każdą złowioną rybę, należy wpisać w rejestr jeśli zabieramy lub uwolnić. Czescy wędkarze zabierają 1 czy 2 ryby (tyle ile potrzebują dla siebie), resztę natychmiast wypuszczają. Prawie w każdej chwili mogą sobie złowić rybę i nie zabierają "na zapas"  do zamrażarek.

Polecam ten kraj wszystkim normalnym. Chamstwo i nieuczciwość jest tam dotkliwie karane.

W tym roku wybieram się tam na kilkudniówkę na zaporowe sandacze. Wybór wód jest oszałamiający, nie wiadomo gdzie skierować swoją łódź. Przejrzę obowiązujące przepisy na poszczególnych wodach, bo nie wszędzie wolno pływać na spalinie, są ograniczenia mocy i nie wszędzie są slipy. O ryby jestem spokojny, raczej dopiszą.



#50 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 13 wrzesień 2015 - 15:58

@Z.Milewski wszystko pięknie wyłożył. Może jeszcze kilka zdań...

 

Pomny ostrzeżeń o niezbyt przychylnym podejściu Czechów do naszych rodaków, od początku załatwiania czeskich kart i zezwoleń przedstawiałem naszą ekipę jako wędkarzy łowiących sportowo, etycznie i zgodnie z duchem no kill. Klimat z każdym kolejnym mailem wyraźnie się ocieplał, a po przyjeździe było po prostu normalnie i sympatycznie. Wbrew przypuszczeniom nikt za nami nie biegał żeby sprawdzać torby i dokumenty, nikt też nie przeszkadzał w łowieniu, ani nie dewastował samochodów. Czesi uwierzyli, że nie przyjechaliśmy napchać lodówek. Podejrzewam, że są wręcz zadowoleni z kilku dodatkowych koron w kasie.

 

Gdybyśmy mieli w Polsce ogólnie inne podejście do państwowej czyli wspólnej własności, myśleli bardziej o sobie nawzajem, a nie tylko o sobie samym i to w prymitywny sposób... Gdybyśmy mieli normalnie inną mentalność jako naród, to zapewne bez problemów można by rozrysowywać mapki takich lub podobnych łowisk i po koleżeńsku dzielić się tym i owym. Ale wszyscy wiemy jak jest. Połowa polskich wędkarzy to wiocha w złym tego słowa znaczeniu i taką samą wiochę robią poza granicami kraju. Bo w Polsce już właściwie nie mają gdzie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tacy raczej tutaj nie zaglądają i wszystkich tych wypowiedzi nie przeczytają. A szkoda! Wędkarskie wycieczki to świetna sprawa, ale równie fajnie mieć rybną wodę np. 30 a nie 300 czy 800 km od domu.



#51 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 17:29

Z mojej strony także podziękowania dla Ubika za starania w ogarnięcia tematu oraz dla kolegów po kiju za wspaniałe towarzystwo. Jak zwykle gdy jest fajnie, było za krótko.
  • Ubik i Woytec lubią to

#52 OFFLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Radek

Napisano 14 wrzesień 2015 - 08:23

Kiedy kolejny wyjazd ???:D



#53 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:11

Szybka akcja. Jest miejsce dla jednej osoby z Częstochowy i dla jednej z okolic Tarnowskich Gór (plus minus). Wyjazd w sobotę rano na jeden dzień. Aktualne dzisiaj! W razie zainteresowania piszcie na priv i zostawcie numer telefonu do kontaktu.



#54 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:15

Ubik - pomysl o dwudniówce przynajmniej - ekipę ze stolicy przywiozę ;)



#55 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 15 wrzesień 2015 - 21:14

Ekipa tarnogórsko, gliwicko, katowicka jest już skompletowana. Widzimy się w sobotę  :rockon:  


  • aigle i Bander lubią to

#56 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 wrzesień 2015 - 21:42

Czyli pit-stop na parkingu Knurów. :D



#57 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 15 wrzesień 2015 - 22:21

Panowie, jeśli to nie tajemnica (może być na priv), to w którym miejscu Czech byliście? Spod domu do granicy czeskiej mam jakieś 15km i coraz mocniej zastanawiam się nad obraniem również tego kierunku, jeśli chodzi o wędkarskie eskapady. Zwłaszcza, że (chyba) coraz lepiej mi idzie z muchą, a ponoć sporo łowisk jest "only fly".

 

Pozdrówka

Kamil



#58 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 16 wrzesień 2015 - 06:21

Ja tym razem niestety nie dam rady:( pozdrówcie ode mnie rzeczkę i dobierzcie się do tych brzan :)! Połamania kija!



#59 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:09

Ja tym razem niestety nie dam rady:( pozdrówcie ode mnie rzeczkę i dobierzcie się do tych brzan :)! Połamania kija!

 

Wielka szkoda, chciałem Szanownego Pana poznać... do następnego :)



#60 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:26

Na Pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze ;) jeszcze będzie okazja, może gdzieś bliżej niż za granicą :)