Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

W臋dkarska "teoria frontu"...


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 post贸w
  • LokalizacjaWsch贸d
  • Imi臋:S艂awek

Napisano 04 wrzesie艅 2015 - 20:44

Regu艂y chyba nie ma, tyle czyta艂em o nieaktywnych pstr膮gach przy upa艂ach a kilka razy po艂owi艂em w takim skwarze 偶e si臋 ze mnie la艂o. Fakt, ma艂o bra艅, ale ryby za to zacne jak na moje rzeczki.
@AdasCzeski, uprzedzi艂e艣 mnie, jak schodzi膰 z tego 艣wiata to w wyniku przedawkowania jednoczesnego Jacka Danielsa, Partagas petite corona i Monici Belucci. Chocia偶 patriotyczniej to Renata D. ktora doprowadzi艂a do p艂aczu p艂k.Kwiatkowskiego.
  • kris1 lubi to

#22 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 post贸w
  • LokalizacjaGr贸jec
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 04 wrzesie艅 2015 - 21:00

Wreszcie ciekawy merytoryczny w膮tek :)

 

Wiele rozs膮dnych tez popartych do艣wiadczeniami chyba ka偶dego z nas pad艂o, do艂o偶y艂bym od siebie jeszcze wp艂yw s艂oneczka na prze艣wietlenie wody i dostosowanie przy tym przyn臋t pod wzgl臋dem "oczojebno艣ci" oraz g艂臋boko艣ci prowadzenia, dodatkowo aspekt pofrontalny zwi膮zany z wiatrem i deszczem, po kt贸rych zmieniaj膮 si臋 proporcje temp. wody w poszczeg贸lnych jej partiach i jakie w zwi膮zku z tym dokonujemy korekty taktyki. Temat szeroki, dlatego warto upraszcza膰 do konkretnego gatunku. Co wy na to, aby przy zupie 艂owi膮c g艂臋boko przechodzi膰 na p艂ytsze 艂owienie nawet na tych samych miejsc贸wkach, gdy fala i deszcz ch艂odz膮 powierzchniowe partie dodatkowo je natleniaj膮c? W艂a艣nie jeszcze wp艂yw front贸w na natlenienie, sporo tego, g艂owa boli ;)



#23 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 post贸w
  • LokalizacjaZielin
  • Imi臋:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 04 wrzesie艅 2015 - 21:55

Lubilem taka pogod臋 przy pstragowaniu. ci臋偶ko chodzic po krzakach. Pot leci po dupie i czu膰 ta elektryczna atmosfer臋. Kilkana艣cie minut przed ulewa kropy wariowaly. Wychodzily z ka偶dej miejscowki do wobka. Wtedy lowilo sie do syta.

#24 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Piotr

Napisano 04 wrzesie艅 2015 - 22:00

Ka偶da zmiana pogody, z stabilnej na dynamiczn膮 , to dla ryb sygna艂 , 偶eby naje艣膰 si臋 na zapas. Podobnie jak tu偶 przed przyj艣ciem du偶ej wody .

Dla mnie problem , to nie jest czy ,tylko kiedy. Bo ryby reaguj膮 na takie zmiany r贸偶nie . Czasami tu偶 przed zmian膮 , czasami du偶o godzin wcze艣niej .


U偶ytkownik pisarz edytowa艂 ten post 04 wrzesie艅 2015 - 22:29

  • coloumb lubi to

#25 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 post贸w
  • LokalizacjaWsch贸d
  • Imi臋:S艂awek

Napisano 04 wrzesie艅 2015 - 22:52

...do艂o偶y艂bym od siebie jeszcze wp艂yw s艂oneczka na prze艣wietlenie wody i dostosowanie przy tym przyn臋t pod wzgl臋dem "oczojebno艣ci"


Te偶 tak my艣la艂em. S艂oneczko na niebie, zero chmur, woda w mojej pstr膮owej rzeczce blisko kryszta艂owej. Mieszam, mieszam, jeden wobek, drugi, wszystko naturalne, bez jaskrawych kolor贸w. Nic, pojedyncze wyj艣cia drobnicy. Gumy. Br膮zy, motoroil. Nic. Blachy. Patynowana mied藕. Palczaki. Matowe srebro. Palczaki. Na przek贸r zak艂adam wobka z艂oto z w艣ciek艂ym pomara艅czem. Pierwszy rzut. 28-29. Drugi. 28. Kilka kolejnych. 30. 32. Rzeka taka 偶e 35 to sukces a 40 sensacja. Teori臋 szlag trafi艂.
  • strary lubi to

#26 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 post贸w
  • LokalizacjaZadupie
  • Imi臋:J
  • Nazwisko:P

Napisano 04 wrzesie艅 2015 - 23:05

Czasy teraz takie 偶e przybywaj膮cy front nie musi oznacza膰 aktywno艣ci ryb jak par臋 lat wcze艣niej. Jako 偶e nie dzieci graj膮 mia艂em par臋 razy okazj臋 po艂owi膰 przy tak opisanych warunkach jak na wst臋pie gdzie opisywa艂 @Patu. W tym roku partaczy robot臋 temperatura wody i jej stany cho膰 ostatnio s膮 przes艂anki 偶e z艂e ju偶 min臋艂o i b臋dzie lepiej. Jakby nie patrze膰 nadzieja umiera ostatnia a matematyka jest zawsze jakim艣 r贸wnaniem wi臋c je藕dzi膰 trzeba i wierzy膰. S膮 tacy co dotykaj膮 jakiego艣 mistycznego 艣wiata w tipi jak indianiec na haju 艂owi膮c cokolwiek i jakkolwiek ... kryzys jest odczuwalny.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#27 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 05 wrzesie艅 2015 - 06:59

Tego co piszesz Patryk o boleniach nie do艣wiadczy艂em, ale co do tego sandaczowego puzzla pogodowego,- u mnie si臋 wielokrotnie sprawdzi艂 w listopadzie i grudniu.

W styczniu, lutym i marcu,- ju偶 nie, chyba, 偶e by艂a bardzo 艂agodna zima (czyli pogodowo p贸藕na jesie艅) to jeszcze czasem na stycze艅 wystarcza艂o...



#28 OFFLINE   kris1

kris1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 post贸w
  • LokalizacjaPolska
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 06 wrzesie艅 2015 - 15:12

Pami臋tam z m艂odych lat  kiedy odwiedza艂em dziadka ,zawsze kiedy by艂a tzw.cofka w kominie wyruszali艣my odrazu na ryby.Nie wiem czy to zas艂uga ci艣nienia czy rybostanu z przed lat,ale by艂y bardzo dobre brania.

Niestety obecnie nie mam mo偶liwo艣ci korzystania z kominka :P

Od kilku lat zauwa偶y艂em ,偶e im gorzej tym lepiej- z pogod膮.


  • thug lubi to

#29 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 post贸w
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 wrzesie艅 2015 - 22:49

Widz臋 @patu 偶e ciebie te偶 m臋czy bezrybie skoro zalozyles temat :). U mnie r贸wnie偶 pora偶ka, 艂owi臋 w r贸偶nych porach dnia, przy r贸偶nej pogodzie. Ryby gdzie艣 wcielo, nie licz膮c ma艂ych sandaczy. Mi natomiast wydaje si臋, 偶e mo偶e to by膰 spowodowane niskim stanem wody. Staram 艂owi膰 w najg艂臋bszych miejscach na moim odcinku, ale brania s膮 tylko w klatkach przy brzegu. Przepraszam, 偶e odbieglem od tematu, ale takiego bezrybia dawno nie odnotowalem. Wracaj膮c do tematu, staram si臋 nie patrze膰 na pogod臋 tylko wali膰 nad wod臋 ile si臋 da.

W srode bylem na rybach, wynik to 3 krotkie sandacze.W sobote pojechalem w inne miejsce, bo wyzej opisane doprowadza mnie do szewskiej pasji.Wynik to 8 sandaczy i kilka bran.Warunki nad woda identyczne tylko miejsce sie zmienilo.Rusze w to samo miejsce we wtorek albo w srode ale o innej porze dnia zobacze czy wczesniejsze miejsce bylo felerne czy trafilem poprostu na ten dzien.



#30 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 post贸w
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 03 pa藕dziernik 2015 - 13:04

Jak to m贸wi m贸j kolega, "s艂oneczna pogoda jest do opalania" ;) 

Przed frontem zawsze warto kilka dni wcze艣niej po艂owi膰, zawsze co艣 si臋 trafia :)



#31 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 post贸w
  • LokalizacjaWawa
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:W.

Napisano 07 pa藕dziernik 2015 - 20:43

Dla mnie nadchodz膮c膮 ulewa to pewne brania i znacznie wi臋ksza szansa na bardzo grube ryby. Takie spostrze偶enia mam co do pstr膮g贸w i s膮 to wielokrotne do艣wiadczenia wiec trudno mnie przekona膰 ze jest inaczej. 30 minut lub godzina przed ulewa a偶 do urwania chmury to super szansa na 偶yciowe. Pstr膮gi s膮 wtedy bardzo nieostrozne.

Impulsem do szalonego zerowania w przypadku pstr膮ga jest z pewno艣ci膮 zmiana ci艣nienia zwiastujaca opady. Dla mnie opady to znak dla pstraga ze woda b臋dzie brudna a zerowanie utrudnione lub niemo偶liwe. W moich g贸rskich rzekach opady b艂yskawicznie powoduj膮 zablocenie wody. Uwa偶am 偶e pstr膮gi nie przepadaj膮 za py艂em w skrzelach. Zdarza si臋 czasami ze lipienie stoj膮 przy samej powierzchni i mimo brudu w rzece nadal zeruja ale nie jest to regu艂a. Gdy woda jest tracona to pstr膮gi zn贸w 偶eruj膮. Jednak opady to cz臋sto sygna艂 ze przez wiele dni nie b臋dzie posi艂k贸w. To chyba pow贸d szalonego zerowania przed opadami.

#32 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 13 pa藕dziernik 2015 - 09:31

To m贸j ulubiony czas na 艂owienie.
Te parne chwile przed 艣cian膮 deszczu.

Do tego rozkminki w stylu: "biec do samochodu, czy jeszcze 5 rzut贸w" :)

 



#33 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 post贸w
  • LokalizacjaWawa
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:W.

Napisano 13 pa藕dziernik 2015 - 10:32

Ja mam idealnie wymierzony, w zasadzie co do sekundy, czas dotarcia do auta przed deszczem. Tylko sie spozniam... ;)
  • patu, coma i korol lubi膮 to