Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

O powodzi w maju 2010 - watek wydzielony z Bolenie 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 maj 2010 - 04:54

Redzi, żyjesz? Właśnie teraz powinna dojść do ciebie kolejna fala, 1112. To jest grubo powyżej wału.

#22 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 19 maj 2010 - 06:12

Wczoraj zamknęli most Dębnicki w Krakowie. A zapora w Goczałkowicach ma dwa razy zwiększyć zrzuty. Żeby tylko ten most do Warszawki nie popłynął.

#23 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 19 maj 2010 - 06:57

Na trasie Oświęcim Zator Wisła przelewa się przez most.Dzisiaj jadę zobaczyć bo nie chce mi się w to wierzyć.Stan wody w moich okolicach na Sole i Wiśle podobny do tego z 1997r.Praktycznie wszystkie mosty zamknięte.

#24 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 19 maj 2010 - 08:09

Poziom Wisełki jest wyzszy niż w 1997r
A to stan wód z poranka
Aktualny stan w Powiecie Oświęcimskim godzina 8.00 19.05.10r

STAN WÓD: 18/19.05.2010r.:
Soła w Oświęcimiu- godz. 5:00 – 590cm

Skawa w Zatorze- godz. 5:00- 504 cm

Wisła w Zatorze- godz. 5:00- 863 cm

Wisła w Jawiszowicach – godz. 5:00 - 832 cm podnosi się poziom

Wisła wodowskaz Pustynia km 0+500 – 739cm

Nie jest dobrze

#25 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 maj 2010 - 08:15

Fala kulminacyjna jest aktualnie na wysokości Tarnobrzega. Właśnie pustoszy moje rodzinne okolice. Wały padają jak klocki lego.

#26 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 19 maj 2010 - 09:35

Redzi, żyjesz? Właśnie teraz powinna dojść do ciebie kolejna fala, 1112. To jest grubo powyżej wału.



Żyje, żyje jeszcze noc spokojna choć pracowita. Woda przybiera powoli 2cm na 4 godziny więc nie było tak źle. Teraz idzie fala niestety ma 100km długości jest obecnie na Zawichoście jej początek.

Wały niestety padają jak muchy w smole, co trochę się słyszy tu tam, okolice już są podziurawione jak ser szwajcarski więc woda nieco zmyka innymi ujściami.


Na razie walczymy jedno miejsce niepewne jest straż i wojsko, choć w tym miejscu woda już sięga korony wału i ułożone worki na długości ponad 300m wstrzymują przelewanie się wody.

#27 OFFLINE   Carlos

Carlos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 maj 2010 - 10:19

[quote]
Redzi, żyjesz? Właśnie teraz powinna dojść do ciebie kolejna fala, 1112. To jest grubo powyżej wału.
[/quote]


Żyje, żyje jeszcze noc spokojna choć pracowita. Woda przybiera powoli 2cm na 4 godziny więc nie było tak źle. Teraz idzie fala niestety ma 100km długości jest obecnie na Zawichoście jej początek.

Wały niestety padają jak muchy w smole, co trochę się słyszy tu tam, okolice już są podziurawione jak ser szwajcarski więc woda nieco zmyka innymi ujściami.


Na razie walczymy jedno miejsce niepewne jest straż i wojsko, choć w tym miejscu woda już sięga korony wału i ułożone worki na długości ponad 300m wstrzymują przelewanie się wody.
[/quote]
Ja pitole
Do mnie ta fala dojdzie dopiero w piątek :wacko:
Spitalam po pracy do domu, jak w pn będzie nieciekawe to do pracy nie przyjdę tłuamcząc sie że nie mam jak wyjechać <_<
w '97 woda z wału leciała, i było ciężko, jeśli w krakowie było 80 cm więcej to i u mnie również może być.
Na wszelki wypadek sprzęt wędkarski i inne ważne rzeczy osobiste wniosę na górę do przechowalni <_<

#28 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 19 maj 2010 - 11:08

Sytuacja u mnie powoli się stabilizuje, woda stanęła i od 10 nic nie przybrała. Teraz kwestia pozostaje to czy wały nasiąknięte wodą nie strzelą na jakimś odcinku. Wojsko pracuje pełną para, kupa worków umacnia koronę wału, przez którą na szczęście woda się nie przedostała. W tym momencie u mnie jest końcówka fali i woda od wieczora powinna opadać. Do korony wału brakuje 50cm więc powinno być dobrze i w tym miejscu nie powinna woda się rozlać.

Do Wawy aż tak duża woda nie dojdzie rozlewa się po okolicach w Sandomierzu i Tarnobrzegu wały już pękły a pewnie zanim tam dojdzie to jeszcze kilka padnie.

Co jak co takiej wody nie widziałem z bliska a pływam po Wiśle już troszkę czasu :wacko:




#29 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 19 maj 2010 - 11:26

Pomyślna wiadomość dla ludzi na dole jest taka, że w górach sytuacja stabilizuje się. U mnie rzeczka jest już grzeczna jak baranek. Oby nie było tylko powtórki.

#30 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 853 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 19 maj 2010 - 17:39

Witam
Mam prośbę do osób pochodzących z okolic Bierunia i Oświęcimia. Czy możecie napisać kilka słów, jak wygląda sytuacja na Wiśle w Bieruniu i Bijasowicach i ewentualnie wrzucić kilka fotek, jeżeli takie macie? Z tych okolic pochodzili moi dziadkowie, dlatego mnie to interesuje, obecnie mam tam tylko daleką rodzinę. Słyszałem dziś w radio, że w nocy w Bijasowicach pękły wały przeciwpowodziowe na Wiśle i ewakuowano kilka tys. osób, ale bliższych wiadomości akurat z tych okolic brak w radio i tv.
Z góry dzięki i pozdrawiam.

#31 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 maj 2010 - 18:07

Dwie fotki tego samego miejsca. Wczoraj o 11 i dziś o 18.
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Before.jpg   99,54 KB   1000 Ilość pobrań
  • Załączony plik  After.jpg   95,97 KB   1007 Ilość pobrań


#32 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 maj 2010 - 19:03

Witajcie,
Na niedzielę jest prognoza dla Warszawy 800cm - to jest 20 cm więcej niż w rekordowym 1962 roku.
Wał jest najniższy przy ul. Afrykańskiej i Ateńskiej a najsłabszy na wysokości od Góry Kalwarii do Wilanowa.
Jak ktoś mieszka, na zagrożonych obszarach (Wawer, Saska Kępa, Praga Północ, Wilanów, Mokotów) to proponuję ewakuować piwnice i przestawić samochody na wyższe miejsca.
Warto kupić więcej jedzenia i wody pitnej, bo mogą ucierpieć wodociągi i woda z kranu nie będzie się nadawała do picia.
Pozdrawiam,
P.
http://www.pogodynka...drobiuletyn.php

#33 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 19 maj 2010 - 20:06

Sytuacja w moim rejonie opanowana nie wiem ile dziś worków zaniosłem, ale ręce już odmówiły bezpieczeństwa woda spadła blisko 30cm i wciąż leci na dol, wały jeśli wytrzymają dzisiejsza noc to można powiedzieć ze woda nas nie zaleje :D

Cały dzień na wale uszczelnianie go oraz zatykanie tzw. gejzerów na polach które wyskakiwały jak mrówki po deszczu :D ale daliśmy rade]


Teraz tylko nocny dyżur pozostał i wszystko będzie dobrze :D

Woda poszła dalej jak zobaczyłem dziś Sandomierz to aż się przestraszyłem, ze ludzie w ogóle nie byli poinformowani jaka woda im zagraża dla mnie szok!!!



#34 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 19 maj 2010 - 21:38

Przejeżdżałem dziś przez most niedaleko Tarnobrzega(Nagnajów) i takiej Wisły jeszcze nie widziałem... masakra. :wacko: ...a tam u was w Połańcu to chyba Czarna jeszcze wam podokuczała. Przy okazji mijałem Bronka jak od was wyjeżdżał prawdopodobnie do Brzeska bo tam Nida też ładnie pozamiatała, z tego co mi sie wydaje to cofka była z Wisły. Powoli sam zaczynam się martwic bo San tez zaczyna szybko brzybierac ,a do wału mam ze 150m ale z tego co wiem Solina ma jeszcze troche zapasu...

#35 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 19 maj 2010 - 22:11

W wawie ma byc 9 m w 1997 było 7,2m takze nieciekawie to widze

#36 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 19 maj 2010 - 22:34

Przejeżdżałem dziś przez most niedaleko Tarnobrzega(Nagnajów) i takiej Wisły jeszcze nie widziałem... masakra. :wacko: ...a tam u was w Połańcu to chyba Czarna jeszcze wam podokuczała. Przy okazji mijałem Bronka jak od was wyjeżdżał prawdopodobnie do Brzeska bo tam Nida też ładnie pozamiatała, z tego co mi sie wydaje to cofka była z Wisły. Powoli sam zaczynam się martwic bo San tez zaczyna szybko brzybierac ,a do wału mam ze 150m ale z tego co wiem Solina ma jeszcze troche zapasu...



Tak Czarna nieco namieszała ale wszędzie woda opada.
Ja obecnie mieszkam na Słupcu 10km od Połańca ale mam 200m do Wisły i widząc moją okolice z lotu ptaka, aż zatyka dech w piersi ile wody płynie.

#37 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 19 maj 2010 - 22:37

W wawie ma byc 9 m w 1997 było 7,2m takze nieciekawie to widze

Warszawa niech się szykuje bo Sandomierz wiedział jaka woda idzie a nawet ludzi nie powiadomił i w nocy dostali zastrzyk niespodzianek wodnych, nikomu tego nie życzę

#38 OFFLINE   Czaru----

Czaru----

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 czerwiec 2010 - 14:45

Znowu idzie wysoka woda. Bardzo wysoka. Niewiele niższa od poprzedniej fali :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych