Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak Powodz Wplynie na rybostan polskich rzek ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4844 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 26 maj 2010 - 12:11

Najpowazniejszym problemem jest ten wskazany przez @Kube.
Jak ryba gdzies wejdzie, to juz jej pomoga dobrzy ludzie :(


Nie dramatyzujcie. Ryba też głupia nie jest. Wielokrotnie łowiliśmy na zalanych łąkach w czasie wysokiej wody i ryby dobrze brały (klenie, leszcze, płocie, krąpie), do chwili kiedy tylko woda nie zaczęła spadać. Jak tylko zaczęło się obniżać, to murawa pustoszała - wszystko co żywe uciekało do koryta - nawet drobnica za bardzo nie zostawała. Instynkt to instynkt - kształcony przez xxxxxx lat - kto nie zwieje w czas, nie przeżyje - i one o tym wiedzą. Ubytki w tarle, o ile będą znaczne, odczujemy za 2-3 lata. Szczupak się na pewno już dawno wylęgał, sandacz prawdopodobnie też zdążył. O drobnicę bym się nie martwił, bo jeszcze są ukleje, klenie - więc pokarmu nie powinno zabraknąć. Jazie też się wytarły i wylęgły.

#22 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 maj 2010 - 15:45

To trochę nie do końca w temacie, ale wolałbym żeby Internet był wolny od takich odkrywczych newsów i to akurat teraz!
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ryby-z-wisy-sa-jadalne_1394 21.html

Już widzę te hordy kłusoli biegających z siatami po zalanych łąkach, ech... :angry:

#23 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 29 maj 2010 - 20:02

[quote]
Miejmy nadzieję że sprawdzi się powiedzenie - niema tego złego co by na dobre nie wyszło.
Bądźmy dobrej myśli.
[/quote]

Więcej karpia!! Huraaaa!!

Pozdr.

Salmo
[/quote]
Głupi żart :mellow: . Od kiedy to pokochałeś karpie.

#24 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 29 maj 2010 - 22:16

Zawsze je kochałem!! :mellow: Moi mali melioranci :lol:

Tak serio to karpie to wdzięczne ryby wędkarskie, wpuszczane tam gdzie trzeba i ile trzeba są jak najbardziej przydatne.

Pozdrawiam

Salmo

#25 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 30 maj 2010 - 12:11

karpie to jedno a co powiecie o całym stawie pstrąga,2 stawie jesiotra i stawie szczupaka i okonia?

#26 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4844 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 31 maj 2010 - 08:29

My na to jak na lato :lol: . Tylko powiedź gdzie - może być na priv :mellow:

#27 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 czerwiec 2010 - 16:20

Byłem przed chwilą nad Wisłą zobaczyć jaka woda bo idzie kolejna fala. Spodziewałem się też zobaczyć jakieś ryby przytulające się do brzegu na przyborze. No i było sporo wylęgu. Jak wylęg sobie poradził z brudną wodą to reszta też nie padła, tylko je woda ostro potasuje. Co kto dostanie się okaże za miesić - lub dwa :wacko:

#28 OFFLINE   robert74

robert74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaSANOK

Napisano 02 czerwiec 2010 - 16:48

witam.jeśli chodzi o górny san tzn.odcinek zwierzyń-sanok to duża powodziowa woda niema wpływu na rybostan ryb łososiowatych tam gdzie były pstragi i lipienie przed powodzią tam są i po.a ztwierdzenia że ryba zchodzi w dół np z odcinka specjalnego można włożyć między bajki.

#29 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 25 czerwiec 2010 - 10:34

Masakra... Wczoraj z zalanych dziur na odrzańskich drogach wyłowiłem za pomocą butelki około 100+ małych sumów ... wszystkie około 1cm. Strach pomyśleć ile tegorocznego narybku zgineło.

#30 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 25 czerwiec 2010 - 11:01

Słabość do dziur nie jednego zgubiła :D

#31 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 czerwiec 2010 - 12:07

Słabość do dziur nie jednego zgubiła :D

:lol: :lol: :o :mellow:... zaliczyłem glebę

#32 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 czerwiec 2010 - 12:14

Masakra... Wczoraj z zalanych dziur na odrzańskich drogach wyłowiłem za pomocą butelki około 100+ małych sumów ... wszystkie około 1cm. Strach pomyśleć ile tegorocznego narybku zgineło.

Daniel, nieraz ratowalismy życie małym szczupaczkom odcietym w kałużach po zejściu dużej wody... ale największa załamka gdy zobaczyłem , ile narybku wyrzuca na brzeg Odrzańska fala po przejściu niemieckiego ścigacza z debilami na pokładzie... Czasami trzeba ustawiać pływadło dziobem co by nie zaliczyć dacha ;) :wacko: ...

#33 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2010 - 13:37

Masakra... Wczoraj z zalanych dziur na odrzańskich drogach wyłowiłem za pomocą butelki około 100+ małych sumów ... wszystkie około 1cm. Strach pomyśleć ile tegorocznego narybku zgineło.

Gratuluję, ale powiedz mi w jaki sposób rozpoznałeś, że rybka o długości 1 cm, to sum?

#34 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 czerwiec 2010 - 18:53

Nie ta powódź co prawda. W 1997 na terenach zalanych po przerwaniu wałów z rowów do starorzecza przerzucaliśmy z 15 wiader narybku sandacza. Teraz nie byłem w takich miejscach ale na rozlewiskach trochę drobiazgu było już wyschniętego. z drugiej strony powódź ma wpływ na ryby dorosłe. Z pamięci nie przytoczę danych ale czytałem opracowanie że dany gatunek jest w stanie przetrzymać taką a nie inną prędkość nurtu. Przy długotrwałym działaniu silnego nurtu ryba zostaje przez niego zabrana, poobtłukiwana i często ginie. problem więc dotyczy nie tylko rozlewisk. Prędkość nurtu sporo wzrasta zwłaszcza tam gdzie mądry człek obudował ciasno rzekę wałami.

#35 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 25 czerwiec 2010 - 21:42

Normalnie, wygląda jak sum :lol:
Jeżeli jutro znajde chwile czasu przed pracą to wyskocze nad wodę i zrobie jakąś fotke, narybku pewnie jeszcze jest pełno w takich kałużach.

#36 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 czerwiec 2010 - 05:31

Zrób fotkę koniecznie bo to ciekawe. U nas nie było termicznych warunków do tarła suma więc teoretycznie nie powinny się wytrzeć. Wczoraj jechałem rowerem po terenach zalanych i na resztkach rozlewisk widziałem sporo mew. To może być zły znak.

#37 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 26 czerwiec 2010 - 07:09

Nie panikujmy Panowie!Powodzie były zanim na świecie pojawił się drapieżnik-człowiek.Powódź jest bardzo naturalnym i potrzebnym procesem,ja bym sobie życzył częściej takich zjawisk,natomiast do meliorantów i urzędasów wydających pozwolenia na budowy na terenach zalewowych strzelać z ostrej amunicji!

#38 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 26 czerwiec 2010 - 11:14

Byłem i zrobiłem, przepraszam za jakość. Fotki robione telefonem, dodatkowo sumiki były w osiemnastkowym kieliszku :mellow:

Załączone pliki

  • Załączony plik  6.jpg   65,05 KB   216 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7.jpg   65,54 KB   220 Ilość pobrań


#39 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 26 czerwiec 2010 - 11:23

Załączone pliki

  • Załączony plik  3.jpg   15,37 KB   209 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   31,4 KB   212 Ilość pobrań


#40 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 czerwiec 2010 - 13:06

Z przodu jak kijanki ale z boku 100% sumy. One niestety mają zwyczaj się pakować we wszelkiego rodzaju zakamarki. Kiedyś hodowca pokazywał mi taka mokrą breje, przez którą mu zwiała większość narybku suma. Ogólnie to straty są bardzo dużej u tego gatunku bo rodzą się późno i byle co je bierze za pokarm.
kamiloniemy, Twoje dywagacje miały by sens jak by nasze wody nie jechały na niedobitkach a wszelkie luki w populacjach były natychmiast wypełniane. Przy takim wyrybieniu każda strata jest poważna i na pewno ją odczujemy.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych