Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Patrzcie jakie bzdury gadają zarządcy jezior


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
64 odpowiedzi w tym temacie

#61 ONLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 wrzesień 2015 - 05:09

Można oczywiście mieć za przewodnika własną inteligencję.. ale wielu w akcie niewiary wybiera jednak gazetę :)

 

C&r jest dla środowiska listkiem figowym. Skrywa odrażającą goliznę członków .. Niemcy nie robią takich rzeczy :)



#62 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 15 wrzesień 2015 - 05:39

Od czegoś trzeba zacząć - C&R .



#63 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 15 wrzesień 2015 - 05:54

Niemcy, Belgowie robia TAKIE rzeczy, nie robia ci co maja prawdziwy bat nad dupa lub jest ich malo na danym obszarze i ich zachlannosc nie ma zbytu.
Gdybym rybakowi wylozyl kase za moje skandynawskie wedkowanie, dodal do tego kase moich trzech kumpli, pomnozyl przez cztery tyg i jeszcze przez 6 miesiecy... rybak zjadlby sieci bez popitki... Chyba ze jestesmy nieprzekupni, chyba ze i rybak i wojt i gospodarz leja na zarabianie, bo... trzeba by popracowac, otworzyc sie na ludzi... Moze jestem odrealniony w tych rozwazaniach, ale chcialbym w Nowince zostawic z kumplami 10 tys zlotych po tygodniu dobrego wedkowania i wyjezdzac z checia powrotu.

Użytkownik yglo edytował ten post 15 wrzesień 2015 - 06:52


#64 OFFLINE   maggot

maggot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 08:55

Kompletnie dęty temat pt wędkarze vs rybacy po raz kolejny jest dla zdumiewająco wileu - nawet na pozór inteligentnych ludzi i osobników,  polem osobistej kompromitacji oraz  świadectwem mentalnej ułomności. Wydaje się , że mój brak złudzeń co do jakości naszego środowiska nie jest pomyłką. Tandeta bierze górę :)

Panowie - być może nie zdajecie sobie sprawy z faktu że łowienie ryb - profesjonalne albo rekreacyjne - nie jest póki co żadną formą należnego nam przywileju. Tym bardziej nam - sprawiającym nieodparte wrażenie mało rozumnej, zdemoralizowanej głupkowatą propagandą, nędznie się organizującej masy członka .. Przypominam też, że wszelkie sanacje zaczynamy zawsze od siebie, a idiotyczne nagonki, wieczne wyszukiwanie kolejnych wrogów rzucających nam kłody pod niewinne nogi, niczego tu nie zmienią, choć na krótką metę napompują niektórym tożsamościowe ego .. zwłaszcza tym używanym na posyłki jako poszczuci hunwejbini ..

Albowiem łowienie ryb jest prawem powszechnym z którego mogą legalnie korzystać różne podmioty - my również :) Rybacy są ok ! Nawet w ułamku nie są tak szkodliwi dla rybostanu,  jak żarłoczna mierzwa z wędką którą za moment zobaczę.. :)  Trawestując - kto by nie zawinił, rybaka i tak powieszą :)

 

Aha .. Miałem już wcześniej zapytać. Coście wy ludzie z PZW uczynili ? To jest prawdziwy problem - ta  nasza zbiorowa  nędza.. :rolleyes: Wizytówka nasza :D

 

Rozumiem, że zostałem wywołany do tablicy, więc odpowiadam:

Sławku, jak łatwo Ci w imię rybackich interesów pluć i obrażać innych którzy mają odmienne zdanie. Ja jednak nie mam do Ciebie pretensji, gdyby to napisała osoba inteligentna, otwarta na rzeczową dyskusję, to wtedy mógłbym się zastanowić, czy aby nie jestem idiotą. A tak..

 Proszę więc Ciebie :jeśli Ci jeszcze nie przyrosła, zrzuć tą pseudo pisarską maskę w stylu Jacykowa, Pieroga czy innego tvn-owskiego bohatera i odpowiedz mi w rybackich męskich słowach: co z tą sielawą? Czemu jej odłowy tak drastycznie spadły?

 

P.S.

Jedyne co mi utkwiło czytając Twoje posty, to to, że nadużywasz słowa fajansiarz. Radzę oszczędniej operować tym słowem, bo w innym przypadku przywykniesz, i ...

 

Zaiste taka rybka jest, a i rybacy ja łowią.

Z przytoczonego tekstu wynika, że niedobór tej ryby to złośliwa działalność rybaków, a wręcz sami sobie kłopot uczynili.

Powiedz mi więc, czy degradacja ekologiczna wód naszych (zwłaszcza jezior) to też wynik rybackiego działania?

Czy deficyt tlenowy w wielu jeziorach, często występujący na głębokości od 4m, to wynik wyj..bania tlenu przez rybaków? :D

 

Za chwilę pojawią się pewnie doniesienia, jak nam sie wody oczyściły, jaka to różnica do lat poprzednich.

Ciekawe, czy tak samo jest z syfem który w wodzie gromadziliśmy 30 lat, a teraz wychodzi nam bokiem

 

Widzę, że lobby rybackie w natarciu.

 Jeśli pracujesz w jakimś gospodarstwie rybnym to proponuję dużo poczytać i się nauczyć. Zacznij od typów jezior, później weź się za sielawę: gdzie żyje, na jakich głębokościach, czym się odżywia i tym podobne. Poczytaj o przyduchach letnich i zimowych. Jeśli przyswoisz sobie jakąś wiedzę, możemy wtedy merytorycznie pogadać.

 Pytasz sarkastycznie, że rybacy zawinęli tlen. Ostatnio nurkowałem na głębokim jeziorze. Schodzę na cztery metry, patrzę, a tam rybacy :blink: . Przemknęło mi przez myśl: pewnie kradną tlen :o ! Ale nie. Oni pili. Wodę. Ognistą :D .

 Deficyty tlenowe na jeziorach to żadna nowość, są wręcz wpisane w ich metrykę.Były za komuny, są i teraz. Tylko za komuny sielawa była, a teraz też jest, tylko ile?

Czy to możliwe, że rybacy tępiąc sielawę sami sobie zaszkodzili?

Spytaj swojego guru Sławka, on wie z pewnością najlepiej.

 

Akurat zarybienia też nie są wcale najlepszym wyjściem z tej sytuacji i ratunkiem dla rybostanu w naszych wodach.

A odnośnie wędkarstwa w latach 70-80 i obecnych to.... Może w tamtych latach, zamiast łowić, pływałem jeszcze w mosznie mojego taty, ale śmiem zaryzykować stwierdzenie, że od tamtego czasu nasze hobby "nieco" ewoluowało. W każdym aspekcie.

 

Chyba jednak jestem idiotą. Oprócz zarybienia jezior śmieciowym karpiem, co jest złego w zarybieniach szlachetnymi gatunkami? Jeśli na tarle wywiozło się ileś ikrzówek sandacza i szczupaka to jak zamierzasz uzupełnić braki? Ta resztka co została rady nie da. Proszę, rozwiń temat.

 

Pozdrawiam wszystkich normalnych, którzy dyskutując używają argumentów, bo nie lubię się powtarzać, ale od tego lania wody to...


  • Pickerel i Hunter_pike lubią to

#65 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 wrzesień 2015 - 08:55

Temat dawno zszedł na manowce. Piotrek zrób coś z tym proszę.