Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Anty moskito


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 lipiec 2013 - 21:33

.... po dzisiejszym wieczorze nad Odrą (miała być noc, ale nie zdzierżyłem) odkopuję temat ..... ma ktoś jakieś pomysły? Coś co działa dłużej niż 30 minut i pozwala przeżyć otoczonym przez stado komarów (dzisiaj byłe jedynym celem na odcinku 1000 metrów).



#22 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 lipiec 2013 - 21:46

skuteczny jest repelent MUGGA na wszelkie kąsające robactwo, kupiłem i testowałem, faktycznie pomaga, działa nawet do 8 godzin

Potwierdzam w 100 %. Mugga roll-on kupiłem w sklepie myśliwskim - dla mnie rewelacja pod warunkiem, że dokładnie się go rozprowadzi. Faktycznie działa dobrych kilka godzin. Podobno jest też w "rozpylaczu" choć w Lublinie ostatnio zabrakło.
Robert.

#23 OFFLINE   Endzik22

Endzik22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 lipiec 2013 - 21:52

Polecam Repel. Ja uzywam 55 Deet i jestem zadowolony. Tak jak pisza chyba jest prawda ze komary tropikalne tez nie maja szans. Sam poszedlem w las komarow i zaden nie usiadl. POlecam. Ktos ostatnio wspominal mi ze maja go wycofac z rynku polskiego, takze spiesz sie. :o  :o



#24 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 lipiec 2013 - 22:01

... ok, teraz tylko muszę znaleźć "takie coś" w jakimś sklepie we Wrocławiu ...... i drżyjcie klenie i sandacze :)



#25 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 lipiec 2013 - 22:34

W myśliwskich szukaj koniecznie. W temacie antymoskitowym myśliwi jakoś lepsi niż wędkarze. We "Wrocku", jak to się u Was mówi, na pewno znajdziesz.

#26 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 lipiec 2013 - 22:51

Można bardzo tanio kupić środek na mrówki z Permetryną. Podobno działa. Ja nie miałem okazji spróbować. Jakby co, to służę linkiem.



#27 OFFLINE   Hector

Hector

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaKamion

Napisano 09 lipiec 2013 - 23:06

Ja też polecam Repel z tym że używam 100 po 55 po jakichś 2 godzinach zaczynały kąsać (nad Rawką lata sporo krwiopijców )  uwaga bo setka zaczęła rozpuszczać koledze pasek od zegarka  



#28 ONLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 10 lipiec 2013 - 08:43

Repel 100. Dostępny na allegro.

W Finlandii mi się sprawdził.. Ale ponoć ma działania niepożądane ... Zaburzenia układu nerwowego może dawać... Jak się o tym niedawno dowiedziałem, to faktycznie jakby mnie łeb bolał trochę.. ale może to jednak od upału??? :wacko:



#29 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 lipiec 2013 - 09:20

Ja wczoraj "wypsikałem" na siebie całą puszkę brosa max +1/2 offa i też zaczęła mi sie kleić korbka kołowrotka.
Ukączeń 10-. Bez chemii by mnie zjadły.

#30 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 lipiec 2013 - 09:28

W początku czerwca, przed burzą, komary nad Kwisą dostały wścieku d....... Żarły zajadle a każdy ruch w trawie powodował, że wznosiły się całe chmary. Cięły w każde, nie tylko odkryte miejsce. Nawet przez spodnie.

Stosowałem Bros (niebieski). Dawał radę na 10-15min.

Sięgnąłem głębiej do zakamarków torby i trochę ze strachem, posmarowałem się maścią 3M http://allegro.pl/3m...3371532015.html

Ze strachem, bo maść rzadko stosowana, przeleżała na dnie torby jakieś 3 lata.

Okazało się, że mimo upływu czasu maść zachowała swoje właściwości i umożliwiła mi dalsze bezstresowe łowy.



#31 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 lipiec 2013 - 09:33

ja osobiście testowałem i używam z powodzeniem Bross czerwony, chodzi o deet żeby było nie mniej jak te 30% i dość długo trzyma, jedyny minus to ten zapach i nie wiem czy tak jak kolega homax wspomniał nie powoduje czegoś w organiźmie bo i mnie trochę łepetyna cykała pod koniec łowienia ale w sumie przyczyny mogły być różne, grunt że działa i te latające dziewczynki się nie przysysają


Użytkownik MANTHEO edytował ten post 10 lipiec 2013 - 09:34


#32 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 09:40

Z 100% na dłuższą metę musiałem zrezygnować. Zbyt agresywne jak dla mnie. Podrażniało mi skórę, dosyć gwałtownie, topi folię i gumy. Wolę słabsze i ewentualnie smarowanie powtórne po kilku godzinach. Zdecydowanie krem- emulsja, na dłużej starcza. 



#33 OFFLINE   dragofox

dragofox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKrasnobród
  • Imię:rom
  • Nazwisko:gra

Napisano 16 lipiec 2013 - 22:08

Używam 3M Ultrathon w sprey-u, ale trzeba uważać, bo zostawia tłuste ślady na ubraniach.

 

#34 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 lipiec 2013 - 23:11

Generalnie są dwie substancje aktywne - deet i permetryna. Działanie jest całkowicie różne, deet odstrasza, permetryna zabija. Do dziś używam tylko środków z deet, nie znoszę łażących po mnie robali, więc je odstraszam. Najskuteczniejsze to Ultrathon i Repel, od stycznia oba nielegalne na terenie UE (trzeba spieszyć się z zakupem). W Finlandii i Norwegii można kupić Off w "kulce" z zawartością deet na poziomie 50%, u nas nigdy nie był dostępny. Działania uboczne deet to możliwe podrażnienia skóry (czerwone, swędzące plamy), zawroty głowy i destrukcja sztucznych tworzyw na bazie polipropylenu i polietylenu (już dwie pary okularów, czapkę i chustę diabli wzięli). Poważną wadą dla wędkarza jest smrodek, który zostaje na dłoniach (paskudnie odstrasza ryby).

Permetryna zabija wszelkie owady, niestety owad musi jej liznąć i to jest największa wada. Komar, meszka, mrówka musi przemaszerować po naszej skórze (ubraniu), żeby padła. To jest dla mnie nie do przyjęcia, mam przykre doświadczenia z ogromną ilością owadów, szczególnie meszki. W Argentynie i w Rosji przeżyłem prawdziwą inwazję tych bestii i nie chcę, żeby po mnie łaziły, nim zdechną. Wolę, żeby nie siadały, a to zapewnia deet.

 

Kupujcie szybko preparaty z dużą ilością deet, za chwilę znikną i będziemy mieli problem.

 

Bartek



#35 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 17 lipiec 2013 - 09:11

Witam Kolgow a moze którys z Was przerabial jakies substancje naturalne takie jak 100% wyciag z gozdzika kupowany w aptekach lub wanilia bo niektórzy sobie to chwala

Oczywiscie biore to pod uwage ze nie na kazdym ciele naturalny specyfik bedzie skuteczny i bedzie trzeba sie pryskac lub smarowac chemia



#36 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 lipiec 2013 - 23:15

Sprawdziłem witaminy z grupy B. To chyba temat na daleki wypad z gwarantowaną ilością robactwa. Trzeba jeść witaminki przez około 2 tygodnie, nabierasz niesympatycznego zapachu dla owadów, sprawdzianem jest pobyt w WC, jeśli poczujesz intensywny zapach z moczu, znaczy jesteś nasycony witaminką i komar, czy meszka nie biorą. Sprawdzone. :P

Wanilię testowałem w formie "aromatu do ciast". Trochę działa odstraszająco, choć bez rewelacji. Mnie chyba bardziej odstraszała niż robale, trudno mi było wytrzymać z samym sobą. Olejku goździkowego nie sprawdzałem.

 

Bartek



#37 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 19 lipiec 2013 - 22:33

Ja od dwóch lat stosuję Off "pomarańczowy" łażę po pokrzywach za "kropkami", gdzie komarów dostatek na 4-5 godz. łowienia pryskam się 1-2 razy (jak jest gorąco wystarczy mi 2 razy, wiadomo pocimy się). Komary bzykają, ale nie gryzą. Polecam może też się sprawdzi.



#38 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 19 lipiec 2013 - 23:46

Mieszkam niedaleko Odry, gdybym otworzył okno nie mógłbym tego pisać....

Dziś miałem plan rozpocząć łowienie około 20:00 i zaliczyć pełną nockę nad Odrą, po opróżnieniu na siebie i ubrania w ciągu trzech godzin całego opakowania Off Max i pół Moskillex (mieszanka Deet i permetryny) poddałem się.

Miałem krwiopijców w nosie, uszach, zębach... Poddałem się, nie jestem aż "tak twardy" żyby sobie inchalacje z deet'a robic :-)

 

Kiedyś miałem wynalazek nazywający się "Deep woods" robiony przez firmę Jonnson, działało w 100%, topiło przy okazji wszystkie tworzywa sztuczne, knoby shimano czy nawet uchwyty kołowrotków od fujii. Skończyło się parę lat temu i nie mogę niegdzie namierzyć a pewnie w takie dni jak dzisiaj to jakiś ratunek.

 

Na teraz chyba wypada się poddać z Odrą, pozostaje chyba tylko łódź, zaporówki i to najlepiej jak zdrowo powieje.

tomaszek11



#39 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 lipiec 2013 - 00:12

@tomaszek11, skoro niszczyło tworzywa sztuczne, to najprawdopodobniej był to Deet w bardzo dużym stężeniu. Ja straciłem już chyba ze 3, czy 4 pary okularów, spadły mi z głowy.

Polecam Repel 100, zawiera około 97% Deet, jest gęsty, oleisty, śmierdzi jak diabli i jest skuteczny. Trzeba uważać na dłonie, zapach odstrasza ryby bardzo skutecznie. :mellow:



#40 ONLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 23 lipiec 2013 - 10:35

@tomaszek11, skoro niszczyło tworzywa sztuczne, to najprawdopodobniej był to Deet w bardzo dużym stężeniu. Ja straciłem już chyba ze 3, czy 4 pary okularów, spadły mi z głowy.

Polecam Repel 100, zawiera około 97% Deet, jest gęsty, oleisty, śmierdzi jak diabli i jest skuteczny. Trzeba uważać na dłonie, zapach odstrasza ryby bardzo skutecznie. :mellow:

Odstrasza ryby ale chyba przy spławikowaniu.. Bo przy jedynie słusznej metodzie...:)  To raczej ryba nie ma czasu wąchać? Ale może ja się mylę... :huh: