Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1693 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 18:53

Jeśli ktoś ma chotę poczuć się panem pięknej dużej wody zapraszam na Sulejów. We wtorek byliśmy wraz z kolegą, jedynym środkiem pływającym na tym zbiorniku. Zero presji ZERO RYB! (nawet dotknięcia).
Tylko na betonach feederowcy dłubali jakąś drobny białoryb jednym słowem DRAMAT.
Wyniki z zawodów mówią same za siebie, woda piękna ale martwa jest to mega smutne.

A jak mają być okonie kiedy ostatnie sezony jesienno zimowe wielu złodziei z wędkami kradło ryby w odległości poniżej100m od miejsca cumowania łodzi straży rybackiej. Bywały dni, że najlepiej brały pod motorówką.

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

#722 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 07 grudzień 2017 - 19:06

A jak mają być okonie, jak w ubiegłym tygodniu, dwóch gości na Starej Wsi wyciągnęło z wody ponad 60-70 okoni. Tyle można było naliczyć okoni wrzuconych do skrzynki (a ile pasiaków leżało pod nimi trudno było zliczyć.

 

W kolejnych dniach pseudo-wędkarze walili tam w środku nocy, aby zająć to (ponoć) jedyne, magiczne i rybodajne miejsce.

 

Pseudo-wędkarze - to dla mnie tacy, którym limit 15 sztuk nic nie znaczy. Nie mam nic przeciwko pozostałym (żeby było jasne).

 

Sami sobie robimy "koło pióra" i tyle. I myślę, że osoby, które to przeczytają wiedzą o kim piszę. WSTYD Panowie!!


Użytkownik 2703tomi edytował ten post 07 grudzień 2017 - 19:20

  • eRKa lubi to

#723 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 07 grudzień 2017 - 19:14

Panowie Sulejów to wbrew pozorom nie jest łatwa woda - liczy się znajomość miejscówek i pory żerowań o określonej porze roku . I nie liczcie , że ktoś się z wami tymi informacjami podzieli , tym bardziej tutaj publicznie na forum :)


  • este lubi to

#724 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 07 grudzień 2017 - 19:47

Szymon mądrze pisze. Pozdrawiam

#725 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:58

Panowie Sulejów to wbrew pozorom nie jest łatwa woda - liczy się znajomość miejscówek i pory żerowań o określonej porze roku . I nie liczcie , że ktoś się z wami tymi informacjami podzieli , tym bardziej tutaj publicznie na forum :)

 

 

Kolego z całym szacunkiem, ale jeszcze 10 lat wstecz a nawet 5...nie było takiej kichy jak jest obecnie.

Co to za woda na której jest kilka miejsc gdzie są ryby??????Na te 2700 hektarów.

To bezrybna woda, nie ma co dorabiać teorii, że trudna,że o określonych porach żerują.

Ryb zwyczajnie nie ma.

Zostały jakieś pojedyncze niedobitki.

 

I jeśli ZO Piotrków nie wprowadzi przynajmniej na pięć lat zakazu zabierania wszelkich drapieżników z zalewu to nic,ale to nic się nie zmieni.


  • michal7709 lubi to

#726 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 08 grudzień 2017 - 00:04

Niestety muszę się zgodzić z przedmówcą.
Jeżdżę czasem na zalew, bardziej z sentymentu.
Na kilka wypraw zdarzy się coś złowić, nie powiem, ale lata świetności ma już bardzo dawno za sobą.
  • michal7709 lubi to

#727 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 08 grudzień 2017 - 07:33

Niestety muszę się zgodzić z przedmówcą.
Jeżdżę czasem na zalew, bardziej z sentymentu.
Na kilka wypraw zdarzy się coś złowić, nie powiem, ale lata świetności ma już bardzo dawno za sobą.

Niestety też muszę się z tym zgodzić,na dodatek dużą krzywdę zalewowi zrobiło to spuszczenie wody rok temu a i gumofilce pakujące wszystko w torby bo kotka trzeba wyżywić robią swoje...
Po prostu pewne pokolenie musi wymrzeć.
Ryby duże na zalewie jeszcze są ale yo naprawdę nie liczne jednostki i składka lub zmiana na łowisko no kill może by tu coś załatwiło.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • michal7709 lubi to

#728 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 grudzień 2017 - 07:49

Zalew jest powszechnie dostępnym łowiskiem, wyjątkowo łatwo i tanio dostępnym, w ramach tzw porozumień. Porozumienia automatycznie wykluczają obfitość.. :) 

Presja wędkarska i kłusownicza na zalewie nie maleje, nie ma też woli ani środków, aby ten stan rzeczy odmienić. Tak jest zresztą z wszystkimi wodami na których rozpiera się, dzieli i rządzi, wędkarski świat - klient niesłychanie wymagający..zwłaszcza od innych.. :)    



#729 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 08:09

Panowie, żadny zakaz zabierania drapieżników czy łowisko no kill nie pomoże, pokolenie złodziei nie wymrze, bo już zaraża młode. Tylko kontrole, kontrole i kary oraz brak tolerancji dla złodziejstwa. Niskie kary, po 50zł, ale nieuniknione. Jak mówią mądrzejsi, kara jest skuteczna jeżeli jest nieunikniona. Zaletą niskiej kary jest również to, że trudniej przed sądem udowodnić jak to ona będzie rujnująca dla budżetu biednego złodzieja. Zresztą co tu gadać, to dotyczy większości wód w PL, wymyślają coraz to nowe ograniczenia, na których jak zwykle tracą Ci którzy łowią zgodnie z zasadami, a nie potrafią egzekwować starych, w sumie dwóch limit i wymiar.  eh, temat stary jak wędkarstwo, a w zasadzie się zastanawiam, co było najpierw, wędkarstwo czy kłusownictwo....


  • michal7709 lubi to

#730 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 08 grudzień 2017 - 08:20

Niestety ja jeszcze kontroli za ZS nie doświadczyłem....

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#731 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 08:30

Zalew jest powszechnie dostępnym łowiskiem, wyjątkowo łatwo i tanio dostępnym, w ramach tzw porozumień. Porozumienia automatycznie wykluczają obfitość.. :)

Presja wędkarska i kłusownicza na zalewie nie maleje, nie ma też woli ani środków, aby ten stan rzeczy odmienić. Tak jest zresztą z wszystkimi wodami na których rozpiera się, dzieli i rządzi, wędkarski świat - klient niesłychanie wymagający..zwłaszcza od innych.. :)    

Trudno się z Tobą niezgodzić ;-) szczególnie w zakresie dostępności. Pewnie jak większość, wolał bym więcej płacić za łowienie na Sulejowie, ale jak bym widział, ze te pieniądze są dobrze wydane. Zresztą, jak byśmy zostawiali mniej pieniędzy w sklepach wędkarskich a więcej w "wodzie" - ochrona i zarybianie, to na pewno byśmy więcej ryb łowili, nawet tym pozornie gorszym sprzętem. Pod jednym warunkiem - widoczne efekty wpłacanej kasy i

 nie chodzi o to żeby wpłacić jeden raz 300zł i od razu żądać kompletu sandaczy za każdym razem, bo to jest nierealne, ale od razu żądać kontroli i karania złodziejstwa. 


  • eRKa lubi to

#732 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 08:31

Niestety ja jeszcze kontroli za ZS nie doświadczyłem....

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

ja raz, 15 lat temu straż leśna podczas zawodów z brzegu ;-))



#733 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 08 grudzień 2017 - 08:34

ja raz, 15 lat temu straż leśna podczas zawodów z brzegu ;-))

Zresztą co tu mówić o kontroli,gdy znalazłem bojki z żywcami usłyszałem że straż wodna już skończyła zmianę a policja to mnje nie dopłynie bo nie ma jak,przyzwolenie na kłusownictwo jest...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#734 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 08 grudzień 2017 - 09:03

Piotr, wysłałem Tobie info na priv. Nie chcę poruszać tematu tu w wątku. Zaśmiecać go.

 

Pozdrawiam



#735 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 10:29

Zresztą co tu mówić o kontroli,gdy znalazłem bojki z żywcami usłyszałem że straż wodna już skończyła zmianę a policja to mnje nie dopłynie bo nie ma jak,przyzwolenie na kłusownictwo jest...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

ha ha, kiedy to było i gdzie, upublicznij służby i funkcjonariuszy którzy tak Ci odpowiedzieli, możesz to zrobić, przecież to odmowa podjęcia interwencji ;-)



#736 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 08 grudzień 2017 - 10:33

ha ha, kiedy to było i gdzie, upublicznij służby i funkcjonariuszy którzy tak Ci odpowiedzieli, możesz to zrobić, przecież to odmowa podjęcia interwencji ;-)

Wiesz jak wyglądała cała interwencja?
Panowie oddzwonili że poczekają na mnie w przystani oczywiście na spokojnie bo im się nie śpieszy więc mogłem jeszcze połowić troszkę,zabrali dowody zrobiłem zdjęcie i tyle z interwencji.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik pikeft edytował ten post 08 grudzień 2017 - 10:35


#737 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 08 grudzień 2017 - 10:36

Piotr, wysłałem Tobie info na priv. Nie chcę poruszać tematu tu w wątku. Zaśmiecać go.

Pozdrawiam

Jeśli do mnie to nic nie dostałem.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#738 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 08 grudzień 2017 - 11:34

Niestety nie, do kumpla Piotrka (mercoss), ale coś nie odpisuje. Podejrzane :D :P



#739 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 08 grudzień 2017 - 17:14

I jak zwykle gadka o starych dobrych czasach kiedy to ryby same wskakiwały do łódki i wychodziły nocami na brzeg . 30 lat temu wszędzie było lepiej , na Wiśle , na Zalewie ... I jak mnie pamięć nie myli a pamiętam już co było 30 lat temu ... nad wodą było to samo - Paaanie po wojnie to były ryby , a w 66 słuchaj Pan, to taaaakie szczupaki stały na Pilicy ... Wędkarze są wyjątkowo sentymentalni i wrażliwi :lol:


  • Adrian Tałocha i Gad1979 lubią to

#740 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 08 grudzień 2017 - 17:59

I jak zwykle gadka o starych dobrych czasach kiedy to ryby same wskakiwały do łódki i wychodziły nocami na brzeg . 30 lat temu wszędzie było lepiej , na Wiśle , na Zalewie ... I jak mnie pamięć nie myli a pamiętam już co było 30 lat temu ... nad wodą było to samo - Paaanie po wojnie to były ryby , a w 66 słuchaj Pan, to taaaakie szczupaki stały na Pilicy ... Wędkarze są wyjątkowo sentymentalni i wrażliwi

Na zalewie to widać zmiany w ciągu ostatnich 5 lat...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych