Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1696 odpowiedzi w tym temacie

#1021 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 01 kwiecień 2019 - 18:23

Ja tam na zalewie octowej już nic nie robię..
Edit: Poza tym Mateusz, jak na 50 lat to nie doczekamy efektów chyba że medycyna się tak rozwinie że na NFZ zaczną mózgi do młodych klonów przeszczepiać..


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 01 kwiecień 2019 - 18:25

  • Alexspin lubi to

#1022 OFFLINE   Cola

Cola

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Imię:Peter

Napisano 01 kwiecień 2019 - 20:19

Też uważam, że byłoby lepiej, gdyby powróciły tylko elektryki na całym zbiorniku. Byłoby to z korzyścią dla wielu, również rybostanu. Nie wspomnę o "kłusolach" łowiących w nocy z jachtów i łódek na żywca. Po kilka wędek na pokładzie - powinno to być zabronione.


  • Alexspin lubi to

#1023 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 20:40

Łodzie do nocnego odławiania sandaczy -nikt do tej pory tego ładniej nie nazwał. Trzeba tego stwierdzenia używać powszechnie:-)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

To już było i niedługo będzie ponownie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#1024 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 01 kwiecień 2019 - 21:32

Po 50 latach bez ingerencji ludzi to z połowy zalewu byłoby bagienko.


  • Alexspin lubi to

#1025 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 02 kwiecień 2019 - 04:10

Na trupa w nocy to łowi się na zalewie od początku jego powstania i nic do tego nie mają spaliny.
Najwięcej do gadania mają też Ci co ich nie mają lub jak to bardzo słusznie :D uzasadniają, że ich nie potrzebują.
Latwo też zauważyć, jak ktoś choć trochę się orientuje, że na silniku 4kw można płynąć w ślizgu małą jednostką generując przy tym jakże bardzo upierdliwą dla fanów małej mocy :D fale, tak samo jak bez problemu da się usłyszeć hałas jaki takie silniczki ( są to w 99% jednocylindrowe "kosiarki" ) tworzą.
Moje 115 hp nie da się usłyszeć przy prędkości 10-15 km/h czego nie da się powiedzieć o małych motorkach.

Jest jeszcze jedna kwestia.
My wędkarze, nie jesteśmy jedyni na wodzie. Są wodniacy, surferzy, żeglarze, turyści na rowerach wodnych itp
Łódzkie jest bardzo ubogie w wody więc szanujmy się wszyscy, a będzie dobrze.

#1026 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 02 kwiecień 2019 - 08:51

kotwitz słuszne słowa ograniczanie mocy silników jak dla mnie to lekka głupota to niczego nie zmienia ani na nic nie ma wpływu. Widze na jakich łupinach ludzie pływają i to mnie najbardziej przeraża 



#1027 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 kwiecień 2019 - 11:59

A mnie irytują wędkarze, którzy w pogoni za miejscówkami, "zapierniczają" po 30km/h i więcej nie bacząc na innych łowiących na łodziach.

To dla mnie niegrzeczne i wskazujące na brak kultury i wzajemnego zrozumienia, jak taki jeden z drugim mija Ciebie na pełnym gazie w odległości rzutu przynętą.

 

Pytam się, co mu zależy ominąć Cię większym łukiem? Przy w/w prędkości nadłożenie 200-300 metrów to dla tych ścigaczy może 15 -20 sekund.

A jak już musi przepłynąć bliżej, to czy nie można zejść do rozsądnej prędkości i po minięciu polecieć sobie swoje.

 

Szerzy nam się chamstwo nad wodą i egoizm, a w pogoni za tym, aby być pierwszym na miejscu, wykiwać innych -zatracamy to co najpiękniejsze w naszym hobby - relaks i obcowanie z przyrodą.

 

Niektórzy zachowują się tak, jakby wpadli do marketu, bo jest promocja i walą do regałów tratując innych, wydzierając sobie koszyk na zakupy ....

 

Osobiście jestem za tym, aby powróciły elektryki, wiem, że to już nierealne, ale takie mam w tej sprawie zdanie lub jeżeli to już tak ma być, do pozostawienie stref z ograniczeniami mocy spalin.

 

Jasne, że Zalew jest dla wszystkich: żeglarzy, amatorów pływania skuterami, wędkarzy, kajakarzy itd. Gdyby wszyscy się troszkę wzajemnie szanowali, to nie byłoby tego gadania, a tak jeden drugiemu na złość. Bo też ma prawo, a jak ma mocniejsze motorki, to twój problem.

 

Dopóki nie będziemy się nawzajem szanować i uwzględniać prawa innych, a przede wszystkim nie będziemy sobie nawzajem robić na złość i przeszkadzać, dopóty wypad nad wodę będzie obarczony możliwoscią spotkania z idiotą na wodzie.


  • Sławek Oppeln Bronikowski, godski, sucks_one i 8 innych osób lubią to

#1028 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 kwiecień 2019 - 12:17

(…) warto spróbować tak na 50 lat zabronić wszystkiego na zalewie.

Ja niestety nie doczekam... :(



#1029 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 04 kwiecień 2019 - 17:11

A mnie irytują wędkarze, którzy w pogoni za miejscówkami, "zapierniczają" po 30km/h i więcej nie bacząc na innych łowiących na łodziach.

To dla mnie niegrzeczne i wskazujące na brak kultury i wzajemnego zrozumienia, jak taki jeden z drugim mija Ciebie na pełnym gazie w odległości rzutu przynętą.

 

Pytam się, co mu zależy ominąć Cię większym łukiem? Przy w/w prędkości nadłożenie 200-300 metrów to dla tych ścigaczy może 15 -20 sekund.

A jak już musi przepłynąć bliżej, to czy nie można zejść do rozsądnej prędkości i po minięciu polecieć sobie swoje.

 

Szerzy nam się chamstwo nad wodą i egoizm, a w pogoni za tym, aby być pierwszym na miejscu, wykiwać innych -zatracamy to co najpiękniejsze w naszym hobby - relaks i obcowanie z przyrodą.

 

Niektórzy zachowują się tak, jakby wpadli do marketu, bo jest promocja i walą do regałów tratując innych, wydzierając sobie koszyk na zakupy ....

 

Osobiście jestem za tym, aby powróciły elektryki, wiem, że to już nierealne, ale takie mam w tej sprawie zdanie lub jeżeli to już tak ma być, do pozostawienie stref z ograniczeniami mocy spalin.

 

Jasne, że Zalew jest dla wszystkich: żeglarzy, amatorów pływania skuterami, wędkarzy, kajakarzy itd. Gdyby wszyscy się troszkę wzajemnie szanowali, to nie byłoby tego gadania, a tak jeden drugiemu na złość. Bo też ma prawo, a jak ma mocniejsze motorki, to twój problem.

 

Dopóki nie będziemy się nawzajem szanować i uwzględniać prawa innych, a przede wszystkim nie będziemy sobie nawzajem robić na złość i przeszkadzać, dopóty wypad nad wodę będzie obarczony możliwoscią spotkania z idiotą na wodzie.

Chłopaki, ja pierdziu, nie wiem, czy to dobrze, czy źle, ale jeszcze nigdy nie miałem tyle polubień. Dzięki, że tez podzielacie moje uwagi odnośnie współżycia na wodzie.

 

Bez podtekstów i sprośnych myśli, proszę :D  Chodzi o wzajemne szanowanie się na wodzie i myślenie nieegoistyczne.

 

pozdarwiam


  • Sławek Oppeln Bronikowski, sucks_one i Gad1979 lubią to

#1030 OFFLINE   robert_prv

robert_prv

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 17 kwiecień 2019 - 08:42

Witam wszystkich.
 
Od jakiegoś czasu staram się uzyskać jakieś rzetelne informacje na temat pływania w strefie 0 (mały zalew) na ZS.
Po wielu telefonach do PZW w Piotrkowie Trybunalskim, stanicy w Barkowicach, Straży rybackiej, sklepu Multi Com w Piotrkowie, zarządców różnych kół, a nawet policji
efekt jest taki:
PZW Piotrków - zakaz pływania na wszystkich silnikach (elektrycznych oraz spalinowych)
Stanica - można pływać na silniku elektrycznym
Straż rybacka - zakaz pływania na wszystkich silnikach (elektrycznych oraz spalinowych)
sklep MC - można pływać na silniku elektrycznym (podobno tak ustalone było na zebraniach przy dzieleniu zalewu na strefy)
koła wędkarskie - różne odpowiedzi (najczęściej nie chcą się wypowiadać na ten temat lub informacja, że od początku strefa 0 miała być dostępna dla silników elektrycznych tylko źle zostały sformułowane przepisy i stąd nieporozumienia - w związku z czy ten zakaz nie jest egzekwowany przez żadne służby). Podobno w 2018 nikt nie został ukarany za pływanie na silniku elektrycznym ma "małym zalewie". 
I tu moja prośba - czy mógłby to ktoś zweryfikować? Jeśli ktoś dostał mandat to proszę napisać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Policja - tak jak w zeszłym roku???
 
W związku z powyższym można wysnuć wnioski, iż zakaz obowiązuje i nie. Kluczową kwestią jest tu interpretacja przepisów.
Pod TYM ADRESEM umieszczona jest mapka odnośnie ograniczeń strefowych. 
W końcowej jego części jest zapis mówiący o całkowitym zakazie używania łodzi motorowych i innego sprzętu motorowego.
Problem w tym, że w żadnych przepisach nie ma definicji czym jest Ponton. Nie jest on oficjalnie zaliczany do do łodzi motorowej ani innego sprzętu motorowego.
Podobnie jest z łodzią wiosłową. Definicje tych środków pływających, których głównym napędem są wiosła a pomocniczym silnik (elektryczny - ze względu na przepisy obowiązujące w "strefie ciszy") można porównać bardziej do jachtu żaglowego, którego głównym napędem są żagle a pomocniczym silnik.
Od jakiegoś czasu (chyba od zeszłego roku)  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie zdjął limity na połów suma oraz skrócił okres ochronny na zalewie Sulejowskim (od 1 stycznia do 31 maja) z powodu nadmiernej ilości tego drapieżnika w tych wodach zagrażający populacji innych gatunków. Dlatego uważam, że przepisy powinny być jak najszybciej doprecyzowane zgodnie z ich pierwotnym założeniem, aby nie było więcej nieporozumień wśród wędkarzy i mogli bez zbędnego stresu wędkować na "małym zalewie".
Ja od czerwca na pewno nie zamierzam rezygnować z pływania na "małym zalewie" na silniku elektrycznym.
A jakie jest Wasze zdanie?


#1031 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 kwiecień 2019 - 09:09

Nie można pływać ale nikt tego nie kontroluje. Tak to wygląda w dużym skrócie. :)

#1032 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 17 kwiecień 2019 - 09:43

1. mały zalew to nie jest jedyna strefa w której nie wolno używać silników. trzeba o tym pamiętać.

2. na spalinie w tych strefach to takie samo przekroczenie przepisów jak na elektryku i żadne PZW mundurowi wszystkich kolorów czy różne kółka nie mają żadnego prawa sobie niczego uzgadniać. A to :"sklep MC - można pływać na silniku elektrycznym (podobno tak ustalone było na zebraniach przy dzieleniu zalewu na strefy" to już zupełnie jakaś kpina. Co to jest MC? co oni mają do tego, zadbali po cichu o własny interes że "załatwili że na elektryku wolno, żart.

 

to jest chyba proste. Nie zgadzasz się że Ciebie ukarali a innego np. na elektryku nie, nie przyjmuj mandatu



#1033 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 17 kwiecień 2019 - 09:49

Ja zeszły rok pływałem elektrykiem na małym zalewie i łódką i pontonem, mandatu żadnego nie dostałem ale też nie miałem kontroli.
Słyszałem o jednym mandacie za elektryka ale to z powodu kłótni ze strażą.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

#1034 OFFLINE   robert_prv

robert_prv

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 31 maj 2019 - 10:05

No panowie i panie,

jutro się przekonamy jak to jest z tymi silnikami elektrycznymi na małym zalewie:)

Specjalnie będę pływał wokół patroli (jeśli będą) i czekał na mandat. 


  • pikeft lubi to

#1035 OFFLINE   generał1

generał1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 01 czerwiec 2019 - 16:25

Witam . Jakie wyniki na naszym pięknym zalewie ?

#1036 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 02 czerwiec 2019 - 19:09

Na Małym bez problemu elektryk. Nawet spaliny widziałem.



#1037 OFFLINE   robert_prv

robert_prv

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 04 czerwiec 2019 - 06:33

Witam wszystkich.

Wczoraj wróciłem z ZS i muszę stwierdzić, że w praktyce żadne zakazy nie obowiązują na tym zbiorniku.

W strefie 0 i 1 można było przez cały weekend podziwiać motorówki z silnikami nawet 60 KM.

Co prawda większość z nich nieco zmniejszała prędkość wpływając do strefy 0 (choć nie wszyscy),

jednak w strefie 1 poruszali się jakby nie było żadnych ograniczeń. 

Próżno było szukać patroli policyjnych na zalewie więc pytanie, czy będą mandaty dalej pozostaje nierozstrzygnięte.

Póki co w strefie 0 można podziwiać dużą ilość łodzi z silnikami elektrycznymi, nieco mniej ze spalinowymi małymi

i kilka od 10 do 60 KM. 

W strefie 1 wygląda to tak, jakby nie było żadnych zakazów.

Tak więc po raz kolejny mamy wprowadzone absurdalne przepisy, których nikt nie respektuje, nawet służby państwowe.

 

Jeśli chodzi o połowy to z kolegą od piątku do niedzieli udało się złowić 4 sandacze (58,64,78,84),

dwa szczupaki (60,77), jeden sum (90).

Sumy prawie nie brały. Na szczęście sandacz się ruszył. Kilka się zerwało. 

Sum i dwa najmniejsze sandacze wróciły do zalewu. 


Użytkownik robert_prv edytował ten post 04 czerwiec 2019 - 06:40


#1038 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 czerwiec 2019 - 10:40

(…)

Jeśli chodzi o połowy to z kolegą od piątku do niedzieli udało się złowić 4 sandacze (58,64,78,84),

dwa szczupaki (60,77), jeden sum (90).

Sumy prawie nie brały. Na szczęście sandacz się ruszył. Kilka się zerwało. 

Sum i dwa najmniejsze sandacze wróciły do zalewu. 

Czyli w Zalewie o 2 sandacze i 2 szczupaki mniej... :P


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#1039 OFFLINE   ars25

ars25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPiotrków.Tryb
  • Imię:Jarek

Napisano 04 czerwiec 2019 - 14:00

Taki tam fotomontaż 😉

Załączone pliki


  • giaur27 i malinabar lubią to

#1040 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 04 czerwiec 2019 - 14:08

Jaki kamuflaż

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka