Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Please log in to reply
1696 replies to this topic

#1061 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,589 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Posted 08 June 2019 - 09:03

Jak by nie kradli ryb to nikt by się nie czepiał. Chyba nie widziałeś co oni wyprawiają. 

 

 Nie to co szlachetni sulejowscy spinningiści  :lol:​ 


Edited by Szymon82, 08 June 2019 - 09:04.

  • Krzysiek P likes this

#1062 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 posts

Posted 08 June 2019 - 09:16

Jak by nie kradli ryb to nikt by się nie czepiał. Chyba nie widziałeś co oni wyprawiają. Ktorki sandacz na mięso ma hak w bebechach i do niczego się nie nadaję.na pewno nie ma mu się na życie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Chyba coś ze mną nie teges, bo nie rozumiem tekstu pisanego .



#1063 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 posts

Posted 08 June 2019 - 09:32

Nie to co szlachetni sulejowscy spinningiści

Nieee, spiningiści też nie są święci, ale ich "skuteczność i wydajność" w odłowach jest znacznie niższa.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin likes this

#1064 OFFLINE   brt3

brt3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 posts
  • LokalizacjaSulejów
  • Imię:Robert

Posted 08 June 2019 - 10:54

Uważasz że po takiej nocce mają pełne bakisty ryb? Proponuję wypłynąć kilka razy i sprawdzić osobiście.



#1065 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 posts
  • Imię:Tomek

Posted 08 June 2019 - 11:29

Robercie z Sulejowa,

 

jestem tego samego zdania co kolega mercoss. Pytasz, czy maja pełne bakisty ryb. Otóż odpowiedź brzmi NIE.

 

A wiesz dlaczego, jestem dość często dokładnie w tym rejonie, gdzie parkują w nocy te jachty, i wiem to z własnych obserwacji, ze spływają z łowiska, aby zostawić swa zdobycz na lądzie, gdzie mają znajomych w przyczepach/ domkach lub pod namiotami i wracają na łowisko ponownie.

 

Szczytem bezczelności było dowożenie na ląd ryb małym pontonem z silnikiem elektrycznym, aby ktoś nie stanął na wypatrzonym punkcie.

 

Taka jest niestety prawda o tych jednostkach i kłusownikach. Ktoś napisał, że cóż w tym dziwnego, goście łowią na trupka z lodzi - wolno

 

Owszem, niestety tak, ale na łodzi jest czasami jeden gość, a dookoła jachtu cztery wędki wywalone.

 

Gdyby dostali komplet i spłyneli z owiska , ok, ale nie miseo to mięso.,

 

Trzeba wracac i zarzynać ryby.

 

Cała prawda o tej sprawie.

 

pozdrawiam


  • mercoss, Krzysiek P and Alexspin like this

#1066 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,589 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Posted 08 June 2019 - 11:34

Nieee, spiningiści też nie są święci, ale ich "skuteczność i wydajność" w odłowach jest znacznie niższa.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Tak złośliwie i uszczypliwie to niektórych udzielających się w tym temacie  z pewnością ;) 


  • Viking likes this

#1067 OFFLINE   popek

popek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 posts

Posted 08 June 2019 - 21:03

To że wstają cztery wędki to nic nie znaczy,oni maja wrzucone jeszcze ze cztery teleskopy (tyko złożone )i walą w łeb co tylko się złapie, 1 czerwca sam byłem świadkiem jak ryby do bagażnika chwali i dalej na wodę
  • mercoss and Alexspin like this

#1068 OFFLINE   Roberto70

Roberto70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 posts
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:ROBERT

Posted 09 June 2019 - 08:20

Tomek 2703tomi Cześć. Napisałeś Robercie z Sulejowa o mnie chodziło? Nie mam 2 konta na jerkbait i nie pisałem tu nic ostatnio.Pozdrawiam.

#1069 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 posts

Posted 09 June 2019 - 08:33

 

Zgłosiłeś gdzie powinieneś ,czy tylko poinformowałeś forum JB . o zdarzeniu ?te same pytanie do 

2703tomi


Edited by Viking, 09 June 2019 - 08:35.

  • Alexspin likes this

#1070 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 posts
  • Imię:Tomek

Posted 09 June 2019 - 09:02

Tomek 2703tomi Cześć. Napisałeś Robercie z Sulejowa o mnie chodziło? Nie mam 2 konta na jerkbait i nie pisałem tu nic ostatnio.Pozdrawiam.

Robert,

 

nie widzisz, że nad moim wpisem jest wpis kolegi o imieniu Robert i też z Sulejowa.

 

To chyba oczywiste, ze kierowałem jakby to do niego. Spoko. Pozdrawiam



#1071 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 posts
  • Imię:Tomek

Posted 09 June 2019 - 09:14

 

Zgłosiłeś gdzie powinieneś ,czy tylko poinformowałeś forum JB . o zdarzeniu ?te same pytanie do 

2703tomi

 

Witaj,

 

a co takie zgłoszenie może zrobić. Tu trzeba kontroli "niespodzianek", nie na pokaz, tu trzeba większego zaangażowania i konsekwencji w respektowaniu prawa / regulaminu i karaniu.

 

Widziałeś kiedyś kontrolę rano o świcie lub nawet w nocy. O godzinie 9.00 czy później to możesz tylko kontrolować, czy gość ma wpis do rejestru lub gaśnicę na pokładzie lub czy naklejka na czapie silnika zgadza się z faktycznym stanem mocy jednostki napędowej.

 

Kłusole spływają w majestacie prawa wcześniej z łowiska.

 

Na Zalewie Sulejowskim (i pewno nie tylko) panuje "wolna amerykanka".

 

Jednak na Twoje pytanie, czy zgłaszałem? Tak owszem kolegom ze straży rybackiej i co z tego? Nic.

 

Dopóki w mentalności każdego "mięsiarza" nic się nie zmieni, to będzie jak jest. Nikt nie może Tobie zabronić zabrania z łowiska ryby w ramach limitu dziennego i ilościowego. Taki mamy regulamin i koniec, ale totalnym "chamstwem" jest spływanie z łowiska, aby zostawić rybki i powrót na "safari" ponownie.

 

 

Pozostawiam to bez dalszego komentarza i tyle....

 

Natomiast apeluję do każdego strażnika z legitymacją o kontrole nieco wcześniej niż po 9.00 rano.

 

Często pływam sam lub nawet jeżeli z kumplem, to człowiek po prostu boi się zwrócić uwagę jednemu czy drugiemu i nie chodzi tu o bohaterstwo tylko póki co mam do kogo wracać po rybach, a co takiemu debilowi do głowy wpadnie tego nie wiesz.

 

Kolego Viking, taka jest cała prawda o tym procederze.

Pozdrawiam


  • robert79, Krzysiek P, eRKa and 1 other like this

#1072 OFFLINE   Roberto70

Roberto70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 posts
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:ROBERT

Posted 09 June 2019 - 10:13

Tomek przepraszam za wpis nie myślałem że jest jeszcze inny Robert z Sulejowa którego wpis przeoczyłem. Pozdrawiam Kolegę brt3 i Ciebie. Miłego dnia.
  • brt3 likes this

#1073 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 posts
  • Imię:Tomek

Posted 09 June 2019 - 10:43

Wszystko w porządku. Nic się nie stało. Pozdrawiam wszystkich, którym los rybnych wód nie jest obcy.


  • Novis, niedziel_jig, brt3 and 1 other like this

#1074 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 posts
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Posted 10 June 2019 - 10:05

W niedziele PSR była o 6 na wodzie
  • Krzysiek P and pikeft like this

#1075 OFFLINE   Cola

Cola

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 posts
  • Imię:Peter

Posted 10 June 2019 - 15:05

No właśnie, a powinni być do 6 rano ....



#1076 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 posts

Posted 10 June 2019 - 15:47

Zaczynam się przekonywać do twierdzenia że na Sulejowie (jak i pewnie wielu innych wodach) nie powinno się wydawać nawet złotówki na zarybienia, a wszystko na ochronę wód. Ryby same sobie poradzą jak nie będą trzebione ponad miarę. Zarybienia to zastawianie stołu mięsiarzom za nasze pieniądze.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
  • kostom63, robert79, 2703tomi and 1 other like this

#1077 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 10 June 2019 - 19:44

Panowie otrzymałem fotkę dwuch panów z rozpoczęcia sezonu i tylko jedno słowo przychodzi mi na myśl. Rzeźnia. Nie zaciskam zębów jak ktoś bierze ryby zgodnie z limitami ale to po prostu jest masakra. Pocieszam się że zalew potrafi się obronić, oczywiście są takie dni że ryba wali jak opętana jednak w dużej większości tak nie jest i trzeba ją po prostu próbować przechytrzyć lub cieszyć się widokami . Pozdrawiam

#1078 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 posts
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Posted 10 June 2019 - 19:45

Jak masz zdjęcie zgłoś sprawę do PSR

#1079 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 10 June 2019 - 20:08

Teraz to nic nie da.

#1080 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,750 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Posted 10 June 2019 - 20:27

Sulejowski to mięsiarnia. Między mięsiarzami pływają normalni wędkarze. Są w zdecydowanej mniejszości i zazwyczaj niemiejscowi. Zalew Sulejowski ma piękne obramowanie brzegowe: lasy, piaski, trzciny i nieźle rozwiniętą bazę do rekreacji. To magnes, przyciągający wielu ludzi nad wodę. Jednak nie zdzierżam na akwenie głębokim skuterów . Tak, wiem, skuterowcy zapewne myślą: jebani wędkarze, muszę ich opływać. Hałas, fala itp skłania mnie do jednego wniosku: wolę strefę Sulejowskiego, gdzie ich nie zobaczę. No cóż, woda jest dla wszystkich. Okazy wyjeżdżają z wody od lat, bez żadnego nadzoru. Mimo wszystko lubię tą wodę.


  • Krzysiek P likes this