Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1693 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3720 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 lipiec 2019 - 04:49

To żart ?

W żadnym wypadku. Miałem krótką (zlotową) styczność z wodą O/Skierniewice. Widziałem co łowili znajomi. Zapewne nie jest to Eldorado, ale porównując z, piotrkowskim, sieradzkim i częstochowskim, chyba jednak skierniewickie wyprzedza tamte okręgi.

Masz Maćku inne zdanie? Proszę podziel się. :)



#1102 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1004 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 12 lipiec 2019 - 09:29

Cześć , dla zainteresowanych, wczoraj w okolicy Barkowic, pływała Policja informowała , o zakazie wpływania na mały zalew , na jakimkolwiek silniku, również elektryku, informowali również o strefach, możliwość pływania na silnikach do mocy 10kw, w związku z wakacjami będą również sprawdzać trześwość, wszystkie potrzebne rzeczy związane z wyposażeniem Łodzi. To tak dla zainteresowanych, w związku, że ostatnio byłem często, na wodzie , do wczoraj głośno o tym nie było, a teraz już jest.
Zobaczymy co będzie dalej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  • mercoss i Alexspin lubią to

#1103 OFFLINE   Cola

Cola

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Imię:Peter

Napisano 12 lipiec 2019 - 14:31

Dzikie przepisy. Strefa z silnikami do 10kW.

 

Wielu jest takich co mają naklejki na czapie silnika "10" (a pod maską dużo więcej)

Oszuści, których nie stać na dopłatę, aby pływać na legalu.

 

Skoro stać ich na Sempery/ Riverfoxy i inne cuda, to trąca to obciachem - oszustwo.

 

Albo przepisy i uregulowania dotyczą wszystkich, albo nikogo.

 

Cwaniactwo się szerzy na naszym zalewie.



#1104 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 12 lipiec 2019 - 14:34

O jakiej dopłacie piszesz ? Nie ma żadnej dopłaty do mocy silnika

#1105 OFFLINE   Cola

Cola

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Imię:Peter

Napisano 12 lipiec 2019 - 14:46

O jakiej opłacie?

Był projekt, aby podzielić Zalew na strefy w zależności od mocy silników, które mogą pływać po danym obszarze zalewu.

 

Zalew podzielono na 3 strefy, ale nijak się to ma do przestrzegania tych uregulowań.

 

Planowano na tzw. Dużym Zalewie puścić silniki bez ograniczeń, ale na szczęście nie "przeszło"

 

No i postanowiono zarobić na amatorach silnika powyżej 10kW

 

Jest opłata roczna (taka była planowana) dla osób, które chcą pywać na mocniejszych silnikach.

 

Jak jest naprawdę, nie wiem, mnie to nie dotyczy bo mam Yamaha 10 i pływam na legalu.

 

Patrząc na motorówki z silnikami nawet po 100Kw i lepiej wnioskuję, że albo przepisy to oni mają w d.... albo rzeczywiście zapłacili i mogą pływać.

 

Nie szłysałeś o takiej opcji z dopłatą do mocniejszych silników???

 

Jeżeli tak nie jest, tzn. nie mają wykupionego pozwolenia, to za nich powinna się wziąć policja, a nie za wędkarzy wpływających na elektryku na tzw. Mały Zalew.

 

Paranoja i chamstwo



#1106 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 12 lipiec 2019 - 19:38

O jaką dopłatę ci chodzi?
Uważasz że wędkarz który ma łódź z wiekszym silnikiem niż 10km ma mniejsza prawo do pływania po wodzie,a tym samym masz pretensje że czepiają się elektryków.

Z tego co wiem to jest operat wodny,zezwolenie wydawane przez polskie wody na wszystkie silniki powyżej 10km, koszt 1000zł i czekaszzzzzzzzz długo jak dostaniesz jesteś szczęśliwcem.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

#1107 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 12 lipiec 2019 - 20:21

O jaką dopłatę ci chodzi?
Uważasz że wędkarz który ma łódź z wiekszym silnikiem niż 10km ma mniejsza prawo do pływania po wodzie,a tym samym masz pretensje że czepiają się elektryków.

Z tego co wiem to jest operat wodny,zezwolenie wydawane przez polskie wody na wszystkie silniki powyżej 10km, koszt 1000zł i czekaszzzzzzzzz długo jak dostaniesz jesteś szczęśliwcem.

Piotruś, tak to już jest, że jak się nie ma to lepiej żeby nikt nie miał...

Mentalności nie oszukasz...

 

 

O jakiej opłacie?

Był projekt, aby podzielić Zalew na strefy w zależności od mocy silników, które mogą pływać po danym obszarze zalewu.

 

Zalew podzielono na 3 strefy, ale nijak się to ma do przestrzegania tych uregulowań.

 

Planowano na tzw. Dużym Zalewie puścić silniki bez ograniczeń, ale na szczęście nie "przeszło"

 

No i postanowiono zarobić na amatorach silnika powyżej 10kW

 

Jest opłata roczna (taka była planowana) dla osób, które chcą pywać na mocniejszych silnikach.

 

Jak jest naprawdę, nie wiem, mnie to nie dotyczy bo mam Yamaha 10 i pływam na legalu.

 

Patrząc na motorówki z silnikami nawet po 100Kw i lepiej wnioskuję, że albo przepisy to oni mają w d.... albo rzeczywiście zapłacili i mogą pływać.

 

Nie szłysałeś o takiej opcji z dopłatą do mocniejszych silników???

 

Jeżeli tak nie jest, tzn. nie mają wykupionego pozwolenia, to za nich powinna się wziąć policja, a nie za wędkarzy wpływających na elektryku na tzw. Mały Zalew.

 

Paranoja i chamstwo

Kogoś tu chyba mocno ściska...


  • Rebel64 i pikeft lubią to

#1108 OFFLINE   Kaflo

Kaflo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaŁDZ

Napisano 12 lipiec 2019 - 20:48

Panowie, nie słyszałem o żadnej dopłacie, natomiast próbuję ustalić o co chodzi z pozwoleniem wodnoprawnym na szczególne korzystanie z wód dla łodzi o mocy powyżej 10 KW (inf. na ulotce o strefach użytkowania turystycznego zbiornika Sulejowskiego). Dzwoniłem do Wód Polskich, Zarządu Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim i nikt nic nie wie... i uzyskanie tego pozwolenia właśnie może wiązać się z dodatkową opłatą. Tylko nie wiadomo czy będzie to jedna opłata na całą Polskę i wszystkie wody nieżeglowne czy na każdą wodę z osobna.... Jak komuś udało się uzyskać takie pozwolenie, będę wdzięczny za inf. do kogo się z tym udać



#1109 OFFLINE   Mosqito

Mosqito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Komorowski

Napisano 13 lipiec 2019 - 07:58

Ostatnio poświęciłem trochę czasu aby rozpoznać temat i wyglada to tak.
Wody Polskie w Łodzi rozpatrzyły na ta chwile jeden wniosek dotyczący silnika powyżej 10 KW który ktoś złożył na rzekę. Trwało to jakieś 8 miesięcy 😢. Na ta chwile wszystkie decyzje są wstrzymane ze względy na wygaśnięcie rozporządzenia i czekają na uchwalenie nowego które ma nastąpić do końca lipca.
Niestety osoby pracujące w wodach polskich nie potrafiły udzielić praktycznie żadnych informacji jak taki operat ma wyglądać bo nie maja pojęcia. Uprzejma Pani podała kijka informacji z jedynego operatu który został pozytywnie rozpatrzony. Co do reszty odsyłała mnie do ustawy🙈
Aha, nie da uzyskać jednego pozwolenia na cały kraj ponieważ wody w Polsce zostały podzielone na różne zlewnie i tak ZS rozpatruje RZGW Warszawa a np Jeziorsko RZGW Poznań😢.
Wniosek i operat - rozmawiałem z kilkoma osobami które zajmują się operatywni wodnoprawnymi i każda otwiera szeroko oczy i nie ma pojęcia jak taki operat przygotować, jeden może i by się podjął ale koszta spore bo około 1000 i to zależne czy mapę musi być do celów projektowych czy nie. W tym momencie ręce mi opadły.
No i jeszcze dochodzą opłaty w wodach polskich 270zl + 90 zł coś około tego.
Mam nadzieje ze niczego nie pomyliłem ale tak to wyglada na ta chwile.

#1110 OFFLINE   Kaflo

Kaflo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaŁDZ

Napisano 13 lipiec 2019 - 08:20

Dzięki @Mosqito. Czyli raczej nie mam po co dzwonić po weekendzie do Zarządu Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim ;) 

 

Dla zainteresowanych podsyłam link do dyskusji na forum motorowodnym http://forum-motorow...we-prawo-wodne/ Ważne inf. również dla tych, którzy chcą legalnie wybudować pomost.

 

Dla mnie temat pozwoleń na silniki istotny o tyle, że chce kupić spalinę. celowałem w 20HP ale teraz jest to dość ryzykowne, bo nie wiadomo w którą stronę będą prostować te buble prawne z rozporządzenia Wód Polskich. Jakby było jedno pozwolenie na cały kraj, to kasa (choć b. duża) jest jeszcze do przeżycia. Jak jednak trzeba będzie osobno na każdą wodę (nie wpisaną do wykazu śródlądowych dróg wodnych) to można się zastrzelić... I niestety takie buble prawne popychają ludzi w stronę rozwiązań niestandardowych, typu naklejki lub silniki 9.9 z mocą 20 hp... 



#1111 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 13 lipiec 2019 - 08:26

Ja mam zrobiony operat wodnoprawny na całą Polskę . Wody polskie a dokładnie zarządy zlewni nie wydają wogule decyzji. Ja czeka od czerwca 2018 roku i nadal niemal i z wnioskiem pływam po Sulejowie na 150 km. To jest bubel prawny Policja nie ma nawet wzoru co mają sprawdzać pomijając fakt że pozwolenie wodnoprawne może kontrolować tylko RZGW i Wody Polskie. Temat umiera ponieważ jest w sejmie nowelizacja ustawyktóra znosi ten obowiązek minn. Dla wędkarzy dlatego w całej Polsce wstrzymane są wydawanie pozwoleń wodnoprawnych
  • kotwitz lubi to

#1112 OFFLINE   Kaflo

Kaflo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaŁDZ

Napisano 13 lipiec 2019 - 08:37

Czyli przydałoby się poczekać na wyprostowanie tego bubla, pytanie tylko ile im to zajmie ;) 



#1113 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 13 lipiec 2019 - 08:39

Głosowanie niało być w czerwcu ale zostało przesunięte na lipiec

#1114 OFFLINE   Mosqito

Mosqito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Komorowski

Napisano 13 lipiec 2019 - 08:42

Maxer nie masz decyzji ponieważ nie wiedzą jak do tego podejść skoro zrobiłeś operat ba cała Polskę. Tak jak pisałem Polska podzielona jest na zlewnie czyli kilka RZGW i mogą sobie tak odsyłać z pismem ze nie są właściwym organem do wydania decyzji.
Ustawa jasno reguluje jakie kart grożą za brak operatu a to że Policja nie wie co z tym zrobić to inna bajka. Zgodnie z prawem nie ma pozwolenia jest kara i żaden papierek że złożyłeś nie powinien Cię chronić. Plus dla Ciebie, że Władza respektuje to co masz👍
Jest gorszy zapis tej ustawy ale nie będę go przytaczał bo jest ktoś się dopatrzy i będzie lipa po całości.
No cóż ja poczekam, pozbieram papiery i przygotuje sobie taki operat a póki co będę się wściekał że łódka w garażu.

#1115 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 13 lipiec 2019 - 09:28

Mosqito masz racje ale do ustawy w zakresie pozwoleń wodnoprawnych nie zostało wydane żaden rozporządzenie mówiące o zasadach szczegółowych wydawania i kontroli uprawnień . Sama ustawa nie wystarczy bez aktów wykonawczych w postaci rozporządzeń ministra wiec Policja nie ma uprawnień ani wytycznych do kontroli a zarządy zlewni przypychają się z zarządem głównym kto ma wydać decyzje 😂😁

#1116 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 13 lipiec 2019 - 09:36

Mosqito masz racje ale do ustawy w zakresie pozwoleń wodnoprawnych nie zostało wydane żaden rozporządzenie mówiące o zasadach szczegółowych wydawania i kontroli uprawnień . Sama ustawa nie wystarczy bez aktów wykonawczych w postaci rozporządzeń ministra wiec Policja nie ma uprawnień ani wytycznych do kontroli a zarządy zlewni przypychają się z zarządem głównym kto ma wydać decyzje

Czyli teoretycznie nie wolno im karać???
Jeśli tak, to czy możemy się oprzeć o jakiś przepis?



#1117 OFFLINE   Mosqito

Mosqito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Komorowski

Napisano 13 lipiec 2019 - 09:47

Maxer masz racje, ale doskonale wiemy, że jak się władza uprze to tylko problemy, nerwy i czas który potem trzeba poświecić żeby udowodnić, że nie jesteś wielbłądem.
Odnoszę wrażenie, że komuś bardzo zależy żeby umilić życie wędkarzom z łodziami posiadającymi duże silniki. Może się mylę ale ...

#1118 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 13 lipiec 2019 - 10:21

Kiedyś był przepis 0/1 - zakaz. Nie wnikam czy sensowny, bo pewnie różne grupy różnie go oceniają, ale wówczas też Państwo (służby, administracja) sobie z nim nie radziło, bo wszyscy pływali na spalinach Policji pod nosem. Teraz jak skomplikowali regulacje (strefy, moce, zakaz, pozwolenia, szczególne korzystanie z wód, park krajobrazowy....) to na pewno tego nie ogarną, a to się dzieje od 3 sezonów jest najlepszym dowodem.
I tak na dowód : wczoraj 4 skutery wodne płynące razem wyprzedzały motorówkę Policji.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
  • kotwitz lubi to

#1119 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 13 lipiec 2019 - 10:24

Najgorsze jest to, że żadne zakazy dotyczące silników nie pozwolą się obronić tej wodzie. 

Wprowadzili by zakaz żywca, trupa i połów nocny z łódek, to by każdemu na dobre wyszło..


  • mercoss, xeniowy i krzbak7635 lubią to

#1120 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 13 lipiec 2019 - 10:27

Święte słowa ale zawistni miesiaże pyrkający na 5 km mają problem z tym że ktoś lata na 100 km i zazdrość ich zżera 😁😁