Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1693 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   ars25

ars25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPiotrków.Tryb
  • Imię:Jarek

Napisano 13 lipiec 2019 - 12:16

na stanicy powiesili nowa tablice infb na starej z dopiskiem o 10 kw. W uchwale Sejmików nic nie ma o 10 kw. Natomiast jest w Ustawie prawo widne. Tablica z podziałem stref została sporządzona na podstawie uchwały Sejmików która reguluje przepisy w Sulejowskim Parku Krajobrazowym, Śmieszne to wszystko!

#1122 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 13 lipiec 2019 - 15:30

Zdziwiłbyś się kolego ilu jest mięsiarzy z 100 kucami na pawęży.

 

Nawiązując do tego ,czy każdemu wolno pływać po Zalewie beż względu na podczepione silniki (ich moc).

 

Na razie tak i mam nadzieję, że ktoś z włodarzy to zmieni. Z prostego powodu - nie lubię chamstwa na wodzie i debili, którzy na pełnej mocy przepływają obok łowiących wędkarzy na odległość rzutu.

 

Czy jest problemem opłynąć kolegę po kiju większym łukiem, przecież dla tych ścigaczy, to zaledwie 20- sekund więcej.

 

Tu nie chodzi kolego kotwitz o to, czy kogoś ściska, czy nie, tylko o brak kultury.

 

Ja osobiście jestem za tym, aby wróciły na Zalew tylko elektryki (choć wiem, ze to już nierealne). O Zalew trzeba dbać, po co mu olej i "waha" z nieserwisowanych, starych, nieszczelnych silników...

 

Ponoć województwu łódzkiemu grozi w (nie)odległej przyszłości deficyt w wodę pitną i co wówczas - może znowu wróci Zalew do łaski jako ujęcie wody pitnej dla Łodzi.

 

 

Panowie, nie chodzi tu o to aby "koty drzeć" - na wodzie panuje taka sama sytuacja pomiędzy brakiem szacunku mocniejszych jednostek nad słabszymi, jak sytuacja motocyklistów i samochodów osobowych na drogach.

 

Dobrze wiecie o czym mowa.

 

Pozdrawiam 


  • robert79 i eRKa lubią to

#1123 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 13 lipiec 2019 - 16:34

Wszystko się zgadza, tylko jest jedno male ALE...

Zalew Sulejowski nie był, nie jest i nigdy nie będzie należał tylko do wędkarzy. Wodę użytkują wszyscy. My wędkarze, którzy tak na prawdę najbardziej ją eksploatują, żeglarze, surferzy, rekreacja w postaci rowerków wodnych itp., motorowodniacy i pewnie jeszcze jakąś grupę by się podpięło. 

Dlatego trochę śmieszy mnie oburzenie wszystkich tych, którzy tak bardzo krzyczą na duże silniki :) , jakby woda była tylko ich własnością... 

Na takiej Turawie nikomu nie przeszkadza to że ktoś pływa na większym silniku, wszyscy żyją, ryba jest...

Poza tym jaka jet różnica kiedy przepływa ktoś obok w ślizgu mniejszą czy większą łódką? Przecież na małym pontonie już przy 6 hp płynie się w ślizgu, na nieco większej łódce do 10kw też da radę. Czy takie jednostki nie generują fali? Czy ci wędkarze zwalniają obok innych???

Otóż nie, nie zwalniają, robią falę, która tak samo bujnie łódką stojącą w pobliżu. 

Żeby nie było, mnie również drażnią skutery, szczególnie kiedy celowo płyną blisko celem zwrócenia na siebie uwagi, podkreślenia swojej zajebistości, ale to też są ludzie, to jest ich sposób na niedzielne popołudnie, w tygodniu jest spokój :)



#1124 OFFLINE   ars25

ars25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPiotrków.Tryb
  • Imię:Jarek

Napisano 14 lipiec 2019 - 09:40

Z moich obserwacji, mogę stanowczo stwierdzić, ze oburzenie odnośnie większych silników, czy lepszej łódki - jest w grupie ludzi, którzy jeżdżą na zalew po ryby, a nie na ryby.... i tyle w temacie . Wody jest dużo, tym co wszytko przeszkadza, można przecież na wiosłach płynąc na mały zalew i upajać się spokojem, cisza i czym dusza zapragnie. Miejmy nadzieje, ze niebawem zostanie ten dubel prawny uregulowany w całości i kropka. Woda jest dla wszystkich, niektórzy jednak zachowują się, jakby to była ich prywatna.
  • eRKa lubi to

#1125 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 10:50

Z moich obserwacji, mogę stanowczo stwierdzić, ze oburzenie odnośnie większych silników, czy lepszej łódki - jest w grupie ludzi, którzy jeżdżą na zalew po ryby, a nie na ryby.... i tyle w temacie . Wody jest dużo, tym co wszytko przeszkadza, można przecież na wiosłach płynąc na mały zalew i upajać się spokojem, cisza i czym dusza zapragnie. Miejmy nadzieje, ze niebawem zostanie ten dubel prawny uregulowany w całości i kropka. Woda jest dla wszystkich, niektórzy jednak zachowują się, jakby to była ich prywatna.

Masz dużo racji, ale obawiam się żeby Twój post nie został odczytany jako tłumaczenie chamstwa, bo woda jest wszystkich. I moim zdaniem o to chamstwo chodzi, nie o to czy ktoś płynie na żaglu, ma 5, 10 czy 100KM. Może jest tak, że szybszy uważa że mu więcej wolno, ale generalnie idzie że się nie szanujemy na wodzie, poziomem i kulturą nie dorośliśmy żeby pływać niczym więcej niż na dmuchanym materacu. Sytuacje jakie mnie spotkały na Sulejowie w ciągu może dwóch tygodni, bo dalej nie zapisuję takich idiotyzmów. Żeby nie było, że się czepiam szybkich i wściekłych, bo sam może i wolno nie pływam.

Żaglówka - stoję na kotwicy, na kancie więc rzucam stale w określonym kierunku,żaglówka od dobrych 1000m płynie dokładnie na mnie, ale kursem takim że musi mnie minąć prostopadle do wiatru i linii mojego rzutu za rufą. Przepłynęła, kilem odcięła linkę, jak by tego było mało gość ciągnął trollem dwiema wędkami. Pytam czy nie dało się mnie ominąć, bo przecież stoję w jednym miejscu, a gość mi ze spokojem odpowiada, że "to jest ŻAGLÓWKA i on musi płynąć tak jak jest wiatr", pytam grzecznie  podhalsować wcześniej, wysokość zmienić, cokolwiek, gość do mnie żebym się odwalił, to pytam, czy od wczoraj ma uprawnienia żeglarskie nie umie zmienić wysokości jak płynie pod wiatr..... no i się zaczeło....

 Skutery - generalnie jak nie muszę się łapać burt żeby ustać to olewam, ale jak od Karolinowa do przepompowni płynie razem 5 skuterów, ja sobie stoję w jednym miejscu, nota bene blisko tego miejsca gdzie historia z żagłowką  ;-), a goście mnie mijają po 20m po 2-3szt po każdej burcie to już to nie jest nic innego jak chamstwo.

Wędkarz 4KM troll - stoisz na kancie, a on k...a musi przetrolować akurat tak gdzie ty rzucasz, bo to sobie zaplanował wieczorem jak się kład spać.

Przykładów każdy może mnożyć, tylko po co. Akcja rodzi reakcję, sami napędzamy agresję na siebie. Jak się nie będziemy tolerować  to na wodzie będzie za chwilę wojna a nie rekreacja.

Żeby nie było, że jest tak źle to oczywiście znamy użytkowników różnych łodzi, szanujących innych, i tutaj moc nie ma za wiele znaczenia, albo ktoś jest chamem albo nie



#1126 OFFLINE   ars25

ars25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPiotrków.Tryb
  • Imię:Jarek

Napisano 14 lipiec 2019 - 11:11

Podsumowując.... woda jest dla wszystkich z zachowaniem zasad, zdrowego rozsądku, wzajemnej tolerancji. Widocznie trzeba jeszcze poczekać, żeby co niektórzy to zrozumieli...
  • mercoss, robert79 i eRKa lubią to

#1127 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 14 lipiec 2019 - 14:06

Podsumowując.... woda jest dla wszystkich z zachowaniem zasad, zdrowego rozsądku, wzajemnej tolerancji. Widocznie trzeba jeszcze poczekać, żeby co niektórzy to zrozumieli...

Tylko że u nas zasady nie obowiązują , jestem przekonany że ml nie jednokrotnie przepłynięcia blisko łodzi są dla zabawy i dla uciechy

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • mercoss lubi to

#1128 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 15 lipiec 2019 - 07:34

Mercos jak byłem na otwarciu w tym sezonie to pod Karolinowem mało brakowało a na 3 łodziach lali by się między sobą o miejscówkę

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

#1129 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 15 lipiec 2019 - 07:55

Mercos jak byłem na otwarciu w tym sezonie to pod Karolinowem mało brakowało a na 3 łodziach lali by się między sobą o miejscówkę

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

to, co teraz, zabierać kamienie na łódkę, w samoobronie oczywiście

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#1130 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2019 - 08:34

to, co teraz, zabierać kamienie na łódkę, w samoobronie oczywiście

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Dobrze uzbrojony duży jerk lepszy  ;) .


  • Alexspin i pikeft lubią to

#1131 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3708 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 lipiec 2019 - 08:50

(…)pytam grzecznie  podhalsować wcześniej, wysokość zmienić, cokolwiek, gość do mnie żebym się odwalił, to pytam, czy od wczoraj ma uprawnienia żeglarskie nie umie zmienić wysokości jak płynie pod wiatr..... (…)

Widzisz, bo on wcale nie musi mieć żadnych uprawnień (do 24 ft długości), taki sam przepis jak z kartą rowerową. Nadepnąłeś mu na odcisk, uraziłeś ambicję, ciesz się, że nie zademonstrował Ci jednego ze sposobów użytkowania bosaka.

Niestety, chamstwo mnoży się nie tylko na Sulejowskim, proponuję zobaczyć co się dzieje na mazurskich jeziorach... :angry:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 15 lipiec 2019 - 08:56

  • Krzysiek P lubi to

#1132 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 15 lipiec 2019 - 09:12

Widzisz, bo on wcale nie musi mieć żadnych uprawnień (do 24 ft długości), taki sam przepis jak z kartą rowerową. Nadepnąłeś mu na odcisk, uraziłeś ambicję, ciesz się, że nie zademonstrował Ci jednego ze sposobów użytkowania bosaka.

Niestety, chamstwo mnoży się nie tylko na Sulejowskim, proponuję zobaczyć co się dzieje na mazurskich jeziorach... :angry:

Nie napisałem tego, ale to była żaglówka wymagająca uprawnień, miała dobrze powyżej 7,5m po pokładzie


  • Alexspin lubi to

#1133 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 15 lipiec 2019 - 11:56

To z tym ograniczeniem mocy silników,  to jest jedna wielka farsa. Tak jak ktoś wyżej wspomniał, jeden na 8 czy 10KM będzie płynął w ślizgu pontonem czy lekką łódką, a drugi (jak np. ja) będzie płynął z tą samą czy nawet mniejszą prędkością dużą ciężką łodzią z silnikiem 30KM. Gdzie tu sens...? Moc nie ma nic do rzeczy, powinno być ograniczenie prędkości. To logiczne przecież, że jak ktoś ma dużą łódkę, to musi mieć mocniejszy silnik.

Pozdrawiam

Tomek


  • Krzysiek P lubi to

#1134 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 lipiec 2019 - 14:42

Widzisz, bo on wcale nie musi mieć żadnych uprawnień (do 24 ft długości), taki sam przepis jak z kartą rowerową. Nadepnąłeś mu na odcisk, uraziłeś ambicję, ciesz się, że nie zademonstrował Ci jednego ze sposobów użytkowania bosaka.

Niestety, chamstwo mnoży się nie tylko na Sulejowskim, proponuję zobaczyć co się dzieje na mazurskich jeziorach... :angry:

Olek, parafrazując..Chamstwo nie mnoży się tylko nad wodą..proponuję zobaczyć co dzieję się na drogach(udowadnianie swojej wyższości), nad brzegami (kłusownictwo, śmieci) , czy nawet w śmietnikach osiedlowych (jaka k..wa  segregacja???).
Chamstwo nas otacza. Strach zwrócić uwagę żeby w najlepszym razie nie pobili.
Ja mam jedną odp- KARY. Nic tak szybko i skutecznie nie edukuje. Sorry za OT 


  • jacekp29, robert79, Pisarz.......ewski Piotr i 2 innych osób lubią to

#1135 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 lipiec 2019 - 20:22

... powinno być ograniczenie prędkości. 

Po co tworzyć kolejny bezsensowny przepis który miałby być "martwy"? Moim zdaniem było dobrze podzielone na 3 części dla elektryków, silników do 10 kucy i duży zalew bez ograniczeń. Jeszcze żeby miał kto to kontrolować i odpowiednie kary nakładać to bajka. Na brzegach też masakra jak się wyjdzie z łódki puszki po piwach, opakowania po robakach, papierosach itd. Tam to powinno się mandaty rozdawać to jeden drugiego by sam pilnował żeby nie musiał sprzątać po kimś jak na miejscówkę przyjdzie następnym razem. Pływam dopiero drugi sezon po Sulejowie i jak się czyta o chamstwie to się zastanawiam czy ja tak mało tam bywam czy te opinie są mocno przesadzone, a prawda leży pewnie gdzieś po środku. Może po prostu nie wchodzę nikomu w drogę, wolę miejsca mniej zatłoczone niż naście łódek w jednym miejscu na odległość rzutu. Ważniejsze od presji złowienia czegokolwiek jest odpoczynek.


  • Szymon82 i Krzysiek P lubią to

#1136 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 26 lipiec 2019 - 13:57

https://piotrkowtryb...821/zd/45076115
  • Alexspin lubi to

#1137 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3708 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 lipiec 2019 - 17:01

Masakra

#1138 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4903 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 lipiec 2019 - 07:43

Zbiornik Sulejowski to jest cały czas zaporówka.. tzn ma zespół cech typowych dla sztucznie piętrzonej wody. Pała z logiki..i do kąta.. :)



#1139 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3708 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 lipiec 2019 - 08:55

Właśnie sam sobie tę pałę wystawiłeś. :P  Logiczne jest, że susza i niski stan wody determinują poziom wody nie tylko w naturalnych jeziorach, ale również i to jest logiczne, w zbiornikach retencyjnych, a taka jest obecnie główna funkcja Sulejowskiego, od kiedy przestaliśmy w Łodzi pić wodę z tego bajorka.



#1140 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2160 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 29 lipiec 2019 - 09:20

Po co tworzyć kolejny bezsensowny przepis który miałby być "martwy"? Moim zdaniem było dobrze podzielone na 3 części dla elektryków, silników do 10 kucy i duży zalew bez ograniczeń. J

Te strefy o których piszesz sa inne o ile uchwała sejmiku jeszcze obowiązuje

jedna część ma zakaz wszystkiego co ma silnik w tym elektryczny! - definicja łodzi motorowej jest taka

"Łódź motorowa − jednostka przeznaczona do uprawiania żeglugi po wodach śródlądowych  i  morskich  wodach  przybrzeżnych,  z  pokładem  ciągłym,  częściowym lub bez pokładu, napędzany silnikiem spalinowym: wysokoprężnym lub benzynowym,  wbudowanym  na  stałe  lub  przyczepnym,  a  także  silnikiem  elektrycznym".

na drugim obszarze masz limit do 5,44KM czyli 4kW, a na trzecim bez limitu mocy silnika (dowolnego silnika)

Co do 10kW wynikających z Prawa wodnego (zezwolenie wodnoprawne) to 5 z 11 Biur RZGW wydały łącznie mniej niz 10 sztuk takich zezwoleń przez półtora roku działalności mimo że łodzi motorowych w samym związku motorowodnym jest zarejestrowanych ponad 20.000 a tam tylko te powyżej 15kW a do 20kW można rejestrować w starostwie do połowu ryb a jest jeszcze PZŻ który tez rejestruje łodzie motorowe


Użytkownik wuran edytował ten post 29 lipiec 2019 - 09:22