Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Please log in to reply
1693 replies to this topic

#1261 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 posts

Posted 08 October 2019 - 18:21

Jeżeli pogłębią ten odcinek to napewno wpłynie to korzystnie na rybostan zalewu i Pilicy .

A możesz doprecyzować jak to wpłynie na rybostan?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#1262 OFFLINE   majtreja

majtreja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 posts

Posted 08 October 2019 - 20:07

Wystarczy dać zgodę wykonawcy na sprzedaż tego co wygarnie. Zapewniam, że problem rozwiążą chętni mieszkańcy z okolic. U mnie dopiero co wykopali zalew 23 ha podobno 900 000 m3urobku. Nie mogłem się dopchać, żeby zdobyć trochę na podniesienie placu. Ledwo 5 wywrotek z wielką łaską udało mi się załatwić. Rozeszło się nie wiadomo kiedy.

Edited by majtreja, 08 October 2019 - 20:09.


#1263 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 posts
  • Imię:Tomek

Posted 08 October 2019 - 20:38

Jak dla mnie to tylko "spierdzielą" fajne łowiska na na tym odcinku biegu Pilicy 



#1264 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,701 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 09 October 2019 - 05:20

Jak dla mnie to tylko "spierdzielą" fajne łowiska na na tym odcinku biegu Pilicy 

:o ???!!!

Gdzie Ty je masz? Znam dobrze i często odwiedzam odcinek od Kurnędza i moim zdaniem nędza... :(



#1265 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,899 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 09 October 2019 - 05:39

majtreja - to nie jest "gleba ogrodowa, lekka".. To są w większości rzeczne namuły i osady, pylące po wyschnięciu. Ta uboga równina za klasztorem to jest właśnie zwałowisko z lat 80, z czasów kiedy regularnie działała tam pogłębiarka. Ale w korycie jest sporo wartościowego kruszywa.. którego nikt nie chce. Dlatego będzie plaża - tak samo naturalna jak ta w Ustce.. :)


  • Alexspin likes this

#1266 OFFLINE   Roberto70

Roberto70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 posts
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:ROBERT

Posted 10 October 2019 - 07:35

Na pytanie Kolegi mercoss odnośnie wpływu na rybostan . Znam te 10km Pilicy dobrze , pływałem z maską w wielu miejscach i poza dołkami i rynnami przy brzegu których jest mało Pilica jest płytka . Pamietam lata osiemdziesiąte na Pilicy na tym odcinku było pełno ryb okoni ,sandaczy dużych brzan kleni ,masa ryb wpływała na tarło z zalewu i wchodziła w Pilicę ale Pilica nie była jeszcze regulowana i woda była głęboka - z drzew skakali na główkę np na zakręcie koło Podklasztorza  .Jeżeli Pilica zostanie pogłębiona to napewno dużo ryb z zalewu znajdzie tu swoje miejscówki i kryjówki wiecej sie uchowa przed kłusownikami z kuszą mając lepszą drogę ucieczki - na głęboka wodę .To tyle .Pozdrawiam.


  • Alexspin likes this

#1267 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,701 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 10 October 2019 - 08:58

(…) Znam te 10km Pilicy dobrze , pływałem z maską w wielu miejscach i poza dołkami i rynnami przy brzegu których jest mało Pilica jest płytka . Pamietam lata osiemdziesiąte na Pilicy na tym odcinku było pełno ryb okoni ,sandaczy dużych brzan kleni ,masa ryb wpływała na tarło z zalewu i wchodziła w Pilicę ale Pilica nie była jeszcze regulowana i woda była głęboka - z drzew skakali na główkę np na zakręcie koło Podklasztorza  .Jeżeli Pilica zostanie pogłębiona to napewno dużo ryb z zalewu znajdzie tu swoje miejscówki i kryjówki wiecej sie uchowa przed kłusownikami z kuszą mając lepszą drogę ucieczki - na głęboka wodę .To tyle .Pozdrawiam.

Potwierdzam. Niegdyś można było tam złowić, teraz można tylko ...łowić. Może po pogłębieniu wróci to "z...".


Edited by Alexspin, 10 October 2019 - 08:59.


#1268 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 posts
  • LokalizacjaPabianice

Posted 11 October 2019 - 13:14

Pogłebią odcinek od powyżej mostu w Sulejowie do 1,5 km za ujściem Luciązy. Daję rzece 2 lata na zasypanie tego odcinka :) Przyrody sie nie oszuka :) mają wybrac około 300 tys m3 


Edited by tlok, 11 October 2019 - 13:15.

  • mercoss and Krzysiek P like this

#1269 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,701 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 13 October 2019 - 06:51

Pogłebią odcinek od powyżej mostu w Sulejowie do 1,5 km za ujściem Luciązy. (...)

Coś mi nie pasuje. O ile się orientuję i jak pokazują mapy, Luciąża ma ujście znacznie poniżej mostu, więc te 1,5km od ujścia wypada zdecydowanie poniżej, a nie powyżej mostu.

Gdzieś czytałem, że pogłębianie ma objąć odcinek 10km powyżej mostu, więc wypadałoby to na trawersie Białej/Adelinowa i to miałoby sens. Chyba, że mi się kierunki pomyliły i pogłębianie miałoby objąć rozlewiska cofki.


Edited by Alexspin, 13 October 2019 - 06:53.


#1270 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,899 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 13 October 2019 - 18:41

Krzysiek - stary przekop wytrzymał dobrze ponad dwadzieścia lat, dopiero duża woda w 2007 go zrównała z dnem.. Będziesz kopał szpadlem.. w ramach nowych obowiązków .. :)  


  • tlok likes this

#1271 OFFLINE   Roberto70

Roberto70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 posts
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:ROBERT

Posted 14 October 2019 - 08:22

Mają pogłębić 10km czyli tak do Białej +-  tak jak pisze Kolega Alexspin .Do rozlewisk ZS od mostu jest może z 2-3km .10km głębokiej wody dało by fajny odcinek do łowienia .Piasek jest drogi wiec może na 10km sie nie skończy.


  • Alexspin likes this

#1272 OFFLINE   zorro69

zorro69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 posts

Posted 19 October 2019 - 19:09

Krótka eskapada rowerowa pokazała jaki jest stan Sulejowa...fotki mówią lepiej niż tekst. Okolice Podklasztorza i dalej w stronę Barkowic...Natomiast w rozlewiskach Luciąży gdzie wpada do ZS pseudowędkarze robią rzeź szczupaków...

Attached Files



#1273 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 posts
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Posted 19 October 2019 - 20:55

Pustynia. Mazowiaki by powiedzieli "bedyńska pustynia".

#1274 OFFLINE   kwibar

kwibar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 posts
  • LokalizacjaEOP
  • Imię:Bartosz

Posted 21 October 2019 - 07:53

Witam kolegów. Jest sens pływać po dużym zalewie? Są ostatnio jakieś wyniki?


Edited by kwibar, 21 October 2019 - 07:53.


#1275 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 21 October 2019 - 08:42

Byłem w sobotę.

Łódki pogrupowane gęsto  w głębszych dołkach.W związku z tym miejscówki przeorane wszystkim we wszystkich kierunkach-można obserwować przynęty na sąsiednich  łódkach. Nie lubię tak  łowić-przy przestawieniach łódki nie stajesz tam gdzie  chciałbyś wg echo, ale tak by nie wpłynąć komuś  w zasięg rzutu. Jak  dla mnie  mało atrakcyjne  łowienie, wolę kameralne  łowienie z odrobiną prywatności. Przy tym stanie wody i generalnej plaży na dnie  nie czułem się na siłach na szukanie  jakiegoś  spokojnego miejsca gdzie mogłyby zatrzymać się ryby- wszędzie poza płytko i  płasko. Chyba ,że czujesz się bardzo mocny i wierzysz w swoje tajne przynęty, lub sposób prezentacji, który pozwoli skusić rybę  która widziała tego dnia ( i pewnie wiele poprzednich) bardzo dużo. Jeśli chodzi o wyniki moje i obserwowane- wydłubane drobne  okonki  i sporadyczne niemiarowe szczupaczki.

Chętnie posłucham jeszcze innych, może w okolicach tamy jest ciekawiej?  


  • Alexspin likes this

#1276 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,701 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 21 October 2019 - 12:52

Żal d..ę ściska :(



#1277 OFFLINE   kwibar

kwibar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 posts
  • LokalizacjaEOP
  • Imię:Bartosz

Posted 21 October 2019 - 17:44

Nie, nie czuję się zbyt mocno ani nie mam też super zaufanych tajnych przynęt. Po prostu katuję jeden zbiornik w okolicy z praktycznie zerowymi wynikami i chciałem popróbować w innym miejscu. Chociaż nie ma aż tak wielkiej presji jak na ZS. Dzięki za info.



#1278 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,701 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 22 October 2019 - 05:24

(…) katuję jeden zbiornik w okolicy z praktycznie zerowymi wynikami (…)

Tak trzymaj, nie jesteś sam, mam podobnie... ;) W końcu coś się wq… i weźmie... ;)


  • eRKa likes this

#1279 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,593 posts
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Posted 22 October 2019 - 07:26

Alku - jak wygląda ryba coś?

 

W niedzielę odwaliłem rzetelną dniówkę na Słoku. Od 7 rano do 15. Pogoda idealna, pięć pudełek przynęt, dwie wędki - do 5 i do 13 g. Efekt - dwa okonki i ... gdybym zabierał - pewnie worek glonów nitkowych. Praktycznie w każdym rzucie przynęta wracała oblepiona glonami jeśli tylko musnęla o dno.

Spotkałem jeszcze dwóch innych nawiedzonych, co uparcie machali wędką, pływał facet z żywcami, kilku siedziało z gruntówkami. I efekty podobne, czyli żadne.

 

Ale przecież wędkarze nie umieją łowić.

 

Pozdrawiam Romek


  • Alexspin likes this

#1280 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,701 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 22 October 2019 - 08:39

Alku - jak wygląda ryba coś? (…)

Nie wiem Romku, bo żadnej nie widziałem na wędce od dość dawna... :( Ale musi być czymś atrakcyjnym, bo chyba nie tylko ja chciałbym ją zobaczyć... ;)


Edited by Alexspin, 22 October 2019 - 08:40.

  • Gad1979, eRKa and pikeft like this