Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Please log in to reply
1693 replies to this topic

#1441 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 posts

Posted 22 July 2020 - 07:16

Szczególnie tam gdzie jest dostęp autem do brzegu. Zawsze uważałem że powinien być jakiś zorganizowany i uporządkowany dojazd, ale chyba nie w naszym społeczeństwie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin likes this

#1442 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 posts

Posted 22 July 2020 - 07:19

Płynołem przy tych butelkach i na echosondzie pokazywało sporo rybek , dobre miejscówki koledzy wybrali , a tak na poważnie w tym miejscu idzie koryto , fajnie to wygląda taki łańcuszek i co ważne nikt tych butelek nie niszczy jak to bywa na innych zbiornikach z czystej złośliwości

To nie jest żadne złośliwe niszczenie tylko sprzątanie po śmieciarzach. To nie koledzy, przynajmniej nie moi, tylko idioci . Nie mam zamiaru tego omijać. To są nęcone miejsca. Tylko stołówka.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Edited by mercoss, 22 July 2020 - 07:19.


#1443 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 22 July 2020 - 07:19

Mateusz , ale wysypisko kolorowe i zakotwiczone tak że nie pływa po całej wodzie

#1444 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 22 July 2020 - 07:32

Z drugiej strony zobacz , z brzegu zawsze staniesz przy tym samym krzaku i nęcisz inaczej ryby nie ściągniesz a na wodzie jest dużo gorzej jak nie zaznaczyłeś dokładnie miejsca to będziesz patrzył jak kolega z boku wyciąga ryby , na GPS tak dokładnie nie staniesz , a kilka metrów robi różnicę o czym sam się przekonałem . Na koniec wędkowania myślę że zabiorą butelki i będzie czyściutko

#1445 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 posts

Posted 22 July 2020 - 07:39

Z drugiej strony zobacz , z brzegu zawsze staniesz przy tym samym krzaku i nęcisz inaczej ryby nie ściągniesz a na wodzie jest dużo gorzej jak nie zaznaczyłeś dokładnie miejsca to będziesz patrzył jak kolega z boku wyciąga ryby , na GPS tak dokładnie nie staniesz , a kilka metrów robi różnicę o czym sam się przekonałem . Na koniec wędkowania myślę że zabiorą butelki i będzie czyściutko

Czytam i nie wierzę!!! Na pewno nie sprzątną po sobie. Poziom akceptacji dewastacji środowiska jest na sulejowie zatrważający. Spiningujac też starasz się znaleźć przeszkodę, krzaki itp i co? Też każdy ma wozić pety i rozstawiać znaczniki żeby trafić prezycyjnie?? Przecież to paranoja co piszesz.
Widziałem jednak wędkarzy którzy stawiali markery do nęcenia i po wędkowaniu je zabierali. Szacun dla tych rodzynków. Większość to śmieciarze.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin likes this

#1446 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Posted 22 July 2020 - 07:54

Jak dla mnie to wygląda po prostu źle. Może jak byłyby to naprawdę jakieś bojki a nie butelki i nie 7 szt obok siebie to ok. Gdyby trzeba było wydać hajs i kupić bojke byłyby zabierane a tak nasrane tego.

Wiadomo już coś odnośnie silników spalinowych i mocy?

#1447 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 22 July 2020 - 08:54

Zobaczcie na brzegu jest mnustwo przyczep w których mieszkają wędkarze od tych butelek i teraz tych 8 będzie się kłucić kto gdzie nęcił i w którym miejscu stał , a tak każdy podpływa do swojej i jest OK . Co do bójek każdy wie że za p......ą taka przypadłość ludzka . To jest moja opinia o tym co widzę na wodzie , oczywiście każdy może mieć inną

#1448 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,593 posts
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Posted 22 July 2020 - 14:04

Te butelki(te same) stoją od wiosny do późnej jesieni. Miejscówki nęcone przez posiadaczy domków nad wodą którzy praktycznie stale(od wiosny do jesieni) łowią na ciężko.


  • Alexspin likes this

#1449 OFFLINE   balikus

balikus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 posts
  • LokalizacjaNowy Glinnik
  • Imię:Jaroslaw

Posted 22 July 2020 - 17:47

Witam,

Staram się zawsze żyć w zgodzie z myślą, że woda zalewu sulejowskiego jest dla wszystkich, choć czasami nie jest łatwo ;). Rozumiem wędkarzy którzy oznaczają sobie miejsca nęcenia, choć chyba nie jest to do końca zgodne z regulaminem wody. Staram się również zrozumieć motorowodniaków na skuterach z tym mam zdecydowany problem, szczególnie dotyczący sposobu ich korzystania z przyjemności szybkiej "jazdy" w moim pobliży. Jednak, buraków, którym łatwiej wyrzucić śmieci z łódki do wody lub na zasadzkę przynieść pełne butle ale puste walnąć w krzaki nawet nie staram się zrozumieć. Problemu z butelkami na lince nie widzę do momentu do kiedy mogę je zauważyć i ominąć, choć kiedy któraś  wplącze mi się w śrubę to nie ręczę czy nie wrócę na brzeg z kompletem butelek :P .

Pozdrawiam J.B.


  • Alexspin likes this

#1450 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,701 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 23 July 2020 - 05:54

Zobaczcie na brzegu jest mnustwo przyczep w których mieszkają wędkarze od tych butelek i teraz tych 8 będzie się kłucić kto gdzie nęcił i w którym miejscu stał , a tak każdy podpływa do swojej i jest OK . Co do bójek każdy wie że za p......ą taka przypadłość ludzka . To jest moja opinia o tym co widzę na wodzie , oczywiście każdy może mieć inną

Łomojamatkoboska, kup słownik, albo chociaż włącz "sprawdzajkę"! Aż oczy bolą... :(



#1451 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 posts

Posted 23 July 2020 - 10:35

Akurat bójek kolega napisz dobrze.....

#1452 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 posts

Posted 23 July 2020 - 10:36

Napisał 🙂

#1453 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 23 July 2020 - 18:57

Łomojamatkoboska, kup słownik, albo chociaż włącz "sprawdzajkę"! Aż oczy bolą... :(

Merytorycznie jest ok ??? , w telefonie to tak przekręca  .  Ale ok   ;)  Masz racje 


  • Alexspin likes this

#1454 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,701 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 24 July 2020 - 05:59

Akurat bójek kolega napisz dobrze.....

Co to jest "bójka" :huh: Chyba że chodzi o bójki między wędkarzami, a ja miałem na myśli "bojki" zaaranżowane z tych petów. OK, jeśli źle odczytałem, przepraszam.

 

Merytorycznie jest ok ??? , w telefonie to tak przekręca  .  Ale ok   ;)  Masz racje 

Merytorycznie :good: Nie zwalaj winy na telefon, to nie "literówka", tylko ortografia :P Wiem, że mam rację, bez obrazy, przepraszam za zwrócenie uwagi, ale ludzie czasami tak piszą, że kiszki skręca, a mimo, że jest to zawarte w regulaminie, moderatorzy mają to w du...żym poważaniu, bo są zajęci czepianiem się pierduł. :(

 

Przepraszam za offtop...


Edited by Alexspin, 24 July 2020 - 06:00.

  • eRKa likes this

#1455 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 posts
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Posted 24 July 2020 - 06:38

Hmmm, z tymi telefonami to różnie bywa.

Kiedyś jeden sąsiad na naszej grupie whats-upowej nazwał drugiego "warchołem" :D  oczywiście miał podstawy i racje w 100%, ale za pół godziny przeprosił i napisał, ze to taki Freudowski błąd słownika w telefonie bo miało być Krzysztofie:-) ....buhahaha. No i podstaw do założenia sprawy w sądzie brak:-)


  • Alexspin likes this

#1456 OFFLINE   about

about

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 posts

Posted 24 July 2020 - 08:49

Zwykle nie czepiam się pierdół, ale skoro już innych pouczasz to może wpierwej sprawdzaj swoją ortografię...
  • grzegorzyk and Alexspin like this

#1457 ONLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Posted 24 July 2020 - 09:35

Pany zaczęło coś gryźć na zalewie okoń/sandacz czy nadal tylko zupa i pojedyńcze rybki?

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin likes this

#1458 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,701 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 24 July 2020 - 10:09

Zwykle nie czepiam się pierdół, ale skoro już innych pouczasz to może wpierwej sprawdzaj swoją ortografię...

To było celowe, byłem ciekaw czy doczekamy się reakcji moderatorów. Niestety, są zainteresowani bardziej innymi tematami niż prawidłową polszczyzną.

Dzięki za czujność. ;)


Edited by Alexspin, 24 July 2020 - 10:10.


#1459 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 24 July 2020 - 10:11

@Alexspin, kolejny raz przeginasz, jak chcesz odpocząć od forum, to wyłącz na chwilę internet, pomaga


  • Alexspin likes this

#1460 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,701 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 24 July 2020 - 10:28

Bartku, masz rację. Przepraszam za "przeginanie".

Cytat:

"ZASADY tworzenia wpisów na forum jerkbait.pl

NIE

NIEZROZUMIAŁY JĘZYK - Staramy się pisać poprawną polszczyzną, (…)"

 

Przepraszam za offtop. :( Już nie będę, ostatecznie jest mi wszystko jedno jak kto pisze. Sam sobie wystawia świadectwo swojego poziomu.


Edited by Alexspin, 24 July 2020 - 10:36.

  • _Junak_ likes this