Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy Zorro jeszcze żyje?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
177 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 31 październik 2015 - 17:29

Jest takie powiedzenie leci w ch...... jak Zorro .
  • fish28 lubi to

#102 OFFLINE   tymof

tymof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bogdan

Napisano 31 październik 2015 - 17:52

Panowie , proponuję podjechać do kol. ZORRO , ale gdzie ? Czy ktoś posiada aktualny adres?

Użytkownik tymof edytował ten post 31 październik 2015 - 17:54


#103 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 31 październik 2015 - 18:00

Jak chcecie zlokalizować sprawnie Gości to napiszcie "donosik" do skarbówki o niepłaceniu dochodowego za usługi serwisowe. Poborca szybko znajdzie.

#104 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 listopad 2015 - 07:48

Koledzy,- "analizę prawną" już dawno zrobiłem a raczej zrobił ja za mnie pewien dość sprawny w takich sprawach prawnik.

Na podstawie posiadanej korespondencji i wpłaty za ww usługę można to wszystko wyegzekwować tylko....

Tylko przy tym wszystkim dla mnie osobiście ważne są także inne aspekty,- niesklasyfikowane prawnie jak:

- sympatia i szacunek dla bezinteresowności Pana Tomasza

- dotychczasowe nasze kontakty

- wreszcie zrozumienie, że człowieka spotykają różne przeciwności losu i czasem się gubi, błądzi, upada....

 

Jednak w ludzkim wymiarze, każdy gest czy przejaw cierpliwości jest jak nić nadziei, której grubość jest dla każdego różna...

Moja się już zerwała  -_- dlatego podjąłem działania, które dla Pana Tomasza nie będą za pewne przyjemne a i mnie nie koniecznie przyniosą efekt o jaki mi chodziło...

Przykro mi Panie Tomaszu,- nie tak miało być,- nie tak się umawialiśmy...

Bardziej radykalnym kolegom chce powiedzieć tylko jedno - nie ma sukcesu, gdy pozostaje niesmak  <_<


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 01 listopad 2015 - 07:59


#105 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 01 listopad 2015 - 08:29

I tak podziwiam Kolegów cierpliwość.....



#106 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 listopad 2015 - 08:41

.

Bardziej radykalnym kolegom chce powiedzieć tylko jedno - nie ma sukcesu, gdy pozostaje niesmak  <_<

Takich rzeczy , to uczy tylko życie :) . Długie życie , pełne doświadczeń i zawirowań. Młode głowy tego nie zrozumieją ^_^ .

Arek , postawa godna naśladowania :good: .



#107 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 01 listopad 2015 - 11:41

Brawo Panie Arku! Mam nadzieje, ze Kolega bladzacy wroci na piekne tory swojego dotychczasowedo zywota...madrzy ludzie gadaja, ze zaden blad nie przekresla czlowieka, jesli tylko ten uparcie w tym bledzie tkwic nie zamierza 😉

#108 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 01 listopad 2015 - 11:42

Dziwne jest to, że @zorro miał szansę tę sprawę załatwić jak się zrobiło to zamieszanie na forum. Szkoda że mu się nie udało. Miejmy nadzieję że to czyta i odkręci sytuację nim będzie za późno. Dajcie znać jak odzyskacie sprzęt.



#109 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 02 listopad 2015 - 21:18

Pan ZORpiedoła znów leci w kulki napisał że wysyła k®ęćki i dupa ( chodzi o solkę i caldię Toruń ) pewnie bawi się w seniora DE LA VEGA bo trochę tego nie kumam poważny facet a jak dzieciak się zachowuje stale coś brak słów poważnie

nie będę gościa katował ale mały apel do Ciebie !!!!!!!!!!!!!!!!!! dorośnij a jak to już zrobiłeś to bądz dorosły i tyle


ps.piszę w imieniu kolegi który rok temu wysłał kołowrotki !!!!!!!!! i cały czas są smarowane a najgorsze jest to że ja mu poleciłem tego pana


napiszę jeszcze tylko tyle żeby nie było że jestem niemiły lub tam inne bzdety ale jeżeli ktoś się pogubi lub dopadnie go w życiu wiele niemiłych rzeczy to i tak nie zwalnia go to z wywiązania się z umowy której się zobowiązał

Użytkownik Meme edytował ten post 02 listopad 2015 - 23:47


#110 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 listopad 2015 - 22:28

W moim przedostatnim wpisie w tym wątku chcę wszystkim "oczekującym" czyli całej 6-tce zakomunikować iż kancelaria adwokacka, która od tej pory będzie reprezentować moją stronę w sporze z Panem Tomaszem bardzo chętnie przyjmie również takowe zlecenie od Was.

O koszty proszę się nie martwić gdyż wszystkimi zostanie obciążony Pan Tomasz.

Ostatnim moim wpisem będzie opublikowanie listu jaki zostałem zobowiązany napisać do Pana Tomasza.

 

PS

Czynię to wszystko z wielkim niesmakiem i zawodem, ale Pan Tomasz nie pozostawił mi swoim milczeniem i niesłownością innego wyboru.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 02 listopad 2015 - 22:31


#111 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 02 listopad 2015 - 22:37

W moim przedostatnim wpisie w tym wątku chcę wszystkim "oczekującym" czyli całej 6-tce zakomunikować iż kancelaria adwokacka, która od tej pory będzie reprezentować moją stronę w sporze z Panem Tomaszem bardzo chętnie przyjmie również takowe zlecenie od Was.

O koszty proszę się nie martwić gdyż wszystkimi zostanie obciążony Pan Tomasz.

Ostatnim moim wpisem będzie opublikowanie listu jaki zostałem zobowiązany napisać do Pana Tomasza.

 

PS

Czynię to wszystko z wielkim niesmakiem i zawodem, ale Pan Tomasz nie pozostawił mi swoim milczeniem i niesłownością innego wyboru.

 

dzięki jutro rano skontaktuję się z poszkodowanym kolegą



#112 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15602 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2015 - 22:53

W moim przedostatnim wpisie w tym wątku chcę wszystkim "oczekującym" czyli całej 6-tce zakomunikować iż kancelaria adwokacka, która od tej pory będzie reprezentować moją stronę w sporze z Panem Tomaszem bardzo chętnie przyjmie również takowe zlecenie od Was.

O koszty proszę się nie martwić gdyż wszystkimi zostanie obciążony Pan Tomasz.

Ostatnim moim wpisem będzie opublikowanie listu jaki zostałem zobowiązany napisać do Pana Tomasza.

 

PS

Czynię to wszystko z wielkim niesmakiem i zawodem, ale Pan Tomasz nie pozostawił mi swoim milczeniem i niesłownością innego wyboru.

Nie znam się ale coś mi się tutaj nie zgadza. Czy w tego typu sprawie mogę wziąć dowolnie drogą kancelarię adwokacką i po wygraniu sprawy przegrany ma obowiązek pokryć wszelkie koszty??? Nawet jak wynajmę kancelarię z Londynu za milion funtów? Jeśli tak to dobrze.

Ale wydaje mi się że tak nie jest w polskim prawie. I szkoda.



#113 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 02 listopad 2015 - 23:06

Nie znam się ale coś mi się tutaj nie zgadza. Czy w tego typu sprawie mogę wziąć dowolnie drogą kancelarię adwokacką i po wygraniu sprawy przegrany ma obowiązek pokryć wszelkie koszty??? Nawet jak wynajmę kancelarię z Londynu za milion funtów? Jeśli tak to dobrze.

Ale wydaje mi się że tak nie jest w polskim prawie. I szkoda.

 

Koszty zastępstwa, które strona przegrywająca proces musi pokryć określają właściwe rozporządzenia, odpowiednie dla radców prawnych i odpowiednie dla adwokatów.

Stawki te są w praktyce identyczne.

 

Przykładowo, jeśli wartość przedmiotu sporu przekracza 10 tyś zł - koszt zastępstwa procesowego to 2400 zł.

 

Co do tego czy szkoda, no nie byłbym taki pewien. ;) Wiadomo, wolałbym żeby stawki byłyby większe, ale model który przedstawiłeś prowadziłby do absurdu.

A w prawie staramy się absurdów unikać.

 

No i laikom przypominam, że na rynku poza adwokatami funkcjonują również radcowie prawni, szkoda że część społeczeństwa nie jest jeszcze świadoma równości uprawnień i kompetencji :)


  • Piotrek Milupa i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#114 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 listopad 2015 - 23:06

Myślę, że i jemu z jakichś powodów forum wyszło bokiem. Pierd..ął zwyczajnie i olał wszystko :rolleyes: Niepoprawnie i jednak z typową dla nas, męską nonszalancją. Tak bywa..


  • blackabyss lubi to

#115 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 02 listopad 2015 - 23:07

Nie znam się ale coś mi się tutaj nie zgadza. Czy w tego typu sprawie mogę wziąć dowolnie drogą kancelarię adwokacką i po wygraniu sprawy przegrany ma obowiązek pokryć wszelkie koszty??? Nawet jak wynajmę kancelarię z Londynu za milion funtów? Jeśli tak to dobrze.

Ale wydaje mi się że tak nie jest w polskim prawie. I szkoda.

sprawa  jest prosta i moim zdaniem do wygrania a kancelaria za milion funtów to tylko niezły fantasta mógł wymyślić  :D  :D  :D dobre


Użytkownik KLANAD edytował ten post 02 listopad 2015 - 23:08

  • wojciiech lubi to

#116 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15602 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2015 - 23:14

Na moim przykładzie. Wygrałem sprawę sądową z typem. Komornik nic nie może wskurać - wielu poluje na typa. Typ się bawi i prowadzi działalność gospodarczą. Pewnie w celu robienia dalszych wywałów. 

A powinien iść do kamieniołomów na dwa lata i odpracować.



#117 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 listopad 2015 - 23:20

Bo to prawdopodobnie była sprawa cywilna Andrzej?



#118 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 02 listopad 2015 - 23:21

1. Jeśli prowadzi działalność to zazwyczaj coś da się zrobić.

2. Pomyśl o skardze pauliańskiej.

3. Zmień pełnomocnika ;)

4. Kamieniołom to nie rozwiązanie.


  • KLANAD lubi to

#119 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 02 listopad 2015 - 23:34

wartość kosztów zasądzanych od przeciwnika zależy od wartości przedmiotu sporu i zazwyczaj wynosi mniej niż faktyczne wynagrodzenie pełnomocnika za prowadzenie sprawy, to raz. 

 

dwa, że czym innym jest ich zasądzenie, a czym innym faktyczna ściągalność.

 

trzy, że zasądza się je stronie wygrywającej (choć tutaj większych wątpliwości nie powinno być). 

 

cztery, że mówimy o kosztach reprezentacji pełnomocnika w postępowaniu sądowym. jeśli po pisemnym wezwaniu do zwrotu sprzętu (standardowe działanie na etapie przedsądowym) kręcioły zostaną zwrócone, nie dojdzie do sprawy sądowej = nie ma mowy o zasądzaniu kosztów od przeciwnika. wtedy trzeba będzie je pokryć  z własnej kieszeni, choć pewnie będą nieporównywalnie niższe za jednorazowe pismo, niż za prowadzenie procesu. 


Użytkownik croock edytował ten post 02 listopad 2015 - 23:34

  • Rheinangler lubi to

#120 OFFLINE   madball

madball

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Lokalizacjawloclawek
  • Imię:slawomir
  • Nazwisko:dabrowski

Napisano 03 listopad 2015 - 00:54

Jak chcecie zlokalizować sprawnie Gości to napiszcie "donosik" do skarbówki o niepłaceniu dochodowego za usługi serwisowe. Poborca szybko znajdzie.

gratuluje pomysłu :D