Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Materiały do odlewania przynęt gumowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2514 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   FOEWROCLAW

FOEWROCLAW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 kwiecień 2015 - 10:17

Czyli nie pozostaje nic innego jak zrobić dokładne formy i zrobić próbę z dolaniem zapachu przy produkcji do gumy i zobaczyć jak się zwiąże . 



#282 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 24 kwiecień 2015 - 10:25

Oni chyba tego nie dolewaja do plynnej gumy, tylko jak juz skoncza odlewanie, to gotowe gumki do worka i zalewaja tym olejkiem.



#283 OFFLINE   FOEWROCLAW

FOEWROCLAW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 kwiecień 2015 - 10:29

Tak też to widziałem ale ja zrobię testy i doleje do gumy zobaczę jak wyjdzie i dam znać :) bo tak to guma od razu do użycia będzie a tak to w dipie musi poleżeć . 



#284 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 24 kwiecień 2015 - 11:51

Przy kombinowaniu z olejkami proponuję zrobić próby. Bodaj dwa lata temu znajomy zakupił tran i zalał nim gumki (w strunówkach). Bardzo ładnie przeszły tranem.

 

Niestety, stały się przy tym bardzo twarde (ogonki przestały pracować), a dodatkowo stały się kruche... :huh:



#285 OFFLINE   FOEWROCLAW

FOEWROCLAW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 kwiecień 2015 - 12:04

Też to słyszałem ale ponoć do puki są  w zalewie nie twardnieją a co do prób to zawsze lepiej robić na małej ilości :)  



#286 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 24 kwiecień 2015 - 18:28

Witam Panowie mam parę pytań mam nadzieje że może znajdzie się ktoś chętny odpowiedzieć . Zaczynając od początku zakupiłem materiał zorganizowałem mikrofale , na testy zrobiłem formę z gipsu budowlanego . Oczywiście formę prysnąłem lakierem do betonu i zacząłem odlewać , a przynajmniej próbować . Pierwsza partię raczej przepaliłem przynajmniej zapach na to by wskazywał :) . I tak schodziłem z temperaturą ale ku mojemu zdziwieniu po dojściu w stan gotowy do odlewów materiał wydawał się być zabarwiony na kolor herbaciany (nie krystalicznie bezbarwny jak białe szkło) , i tu pytanie czy to znaczy że dalej przepalam materiał czy tak po prostu jest . Co do małych form używacie strzykawek? Jeżeli tak to czy szklane czy wystarczą plastikowe? I kolejne pytanie co do zapachu , bo guma po odlaniu strasznie śmierdzi , czy to tez efekt przegrzania czy tak jest a jeżeli tak jest to czy można z tym coś zrobić ?  Z góry dziękuj za pomoc .[/size]



Podgrzewaj więcej razy po 30,40 sekund i wyczujesz moment kiedy materiał będzie ok , guma trochę śmierdzi po odlaniu ale ja trzymam w pudełkach i po 2,3 dniach jest ok , co do zapachów to ciężki temat są różne szkoły ( doktorek może co wykombinuje to pewnie da znać ) napiszę tylko tyle że musi to być zapach na bazie lub zmieszany z olejkiem rybnym i wtedy guma nie robi się twarda ( sprawdzałem kilka razy i było ok kałamarnica + olej rybny )

#287 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 kwiecień 2015 - 18:32

Podgrzewaj więcej razy po 30,40 sekund i wyczujesz moment kiedy materiał będzie ok , guma trochę śmierdzi po odlaniu ale ja trzymam w pudełkach i po 2,3 dniach jest ok , co do zapachów to ciężki temat są różne szkoły ( doktorek może co wykombinuje to pewnie da znać ) napiszę tylko tyle że musi to być zapach na bazie lub zmieszany z olejkiem rybnym i wtedy guma nie robi się twarda ( sprawdzałem kilka razy i było ok kałamarnica + olej rybny )

Tomek a jakby w koniaczku pomoczył może by lepiej zasysały :) .


  • KLANAD i woblery z Bielska lubią to

#288 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 24 kwiecień 2015 - 18:35

Podgrzewanie u mnie wygląda tak 1min na 350W wyciągam sprawdzam drugi raz to samo i trzeci raz 30sek 300W i jeszcze raz to samo i jest ok no i zalewanko , materiał mam z modelarnia24

#289 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 24 kwiecień 2015 - 18:36

Tomek a jakby w koniaczku pomoczył może by lepiej zasysały :) .


Koniaczek to w końcu my musimy gdzieś w Polsce zrobić bo jakoś tak amatorką mi tu śmierdzi :-)
  • Jozi lubi to

#290 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 25 maj 2015 - 20:40

Odlewanie gum okazało się bardzo pozytywnym ruchem.
Odlewam przedewszystkim gumę podobną do BLINKERA Delalande.
Sklepowa guma(Blinker) często była rozrywana przez główkę jigową i spadała z haka gdy złowiła szczupaka rzadko była w stanie dalej łowić. Gumy odlewane własnoręcznie są zdecydowanie mocniejsze i więcej wytrzymują niż delalande.
Jeśli ktoś obserwuje wątek i zastanawia się czy samemu spróbować, mogę tylko polecić, koszt niski gwarancja satysfakcji ogromna.
Czerwiec tuż tuż, sandacze miejcie się na baczności, mam dla was worek gum :)
  • bigrafi i lubią to

#291 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 25 maj 2015 - 21:02

... sandacze miejcie się na baczności, mam dla was worek gum :)

 

Będziesz nęcił?  :lol:  ;)


  • Dim3n lubi to

#292 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 26 maj 2015 - 11:21

Będziesz nęcił?  :lol:  ;)


...ja już nęce ;)

#293 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 09 czerwiec 2015 - 21:27

może uchylilibyście rąbka tajemnicy jak malować te gumy ?? Sam coś tam odlewam ale w kolorach mono i troche mnie to juz nudzi :/



#294 OFFLINE   pachol

pachol

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 16:20

Czy można gdzieś w Polsce dostał farby do malowania gum do aerografu bądź te proszkowe do nanoszenia pędzelkiem?



#295 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 20 czerwiec 2015 - 18:27

Ja kupuje w niemczech ;-) w polsce farby raczej niedostępne :-)

#296 OFFLINE   pachol

pachol

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 22:00

Ja kupuje w niemczech ;-) w polsce farby raczej niedostępne :-)

 A jak wychodzą cenowo? Jakiś link do sklepu mógłbyś wstawić?



#297 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 21 czerwiec 2015 - 07:02

Linku nie wstawie bo ten sklep nie ma strony :-)
Kontakt z Panem od farb tylko mailowo i nie wysyla on do polski. Ja odbieralem to w niemczech.
Cenowo 7Euro 50 ml. 12 Euro 100 ml.
Mam troche tego jak chcesz to priv.

#298 OFFLINE   Emson

Emson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała

Napisano 22 czerwiec 2015 - 22:12

Fajne te gumki lejecie panowie ;)

Sekretny składnik do barwienia gum na srebrno no na 90% pył aluminiowy. Kupicie go w internecie za grosze,drobniejszy niż mąka i pięknie wszystko brudzi.

Jeśli chodzi o inne kolory polecam spróbować bejcy w proszku albo barwników do tkanin, powinny dać radę ;)

Powodzenia!
  • thoffi lubi to

#299 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 07 lipiec 2015 - 12:26

Siemka panowie przeczytałem 14 stron i juz wiem prawie wszystko....prawie ;) otóż jeśli stopię białą gumę z czarnym grzbietem to jaki kolor sie utrzyma ? czy białe mansy nie tracą koloru i po odlaniu są białe ? czy topiąc 2 kolorową gumę rozdzielacie kolory ? np tniecie pół srebnej i pół niebieskiej jesli była 2 kolorowa czy całą gume do gara ? Czy ktoś próbował robić formę z silikonu sanitarnego albo silikonu do szyb itp ? podobno po rozgrzaniu ma formę lejącą ? 



#300 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 07 lipiec 2015 - 12:37

Siemka panowie przeczytałem 24 strony i juz wiem prawie wszystko....prawie ;) otóż jeśli stopię białą gumę z czarnym grzbietem to jaki kolor sie utrzyma ? czy białe mansy nie tracą koloru i po odlaniu są białe ? czy topiąc 2 kolorową gumę rozdzielacie kolory ? np tniecie pół srebnej i pół niebieskiej jesli była 2 kolorowa czy całą gume do gara ? Czy ktoś próbował robić formę z silikonu sanitarnego albo silikonu do szyb itp ? podobno po rozgrzaniu ma formę lejącą ?

Jak wrzucisz do rozgrzania mannsa z czarnym to ten ciemny grzbiet spowoduje ze zrobi Ci sie troche srebrny kolor. Jak chcesz uzyskac biel to musisz obcinac ;-)