Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Materiały do odlewania przynęt gumowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2516 odpowiedzi w tym temacie

#1401 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 20 luty 2017 - 21:51

A tu prosty sposób na wtryski dwukolorowe

 

https://www.youtube....h?v=pygVsAxExP8



#1402 OFFLINE   DAMIR

DAMIR

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1018 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 20 luty 2017 - 22:00

Dla zainteresowanych wrzucam zdjęcia profesjonalnej strzykawki do odlewania .... sprawdza się ;)
Załączony plik  WP_20170220_006.jpg   53,75 KB   24 Ilość pobrań
Załączony plik  WP_20170220_007.jpg   49,54 KB   23 Ilość pobrań
  • golenia lubi to

#1403 OFFLINE   Engimabaits.pl

Engimabaits.pl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 luty 2017 - 22:04

@DAMIR czym malujesz te gumisie ? 



#1404 OFFLINE   oprych

oprych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKatowice, Poland

Napisano 20 luty 2017 - 22:10

Damir własny wyrób czy kupna?

#1405 ONLINE   migdau

migdau

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria
  • Imię:Grzesiek

Napisano 20 luty 2017 - 22:11

Myślałem żeby zrobić na gwint a tu oring i na wcisk wystarczy. może w tym tygodniu jakąś się uda zrobić.


Użytkownik migdau edytował ten post 20 luty 2017 - 22:20


#1406 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 20 luty 2017 - 22:45

nie wiem czy widzieliście ale kto nie widział a ma możliwości, do konstrukcji takiego sprzętu to proszę

 

 

 

a tu rusek

 

 

wcześniej używał strzykawki do nabijania mięs ale przy jego produkcji przeszedł na szkło

 

 

a kto odlewa budżetowo to może by tak  -

 

 

http://allegro.pl/st...5963392012.html

 

http://allegro.pl/ol...GUzOWM5ZjJkYjA=

To wideo na górze jest repliką mojego sprzetu i moich pomysłów, zrobione według moich planów. Niestety palant z Niemiec się bezczelnie lansuje. Kiedy nawiązał ze mną kontakt nie wiedział nic o robieniu gumek. Miałem z nim umowę, że on robi formy rybek dla mnie i dla siebie a w zamian za to dostaje skany 3D gotowych, przeze mnie opracowanych przynęt. Między ninnymi dostał też plany tych urządzeń oraz pełną dokumentyację produkcji. Miał te rzeczy robić tylko dla siebie, ale niebawem się okazało że robi to komercyjnie. Mało tego na formach frezowanych na swój użytek z moimi wzorami umieścił swoje logo. Tego było za wiele. Głupich nie sieją, sami się rodzą - mówie o sobie. Oczywiście zmieniłem technologię i porobiłem nowe formy. Rybka którą pokazuje ten dobry człowiek w 10,16 minucie wideo jest niczym innym jak moim wzorem Ukelei X02 którą można zobaczyć pod http://www.softjerks...-ukelei-x02bbp/

Miałem nadzieję, że tego wideo więcej nie zobaczę.

Poniżej zdjęcia mojego urządzenia. Strzykawki można połączyć do dwukolorowego wtrysku

 

Załączony plik  IMG_2615a.jpg   163,55 KB   23 Ilość pobrań  Załączony plik  Wtrysk2.jpg   188,99 KB   22 Ilość pobrań



#1407 OFFLINE   oprych

oprych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKatowice, Poland

Napisano 20 luty 2017 - 23:21

Nie wiedziałem sorry za dodanie - co nie zmienia faktu że robiąc te gumki jednak trzeba stale kontrolować temp.

Użytkownik oprych edytował ten post 20 luty 2017 - 23:23


#1408 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 21 luty 2017 - 00:15

Nie wiedziałem sorry za dodanie - co nie zmienia faktu że robiąc te gumki jednak trzeba stale kontrolować temp.

 

Nie ma sprawy. Co do urządzenia. Nic nie musisz kontrolować. Nastawiasz temperature jaką chcesz a reszty pilnuje elektronika. Elektronik z Polski u którego zamówiłem systemy zawiadujące włożył w to całe serce i (oczywiście taka dokładność nie jest potrzebna) i ustawił 10 stopniową skalę grzania z dokładnością do jednej dziesiątej, czy jednej setnej stopnia. W każdym razie funkcjonuje perfekt i nie ma kłopotu ze stygnięciem plastizolu.Można bez przerwy pracować.
Recepta:
1. Kupic lub zrobić strzykawki aluminiowe lub z nierdzewki
2. Kupić grzałkę opaskową mikanitową 230V 550W w granicach 75 zł (http://www.proelektra.pl)
3. Zamówić elektronikę i złożyć.



#1409 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 21 luty 2017 - 08:37

Janus Dzięki za tak cenne informacje na pewno posłużą nie jednej osobie :) w tworzeniu swoich projektów przynęt gumowych



#1410 OFFLINE   thoffi

thoffi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 21 luty 2017 - 09:55

a tu jeszcze jedno rozwiązanie.



#1411 OFFLINE   jasieczek

jasieczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOstrów Mazowiecka
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Jasiński

Napisano 21 luty 2017 - 11:20

Nie ma sprawy. Co do urządzenia. Nic nie musisz kontrolować. Nastawiasz temperature jaką chcesz a reszty pilnuje elektronika. Elektronik z Polski u którego zamówiłem systemy zawiadujące włożył w to całe serce i (oczywiście taka dokładność nie jest potrzebna) i ustawił 10 stopniową skalę grzania z dokładnością do jednej dziesiątej, czy jednej setnej stopnia. W każdym razie funkcjonuje perfekt i nie ma kłopotu ze stygnięciem plastizolu.Można bez przerwy pracować.
Recepta:
1. Kupic lub zrobić strzykawki aluminiowe lub z nierdzewki
2. Kupić grzałkę opaskową mikanitową 230V 550W w granicach 75 zł (http://www.proelektra.pl)
3. Zamówić elektronikę i złożyć.

 

Janus,  sterownik działa na zasadzie potencjometru,  czy na zasadzie ustawionej histerezy?  Bo nie widzę sond temperaturowych.



#1412 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 21 luty 2017 - 11:21

Nie ma sprawy. Co do urządzenia. Nic nie musisz kontrolować. Nastawiasz temperature jaką chcesz a reszty pilnuje elektronika. Elektronik z Polski u którego zamówiłem systemy zawiadujące włożył w to całe serce i (oczywiście taka dokładność nie jest potrzebna) i ustawił 10 stopniową skalę grzania z dokładnością do jednej dziesiątej, czy jednej setnej stopnia. W każdym razie funkcjonuje perfekt i nie ma kłopotu ze stygnięciem plastizolu.Można bez przerwy pracować.
Recepta:
1. Kupic lub zrobić strzykawki aluminiowe lub z nierdzewki
2. Kupić grzałkę opaskową mikanitową 230V 550W w granicach 75 zł (http://www.proelektra.pl)
3. Zamówić elektronikę i złożyć.

Zapomiałem dodać zdjęcie kompletu. Widoczny dolny ustnik do wtrysku dwukolorowego. Obok strzykawki do wtrysku trójkolorowego.

Załączony plik  TWINJECTOR-2.jpg   70 KB   24 Ilość pobrań  Załączony plik  TRIPLEINJECTOR-2.jpg   96,06 KB   23 Ilość pobrań



#1413 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 21 luty 2017 - 11:49

Janus,  sterownik działa na zasadzie potencjometru,  czy na zasadzie ustawionej histerezy?  Bo nie widzę sond temperaturowych.

Sterownik ma przyciski, którymi ustawiam temperaturę np. 170 stopni i mogę (to moim zdaniem jest zbędne) na każdym z 10-ciu stopni ustawić % mocy. Ja mam nastawione wszystko na 100%. Czujniki temperatury są umieszczone na grzałkach.
Jesli wtryskuje jedną farbę drugą strzykawkę mam wyłączoną. Cały czas mam podświetlony podgląd na displeju. Jesli używam dwóch kolorów, przyciskiem analogicznie uruchamiam drugą strzykawkę. Przedtem je łączę w całość. Ustnik który jest również podgrzewany (płaska grzałka) powoduje wtrysk dwoma kolorami. Teraz to jest mój pomysł, żeby w ustniku miontować różne dysze (tzw. dławiki) i tedy wtryskuje się np. cienki czarny grzbiecik i grubszą wstęgę białą części brzucha rybki. Przy okazji porobię zdjęcia urzadzenia.


  • Kaszub Bait i trout master lubią to

#1414 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 21 luty 2017 - 12:07

Niebawem czas moich strzykawek się skończy. Zamówiłem bowiem nowa dwukolorową wtryskarkę z możliwościa podłączenia pojemników na trzeci lub czwarty kolor. Nie będzie zielona jak na zdjęciu. Będzie miała kolor niebieski metalic. Pojemność jednego baniaka 2 litry. Wprowadziłem też unowocześnienie z dławikami do wtrysku kolorów.

Załączony plik  IMG_3489.JPG   94,28 KB   26 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_3491.JPG   85,47 KB   26 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_3488.JPG   48,01 KB   26 Ilość pobrań



#1415 OFFLINE   Engimabaits.pl

Engimabaits.pl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 luty 2017 - 14:45

Dobre to w jakich cenach takie cudeńko chodzi?

#1416 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 21 luty 2017 - 16:24

Dobre to w jakich cenach takie cudeńko chodzi?

Na temat ceny rozmawiaj z Harald Nigl http://www.modellbau-nigl.com . Ja z nim współpracuje od lat. Robi mi formy aluminiowe i udało mi się wynegocjować dobrą cenę. Próbuj bezpośrednio.


  • Morisss lubi to

#1417 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 21 luty 2017 - 17:52

Janus, dla zwykłego śmiertelnika ta technologia nie do ogarnięcia, jestem ciekaw czy wszystko to jet twoim pomysłem, czy też wcześniej wzorowałeś się na kimś?



#1418 OFFLINE   DAMIR

DAMIR

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1018 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 21 luty 2017 - 18:44

Wtryskarka jest konieczna jeżeli nastawiasz się na masową produkcję. Koszt nie jest aż tak duży i oscyluje w granicach 3000 $ do tego matryce alu ,których trzeba kupić kilkanaście to następne kilka tysięcy $.....
Nikt mi jednak nie powie , że stosując taką technologię można uzyskać taką kolorystykę i płynne przejścia barw jak w przypadku ręcznego odlewania grawitacyjnego ... to zupełnie inna bajka ;)
Także albo komercja albo hand made ;)
  • Tomy, fish28 i trout master lubią to

#1419 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 21 luty 2017 - 19:13

Janus, dla zwykłego śmiertelnika ta technologia nie do ogarnięcia, jestem ciekaw czy wszystko to jet twoim pomysłem, czy też wcześniej wzorowałeś się na kimś?

Z zawodu jestem artystą plastykiem. Kończyłem na ASP wzornictwo przemysłowe i do tego malarstwo. Od ukończenia studiów nie interesowało mnie wzornictwo. Poświęciłem się malarstwu. Jednak oba kierunki zmuszają jednak do szukania i wymyślania. Co właśnie robię.


  • wedkarzyk1, gulf i eRKa lubią to

#1420 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 21 luty 2017 - 19:24

Wtryskarka jest konieczna jeżeli nastawiasz się na masową produkcję. Koszt nie jest aż tak duży i oscyluje w granicach 3000 $ do tego matryce alu ,których trzeba kupić kilkanaście to następne kilka tysięcy $.....
Nikt mi jednak nie powie , że stosując taką technologię można uzyskać taką kolorystykę i płynne przejścia barw jak w przypadku ręcznego odlewania grawitacyjnego ... to zupełnie inna bajka ;)
Także albo komercja albo hand made ;)

Trochę się rozpędziłeś z tymi tysiącami za matryce, ale ..... Są zwolennicy lania plastisolu i wtrysku. Ja zdecydowanie należę do tych drugich. To, że ma się maszynkę ułatwiająca pracę nie znaczy, że nie jest to hand made. Maszynka pomaga wtrysnąc precyzyjnie formę w 1, 2, 3, 4 kolorach i na tym koniec. Przy jednoczesnym wtryskiwaniu kilku kolorów powstaja piękniejsze połączenia. Wiem to bo swijego czasu wtryskiwałem dwukolorowo. Przy wtrysku nie ma problemu z wulkanizacją poszczególnych warstw, ale to dopiero początek. Później zaczyna się zabawa z malowaniem i to wszstko składa się na hand made. :rolleyes:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych