Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Materiały do odlewania przynęt gumowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2514 odpowiedzi w tym temacie

#1901 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:08

Wojtku, przesadzasz.

Każdy z nas, jeśli upublicznia swoje dokonania, to po to, by jak największa liczba ludzi to zobaczyła. Autor zamieszczający coś w domenie publicznej nie tylko ma nadzieję na szeroką dystrybucję, wręcz jest wdzięczny za udostępnianie tego, co robi. Grzecznością jest oczywiście poinformowanie o autorze, jeśli się udostępnia czyjąś pracę i ten fakt nie podlega dyskusji, jednak insynuowanie działania nie fer jest moim osobistym zdaniem nieuprawnione. Każda osoba zamieszczająca na YouTube ma możliwość wybrać w ustawieniach, czy zezwala na szerokie kolportowanie filmu, czy też wprowadza jakieś ograniczenia. Iras tych ograniczeń nie wprowadził.

Fakt, że prowadził na naszym forum swój wątek, a dziś z powodu bana nie prowadzi - nie przekreśla Jego dokonań jako czołowego lurebuildera nie tylko w Polsce. Ja nie mam problemu z pokazywaniem filmów czy zdjęć Jego autorstwa na naszym forum, byle nikt się nie podpisywał pod nimi jako własnymi pracami, bo są tam przynęty z najwyższej półki i mogą (powinny) być inspiracją dla licznych rękodzielników. 

I na koniec bardzo proszę, byś jeszcze raz przeczytał te słowa z postu @cyprys19:

 

"Nie chcę zaśmiecać wątku TOMY"ego więc wstawię tu -praca gumki zbrojonej  trochę inaczej ...

Oczywiście gumka też musi być odpowiedniej grubości."

 

Gdzie tu odczytałeś, czyjego autorstwa jest przynęta? Dla mnie kluczowa fraza to "praca gumki zbrojonej  trochę inaczej" i to właśnie było pokazane. Insynuowanie słodzenia komukolwiek to niezła ekwilibrystyka w tłumaczeniu sobie tego tekstu.



#1902 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3947 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:42

Jak można zaśmiecać wątek Tomego nie jego wyrobami  :huh: chesz przycukrować czy co  :lol:

Kolego Cyprys będziesz płacił Zaiksy za rozpowszechnianie filmików bez zgody autora ;)

Gdy ja zamieściłem artykuł Irasa to napisałem do niego priva czy mogę coś takiego zrobić , dostałem zielone światełko i było po kłopocie .

Jeśli Iras wyraził zgodę to zwracam honor i nie było tematu ale jesli jest tak jak myślę to to jest deko nie fair play i cukrowanie dla jednego z użytkowników , przez grzeczność nie będę pisał o kim mowa ;)

Obudziłeś się po dwóch tygodniach, nie czytasz ze zrozumieniem i jeszcze się "ciskasz" tak właściwie nie wiem o co?....i po co?

Pokazałem gumkę,o pewnym kształcie,aby przybliżyć kolegom wyobrażenie o pracy takiej gumy.....ot cała historia.

Nie zamierzam reklamować ani Irasa, ani Tomy"ego,choć uważam ,że są mistrzami w tym co robią.a ich produkty reklamują się same!

Nie zamierzam też rozsądzać który z nich jest lepszy i któremu należy się "korona", natomiast nikt mi nie zabroni wzorować się na pewnych rozwiązaniach technicznych (oprócz urzędu patentowego)!

Wybacz ,że nie wspomniałem o koledze @ Janus,który tworzy świetne przynęty,a ty jesteś ich zagorzałym zwolennikiem- mnie też się podobają.

Lecz pozwól mi mieć WŁASNE ZDANIE!

A wątku Tomy"ego nie zaśmieciłem, bo wstawiłem ten filmik tu.

Pozdrawiam


Użytkownik cyprys19 edytował ten post 21 styczeń 2018 - 18:43


#1903 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 styczeń 2018 - 19:12

I właśnie chodziło o pracę tylko tej żyletki o nic więcej. Sam chciałem ją wstawić, bo widziałem na fb u Irasa. Marcin mnie ubiegł i całe szczęście  :D  bo tak to ja miałbym wypominane do dziś, że kogoś reklamuje. Dodam tylko od siebie jeszcze żeby ktoś mnie zaraz nie posądził o cukrowanie Cyprysowi. Mam gumy zarówno Tomka,Irasa,Marcina i reszty jerkbaitowców. Tu chyba chodzi o to by się wspierać jako Polacy, a nie zazdrościć jeden drugiemu. Wiadomo że każdy chce zarobić dla siebie itd. Dla mnie tu wszyscy na forum, którzy sami coś robią są mistrzami, róbcie dalej swoje wyroby. Bez zbędnych przepychanek, bo po co to komu....pozdrawiam


  • woblery z Bielska, cyprys19, kooper82 i 1 inna osoba lubią to

#1904 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3215 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 22:24

Wszak sam Iras jako kategorię filmiku ustawił "Edukacja", grzechem byłoby zatem nie uczyć się od niego ;)


  • ŁukaszK, tobiasz i cyprys19 lubią to

#1905 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 26 styczeń 2018 - 16:02

Nie chcę zaśmiecać wątku TOMY"ego więc wstawię tu -praca gumki zbrojonej  trochę inaczej ...

Oczywiście gumka też musi być odpowiedniej grubości.

Przecież ta guma nie jest Tomego .

 

Wojtku, przesadzasz.

Każdy z nas, jeśli upublicznia swoje dokonania, to po to, by jak największa liczba ludzi to zobaczyła. Autor zamieszczający coś w domenie publicznej nie tylko ma nadzieję na szeroką dystrybucję, wręcz jest wdzięczny za udostępnianie tego, co robi. Grzecznością jest oczywiście poinformowanie o autorze, jeśli się udostępnia czyjąś pracę i ten fakt nie podlega dyskusji, jednak insynuowanie działania nie fer jest moim osobistym zdaniem nieuprawnione. Każda osoba zamieszczająca na YouTube ma możliwość wybrać w ustawieniach, czy zezwala na szerokie kolportowanie filmu, czy też wprowadza jakieś ograniczenia. Iras tych ograniczeń nie wprowadził.

Fakt, że prowadził na naszym forum swój wątek, a dziś z powodu bana nie prowadzi - nie przekreśla Jego dokonań jako czołowego lurebuildera nie tylko w Polsce. Ja nie mam problemu z pokazywaniem filmów czy zdjęć Jego autorstwa na naszym forum, byle nikt się nie podpisywał pod nimi jako własnymi pracami, bo są tam przynęty z najwyższej półki i mogą (powinny) być inspiracją dla licznych rękodzielników. 

I na koniec bardzo proszę, byś jeszcze raz przeczytał te słowa z postu @cyprys19:

 

"Nie chcę zaśmiecać wątku TOMY"ego więc wstawię tu -praca gumki zbrojonej  trochę inaczej ...

Oczywiście gumka też musi być odpowiedniej grubości."

 

Gdzie tu odczytałeś, czyjego autorstwa jest przynęta? Dla mnie kluczowa fraza to "praca gumki zbrojonej  trochę inaczej" i to właśnie było pokazane. Insynuowanie słodzenia komukolwiek to niezła ekwilibrystyka w tłumaczeniu sobie tego tekstu.

Stanąłem w obronie Radka a teraz widzę że w myśl przysłowia  spotkało mnie taki przypadek

; Za każdy dobry uczynek spotka Cię kara ;)

 

Obudziłeś się po dwóch tygodniach, nie czytasz ze zrozumieniem i jeszcze się "ciskasz" tak właściwie nie wiem o co?....i po co?

Pokazałem gumkę,o pewnym kształcie,aby przybliżyć kolegom wyobrażenie o pracy takiej gumy.....ot cała historia.

Nie zamierzam reklamować ani Irasa, ani Tomy"ego,choć uważam ,że są mistrzami w tym co robią.a ich produkty reklamują się same!

Nie zamierzam też rozsądzać który z nich jest lepszy i któremu należy się "korona", natomiast nikt mi nie zabroni wzorować się na pewnych rozwiązaniach technicznych (oprócz urzędu patentowego)!

Wybacz ,że nie wspomniałem o koledze @ Janus,który tworzy świetne przynęty,a ty jesteś ich zagorzałym zwolennikiem- mnie też się podobają.

Lecz pozwól mi mieć WŁASNE ZDANIE!

A wątku Tomy"ego nie zaśmieciłem, bo wstawiłem ten filmik tu.

Pozdrawiam

Obudziłem się po dwóch tygodniach bo wolę łowić ryby , a musisz wiedzieć że mam patent na platynową łopatę co potrafi okopywać wątek z przed paru lat .

Ty niestety dopiero odezwałeś się po wpisie moderatora . 

Nie chcę wywoływać zbędnego zamieszania , każdy może mieć swoje zdanie , jeśli kogoś uraziłem to przepraszam . 

Pozdrawiam i życzę połamania kija .


Użytkownik j-23 edytował ten post 26 styczeń 2018 - 16:03


#1906 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3947 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 26 styczeń 2018 - 16:12

Zerknij więc do wątku Tomka i zobaczysz,że zrobił wzory,opisał sposób zbrojenia i w związku z tym było wiele zapytań odnośnie pracy takiej gumki...

Zdawałem sobie sprawę ,że nie na miejscu było by zamieszczenie tego filmu w wątku TOMY"ego ,więc wstawiłem go tu.

I na pewno nie było zamiarem reklamowanie kogokolwiek, a tylko pokazanie pracy takiej gumy kolegom z forum.

Na tym zakończę tą dyskusję,bo do niczego dobrego nie prowadzi...

Pozdrawiam


  • rybson lubi to

#1907 OFFLINE   Robert Wolf

Robert Wolf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 16:15

mam pytanie. Chce sobie spróbować odlać dużą gume. Cos na model soft 4 play. czy znalazlby sie ktoś kto by mi pomógł z doborem tych wszystkich żywić z modelarnia 24. Potrzebuje najpierw zrobic forme ( z sillikonu z tego co sie naogladałem na filmach) , mam juz model do zalania. I hgume która na początku będę barwił na różne kolory. Z malowaniem na razie sie wstrzymuje. Jesli by się ktoś chciał poświęcić i nauczyć laika to poprosze o info.


Użytkownik Robert Wolf edytował ten post 28 styczeń 2018 - 16:16


#1908 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 styczeń 2018 - 17:27

mam pytanie. Chce sobie spróbować odlać dużą gume. Cos na model soft 4 play. czy znalazlby sie ktoś kto by mi pomógł z doborem tych wszystkich żywić z modelarnia 24. Potrzebuje najpierw zrobic forme ( z sillikonu z tego co sie naogladałem na filmach) , mam juz model do zalania. I hgume która na początku będę barwił na różne kolory. Z malowaniem na razie sie wstrzymuje. Jesli by się ktoś chciał poświęcić i nauczyć laika to poprosze o info.

 

Laiku - oczekujesz niewykonalnego:)

 

To właśnie Ty masz coś(gumę) zrobić. A na forum jest wszystko - więc do roboty.

Przejrzyj - zadaj bardziej precyzyjne pytania, wtedy owszem ... pomoc uzyskasz.

 

Bo tak to wygląda - nauczcie mnie proszę pływać....

 

Sorry, że tak właśnie pisze, ale co rusz ktoś tak właśnie podchodzi do tematu. Zróbcie za mnie... 

 

Każdy silikon na formę będzie dobry. Jeden wytrzyma dłużej inny będzie bardziej sztywny, ale skąd kto ma wiedzieć np ile chcesz odlewów robić?

Podobnie cała reszta...

 

A może... zamiast robić - lepiej jednak kupić gotowca? 



#1909 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 28 styczeń 2018 - 18:16

Zerknij więc do wątku Tomka i zobaczysz,że zrobił wzory,opisał sposób zbrojenia i w związku z tym było wiele zapytań odnośnie pracy takiej gumki...

Zdawałem sobie sprawę ,że nie na miejscu było by zamieszczenie tego filmu w wątku TOMY"ego ,więc wstawiłem go tu.

I na pewno nie było zamiarem reklamowanie kogokolwiek, a tylko pokazanie pracy takiej gumy kolegom z forum.

Na tym zakończę tą dyskusję,bo do niczego dobrego nie prowadzi...

Pozdrawiam

Kolego Cyprys to nie Tomy stworzył tą gumę pierwszy tylko Pan X-men , który był tu kiedyś na forum a teraz jest Roninem . Wystarczy zadać sobie trochę trudu i porównać oś czasu oraz daty wstawienia fotek obu twórców a zobaczysz na własne oczy co jest grane . 

A teraz widać że i inny twórca zrobił identyczną żyletkę  ;)

 

Pozdrawiam .


Użytkownik j-23 edytował ten post 28 styczeń 2018 - 18:19


#1910 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 28 styczeń 2018 - 21:14

Kolego Cyprys to nie Tomy stworzył tą gumę pierwszy tylko Pan X-men , który był tu kiedyś na forum a teraz jest Roninem . Wystarczy zadać sobie trochę trudu i porównać oś czasu oraz daty wstawienia fotek obu twórców a zobaczysz na własne oczy co jest grane . 

A teraz widać że i inny twórca zrobił identyczną żyletkę  ;)

 

Pozdrawiam .

 

A o co chodzi ??? :rolleyes:  :doh:  :doh:  :doh:  :doh:  :doh:  :doh:  :D .



#1911 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 styczeń 2018 - 21:56

@j-23.

Uporczywie naginasz pierwszy punkt naszego regulaminu. Tym wpisem, który przed chwilą usunąłem, przegiąłeś. Otrzymujesz punkt ostrzeżenia, który przypomni Ci, że jest to forum KOLEŻEŃSKIE, winieneś więc z szacunkiem do kolegów się zwracać. Jeśli nadal będziesz o tym zapominał, będę przypominał aż do skutku. Albo się nauczysz, jakie zasady tu obowiązują, albo to forum nie jest dla Ciebie.


  • j-23 i lysy69 lubią to

#1912 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 30 styczeń 2018 - 15:20

Uporczywie naginasz pierwszy punkt naszego regulaminu. Tym wpisem, który przed chwilą usunąłem, przegiąłeś. Otrzymujesz punkt ostrzeżenia, który przypomni Ci, że jest to forum KOLEŻEŃSKIE, winieneś więc z szacunkiem do kolegów się zwracać. Jeśli nadal będziesz o tym zapominał, będę przypominał aż do skutku. Albo się nauczysz, jakie zasady tu obowiązują, albo to forum nie jest dla Ciebie.

Może pisz personalnie, bo to chyba w niebo leci.

Gumy żyletki, to przynajmniej 10 lat są na rynku. Co wy kombinujecie? 

 

 

Wpis poprawiłem.


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 30 styczeń 2018 - 15:28

  • grzegorzp i cyprys19 lubią to

#1913 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 styczeń 2018 - 15:41

Może pisz personalnie, bo to chyba w niebo leci.

Gumy żyletki, to przynajmniej 10 lat są na rynku. Co wy kombinujecie? 

 

 

Wpis poprawiłem.

Myślę że jeszcze dłużej ,(choć rzeczywiście film z Banjo jakoś z 2009 roku ) tu  filmik z pokazów z ubiegłego roku w Japoni . A tak w ogóle to mam wrażenie że niektórzy maja albo liczą na zniżki od twórców i tak jakoś koślawo im wychodzi  ;)



#1914 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 styczeń 2018 - 18:14

... a może po prostu nie mają obrazu co dzieje się na świecie ;).

 

A tak poważnie to chyba Irek nie potrzebuje reklamy. Jego gumy po prostu są jedyne w swoim rodzaju, tak jak i Tomka.

 

W tym temacie chyba ciężko będzie ich dogonić.



#1915 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 30 styczeń 2018 - 19:04

To chodziło o mnie a dla rozluźnienia tematu załączę filmik nawiązujący do mojego nicka forumowego .

 

Żeby napisać w temacie miałem kiedyś gumy firmy jackall  na głowkach trójkątach potrafiły fikać koziołki w pełnym obrocie .tu zbrojona inaczej 

Jackall Reaper 94-290712225719.jpg


Użytkownik j-23 edytował ten post 30 styczeń 2018 - 19:04

  • Little Wing lubi to

#1916 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 02 luty 2018 - 13:45

witam , chciałbym zacząć pierwsze kroki w twórczości przynęt gumowych... i ma do was mianowicie kilka pytań. mianowicie jakich barwników lepiej używać do barwienia plastisolu.Na modelarni  sa dostępne dwa rodzaje ,w proszki i płynie ... który lepszy ? i czy czy te barwniki ,barwia się między sobą ( czy wykonane gumy nie farbują miedzy sobą w pudełku) 



#1917 OFFLINE   grzegorzp

grzegorzp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 luty 2018 - 14:08

w płynie dają kolor nieprzezroczysty, w proszku są pyłki i pozostawiają przezroczystość



#1918 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 02 luty 2018 - 14:15

a w płynie nie barwią się miedzy sobą ?



#1919 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 02 luty 2018 - 14:24

a w płynie nie barwią się miedzy sobą ?

Nie



#1920 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 luty 2018 - 16:41

w płynie dają kolor nieprzezroczysty, w proszku są pyłki i pozostawiają przezroczystość

w płynie są barwniki które dają przeźroczystość i takie co są mętne.

 

Te z modelarni, akurat mam żółty jest mętny. Pyły faktycznie nie powodują barwienia gum między sobą, ale i dobre barwniki w płynie też.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych