Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pontony MAVERIC - cechy użytkowe, osiągi, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   janbo

janbo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Aleksander

Napisano 25 wrzesień 2020 - 19:12

U mnie się dało ;) :D


Dzięki za info, dobrze że się da, dla mnie te relingi są obowiązkowe.

#62 OFFLINE   Boruch

Boruch

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSupraśl
  • Imię:Bob
  • Nazwisko:Rob

Napisano 14 październik 2020 - 21:30

Pływał ktoś z Szanownego towarzystwa na pontonie Maweric z podłogą typu air mata, czy air deck to się nazywa. ???

Ta podłoga to na serio deck ;) czy bardziej mata ;) Przeraża mnie te rozkładanie elementów aluminiowych i targanie kilogramów w drugiej torbie.



#63 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 październik 2020 - 06:24

Pływał ktoś z Szanownego towarzystwa na pontonie Maweric z podłogą typu air mata, czy air deck to się nazywa. ???
Ta podłoga to na serio deck ;) czy bardziej mata ;) Przeraża mnie te rozkładanie elementów aluminiowych i targanie kilogramów w drugiej torbie.

Miałem airmatę z tych samych powodów...Jeśli napompujesz ją odpowiednią pompką do dedykowanego ciśnienia uzyskasz sztywność na poziomie 70-80% twardej podłogi.
  • Boruch lubi to

#64 OFFLINE   Boruch

Boruch

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSupraśl
  • Imię:Bob
  • Nazwisko:Rob

Napisano 15 październik 2020 - 08:32

Miałem airmatę z tych samych powodów...Jeśli napompujesz ją odpowiednią pompką do dedykowanego ciśnienia uzyskasz sztywność na poziomie 70-80% twardej podłogi.

Mawerica czy coś innego miałeś ? 80% hmmm no to nie jest jakoś twardo, a raczej gumiano ;)

Któreś pontony mają tą dmuchaną podłogę tak na serio twardą ? Może Honda HONWAVE ?



#65 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 15 październik 2020 - 08:55

Miałem airmatę z tych samych powodów...

A dlaczego w takim razie nie masz?

Pytam, bo czasami zastanawiam się czy faktycznie wybór aluminiowej podłogi był słuszny. Te listwy usztywniające potrafią doprowadzić do szału. Na równym podłożu nie ma problemu. Podłożenie wioseł nie zawsze pomaga, bo przecież wiosła nie wyrównują paneli. Na przyszły sezon przygotowałem sobie równiutki drewniany dwumetrowy wałek fi 4cm.



#66 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 październik 2020 - 09:14

Mawerica czy coś innego miałeś ? 80% hmmm no to nie jest jakoś twardo, a raczej gumiano ;)

Któreś pontony mają tą dmuchaną podłogę tak na serio twardą ? Może Honda HONWAVE ?

80% to wg mnie bardzo dobry wynik. Wiadomo, ze airmata jest w jakimś sensie kompromisem pomiędzy stabilnością, wagą, szybkością rozkładania... W pojedynkę łowienie na stojąco w zasadzie nie odbiega od tego, na twardej podłodze, we dwójkę w jakimś sensie "czuć" przemieszczanie się kompana. Producent airmaty w mojej opinii ma drugorzędne znaczenie, w celu maksymalnej stabilności należy osiągnąć odpowiednio wysokie ciśnienie w podłodze.



#67 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 październik 2020 - 10:28

Chcesz sprawdzić jak twarda jest airmata. Idź do decatlon (lub podobny) i niech Ci pokażą deskę SUP według tego co oglądałem u gościa w pontonie a pływania w tym roku na takich deskach to to samo.
Z wad poczytaj wyżej, przydepniecie kotwiczki... :) Ja wybrałem Alu aje ja nie składam pontonu wcale.

Użytkownik Tresor edytował ten post 15 październik 2020 - 10:29

  • Boruch lubi to

#68 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 15 październik 2020 - 13:09

.

Użytkownik elmo edytował ten post 15 październik 2020 - 13:17


#69 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 15 październik 2020 - 14:00

Czy ktoś w Mavericu montował elektryczną windę kotwiczną...? Chodzi mi o to że w tym pontonie jest oryginalnie przyklejona knaga zaciskowa na dziobie, czy należałoby ją odkleić (czy wogóle by się dało). A może nie przeszkadzałaby w montażu elektrycznej windy...?

#70 OFFLINE   Boruch

Boruch

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSupraśl
  • Imię:Bob
  • Nazwisko:Rob

Napisano 15 październik 2020 - 15:52

Ja wybrałem Alu aje ja nie składam pontonu wcale.

A u mnie ponton będzie składany za każdym wyjazdem i tak z 10 razy w pd maja do września :(  takie częste rozkładanie pontonu z alumeniowym pokładem coś myślę, że niekoniecznie mu służy. Przecież to można tymi płytami, listwami coś zaciąć, zarysować, przeciąć, czy się mylę ?



#71 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 15 październik 2020 - 16:13

ja swoj ponton za kazdym razem skladam i rozkladam nad woda mam podloge alu...fakt jest troche roboty ale bez przesady..
  • Boruch lubi to

#72 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 15 październik 2020 - 16:17

Może kup podłogę typu harmonijka. Zdjęcie ze strony maweric

Załączone pliki


  • Boruch lubi to

#73 OFFLINE   Boruch

Boruch

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSupraśl
  • Imię:Bob
  • Nazwisko:Rob

Napisano 15 październik 2020 - 20:26

....Chcesz sprawdzić jak twarda jest airmata Z wad poczytaj wyżej, przydepniecie kotwiczki... :) Ja wybrałem Alu aje ja nie składam pontonu wcale.

Extra pomysł. Nie wpadł bym. Pontonową podłogę znam sprzed wielu lat z perspektywy rosyjskiego przeprawowego pontonu gdzie nawet stanąć się na tym nie dało bo to cerata rozpostarta na wodzie była :) Czyli na tej air mat to nawet można stanąć. To luksus mi się szykuje :)

 

"Może kup podłogę typu harmonijka. Zdjęcie ze strony maweric"

To jest jakaś zasadnicza różnica w łatwości montażu, ciężaże takiej harmonijkowej ?


Użytkownik Boruch edytował ten post 15 październik 2020 - 20:28


#74 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 15 październik 2020 - 20:40

Pływał ktoś z Szanownego towarzystwa na pontonie Maweric z podłogą typu air mata, czy air deck to się nazywa. ???
Ta podłoga to na serio deck ;) czy bardziej mata ;) Przeraża mnie te rozkładanie elementów aluminiowych i targanie kilogramów w drugiej torbie.

. Widzę Boruch ze Tobie będzie ciężko dogodzić. Jak nie silnik za ciężki to teraz podloga. Coś za coś, jak ma być dobrze to i będzie ciężko
  • Boruch lubi to

#75 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 15 październik 2020 - 20:45

A u mnie ponton będzie składany za każdym wyjazdem i tak z 10 razy w pd maja do września :( takie częste rozkładanie pontonu z alumeniowym pokładem coś myślę, że niekoniecznie mu służy. Przecież to można tymi płytami, listwami coś zaciąć, zarysować, przeciąć, czy się mylę ?

Nie mylisz się. Kumpel w tym roku kupił gumiaka i zwężalismy podłogę o jakieś 1,5 centa. Teraz składanie jest lżejsze
  • Boruch lubi to

#76 OFFLINE   janbo

janbo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Aleksander

Napisano 15 październik 2020 - 21:05

Może kup podłogę typu harmonijka. Zdjęcie ze strony maweric


To chyba jest alu, a nie harmonijka.

Użytkownik janbo edytował ten post 15 październik 2020 - 21:05


#77 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 15 październik 2020 - 21:12

Chyba mogę się wypowiedzieć na temat airmaty. Ciśnienie robocze 0,85 bar, max 0,95, pompka elektryczna GP80 bije do 0,85. Co do sztywności, przy ciśnieniu 0,85 stoisz jak na aluminium, nie ma ugięć pod stopami ( ważę ponad 90 kg ). Jedyną wadą to że mimo twardości i dość grubego materiału ( deski sup ) kotwica od woblera robi dziury jak na niej staniesz. :)

60 szczupaczek też wbije kotwice przy wyhaczaniu , jeśli wyhacz za pontonem nie ma problemu, Jeżeli na airmate położysz wykładzine dywanową lub gumową wycieraczke ( lub kawał maty gumowej 3mm ) po temacie. Jednak po doświadczeniach z airmatą pływam na aluminium.



#78 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 15 październik 2020 - 21:16

Czy ktoś w Mavericu montował elektryczną windę kotwiczną...? Chodzi mi o to że w tym pontonie jest oryginalnie przyklejona knaga zaciskowa na dziobie, czy należałoby ją odkleić (czy wogóle by się dało). A może nie przeszkadzałaby w montażu elektrycznej windy...?

Ja mam ale żeby ją zamontować potrzebne były 4 nowe uchwyty


Użytkownik sero1975 edytował ten post 15 październik 2020 - 21:17


#79 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2020 - 21:56

Nie mylisz się. Kumpel w tym roku kupił gumiaka i zwężalismy podłogę o jakieś 1,5 centa. Teraz składanie jest lżejsze

Ale pewnie o falowanie podłogi przy ślizgu łatwiej.



#80 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 15 październik 2020 - 22:20

Nie , koleś pływa tylko na elektryku




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych