Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro DADAJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1360 odpowiedzi w tym temacie

#481 ONLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 31 lipiec 2017 - 12:38

Jakieś doświadczenia na Da-nie-daju? Coś gryzie czy cisz? W Weekend wybieram się dlatego podpytuję. Jeśli ktoś nie chce pisać na forum to proszę na priv.

Jak efekty połowów? jedziemy ze znajomymi na 3 dni i też planuję połowić lub przynajmniej próbować :-)



#482 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 31 lipiec 2017 - 21:49

A ja słyszałem że właściciela nazywają żeźnikiem mazurskich jezior. Więc do końca nikt nie wie czy poza sezonem sieci nie idą w ruch.

#483 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 31 lipiec 2017 - 22:47

A ja słyszałem że właściciela nazywają żeźnikiem mazurskich jezior. Więc do końca nikt nie wie czy poza sezonem sieci nie idą w ruch.

A ja słyszałem,że kolega @szczupak1 wyżera karasie.... :D ;) :D

 

Nie rzucaj oskarżeń, jak nie jesteś pewien,bo z reguły żle się to kończy.

I nie traktuj tego jako ataku na swoją osobę,a raczej za dobrą radę,bo obsmarować kogoś jest bardzo łatwo, ale gorzej jest to póżniej odwrócić.



#484 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 01 sierpień 2017 - 04:09

Tylko że to słyszałem z naprawdę wiarygodnego źródła. Ehhh.
Przykre to i wcale nie śmieszne.

Użytkownik szczupak1 edytował ten post 01 sierpień 2017 - 04:09


#485 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 05:34

To zapomnij o tym źródle. Spal kontakt wymaż z pamięci. 



#486 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 01 sierpień 2017 - 10:21

A ja słyszałem że właściciela nazywają żeźnikiem mazurskich jezior. Więc do końca nikt nie wie czy poza sezonem sieci nie idą w ruch.

 

Przypomnę punkt 3. regulaminu jerkbait.pl

 

3. Dzielimy się wiedzą co oznacza, że staramy się wypowiadać przede wszystkim na tematy merytoryczne. Nie powtarzaj cudzych opinii jako własnych. Pisz o własnych doświadczeniach albo podaj źródło informacji, którą zamieszczasz.



#487 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 03 sierpień 2017 - 09:51

Co do ,, rzeźnika '' - życzyłbym sobie więcej takich ,,rzeźników '' którzy zarządzają wodami w Polsce - wystarczy powiedzieć że przy współpracy miejscowych wędkarzy i władz Biskupca stworzył jedno z najatrakcyjniejszych łowisk szczupaka i okonia w Polsce . Ostatnie 5 lat to zero odłowów gospodarczych na Dadaju ( poza odłowami sielawy której i tak nie da się złowić na wędkę ) , wsparcie straży rybackiej i solidne zarybianie szczupakiem . Może kiedyś miał jakieś grzeszki na sumieniu ( tego nie wiem ) i stąd ta opinia od ,, wiarygodnego źródła '' ale od czasu rozpoczęcia z nami ( Stowarzyszenie Nasz Dadaj ) współpracy , nie mogę złego słowa powiedzieć . Myślę że też jestem wiarygodnym źródłem bo zakładałem to stowarzyszenie wraz z grupą kolegów i spędzam mnóstwo czasu na Dadaju czy to wędkując czy żeglując czy patrolując to jezioro więc gdyby działo się coś złego widziałbym to lub miał telefony od innych wędkarzy .


Użytkownik mjarecki edytował ten post 03 sierpień 2017 - 09:55


#488 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 03 sierpień 2017 - 21:17

Więc poszukujecie Panowie opini o reszcie jezior tego dzierżawcy. Temat zakończony.
Szkoda strzępić języka. Popytajcie miejscowych.

#489 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 sierpień 2017 - 06:38

Więc poszukujecie Panowie opini o reszcie jezior tego dzierżawcy. Temat zakończony.
Szkoda strzępić języka. Popytajcie miejscowych.


Wiesz mój śp znajomy zawsze twierdził że Moskwicz jest najlepszym samochodem na świecie, czy mam w takim razie chodzić i wszystkich do tego przekonywać.
Powtarzam, dzielimy się własną wiedzą, a nie tym co ktoś, gdzieś powiedział zwłaszcza stawiając poważne zarzuty.
  • cyprys19 lubi to

#490 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 04 sierpień 2017 - 06:51

Szczupak1 a Ty sie pytałeś miejscowych? Bo mam wrażenie, że Dadaj widziałeś tylko na mapie :] Wypisujesz takie głupoty i wprowadzasz ludzi w błąd. Ja cały zeszły sezon spędziłem na Dadaju i ani siatek ani rybaków nie widziałem. Ludzi też się pytałem na początku sezonu jak zbierałem informacje i każdy mówił całkiem co innego niż Ty wypisujesz. 



#491 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 04 sierpień 2017 - 08:21

żeby nie strzępić języka - ja wypowiadam się na temat zbiorników w okolicy które znam Dadaj , Biesowo , Symsar , Blanki , Ławki i może ze dwa inne . Na tych jeziorach na szczęście nie jest prowadzona ,, racjonalna gospodarka rybacka '' w pojęciu PZW czy innych pożal się Boże autorytetów ale sensowne , biznesowe podejście do zarządzania wodą . Nie wiem jak jest na innch jeziorach gdzieś dalej ale znam argumenty za odłowami sieciowymi i trudno im coś mądrego przeciwstawić - jak jest kawał jeziora które jest mało popularne wśród wędkarzy to dzierżawca bez względu na wszystko ma określone koszty które rok w rok musi ponieść - opłata dzierżawna i zarybienia . Są to konkretne kwoty , tym większe im większy zbiornik wodny ( nie do końca jest taki prosty przelicznik ponieważ powyżej pewnej powierzchni zmniejsza się koszt dzierżawy jednego hektara ) więc jeżeli ktoś mądrze podchodzi do prowadzenia tego biznesu i nie ma przychodów z licencji to nie chcąc dokładać kasy z innych jezior odławia siatami i w ten sposób pokrywa sobie koszty które ponosi . Już prościej tego się nie da wytłumaczyć i chyba trudno tu komuś zarzucać ,, rzeźnictwo '' .

Ogólnopolskie przepisy które regulują gospodarkę wodną są do dupy i tu jest pies pogrzebany ale zmiana tych przepisów jest blokowana na bardzo wysokim szczeblu , w sejmie i już kilka osób odbiło się jak od ściany . Żadnej racjonalnej dyskusji tylko postawa ,, nie bo nie '' .



#492 ONLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 04 sierpień 2017 - 10:56

Wiecie czy można płacić przelewem - za zezwolenie wędkarskie na Dadaj ? Jakaś forma elektroniczna.



#493 OFFLINE   darek_tz

darek_tz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Tz

Napisano 04 sierpień 2017 - 10:58

szczupak1 - to jest wątek dot. Jeziora Dadaj. Twoja poniższa wypowiedź dotyczy więc jeziora Dadaj.

A ja słyszałem że właściciela nazywają żeźnikiem mazurskich jezior. Więc do końca nikt nie wie czy poza sezonem sieci nie idą w ruch.

 

Jak już Ci koledzy wytłumaczyli że się mylisz to próbujesz wyjść z twarzą pisząc nagle o reszcie jezior - słabo Ci to wyszło.:

 

Więc poszukujecie Panowie opini o reszcie jezior tego dzierżawcy. Temat zakończony.
Szkoda strzępić języka. Popytajcie miejscowych.

 

 

Wg mnie słyszałeś dzwon tylko nie wiesz, z którego kościoła. Następnym razem zweryfikuj to co słyszałeś zanim zaczniesz głupoty wypisywać.


  • kostom63 lubi to

#494 OFFLINE   darek_tz

darek_tz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Tz

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:04

Wiecie czy można płacić przelewem - za zezwolenie wędkarskie na Dadaj ? Jakaś forma elektroniczna.

Można przelewem, poczytaj tu:

http://www.grolsztyn...ik-licencji.php

Można też w:

- Sklep wędkarski
ul. Dworcowa 5A
tel. 897152419

 

Ja tam ostatnio kupowałem - sklep był zamknięty ale w połączonym z nim barze obok kupiłem.


  • karbusd lubi to

#495 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:05

można płacić przelewem , wejdź na stronę http://www.grolsztyn.pl/ i tam będziesz miał wszystkie info .


  • karbusd lubi to

#496 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 04 sierpień 2017 - 12:24

Moźna na miejscu w hotelu Star Dadaj. Ja tam placę ale od 7 dopiero sprzedają.

#497 ONLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 04 sierpień 2017 - 12:35

Zawsze kupowałem w Hotelu, ale teraz nie chcę czekać...

Dzięki wielkie za pomoc.



#498 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 05 sierpień 2017 - 06:50

szczupak1 - to jest wątek dot. Jeziora Dadaj. Twoja poniższa wypowiedź dotyczy więc jeziora Dadaj.

 

Jak już Ci koledzy wytłumaczyli że się mylisz to próbujesz wyjść z twarzą pisząc nagle o reszcie jezior - słabo Ci to wyszło.:

 

 

 

Wg mnie słyszałeś dzwon tylko nie wiesz, z którego kościoła. Następnym razem zweryfikuj to co słyszałeś zanim zaczniesz głupoty wypisywać.

Czyli GR-WO to taka perełka w woj. warm-mazur.?? :)



#499 OFFLINE   darek_tz

darek_tz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Tz

Napisano 05 sierpień 2017 - 07:17

Ale tu nie chodzi o to czy perełka czy nie tylko konkretnie o odłowy sieciowe na Dadaju i rzekomej rzezi na rybach w nim pływających. Perełek w pełnym tego słowa znaczeniu to można w Szwecji szukać;)
Nie mniej jednak skoro PZW robi zawody na Dadaju to chyba dobrze świadczy o tym jeziorze.

Użytkownik darek_tz edytował ten post 05 sierpień 2017 - 07:21


#500 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 05 sierpień 2017 - 07:35

(...)Nie mniej jednak skoro PZW robi zawody na Dadaju to chyba dobrze świadczy o tym jeziorze.

To tylko świadczy że jest trochę lepiej niż na wodach PZW, ale czy to już jest dobre to jeszcze nie wiem. Oczywiście inicjatywa z Dadajem jak najbardziej słuszna, ale trzeba lat aby odbudować to co robilismy przez poprzednie pół wieku


  • Ziom lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych